TEMAT: Mój kawałek świata

Odp: Mój kawałek świata 09 Maj 2012 07:33 #34215

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Polu kochana nawet nie mam zamiaru stawiać w wątpliwość waszych opinii - są dla mnie wyrocznią - już podmieniłam zdjecia i nazwy w kajecie, tylko ciągle się zastanawiam skąd mam tę małą stiletto, bo to jednak nie nabytek z sadzawki - jest jeszcze jedna hosta w fazie rozwijających się kiełków i to jest za pewne "Fragrant Bouquet" a wygląda teraz tak

P5060066.JPG


A co do tej ostatniej hosty to jeszcze poczekajmy - ona jak była małą sadzonką to miała wąziutkie listki

A teraz po porządkach część dalsza opowieści z weekendu majowego :teach:

Maj to także karnawał iglakowy. Jako pierwsze zaprezentuję świerki. Pamiętacie ledwo żywe świerki białe ‘Alberta Globe’ i ‘Daisy’sWhite’ – podleczone czymś tam na grzybki, pronamalem oraz podsypane odżywką dla iglaków przeciw brązowieniu igieł i proszę jak ruszyły – moje słonka

P5060078.JPG


P5060133.JPG


‘Sander’s Blue’ i ‘Conica’ także pięknie się prezentują

P5060196.JPG


P5060043.JPG


A tutaj kolekcja świerków pospolitych: ‘Acrocona’, ‘Barryi’, ‘Nidiformis’ i ‘Pusch’

P5060055.JPG


P5060129.JPG


P5060132.JPG


P5060130.JPG


I ostatnie świerczki kłujące ‘Waltbrunn’ oraz ‘Białobok’, który w ubr. stracił czubek, ale jak widać radzi sobie

P5060051.JPG


P5060127.JPG


A teraz cisy – mam tylko trzy ‘Wojtek’ oraz dwa ‘Summergold’

P5060200.JPG


P5060077.JPG


Reszta kolekcji jutro :bye:
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2012 07:41 przez iwa27.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mój kawałek świata 09 Maj 2012 08:24 #34226

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Iwonka kulki się postarały :bravo: Push obsypany szyszkami, nie byla to dla tych świerków, jak się okazuje, najgorsza zima :woohoo:
Powiedz proszę, czy ten boczny pęd u Acrocony nie szykował się na przewodnik :silly:
To są jednak niesforne świerki :lol:
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2012 14:19 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Maj 2012 08:46 #34241

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Jolu a to dopiero początek - jeszcze nie pokazałam nowych nabytków :wink4: A Acrocon wygląda tak od samego początku - mam ja dopiero rok - w ubiegłym roku został kupiony właśnie w Łosiowie - niech rośnie jak chce - ja uwielbiam takie powyginane i niesforne roślinki :)
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Maj 2012 21:34 #34456

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Iwa, a co ten Białobok taki niebiesko-zielony?
Widzę, że też zwozisz takie różne korzenio-gałęziory z lasu...Ja się właśnie zastanawiam, czy ich nie pobejcować...jakoś...Jak myślisz?
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 07:26 #34564

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Martuś Białobok mi trochę chorował w ubr. nawet stracił czubek, ale w tym roku wystartował z przyrostami wiec myślę, ze już będzie wszystko dobrze.

A co do korzeni to ci powiem, że nie podobają mi się takie pobejcowane - wygląda to tak trochę nienaturalnie, a ja bym chciała mieć ogród jak najbardziej naśladujący naturę. Zobacz u Poli - ona tez ma dużo korzeni i różnych patoli wśród swoich host - wygląda to przepięknie - prawie jak knieja Białowieska i taki efekt właśnie chciałabym osiągnąć. A mam koleżankę która bejcuje korzenie i one wtedy wyglądają jak meble ogrodowe. Wiem, ze to chodzi o trwałość, ale moje pnie korzenie maja już 4 lata i wyglądają nie najgorzej, nawet takiej patyny dostały
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 12:37 #34656

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
No to ciąg dalszy sprawozdania

Maj to także Wiosna Kwiatów w Łosiowie – to impreza na którą czekam cały rok. Tym razem było jeszcze więcej szkółkarzy niż dwa poprzednie razy. Z przejęcia zapomniałam że noszę aparat fotograficzny w torebce. Obkupiłam się a jakże, ale znowu żałuję paru nie kupionych roślinek – które albo mi poszły koło nosa – jak kalina angielska – szczepiona na maleńkie drzewko, albo nie kupiłam bo się nie mogłam zdecydować – ale nie ma co płakać – w lipcu Lato Kwiatów w Otmuchowie – jakbym teraz wszystko kupiła to co bym tam kupowała

Przedstawiam moich nowych rezydentów – zacznę od tych największych:

JODŁA KOREAŃSKA 'SILBERLOCKE'
cats3_2012-05-10.jpg


BUK POSPOLITY 'PURPUREA PENDULA'
cats7_2012-05-10.jpg


ŻYWOTNIK ZACHODNI 'TEDDY' – sztuk dwa do donic na ganek
P5060002.JPG


CHOINA KANADYJSKA myślę że 'JEDDELOH' bo ma to charakterystyczne wgłębienie
cats5.jpg


oraz CYPRYSIK JAPOŃSKI o nieznanej mi nazwie sprzedawca powiedział mi że będzie wyglądał jak CYPRYSIK JAPOŃSKI 'FILICOIDES' tylko, że jest żółty – jak widać na załączonym obrazku i żeby go do półcienia bo się przypala w słonku – liczę tu na brać forumową – może mi go ktoś nazwie wstawię też do identyfikacji)
cats4_2012-05-10.jpg


Prócz tego obkupiłam się w bylinki i kilka jednorocznych – do towarzystwa różom. Kupiłam jarzmiankę (bez nazwy) ma być czerwona, gailliardę ościstą, bodziszka o bardzo małych powycinanych listeczkach (bez nazwy), pierwiosnki nazwane przez sprzedawcę wieczniezielone – sztuk 4, dzwonki – biały i fioletowy – też nie znam nazwy,
cats_2012-05-10.jpg



sasanki – białe, czerwone i Papageno i brunerę wielkolistną – tu to ja zapomniałam nazwy, ale odszukam i doponazywam
cats2_2012-05-10.jpg


zrostka górska, dzwonek o przepięknych powycinanych i marmurkowych listkach – kształt listków przypomina trochę mojego „pinc octobus’ oraz jakiś piękny skalniaczek o listkach veriagate, który ma ponoć kwitnąć na jaskrawo różowo.
cats6_2012-05-10.jpg


W zakupach wykonałam plan minimum, ale na moja obronę podaję do wiadomości, że byłam z moim M który przy każdym stoisku robił miny, oj nie ma to jak zakupy z moimi przyjaciółkami - one nie mogły teraz, ale obiecały przyjechać w lipcu na Otmuchów
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 12:39 #34657

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
O kurcze! Ale masz już tych iglaków! :woohoo: Bardzo dobrze zrobiłaś sadząc Teddy do donic. W gruncie po paru sezonach nadają się tylko na ognisko :angry:
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 12:41 #34658

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Plan minimum?! :rotfl1:
Nooo... ja się Tadkowi nie dziwię: pewnie musiał kursować co chwilę z zakupami do samochodu ;)
Następnym razem trzeba pomyśleć i zapewnić mu wygodny kącik pod parasolem, z piwkiem w ręku... a sama - hulaj dusza! :happy4:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 12:56 #34666

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Pawełku i kto to mówi :funnyface: (fajne są to dodałam) i dzięki komu tak się dzieje :dance: (też mi się podobają)A sprzedawca od Teddy'ego - super gość z Łodzi - radziła aby założyć na małego T taką plastikową siatkę jak na owoce (najlepiej zieloną) przyrosty ją zarosną a jak będzie większa to nie będzie się rozłaziła

Gosiu też potem żałowałam że tak nie zrobiłam
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 14:25 #34698

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
iwa27 wrote:
W zakupach wykonałam plan minimum .... oj nie ma to jak zakupy z moimi przyjaciółkami ...
Minimum plan :eek3: to jaki był ten maksimum :silly: wolę się nie zastanawiać.
To prawda nie ma to jak zakupy w gronie przyjaciółek /czyt.szalonych ogrodniczek :lol: / mój M nigdy ze mną nie jeździ, bo ... sama wiesz :rotfl1:
Jest już taki wybór bylinek? Ostatnio jak udałysmy się na szkółking najbardziej cieszyłysmy się z .... rękawiczek ogrodowych :rotfl1: uwierzysz :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 14:29 #34700

  • trzynastka
  • trzynastka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Każdy dzień nawet najgorszy wart jest przeżycia
  • Posty: 653
  • Otrzymane dziękuję: 238
Przepiękna kolekcja świerczków :) jestem pod wrażeniem , duży wybór bylin pięknie :)
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Maj 2012 20:46 #34788

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Iwonka, i Ty też mnie kusisz iglakową manią? :blink: - piękne są!
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 11 Maj 2012 23:18 #35249

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Iwonka Sarę już widziałam, piękna wnusia rośnie :hug: oczko w głowie
Nowe rózyczki, ruszają już może? moje wiosenne zakupy .... eh szkoda mówić nawet :huh: Dobrze, że ubiegłoroczne jednak w większości przezimowały :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 11 Maj 2012 23:59 #35272

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Jolu - nie wierze :rotfl1: Plan minimum - bo teraz żałuję, że nie kupiłam czarnej brzozy, kaliny angielskiej, kilku berberysów i jeszcze więcej bylin :tongue2: Moje wiosenne róże prawie wszystkie wystartowały prócz dwóch - tych najbardziej upragnionych Fellowship i Easy Does it :placze: jeszcze mam ciągle nadzieję, ale nie wiem czy coś z tego będzie. Ale na otarcie łez dostałam od moich kochanych przyjaciółek Jadzi - Jagody i Basi - Basjak różęczkę angielską Summer Song :dance:

Dziękuję Celinko w imieniu świerczków ;)

Zarażona jestem Dorotko to zarażam dalej :rotfl1:

Bylin to ci tam było najwięcej. Mówię wam w szale zakupów zapomniałam, że mam aparat bo pokazałabym wam ile tam mieli roślin, a bylin najwięcej.
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2012 00:10 przez iwa27.
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 12 Maj 2012 00:08 #35275

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Iwonka Fellowship jak się okazało przezimowała u mnie, podobnie Summer Song, więc będziemy wspólnie cieszyć się z kwiatów :woohoo:
mam nadzieję.
Czarna brzoza znaczy Betula Purpurea? Także ma się nieźle po zimie, choć jesienią była lekko podsuszona .... kupisz kolejnym razem, tym razem :silly: bez M może :lol:
Kalina angielska ... piękny ... wielki krzak :woohoo:
A bylinki jeszcze zdążymy ;)
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2012 00:09 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 12 Maj 2012 00:15 #35279

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Znowu próbowałam dodać zdjęcia krzaczka tej rózy i nić, oj nie wiem co to jest, bo przecież dziś udało mi sie już 2 zdjątka dodać :bad-idea: A tak bym chciała pokazać jak mi zakwitł szczodrzeniec :sad2:

Attachment P5110011.jpg not found

Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 12 Maj 2012 00:34 #35280

  • Poll
  • Poll's Avatar
Hej Iwonko :kiss3:
widzę, że przybywa u Ciebie wszelkiego dobra... Piękne zakupy, szkoda, że z M. :angry: Niestety, mężczyźni nie będący ogrodomaniakami nie nadają się na szkółking. Patrząc na moich, mam wrażenie, iż śni mi się, że są tacy panowie, którzy lubią grzebać w ogrodzie i...robią to ze znakomitym efektem! :P
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 13 Maj 2012 00:02 #35704

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Wiesz Polu, że są tacy faceci :whistle:

Pospacerowałam po waszych ogrodach i teraz na dobranoc zostawie kilka zdjęć z dzisiejszego dnia musiałam je zmniejszyć i dodaje pojedynczo)

P5120027.jpg

AZALIA WIELKOKWIATOWA 'CHRISTPHER WREN

P5120029.jpg

BUK POSPOLITY 'DAWYCK GOLD'

P5120033.jpg

BUK POSPOLITY 'PURPUREA PENDULA'

P5120037.jpg

ŚWIERK KŁUJĄCY 'BIAŁOBOK'

P5120048.jpg

PIWONIA LEKARSKA prawdopodobnie 'RUBRA PLENA'

P5120049.jpg

RÓŻANECZNIK 'ROSEUM ELEGANS' a w tle AZALIA JAPOŃSKA 'ROKOKO'

P5120094.jpg

SZCZODRZENIEC PŁOŻĄCY wygląda przepięknie, ale zapach ma niezbyt przyjemny
Ostatnio zmieniany: 13 Maj 2012 00:11 przez iwa27.
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.592 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum