TEMAT: Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 06 Lis 2012 08:46 #84745

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
katja wrote:
Wiesiu, czy to powolna przeprowadzka? Podobne warunki masz w obu ogrodach?

Przeprowadzka zależy od wielu czynników, a główne to kondycja rodziców, praca i emerytura której termin jakoś nieplanowo się wydłuża :angry:

A warunki w ogrodach podobne, w obu kwaśna glina więc i rośliny o podobnych wymaganiach ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 12:28 #85185

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Dorotko, mnie też zauroczyła od pierwszego wejrzenia :hearts:
Siberko, piszą, że rośnie do 1,8m, pokaźnych rozmiarów ma być, same kwiaty też niemałe ok. 8cm i uroczo się otwierają, powoli, a nie rach ciach i po kwiatku ;)
Chora na SM wiolonczelistka Jacqueline du Pre, wybrała te różę, by nosiła jej imię. Wspaniała kariera, niezwykle utalentowanej wiolonczelistki, bez happy endu.
Wiesiu, na razie macie dwa ogrody i z tego trzeba się cieszyć :)

Zaczyn chlebowy w lodówce, nasiona czarnuszki czekają

IMG_6752.JPG


IMG_6816.JPG


a mnie lenistwo kulinarne dopadło i chleba nie piekę :club2:
A lada chwila trzeba robić ciasto na pierniczki, żeby dojrzało odpowiednio :yummi:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 12:35 #85189

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Ależ ta jesień nastraja żołądki ;) . W jednym wątku mufinki w drugim chleb z czarnuszką, oj muszę się chyba kulinarnie poprawić :oops: , przecież nie tylko ogrodowaniem człowiek żyje :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 14:36 #85223

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Nasiona mojej czarnuszki strasznie duże w tym roku ;-) Wydaje mi się, że kiedyś były drobniejsze, ale przy najbliższym wypiekaniu też posypię :-)

Na pierniczki mam taki przepis, że od razu są miękkie i smaczne... no, chyba że się je upiecze na brązowy kamień, to i miesięczny termin leżakowania nie pomoże w rozmiękczeniu ;-)

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 15:42 #85243

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
No właśnie... pierniczki czas zacząć :woohoo: Katinko, a zdradź mi jeszcze sekretnie, czy owa piękna różyca pachnie? Jeśli tak, to już ci ona moja :flower2:
Wiesz, pięknie by u Ciebie tytoń leśny wyglądał :whistle:

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 16:05 #85249

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wiesiu, w dobie internetu nic prostszego :comp: , a jak przepis wypróbowany przez koleżanki z forum, to super i trzeba korzystać :drink1:
Siberko, ciasto na pierniczki robię w połowie listopada, piekę 7 - 10 dni przed świętami. A jak kilka "zadołołuję" w pudełku metalowym, to smaczne są i w lecie. A w ogóle to wszystkie świąteczne pierniczki są smaczne, byle dały się ugryźć :happy3:
Madziu, pachnie pięknie :) i przeczytałam, że "Nadaje się do uprawy w cieniu , może też być uprawiana na gorszych glebach."
Tytoń leśny... poczytam i pooglądam :kiss3:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 16:26 #85254

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Katinko, jakby co, to służę nasionkami. Dostałam od naszego forumowego kolegi w ilości co najmniej dużej, chętnie się podzielę :garden1:
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 16:58 #85266

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Madziu, bardzo ładny pokrój ma ten tytoń, taki dekoracyjny :) Będę chętna na nasiona, oj tak :kiss3:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 20:06 #85325

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
No popatrz, ja mam Jacqueline od lata, ale jakoś dotąd nie powąchałam, ale potwierdzam jej żywotność, moja też jako taki mikrus kupiona, ale dzielnie sobie daje radę... Choć w te 1,8 metra w naszych warunkach to ja nie wierzę...

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 20:28 #85338

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Też mam wątpliwości. Chociaż często w opisach, wręcz przeciwnie, zaniżają wysokość :unsure: . Ciekawe, czy ktoś na forum ma ją dłużej.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 20:28 #85339

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Kasiu, ja też lubię wiedzieć, od czego/kogo pochodzi nazwa róży,
a Jacqueline jest na mojej liście zakupów od roku :) .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 20:30 #85340

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Iza aleb-azi ją ma, ale nie wiem,czy mierzyła... ;)

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 20:37 #85349

  • danutal
  • danutal's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 1269
Kasieńko, wszystkie Twoje fotki obejrzałam z ogromną przyjemnością :) W takim sielskim ogrodzie można wypoczywać i wypoczywać. Domek stoi wśród starych drzew, a brzozy dodają ogrodowi atmosfery i tego coś... Uwielbiam te drzewa, ilekroć jestem w lesie na grzybach, to zawsze kieruję się w stroną brzózek. Są śliczne o każdej porze roku.
Szkoda Kasiu, że ogród masz tak daleko... Chociaż z drugiej strony, jakby był blisko domu i widziałabyś go codziennie, to może znudziłby się? :( , a tak tęsknisz za nim.
Tak wiele natury jest u Ciebie, że nie chce się stąd wychodzić. :hug:
Pozdrawiam.Danuta

Odp: Ogród Kasi 07 Lis 2012 22:01 #85399

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Elu, tak, nawet sadząc róże w swoim ogrodzie możemy poszerzyć wiedzę :teach: ;) Jacqueline jest dostępna w lubelskich szkółkach, a Ty jej jeszcze nie masz? :club2: Ja wiosną kupowałam u Kamili, sprowadzane z Holandii chyba i myślałam, że nie można jej dostać w Polsce.

Marta, trzeba u Izy zasięgnąć języka ;)

Danusiu, cieszę się i dziękuję za miłe słowa :kiss3: Jasne, chciałabym mieć ogród koło domu, tak codziennie. Teraz mam go od święta, tak to traktuję, wyjeżdżam, zostawiam sprawy domowe, wchodzę na działkę, tamte sprawy bledną i ważny jest tylko ogród :bye:

PS
Iza aleb-azi o Żaklinie: "Jacqueline du Pre ma u mnie jeden sezon. Przezimowała ładnie, ale trzeba przyznać, że mało co wystawało spod kopca. W tym sezonie ładnie się rozkrzewiła i dorosła do 1,2 jak nic, więc 1,8 wykluczyć się nie da" :kiss3:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 02 Gru 2012 23:19 przez katja.

Odp: Ogród Kasi 09 Lis 2012 15:16 #86023

  • peonia
  • peonia's Avatar
Obejrzałam Kasiu twoją działkę z zapartym tchem , marzy mi się taka przestrzeń na Mazurach, blisko wody, i na pewno jeden krzak piwonii mógłby sobie rosnąć nawet w półcieniu, :P . Piękny zagajnik brzozowy nastraja do wypoczynku. :)

Odp: Ogród Kasi 09 Lis 2012 15:37 #86027

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Witaj Beatko, dziękuję za odwiedziny :flower1:
Mam i słońce po drugiej stronie domu :)
Piwonie rosną, nawet dwie ;) , jedna drzewiasta, mały krzaczek, siewka. Rośnie powoli, nie kwitnie, ale i tak się cieszę, że nie przemarza. Druga bylinowa, dwa lata temu przywieziona od mojej mamy, w tym roku miała małe pąki i tyle :( pąki uschły :unsure: , nie wiem... zatrzymały się w rozwoju. Może piwonie potrzebują dopieszczenia ;) , a ja wiosną przyjeżdżam na krótko i przeważnie co dwa tygodnie.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 09 Lis 2012 20:18 #86129

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Kasiu, wiem, że Jacqueline jest w ofercie na Lubelszczyźnie,
ja ją nawet latem dotykałam a z innej wymarzonej - Lady of Shalot - nawet miałam bukiet.
W następnym sezonie będzie robiona we wsi kanalizacja,
spodziewam się rozkopów na działce podczas wykonywania przyłączy.
Czasem lepiej poczekać niż martwić się podczas robót.
Zresztą, posadziłam tej jesieni ponad 20 róż, trzeba coś zostawić na kolejne jesienie ;)
Zasychanie pąków na piwonii może mieć kilka przyczyn, miałam podobnie na jednej kępie,
ja podejrzewałam szarą pleśń.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, katja, Margolka

Odp: Ogród Kasi 09 Lis 2012 20:59 #86155

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Elu, masz fotkę tego bukietu? Lady of Shalot :think:
20 róż :supr3:, super :bravo:
Dziękuję za linka w sprawie piwonii :kiss3: , ciekawe wskazówki, przyjrzę się jej bardziej wiosną. Teraz, przed zimą, zetnę pędy.
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.627 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum