TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 02 Wrz 2015 11:06 #399453

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
W Warszawie niestety nie lało, chociaż obiecująco się chmurzy ;-)
Mam jednak nadzieję, że ewentualnie od 16ej będzie już ładniej, bo mam forumowo-sąsiedzką wizyt(acj)ę ;-)

Kasiu, do Ryk raczej nie przyjedziemy... Gosia będzie w trzyosobowym składzie, więc nie będę raczej dziewczyn po podróży gnać dalej... Może zrobimy jakiś szkółking w pobliżu, zobaczymy.

Mówię Ci, jak mi się cudnie prezentują ostnice Jana :hearts:
Czy w razie czego, kupisz mi coś w Rykach?
Coś, co przypadnie Ci do gustu :)


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 02 Wrz 2015 11:16 #399454

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kasiu, jak będziesz decydować kiedy wybrać się do Ryk, weź pod uwagę, że grupa lubelsko-mazowiecka spotyka się w sobotę o 12 ;)

Ogród Kasi 02 Wrz 2015 11:33 #399459

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Rozumiem, jasne.
Kupić Tobie? Nie ma sprawy. Tylko o konkrety poproszę :) . Traw w Twoim ogrodzie nie brakuje i Ty na mnie się zdajesz :funnyface: . Rozumiem, ma to być pamiątka z Ryk... postaram się, żeby to nie było coś a'la ciupaga z Sopotu..., raczej miskant z Ryk :happy3: . Koniec żartów, Aga, błagam o konkret.

Pokazujesz te ostnice Jana na fotkach? Bo przyznam się, że na działce nie oglądam wszystkiego.. wina internetu. Od dawna u Ciebie rosną?

edit:
Marta, dzięki. Żeby to ode mnie zależało..., ale wezmę i będę naciskać :)
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2015 11:36 przez katja.

Ogród Kasi 02 Wrz 2015 14:39 #399477

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, chyba mam pomroczność jasną... miałam na myśli ostnice Pony Tails - Jana nie posiadam, jeszcze ;-)
W tych Rykach wybór trawsk pewnie będzie duży... jak Ci coś wpadnie w oko i będziesz w stanie zmieścić 3szt, to byłoby super :)
Zdaję się na Ciebie :kiss3: , jeżeli to nie kłopot, oczywiście ;-)

Ogród Kasi 02 Wrz 2015 15:24 #399483

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, Twoje Pony Tails podziwiam od dawna :) .
Kłopot to żaden. Czy masz na myśli miskanty?
Wiem, że pan Maj ma ich pokaźną kolekcję i głównie wybieram się tam, żeby je zobaczyć..., jak rosną, które są smukłe, które beczkowate, niskie, wysokie, czy już kwitną, które mają liście wąskie które szerokie, czy kwiatostany wyrastają sporo ponad kępę liści... Co innego czytać i oglądać je w necie, co innego zobaczyć na żywo. No i jadę szukać inspiracji, posłuchać co maja do powiedzenia znawcy traw... Na pewno coś kupię, bo nie wytrzymam :wink4:, ale będą to raczej miskanty, inne zakupy trawiaste w tym ostnice /stipa tirsa, stipa capillata/ planuję kupować wiosną, bo podobno lepiej... tak piszą dziewczyny. Myślę, że nie będzie tam jakiś wymyślnych gatunków i odmian traw.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 02 Wrz 2015 15:32 #399485

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, zadzwonię do Ciebie jutro to pogadamy :kiss3:

Ogród Kasi 03 Wrz 2015 09:55 #399624

  • peonia
  • peonia's Avatar
katja wrote:
Dlaczego tak pięknie nie kwitną te moje ostnice :think: , mam w kilku miejscach... niektóre mają wyjątkowo długie włosy, a kłosić się nie chcą wredoty :wink4: .
Kasiu , pokaż te ostnice, jakie masz oprócz młodej Jana?

Ogród Kasi 03 Wrz 2015 13:41 #399652

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, czekam ;)

Beatko, oprócz młodziutkich Jana mam tylko stipa tenuissima, siałam tej wiosny na parapecie, pikowałam i sadziłam w maju do gruntu po kilka kępek razem, żeby były grubsze :) .
Z działki nie mogę za bardzo wstawiać fotek, ale znalazłam je na wcześniejszych..., niewiele się różnią :think:... , nie no urosły, pokrój mają fontannowy i kilka kłosków.
I tak na str. 60, 3 fotka, miejsce słoneczne..., teraz patrzę na nie przez okno i ładnie błyszczą w słońcu, ale kłosów kilka. Na tej samej stronie na przedostatniej fotce widać jedną miedzy liliowcami a miłką.
I na stronie 61 na przedostatniej fotce z kotką..., to nowa rabata i tak wyszło :oops: , że ta stipa ma za dużo cienia i to jest chyba powód.
Jak widzisz rosną w różnych miejscach... trzeba jeszcze wziąć poprawkę na opóźnienie w wegetacji w moim ogrodzie /ok. 2 tygodnie w stosunku do Warszawy/, ale mimo wszystko :jeez: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 03 Wrz 2015 13:49 #399654

  • Monia25
  • Monia25's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 27
  • Otrzymane dziękuję: 11
Przepiekny ogród!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 03 Wrz 2015 18:43 #399685

  • peonia
  • peonia's Avatar
Kasiu, polecam Ci bardzo zakup Ostnicy trzcinnkowatej (Stipa calamagrostis). Czekałam zawsze na jej kwiatostany, tak były piękne,, bo straciłam ja po bardzo mrożnej zimie, a ze nie wiedziałam ze to odmiana ostnicy, to kilka lat ja szukałam, teraz kupię bo juz rośnie u mnie stipa gigantea, szkólka Daglezja ma ją..
Pozwolisz, że wstawię U Ciebie pamiątkowe ujęcia ostnicy trzcinnkowatej.

jej liście z kępy
d6ac5816bdc0a5bagen-2.jpg


86383ca3f38f3b6dgen.jpg


8ba679df25e865b6gen.jpg


e866ca06dc35a94fgen-2.jpg


f8fcc9e1d2305b45gen-2.jpg

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 14:08 #400476

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Jesli miałabym wybierać, to kupiłabym stipa brachytricha.
Ma o wiele ładniejsze kwiatostany. Też mam ;)
Kasiu, jeszcze raz dziękuję :kiss3:

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 14:23 #400479

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Monika, dziękuję bardzo i zapraszam :)
Beatko, pomyślę nad tą ostnicą, ale ona taka bardziej trzcinnikowata.

Wróciłam po trzech tygodniach do domu. W tym czasie odwiedziłam Ewę-EwaMaj, nadmorski kurort i na koniec Gosię-Margo. Pozostałe dni spędziłam w działkowej chałupie i ogrodzie. Nasyciłam wzrok kwitnącymi ostnicami, nie u siebie, bo moje się ociągają :club2: . Wszędzie robią za gwiazdy. U Gosi też :) . Mam kilka fotek z nadmorskiego kurortu ;) , gdzie nie mogłam oczu oderwać od niektórych nasadzeń.

DSCF4042.jpg


DSCF4041.jpg


Nie podobały mi się za bardzo te czerwone i srebrne liście, ale tam do całości założenia pasowały

DSCF4044.jpg


To niebieskie to szałwia chyba :think: , super się komponowało

DSCF4047.jpg


Gosiu, nie rzuciła mi się w oczy ;). Ja dziękuję za miłe spotkanie :kiss3: , czuję niedosyt... W przyszłym roku zapraszam do siebie.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Monika-Sz, Adasiowa

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 15:30 #400483

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wstawię trochę widoków i zbliżeń mojego podsuszonego zakątka. Co prawda w Warszawie deszcz nadrabia zaległości i mam nadzieje, że tam też.

Na pierwszym planie kwiatostany Magical Kandle, na drugim Polar Bear

DSCF4110.jpg


Podeschnięte kwiatostany Tardivy

DSCF4118.jpg


DSCF4121.jpg


DSCF4139.jpg


DSCF4149.jpg


DSCF4180.jpg


DSCF4195.jpg


DSCF4196.jpg


DSCF4208.jpg


DSCF4209.jpg


DSCF4215.jpg


DSCF4218.jpg


DSCF4221.jpg


DSCF4226.jpg


DSCF4234.jpg
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Gabriel, peonia, Amarant, edulkot, Adasiowa

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 15:46 #400485

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
To niebieskie w nadmorskich kompozycjach to szałwia omączona. Jednoroczna, ale się sieje trochę ;) . Kiedyś miałam jej dużo, teraz nie chce mi się rozsady przygotowywać, a samosiejki kwitną późno i nie zdążają nasion zawiązywać, więc chyba mi wyginęła ;) . Ale warto ją mieć na uwadze, bo bardzo przyciąga wzrok :lol:

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 15:52 #400487

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
A wiesz Marta, jak Gosi opisywałam te kompozycje, fotek nie widziała, też mówiła o szałwi omączonej. Nigdy jej nie miałam, ale się zainteresuję :) .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 19:29 #400518

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Szałwię omączoną miałam dwa lata temu w kompozycji donicowej, wraz z wilczomleczem Diamond Frost.
Żelazna aranżacja trwała aż do przymrozków... ta szałwia ma niezwykły, głęboki kolor.
Też podziwiałam te nadmorskie... ślicznie miasto dba o główne skwery :)

Na ogródku u Ciebie Kasiu uroczo i sielsko... trawy i kocieje cudo!

Pozdrawiam deszczowo :)

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 20:33 #400540

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiu w kurorcie te kompozycje rzeczywiście są śliczne, ale Twój ogród wcale nie jest gorszy, równie przyciągają wzrok trawki, hortensje kwitną w najlepsze, rajskie jabłuszka się czerwienią i przemyka czarna kocieja :hearts: jest swojsko i uroczo :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 07 Wrz 2015 21:04 #400558

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Kaśka .... mowę mi odjęło ...
Kasieńko :)
Pal licho nadmorski kurort ( te szarości i czerwienie rzeczywiście ... zbyt kontrastowe ), ale Twój zakątek - to prawdziwy majstersztyk natury :bravo:
Piękny, nastrojowy, pastelowy ogród u progu jesieni - brzozowe liście na trawniku, rozchodniki, malutkie astry .... i te jabłuszka :)
pozdrawiam cieplutko, a dla kociska :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.704 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum