TEMAT: A u mnie w ogrodzie...

A u mnie w ogrodzie... 07 Sty 2018 23:15 #581642

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Hiacynta wrote:
Ja bym starego sadu na ogród bylinowy nie zamieniła :) Co najwyżej zrobiłabym młody sad :happy: :happy: Ale typy z poznańskiego tak już mają :happy:

Dopiero teraz zauważyłam Alinko Twój wpis.
Na co mi młody sad, zostaliśmy z mężem we dwójkę to i cztery jabłonie dla nas za dużo. A tyle z sadu zostanie, i jeszcze wiśnia i grusza i śliwka węgierka (nie chce kwitnąć) zostaną. Posadziłam w tamtej części dwie jeżyny bezkolcowe, maliny żółte aż trzymetrowy rząd, pigwę i morwę, trzy borówki wysokie, nieszpułkę. O dwa włoskie orzechy też tam mam. Aby było dla nas poskubać a jak córki przyjadą to może się załapią na jakiś mamusin owoc.
A poza tym tam powstaje "park" :rotfl1: czyli sadzę drzewa i krzewy, bylin też trochę tam jest ale mało.
Jak zrobi się bardziej wiosna, to zrobię zdjęcia tamtej części.
A, no i rośnie tam wielka brzoza, z której niedługo będzie trzeba pobierać sok.

A tak nawiasem, to mija młodsza córka mieszka w Poznaniu. :happy4:
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie


Zielone okna z estimeble.pl

A u mnie w ogrodzie... 08 Sty 2018 07:56 #581649

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Miło pooglądać piękne rośliny i zdjęcia na dzień dobry. :thanks: :hearts:

Proszę napisz jak zimujesz Bugenwillę - mam pierwszy raz...

A u mnie w ogrodzie... 09 Sty 2018 21:06 #581939

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Moja bugenwilla zimuje na werandzie bez kaloryfera, na wprost drzwi wejściowych do domu. Jesienią, przed wniesieniem do domu, mocno ją przycinam. Oczywiści gubi wszystkie liście. Nie może zajmować zbyt dużo miejsca, bo koło niej się często przechodzi. Troszkę ją podlewam, ale generalnie ma dość sucho. Nowe przyrosty, takie zieloniutkie, bez litości obcinam. Światła nie ma zbyt dużo, okno jest wyżej nad nią i w drzwiach wejściowych jest też szyba. Musi jej to wystarczyć. Jest za ciężka i za duża abym ją targała po schodach na piętro do mało używanego pokoju lub na strych.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula

A u mnie w ogrodzie... 22 Lut 2018 09:18 #591077

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Przybyłam do Twojego wątku i nie mogę się napatrzeć :thanks: cudne krzewy posiadasz w Swoim ogrodzie, ale najbardziej urzekło mnie oczko i ten zielony mostek - bajka! Sami robiliście? czy gotowy? marze o takim ale nie mam takich zdolności....Pozdrawiam i czekam na wiosnę w Twoim ogrodzie :bye:

A u mnie w ogrodzie... 28 Lut 2018 17:54 #592425

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
A ja z kolei na działce drzew i krzewów ozdobnych nie sadzę, bo teren nie mój, a już parę razy próbowano zaplanować nam na działkach bloki :) Byliny łatwiej wykopać i zabrać ze sobą w razie przenosin :) Z kolei na naszym remontowisku nie ma miejsca na kompozycje z drzew, tylko tuje wzdłuż płotu posadziłam, żeby odgrodzić się od firmy zza płota :) Czyli tak wyszło, że moje ulubione rośliny to byliny :)

A u mnie w ogrodzie... 28 Lut 2018 22:39 #592537

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Witajcie w moim wątku.
Mostek nad oczkiem zrobił mój mąż sam. Robił go w wielkiej tajemnicy przede mną :happy3: coś wyglądało dość komicznie. Bo trudno taką konstrukcję ukryć - oczko ma 4 metry średnicy. I w którymś momencie domyśliłam się po co mu te kątowniki, teowniki i inna stal potrzebna. Do konstrukcji stalowej przykręcone są deski pomalowane na zielono, zapuszczone jakimś impregnatem. Poręcz jest drewniana.

Alinko, też by mi było żal, gdybym musiała zostawić to posadziłam i pielęgnowałam prze lata. Ale ja mieszkam na wsi i żadnych planów budowlanych tu nie ma. Jedyne co może się zdarzyć- to kolej dużych prędkości. Mieszkam 100 metrów od międzynarodowej linii kolejowej Warszawa- Wiedeń. Nasza kochana kolej takie plany ma i taka linia ma być koło nas budowana. Mówi się o tym od co najmniej 10 lat, temat co jakiś czas powraca, kolej robi pomiary, plany i tyle ...
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

A u mnie w ogrodzie... 28 Lut 2018 23:48 #592550

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
To życzę Ci, aby te plany pozostały nadal planami :)

A u mnie w ogrodzie... 01 Sty 2020 21:20 #685566

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Dawno mnie tu nie było, może by tak pozamiatać, obmieść pajęczyny?

product_1-587-sprztanie-miotla.gif
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, CHI, Betula, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 01 Sty 2020 21:39 #685569

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
W ogrodzie po kolei mijały pory roku, jak u każdego. Rośliny sobie rosły, raz lepiej, raz gorzej. Tylko krety, nornice i inne podobne stwory niestrudzenie pracowały. Zdjęć nie za dużo. Wysiadł mi aparat fotograficzny, a smartfonem nie lubię robić zdjęć. Dotychczas robiłam zdjęcia Sony DSC-H5, taki fajny (moim zdaniem) kompakt, kupiłam go w 2005 r. Zasilany dwiema bateriami R14 (paluszkami), zużyło się zamknięcie/ klapka na gnieździe zasilania. Nie do naprawienia, brak części.

A na razie trochę wspomnień z ostatniej wiosny.

20190504_1337211.jpg

20190504_1337461.jpg


20190504_1337351.jpg


Ubiorek wiecznie zielony
DSC012741.jpg


Floks szydlasty, inaczej płomyk
DSC012751.jpg


Na pierwszym planie szafirki

DSC012801.jpg


Trochę tulipanów, znaczniki dawno poginęły, odmian nie znam

DSC012811.jpg
DSC012821.jpg


DSC012831.jpg
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Łatka, CHI, minohiki, Betula, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 01 Sty 2020 21:44 #685571

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
Małgosiu witaj. Porządki w wątku i ja dziś zaczęłam, bo zakurzony okrutnie :oops:
Piękne zdjęcia robisz :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Betula, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 01 Sty 2020 22:01 #685578

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
A to już czerwiec, początek lata i róże. Kupiłam nowy aparat.

DSC000091.jpg

DSC000101.jpg


DSC000141.jpg

DSC000151.jpg


DSC000161.jpg

DSC000201.jpg


DSC000131.jpg

DSC000221.jpg
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, Łatka, CHI, minohiki, Betula, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 02 Lut 2020 23:26 #690944

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Znów zaniedbałam wątek. Ten czas tak leci...
A ja na emeryturze ... (miał być luz :happy4: ), jestem członkiem 3 stowarzyszeń + jedno, z którym współpracuję. Ciągle coś czytam o dotacjach, pozyskiwaniu środków, chodzę na szkolenia, usiłuję pisać wnioski o dotacje. Nie narzekam, lubię to. Ale czasem myślę, jak to jest: jedni się nudzą na emeryturze, nie wiedzą co ze sobą zrobić. A ja zawsze w "niedoczasie".

No to wracamy do ogrodu. W czerwcu kwitły rododendrony i azalie, jakoś tak to kwitnienie przeszło niezauważenie, a może za mało "fociłam"?

rododendrony - różaneczniki, mam ich więcej ale tylko te dwa mają swoje portrety.
DSC000271.jpg

DSC000281.jpg


a tu kalmia, która kwitła bardzo obficie, więcej niż w poprzednich latach
DSC000291.jpg


były też powojniki
DSC000301.jpg

DSC000311.jpg
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, minohiki, Betula, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 02 Lut 2020 23:42 #690947

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Jak co roku pięknie kwitły liliowce. Niektóre kwitną jeszcze końcem sierpnia.

rabata liliowców i trochę "kwiatków"
DSC001601.jpg


DSC001611.jpg

DSC001631.jpg


DSC001641.jpg

DSC001651.jpg


DSC001661.jpg

DSC001671.jpg


DSC001681.jpg
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Łatka, CHI, minohiki, Betula, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 03 Lut 2020 08:32 #690954

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19240
  • Otrzymane dziękuję: 79411
Malkar wrote:
jedni się nudzą na emeryturze, nie wiedzą co ze sobą zrobić. A ja zawsze w "niedoczasie".

To prawda! Zapewne kwestia charakteru. Nie należę formalnie do żadnego stowarzyszenia - ale i tak się nie nudzę, dziwnym trafem :lol:
Małgosiu, przy tych warunkach atmosferycznych, które są, ogrody niebawem się zbudzą - mój już jakby się budził. Skoro masz nowy aparat, niech się nie marnuje B) . Masz takie śliczne choćby liliowce! Wiosennym kwiatkom też należą się portrety.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 04 Lut 2020 22:46 #691309

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Deszcz, dziś mocno, prawie cały dzień padało, chwilami deszcz ze śniegiem. Pada z resztą od kilku dni. I dobrze, bo ziemia potrzebuje wilgoci.
A taką ulewę sfotografowałam w sierpniu, oj ale lało.

DSC001791.jpg

DSC001811.jpg

DSC001851.jpg


chwilowa przerwa
DSC001871.jpg


ciąg dalszy
DSC001881.jpg

DSC001911.jpg
DSC001931.jpg
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, minohiki, Betula, ewakatarzyna

A u mnie w ogrodzie... 04 Lut 2020 23:11 #691314

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Zaglądam z rewizytą :). Tzn. tak naprawdę już zaglądałam, tylko śladu jakoś nie zostawiłam... Za to teraz pochwalę - bylinowy całokształt, ale w szczególności cudne liliowce. Pamiętasz może, jak się nazywa ten pełny pajączek? Przedostatnie zdjęcie?
Co prawda na emeryturze nie jestem, ale już porzuciłam płonne nadzieje, że będzie to czas powolnego tempa i lekkiej nudy. No, chyba że sytuacja zdrowotna zmusi mnie do zaniechania aktywności, co oby nigdy nie nastąpiło. Zawsze jestem w niedoczasie i to już chyba taka wada konstrukcyjna ;), nie do naprawienia...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

A u mnie w ogrodzie... 06 Lut 2020 22:34 #691694

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Małgosiu zaglądam do Twojego wątku któryś raz z rzędu. Piękny ogród. Liliowcowa rabata imponująca. Widziałam na zdjęciu dorodną fuksje. Też mam taką. Ma już sporo lat, jest nie do zdarcia. Właśnie się obudziła i wypuszcza młode listki. Stoi w zimnym ganku.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

A u mnie w ogrodzie... 07 Lut 2020 11:02 #691735

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witaj :bye: widzę piękną rabatę liliowców kiedyś też takową miałam....dzisiaj nie mam ani jednego liliowca :jeez: dlatego chętnie od Ciebie odkupię jeśli będziesz dzielić na mniejsze kępy.
Pozdrawiam- Edyta


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.391 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum