TEMAT: Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 30 Paź 2012 21:59 #82900

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
artam wrote:
dla łódki można by znaleźć wiele zastosowań, gdyby ją tak...odwrócić! :woohoo: Potem nasypać ziemi i posadzić roślinki, takie zwisające ładnie... :rotfl1:
Najładniej zwisają (Twoje) hoje, po pierwszej zimie kłopot byłby z głowy :happy4:
Żeby Ci nie było żal, dosadzimy moje kwitnące stErczyki, bo mnie ich podlewanie wykończy :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): artam


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 10:59 #83029

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Norka, przyznam się, że rugosa nie była systematycznie podcinana. Przycinam i starsze, ładniej się zagęszczją. Poza tym zadomowiona rugosa, cały czas mam na myśli gatunek, daje sporo odrostów, które z czasem przysłonią ew. łyse nóżki :happy3:

Marto, ta rugosa rozrasta się rozłogami, dla mnie to pozytyw, bo bez mojego udziału mam kolczasty żywopłot z drugiej strony płotu, od strony drogi :). A jak mi przeszkadzają to je :garden:
Ja ze Świdnika :dance: to znaczy mieszkałam tam bardzo długo :). Wczoraj przeczytałam, że w połowie grudnia otwierają lotnisko w Lublinie, czyli w Świdniku :fly: , na tej samej zasadzie trabant stacjonuje w Lublinie, czyli w Świdniku :rotfl1:.
Ach, zazdroszczę Ci tych szkółek różanych w okolicy :)

Siberko zimowa :bravo: , jak widać łódź może zastąpić nawet oponę w roli kwietnika :happy:

Zima odpuszcza, ale do ogrodu pojadę dopiero za dwa tygodnie, zamknąć sezon działkowy :(

Na dziś trochę koloru - osobista łąka :flower1:


IMG_4173.JPG


IMG_5480.JPG


IMG_5286.JPG


IMG_5284.JPG


:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Wendka

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 11:11 #83036

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
katja wrote:
Wiesiu, doczekasz się. Przycinasz ją wiosną, w celu zagęszczenia w dolnych partiach?

Pierwsza wiosna w gruncie dopiero je czeka :rotfl1:
katja wrote:
Do wożenia kamieni najlepszy chłop z traktorem i przyczepką :lol:, ale nie zawsze jest pod ręką :whistle:

Oj to prawda, ale jak się nie ma...

Osobista łąka urokliwa wielce :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 12:01 #83060

  • Norka
  • Norka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 14
katja wrote:
Norka, przyznam się, że rugosa nie była systematycznie podcinana. Przycinam i starsze, ładniej się zagęszczją. Poza tym zadomowiona rugosa, cały czas mam na myśli gatunek, daje sporo odrostów, które z czasem przysłonią ew. łyse nóżki :happy3:

Marto, ta rugosa rozrasta się rozłogami, dla mnie to pozytyw, bo bez mojego udziału mam kolczasty żywopłot z drugiej strony płotu, od strony drogi :).

Dla mnie to też pozytyw. ;)

Katju, piękna ta łączka. Czy ona jest taka sama z siebie, czy siałaś ją? Wiem, że można kupić takie specjalne łąkowe mieszanki nasion.

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 16:26 #83094

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wiesiu, ogrodnictwo uczy cierpliwości :rotfl1: Co tam rugosa, ja nie mogę się oderwać od Twojego śląskiego na T. :supr3:

Norka, łąka była siana, dawno, nasiona nabyłam u p. Łuczaja. Teraz żyje własnym życiem, jest raz w roku koszona i tyle przy niej pracy :sleep: . To typowa polska łąka ze złocieniami pospolitymi, firletką poszarpaną, świerzbnicą polną, wyką ptasią, jaskrem ostrym, chabrem łąkowym itp. Najładniejsza jest w czerwcu :flower2:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 17:12 #83099

  • Norka
  • Norka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 14
No tak myślałam, że siana, bo taka różnorodność kwiecia na niej. Gdzies słyszałam lub czytałam, że na takiej łące trzeba ciągle dosiewać nasion. A tu proszę! Jak widać, wcale nie trzeba, bo kwiatki same się sieją. Extra!

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 18:15 #83116

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Na T :think: , przychodzi mi do głowy jedynie tamaryszek :huh: , a co w nim takiego :supr3:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2012 18:16 przez piku.

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 18:54 #83151

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wiesiu, przepraszam za ten skrót myślowy, miałam na myśli wątek śląskiego ogrodu :bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2012 19:11 przez katja.

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 21:50 #83240

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Kasiu, zdziwiłabyś się, ale teraz z Lublina do Świdnika to godzina drogi! :rotfl1: Takie mamy przebudowy! ;)
Rozłogi, rozłogi... Dla Ciebie to zaleta, dla mnie...jeszcze nie wiem, muszę to przemyśleć! ;)
Łączka urocza! też nie lubisz kosić? ;)

Odp: Ogród Kasi 31 Paź 2012 23:17 #83299

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl, by dół działki kosić tylko raz w roku i proszę - u Ciebie gotowa recepta.
U nas jest tam trawnik, no, powiedzmy, że to trawnik :happy: .
Myśleliśmy zrobić wiosną wertykulację, mocną wertykulację i wysiać łąkę kwietną.
Jak sądzisz? - uda się taki zamysł (nie mam ochoty uprawiać tego zagonu pod wysiew :jeez: )
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Odp: Ogród Kasi 03 Lis 2012 11:01 #83797

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Norka, na stronie Łukasza Łuczaja jest sporo wiadomości łąkowych :bye: .

Marta, z tymi drogami to na zasadzie, musi być gorzej, żeby było lepiej :rotfl1:. Jak byłam na początku roku, to widziałam rozkopane okolice Kalinówki, wiosną przyszłego roku, bo chyba wtedy się wybiorę, droga na Piaski, Zamość na pewno będzie nie do poznania.
... do Poznania to ona na pewno nie będzie :happy4:

Elu, nie wiem czy sama wetrykulacja wystarczy :unsure:, ona nie usuwa trawy, a nawet ją wzmacnia :P . Poczytaj na stronie Łuczaja o zakładaniu łąki. Nasza, podobnie jak żywopłot z rugosy, jest z czasów przedogrodowych, pamiętam, że rosły tam jakieś badyle i dużo perzu. Usunęliśmy co się dało, przekopaliśmy i już ;).
:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 03 Lis 2012 20:31 #83941

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Czytałam Kasiu na stronie p. Łukasza.
Wiesz, my ten zagonek już kiedyś uprawialiśmy i była to ..... katorga :ouch: .
Jak powiem mężowi, że robimy to ponownie to weźmie i areator i wertykulator i zedrze do ziemi, :happy: ,
zanim trawa się "zbierze" to może nasiona kwiatów wykiełkują - liczę na to :dry: .
Wiesz, Kasiu, wiele dróg jest nie do POZNANIA :happy3: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie

Odp: Ogród Kasi 03 Lis 2012 21:05 #83956

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Pięknie tam macie powala na kolana , a i jeziorko cudowne .Miejsce do wypoczynku przepiękne :bye:

Odp: Ogród Kasi 04 Lis 2012 14:00 #84114

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Wpadłam z rewizytą i od razu zobaczyłam, że spędziłam wczoraj u Ciebie połowę wieczoru, tylko nic nie napisałam, no bo co miałam napisać, że zazdroszczę jeziora i łódki i domku z bali i pięknego leśnego terenu i...? Moje drzewa zaczynają być już widoczne, ale ciągle gdzieś tam jeszcze straszą pozostałości dawnego ugoru. Nie zazdroszczę Ci jedynie odległości, jaką musisz pokonywać do tego swojego raju na ziemi :(

Odp: Ogród Kasi 05 Lis 2012 10:15 #84371

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Kasiu, w śląskim wkrótce chyba zostaną same duże drzewa ;) , bo co się da wyjeżdża na Podkarpacie :silly: . Ostatnio wyjechały dwie duże azalie B)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Ogród Kasi 05 Lis 2012 16:53 #84478

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Elu, powinno się udać, a jak nie to :flower: ;) Z tymi drogami nie do POZNANIA, to lada dzień mają otworzyć poszerzony odcinek siódemki m-dzy Nidzicą a Olsztynkiem, będę miała bliżej na działkę :cool3:.


Tomku, fakt, piękna okolica, jezioro z wieloma wyspami, ale i tak więcej czasu spędzam w ogrodzie :ouch:, bo lubię.

Magdo Magiczna, miło mi, że wpadłaś :kiss3: i cieszę się, że Ci się podoba :fly:. Znam ten ból, u mnie też piach i wiele miejsc wyjałowionych przez brzozy :( Odległości też sobie nie zazdroszczę :crazy:

Wiesiu, czy to powolna przeprowadzka? Podobne warunki masz w obu ogrodach?

A dla tych co lubią róże i tych, którzy jeszcze o tym nie widzą, mój wiosenny zakup różany. A cieszy tym bardziej, że sadzonka była mikra i obawy miałam, co z niej wyrośnie :jeez: .
Urocza, półpełna Jacqueline du Pre

IMG_6622.JPG


IMG_6860.JPG


IMG_6944.JPG


:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Odp: Ogród Kasi 05 Lis 2012 18:59 #84528

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Ona jest przepiękna! Właśnie posadziłam i mam nadzieję, ze w przyszłym roku będę się zachwycać na żywo :)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***

Odp: Ogród Kasi 05 Lis 2012 22:38 #84689

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Różyczka urocza :-) i ładnie się nazywa :-) Duża rośnie?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.449 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum