TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 09 Wrz 2015 18:15 #400872

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Twojemu zakątkowi susza niestraszna....nic nie przyćmi jego uroku, patagońska też ślicznie wyglada na tle domku... :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 09 Wrz 2015 19:12 #400890

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Kasiu Twój ogród z zakątkami ,naprawdę piękniejszy i przynajmniej naturalny .Gdybym miała wybierać to wybrałabym Twój.Widzę ,że na ostnice nieźle się nakręciłaś .Ja już poczekam do wiosny a w tym czasie zrobię miejsce ,co u mnie jest zadaniem niełatwym :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 12 Wrz 2015 21:47 #401492

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Kasiu, popieram dziewczyny. naprawdę ogród prezentuje sie o tej porze roku prześlicznie.
Niesamowity klimat
Jak wiesz tej szałwii omączonej jest kilka odmian
U mnie widziałaś jasno niebieską, która niestety w tym zestawieniu kiepsko wyglądała
A może to przez suszę?
Głowaczek juz posadzony
Aga swój też dostała.
Napisz co zakupiłaś w Rykach
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 12 Wrz 2015 21:50 #401496

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasieńko, potwierdzam otrzymanie przesyłki - buziaki wielkie!
Jak Twoje wrażenia z Ryk? W słuchawce wyczułam lekką ekscytację, mimo pogody ;-)

Ogród Kasi 12 Wrz 2015 23:15 #401512

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Napiszę krótko, bo padam. W Rykach prawie zapuściłam korzenie ;) . Najpierw zaliczyłam pogadankę o miskantach, spacer po ogrodzie z Panem, który dużo o nim wiedział, zakupy, spacer indywidualny... Następnie przyjechały dziewczyny lubelsko-warszawskie, kolejny spacer po ogrodzie, wizyta w szkółce, znowu zakupy, pożegnanie. Wycieczkę zakończyła, wcześniej nieplanowana, wizyta w posiadłości Marysi-Mufki :) .
Zakupy:
Miskanty:
Memory, Ferner Osten, Verneigung
Molinie Cordoba i Transparent, wszyscy brali, to ja też :) . Fakt, pięknie się prezentowały w ogrodzie pp. Majów.
Stipa brachytricha Korea
Stipa gigantea

Wszystkim dziękuję za sympatyczne spotkanie, a Marysi za miłą gościnę :kiss3:

edit: Zapomniałam napisać o pogodzie... Ryki przywitały nas rzęsistym deszczem, ale potem było już tylko lepiej :)
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2015 23:18 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada, Monika-Sz, Adasiowa

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 18:17 #401621

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, jak tu nie być rozemocjonowaną w tak pięknym otoczeniu w dodatku rozglądając się za dziewczynami, których buźki znałam tylko ze zdjęć. Ale mówię Ci było super. Wiem, że Ty też miałaś dzień pełen wrażeń i TAKICH gości.

Gosiu, miło, że tak odebrałaś mój ogród :) . Jak mówiłam, w przyszłym roku zaplanuj wycieczkę na północ z przystankiem u mnie. Zainteresuję się tą szałwią, bo jak rozumiem, ona w odróżnieniu od omszonej kwitnie dłużej i do końca. Omszona nie zawsze mi powtarza po przycięciu.

Ewciu :kiss3: , jak u Ciebie ze słońcem, bo one przeważnie je lubią? Nakręciłam się i na stipy i na inne trawy, zobacz powyższą listę :) , a Marysia Mufka też mnie hojnie obdarowała :supr: .

Ewciu :kiss3: , trochę straszna, nic mi co prawda nie uschło na amen, jak przez dwa najgorętsze tygodnie lata mnie nie było i ogród nie był podlewany... ale stracił na urodzie :P .

Anulko, dziękuję, miło, że Ci się podoba, tej naturze to trochę pomagam ;) . Duże rozchodniki, to też moje ostatnie zauroczenie :hearts: . Jak to ogrodowe upodobania ewoluują :wink2: .

Maju, dziękuję :) . Tak mi przyszło na myśl :think: , że my od jesiennego ogrodu mniej wymagamy, stonowanych kolorów, trzepoczących na wietrze traw i trawek, szelestu liści... Chyba od lata chcemy więcej...
I tym filozoficznym akcentem i zdjęciem z Daglezji zakończę :)

Fotka absolutnie nie oddaje uroku tej trawy, warto oglądać trawy na żywo

DSCF4271.jpg


DSCF4272.jpg


:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 18:48 #401624

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Kasiu, bardzo było mi miło Cię poznać :hug: , super, że chciało Ci się na nas czekać w tą pogodę :hug: . I pomyśleć, że pod koniec tygodnia znowu wracają upały :jeez:
Kiedy jedziesz sadzić nabytki :P ?
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 18:56 #401625

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Marta, bardzo się cieszę z naszego spotkania :kiss3: . Bez Was Ryki i Daglezja nie miałaby tyle uroku :) .
W piątek wyruszam. Słyszałam o upałach, ale mam nadzieję, że nie wszędzie wrócą. Wystarczy mi trochę ciepła.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 18:59 #401627

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ja też mam nadzieję, że przez kilka dni jeszcze zmienią zdanie :evil: , bo nie uśmiecha mi się sadzić, żeby słońce za chwilę mi wszystko suszyło :hammer:
Swoją drogą, mogłoby wczoraj być tak jak dziś, nie sądzisz :happy3: ? Szkółkingi na Lubelszczyźnie słyną z ekstremalnych warunków pogodowych :rotfl1:

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 19:06 #401629

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A mnie powracające ciepło cieszy, bo wczoraj zmarzłam.
Nie wierzę, że to będa TAKIE upały, bo wieczór wcześniej i noce chłodne.
Kasiu. fajnie było się uściskać, pogadać, pooglądać wspólnie rośliny.
Zakupy w grupie to wyższa szkoła jazdy, trzeba być bardzo asertywnym, by nie kupić więcej niż się planuje :P .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 19:27 #401633

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Nie znam tych miskantów, no nie Memory widziałam u dziewczyn.....molinia Transparent przesliczna, mam dwuletnią, cudenko......

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 19:36 #401636

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Marta, nie wiem jak dzisiaj było u Was, w Warszawie nie było zapowiadanego słońca, wiało, tyle, że nie padało. Jasne, wyjątkowo wczoraj deszcz nie był potrzebny :happy:

Elu, :hug: bardzo się cieszę, że się poznałyśmy osobiście. Dotarłaś do domu bez problemu? Widziałam, że od Edytki nie wyszłaś z pustymi rękoma ;). Zakupy zakupami, asertywność asertywnością, ale nie umiałam odmówić, jak Marysia kopała dla mnie kolejną roślinę :).

Ewuś, Ferner Osten miałam na liście, a ten na V był na liście rezerwowej ;) . Masz gdzieś tę molinię na zdjęciu?
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 19:42 #401639

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Zaraz sprawdzę, wstawię jak nie dzisiaj to jutro.....w ogóle molinie pięknie prezentują się na rabacie, warto sadzić je na brzegu bo kłoszą sie wysoko ale same liscie są raczej niskie,takie moje zdanie.... :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 21:54 #401706

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Widzę, że zapoczątkowałaś serię spotkań :)
Fajne to, prawda?
Czytam, że kupiłaś stipę brachytricha.
Nie będziesz żałowała
Szkoda, że my nie mogłyśmy do Was dojechać, ale za dużo wrażeń było u Agi.
Może za rok?
Trawy to ostatnio i moja :hearts:

Ogród Kasi 13 Wrz 2015 22:02 #401710

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu..czytam, że wyprawa do Daglezji była emocjonująca. Szkoda, że pogoda nieciekawa, ale towarzyskie spotkania rekompensują aurę..
Byłaś w ogrodzie Muffki :woohoo: Ja znam go tylko ze zdjęć- o tej porze roku musi być tam bajecznie!!

Obłowiłaś się pięknie :dance:

Dziękuję serdecznie, że o mnie pamiętałaś w sprawie Helgi :kiss3: :kiss3:

Ogród Kasi 14 Wrz 2015 20:39 #401890

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kasiu, może dojrzysz..... :oops:
trawymiskantyiinne006.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Adasiowa

Ogród Kasi 14 Wrz 2015 22:21 #401930

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewcia :kiss3: widzę doskonale mimo jej transparentności :). Świetnie wygląda na przodzie rabaty. Dziękuję za inspirację :flower2:

Monika, deszcz w niczym mi nie przeszkodził, poza tym padał tylko przed południem :P . Spotkania są super, sama wiesz. Wizyta u Marysi wynikła spontanicznie, ale bardzo się cieszę, bo to nie lada gratka zobaczyć jej ogród, a i gospodyni życzliwa i gościnna.

Gosiu, i stipę brachytricha i gigantea :woohoo: . Marysia też mnie obdarowała m.in. swoja stipą brachytricha, u niej wyjątkowo dorodna i zarasta jej rabatę. Ta z Daglezji to ma być odmiana Korea.
Wrzesień to dobry miesiąc na spotkania :) . Wybierasz się do Skierniewic? Czytałam na FB, że Zielone Progi będą miały stoisko. Gdybym była w Warszawie..., ale w piątek jadę na działkę.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 15 Wrz 2015 00:55 #401953

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Znowu ZP jadą na jakieś targi.. :hammer: Teraz łatwiej ich na targach dorwać, niż w siedzibie :wink4:

Spotkania forumowe są niezwykle przyjemne..szczególnie gdy okazuje się, że z pierwszy raz widzianą osoba nadaje się na tych samych falach :) Pogoda jest miłym dodatkiem, widziałam jednak na zdjęciach, że a wyjeździe parasol w dłoń i wszyscy dzielnie maszerowali.

Marysię miałam okazję kiedyś poznać- szalenie serdeczna osoba!
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.595 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum