TEMAT: Dwa ogródki

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 06:25 #98429

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Danielo Komiksy super-widok mężczyzny pracującego na działce-dla mnie bezcenny( u mnie przedstawiciele tego gatunku się nie udzielają:)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 08:40 #98458

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Jakże nie doceniać? U mnie podobnie, mężczyźni się udzielają ale u niektórych sąsiadek, ja do tych "Samosiek" należę i zazdroszczę takich pomocników.
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 13:19 #98580

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dziewczęta,
przekaże Tadziowi, że jest dinozaurem... znaczy wymierającym gatunkiem. Hi hi :devil1: Nie mam pewności czy się ucieszy. :rotfl1: ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 13:36 #98584

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Zazdroszczę takiego męża. Ja swojego też chciałam przysposobić do ogrodu, ale niestety on ma inne pasje. Ostatecznie nie mogę narzekać, bo wielkie donice tylko on nosi, no i od czasu do czasu coś z drewna też zrobi.
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2016 10:21 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Drobni bohaterowie ogrodu cz. 1 07 Gru 2012 22:32 #98814

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Martino,
nie ma co zazdrościć, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć modelować. ;) Jeśli już chłopczyk wykazuje pewne chęci do działania, wystarczy odpowiednio podkreślać dobrym słowem i czym tam jeszcze potrafisz ;) jego aktywność, a potem "podsuwać niepostrzeżenie" kolejne pomysły. Wspominam czasy, gdy jak o jakiś planach opowiedziałam mojej świeżo pozyskanej teściowej (30 lat temu), a ona zapytała - Niby kto miałby to zrobić? Odpowiedziałam jej: My! No i trzeba było udowodnić. :whistle: ;)

Zastanawiałam się co pokazać w swoim wątku i po sugestii Gosi, przygotowałam zestaw zdjęć. Pierwsze to zdjęcia bodziszków. Otrzymałam maleńkie sadzonki od działkowiczki, która pasjonuje się roślinnością i jest kolekcjonerką odmian. Bodziszków otrzymałam 6 odmian, nazw "w biegu" wypowiedzianych z szybkością pistoletu maszynowego nie spamiętałam. W ramach własnych poszukiwań ustaliłam, że jeden to bodziszek Renarda, a jedyny zapamiętany to Samobor. Ale nie nazwy mnie zachwyciły, tylko te wspaniałe rośliny. Nie są tak spektakularne jak róże, ale bardzo ładnie odnajdują się w ogrodzie, stanowiąc świetną roślinność towarzyszącą i zadarniającą (średniowysoką). Rozrastają się z różną prędkością, w zależności od odmiany. Nie wszystkich zdjęcia odnalazłam w archiwum, ale pokaże to co mam.


B. Renarda






B. Samobor


B. samobor


B. Samobor - jesienią jeszcze bardzej ozdobny z liści


B. Renarda też posadzony przy róży






W towarzystwie Grahama Thomasa, tu bodziszek cieniuje "nóżki" róży i stanowi dopełnienie
Ostatnio zmieniany: 14 Cze 2013 11:56 przez Daniela. Powód: Poprawienie błędnej nazwy.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 23:04 #98834

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Danielo, bardzo dziękuję za bodziszki, cudownie sobie w ich towarzystwie odpoczęłam po wyczerpującym dniu. :wink4:
Dla mnie 'Sambor' jest bezkonkurencyjny. :flower2:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 23:09 #98838

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
ja też zachwycona jestem Samborem :)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 23:17 #98843

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Właśnie nastąpiło 2000-ne wyświetlenie mojego wątku.
Dwutysięcznym gościem była Gosia, dla której drobiażdżek ode mnie - wspomnienie wianka z szałwii i lukrecji "z mojej kałuży". :)

Dziękuję wszystkim odwiedzającym moje ogródki! :thanks:




:thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 23:20 #98845

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Prezent bardzo mi się podoba. :dance:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 23:21 #98847

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
A co dla mnie? Ja zaczęłam w takim razie kolejny tysiączek :funnyface:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 23:23 #98848

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Byłam tuz po Gosi. Jak widzę , teraz też :happy2:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 07 Gru 2012 23:24 #98849

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Dla wszystkich czytaczy jawnych i skrytych (także) :hug: :) :garden1:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 08 Gru 2012 17:01 #99055

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Miałam kiedyś bodziszki w ogrodzie ale chyba tylko dwie odmiany-jakoś mnie drażniło to,ze się tak ogałacają od dołu-teraz napatrzyłam się na Twoje i co? Zapisałam na wiosennej liście :bad-idea: :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Drobni bohaterowie ogrodu cz. 2 08 Gru 2012 18:15 #99095

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marzenko,
zapomniałam pokazując bodziszki napisać zasłyszane w ogrodowym programie BBC Prime powiedzenie, że "bodziszki są prawdziwym przyjacielem ogrodnika". Te niepozorne rośliny o delikatnych kwiatkach naprawdę mają w sobie niezwykły urok. Polecam! Dość łatwo się namnażają, więc można nimi zapełniać wolne przestrzenie. :)

Dzisiaj kolejny odcinek poświęcony drobnym przedstawicielom świata zwierząt.


Rusałka admirał na budlei


Ważka


Żaba trawna


Parka


z kwiatka na kwiatek...


"Oprócz błękitnego nieba, nic mi dzisiaj nie potrzeba..."


Niektórzy tak uwielbiaja róże, że chcą je nawet oglądać w środku


Konik na odętce


Mnie nic nie kłuje




Szkodniki róż - larwy obnażacza różówki


Ważka


Przetaczniki maja bardzo smaczny nektar i tym wabię motyle blisko tarasu - rusałki pawiki i pokrzywniki

Widać jak ładnie się komponują w ogrodzie na tle roślin. Przy okazji mój apel - fotografujcie zwierzaki na roślinach. Jak pokazuję na zdjęciach są nasi sprzymierzeńcy, ale i wrogowie. No a uroda, kwestia gustu. ;)
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2012 18:15 przez Daniela.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 08 Gru 2012 18:31 #99105

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Danielo bardzo ładne zdjęcia , najładniejsze te z przetacznikiem i żabką. :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 08 Gru 2012 18:37 #99110

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piękne zwierzaczki :bravo: . Ja też próbuję im robić zdjęcia, ale moje mogą się schować przy Twoich :oops:
Na szczęście wiem z pewnych źródeł :whistle: ,że Mikołaj pod choinkę coś dla mnie szykuje :woohoo: , to może i ja w przyszłym sezonie będę mogła pochwalić się podobnymi fotkami :dance:

Aha, przypomniałam sobie, że taki szkodnik różany to mi chciał zeżreć pół brzozy płaczącej :evil: . Możliwe to :think: , a może jest jakiś bardzo podobny :think:
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2012 18:38 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 08 Gru 2012 20:19 #99181

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
też lubię takie bezkrwawe łowy na różne żyjątka w ogrodzie :kiss3:
ta rusałka na budlei.......piękna :hearts:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 08 Gru 2012 20:37 #99196

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Małgosiu,
cieszę się, że się podobają. :)

Markito,
no to trzymam kciuki, żeby Mikołaj dostarczył niespodziankę pod Twój adres. :)
Co do szkodnika, to ja zrobiłam zdjęcie "portretowe zbiorowe" GADA i w domu szukałam co to za pożeracz mojej róży. :devil1: Na tych co pozowali do tego zdjęcia dokonałam egzekucji gilotyną w postaci łopatki ogrodowej. :club2: Wyzbierałam wszystkie, żeby nie zjadły całego krzewu. Dlatego warto zrobić jakieś zdjęcie, wtedy ktoś z forum pomoże rozpoznać i zaradzić. Czasem gąsienice różnią się nieznacznie.

Żeby zadać kłam temu, że do dobrych zdjęć potrzeba dobrego aparatu... parę zdjęć z wcześniejszych moich aparatów kompaktowych (z lat 2007 i 2009).




Jesteśmy obserwowani nawet z dziury w ziemi


Maleństwo


Winniczek


Na róży Golden Showers


Ostrzeżenie


Rusałka osetnik na smotrawie


Nie wiem co to


Upojne spojrzenie


Bezbronny


Ropucha szara




Osówka na mikołajku

Oczywiście szału nie ma, ale widać o co chodzi. Także proszę się nie zasłaniać mi tu aparatem. :mad2: :rotfl1:

A tak serio, to wystarczy sadzić rośliny nektarodajne blisko miejsc, w których spędzamy dużo czasu. Dobre jedzonko jest NAJlepszym wabikiem. :)

Światowej sławy dokumentalista Tomasz Tomaszewski powiedział:
"Tym którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią radziłbym, aby zaczęli od podstaw. Zwykły kompakt wystarczy do zrobienia dobrego zdjęcia. Ważniejsze od sprzętu jest poznanie zasad kompozycji, dobre opanowanie obsługi aparatu, świadome patrzenie i myślenie fotograficzne". :think:

:search: I dalej: "Dobre zdjęcie powstaje w głowie. Aparat pomaga je tylko pokazać innym".

Marto,
dziękuję :)
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2012 20:38 przez Daniela.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.496 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum