TEMAT: Siedlisko

Siedlisko 27 Maj 2013 22:10 #162021

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Małgosiu głóg ma chyba 5 lat. Kupiony był jesienią w doniczce i wiosną już miał parę kwiatków. Praktycznie nie przyrasta, od paru lat tworzy fajny bukiecik. Jest mi to na rekę bo przed domem już mało miejsca. :)
Pozdrawiam Marta.


siedlisko


Zielone okna z estimeble.pl

Siedlisko 28 Maj 2013 12:11 #162210

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Oba drzewka cudne. Uwielbiam kwiaty zarówno jednego jak i drugiego.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie

Siedlisko 28 Maj 2013 12:52 #162224

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Śliczny ten głóg i coś takie przydałoby się w moim ogródku .Miałam wierzbę Hakuro ,ale nie byłam z niej zadowolona i poszła sobie w tym roku . Szafirowa burza zapowiada się imponująco tylko szkoda ,ze trzeba ja wnosić do domu
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Siedlisko 28 Maj 2013 19:51 #162353

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Jak ja uwielbiam ten głóg różowy, coś cudownego. Nigdzie u nas nie, a się kupić, chyba w końcu mi przyjdzie zamówić na alle...
A truskawy... jak Ty to robisz, że masz wianki kwiatów dookoła?? U mnie nigdy nie chcą tak owocować. Kiść z kwiatami tu, kiść tam, ale nigdy dookoła jak u Ciebie. Już raz tak widziałam u kolegi, zbierał kilogramami z krzaczka, wzięłam od niego sadzonki i co... ano nic, u mnie nawet połowę owoców nie mają, tylko liście jak po kolana.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Siedlisko 28 Maj 2013 22:00 #162434

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Moniko ja też je lubię, bo w całości obsypane są kwiatami :flower2:

Jadziu to prawda, że szafirową trzeba chować przed zimą, ale latem odwdzięczy się za to z nawiązką. :)

b]Aguś [/b]przepis na truskawki to w moim przypadku obornik pod korzeń przed sadzeniem, jesienią i ponownie teraz wczesną wiosną kompost. Sadzonki dobrze jest brać z krzaczków sadzonych rok, maksymalnie dwa lata wcześniej, ze starszych nie ma sensu. To wszystko.
W tym roku wszytko ładnie kwitnie. :)

truskawki054.jpg


aronia

truskawki056.jpg
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Ostatnio zmieniany: 28 Maj 2013 22:03 przez Martina.

Siedlisko 28 Maj 2013 22:09 #162441

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Niby wiem, że o truskawki trzeba trochę zadbać, ale tego nie zrobiłam :oops: Kwitną, rosną, ale nie tak.

Siedlisko 28 Maj 2013 23:07 #162468

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Akurat przeczytałam tu dzisiaj o głogu - szukałam jakiegoś wysokiego, niewielkiego drzewka i dzisiaj będąc na zakupach w szkółce (akurat służbowo, bo ostatnio jestem doradcą ogrodniczym :oops: ) - zobaczyłam przeszło 3 metrowe głogi dwuszyjkowe i tak sobie zapytałam pana, czy nie mają mniejszego. No i mieli! ;) :dance:

Siedlisko 29 Maj 2013 08:15 #162511

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Mnie też Marto zaraziłaś tym głogiem i już rozpoczęłam jego poszukiwania. :lol: Szafirowa burza też mi się od zawsze marzy, ale tego zakupu sobie odmówię, niestety nie mam gdzie zimą przechowywać takich rarytasów.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Siedlisko 29 Maj 2013 08:56 #162525

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Marta zazdroszczę i głogu i aronii. Mam małą do niej słabość. Truskawkowe pole imponujące. Ja u siebie musiałam się pozbyć truskawek ze względu na makabryczną alergię przez którą corocznie lądowałam w szpitalu na ostrym dyżurze. Co ciekawe, pokarmowej nie mam ale jakikolwiek dotyk krzaka truskawki kończy się u mnie nieciekawie. Pozostaje mi niestety kupować i bardziej skupić się na poziomkach, które zajęły miejsce truskawek :)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Za tę wiadomość podziękował(a): aneta72

Siedlisko 05 Cze 2013 13:08 #165361

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Ewo zgadzam się, że truskawki wymagają dużo pracy.Ale fajnie mieć własne owoce bez chemii i wiedzieć co się zjada. :yummi:

Danielo cieszę się, że kupiłaś sobie głóg. Naprawdę warto, mój nadal cieszy oczy kwiatami. :flower1:

Gosiu, szafirowa nie jest aż takim rarytasem, ale rzeczywiście wymaga schowania na zimę. :)

Dorotko jesteś już kolejną osobą, od której słyszę o alergii na truskawki. Pozostaje mi tylko współczuć, ale czasami tak bywa. Dopiero po skończeniu trzydziestki dowiedziałam się, ze mam alergię na mixy zapachowe i teraz używam tylko kremów bezzapachowych. :)

W ogrodzie wszystko rośnie.

piwonie014.jpg






Przycięte bukszpany zaczynają się zielenic.
piwonie008.jpg


piwonie023.jpg


piwonie027.jpg


piwonie032.jpg


Śliwa Kometa
piwonie034.jpg
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2013 18:56 przez Martina.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Siedlisko 05 Cze 2013 14:54 #165394

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ale śliwki obrodziły. Jeszcze czegoś takiego nie widziałam. :supr3:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Siedlisko 19 Cze 2013 12:40 #170711

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Danusiu, to prawda że na śliwki w tym roku jest urodzaj. Szczególnie lubię właśnie śliwę Kometę, bo dojrzewa już w połowie lipca i ma pyszne różowe owoce. Brzoskwinia też już została podparta, bo gałęzie się uginają z nadmiaru owoców. :)

Zakwitły moje róże. :flower2:

sympatia012.jpg


re047.jpg


re084.jpg


re073.jpg


re074.jpg


re072.jpg


re071.jpg







re078.jpg
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Siedlisko 22 Cze 2013 20:03 #171729

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś różyczki ślicznie kwitną, a na niebieską burzę czekam ciekawe czy już kwitnie .Ciekawe czy owady zaglądają do nowego domku
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Siedlisko 23 Cze 2013 07:22 #171839

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Martunia - piękne widoki u Ciebie . :woohoo: U mnie tropikalne upały :jeez: Wczoraj nareszcie przeszła burza / na szczęście nie gwałtowna / = wreszcie ogród porządnie podlany ;)

Siedlisko 23 Cze 2013 08:45 #171849

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie masakryczna susza. Jeśli nie zacznie padać, pewnie wszystkie zawiązki w końcu opadną. Doczekałam się pierwszych 4 czereśni ;)

Siedlisko 23 Cze 2013 09:03 #171855

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
W tuneliku wszystko pięknie rosnie :)
Piwonie duże,okazałe,śliczne :)
A róze wiadomo,,,,zawsze piekne :hearts:

Siedlisko 25 Cze 2013 20:06 #172845

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Jadziu szafirowa burza dopiero zaczyna kwitnienie. Do tej pory uszczykiwałam ją, żeby była gęstą kulką. W domkach coś zaczęło się dziać, ale jak na razie szału nie ma. Mimo to ciągle mam nadzieję, że znajdą się lokatorzy. :)

reipowojniki097.jpg


reipowojniki107.jpg


reipowojniki104.jpg


reipowojniki105.jpg


Margolko też nie mogłam się doczekać deszczu. Przy domu jest łatwiej, bo jest wąż, ale na działce z podlewaniem prawdziwa męka. Wodę dowoziłam samochodem codziennie, bo szkoda tegorocznych nasadzeń, a coś mnie podkusiło, żeby posadzić tam jeszcze róże. Na szczęście dzisiaj solidnie popadało. :)

Ewo dzisiaj u mnie popadało porządnie, a więc myślę że też miałaś deszcz. Moje czereśnie z dwóch drzewek w tym roku zjadły szpaki, były jeszcze zupełnie zielone. Tylko najwcześniejszą odmianą się pocieszyliśmy. W przyszłym roku planuje zakupić siatki, bo nie ma innego wyjścia.

Aniu ze szklarenki mamy już swoje ogórki, dojrzewają pierwsze pomidory. Smakują wybornie. :hearts:

Zakwitły dwa kolejne powojniki: Victoria i Kryspina, nadal kwitnie Pilu i Asao.

reipowojniki112.jpg


reipowojniki048.jpg
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2013 20:09 przez Martina.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagoda5214, Gosia, Margolka

Siedlisko 25 Cze 2013 20:16 #172849

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
powojniki ,wielkie ,dorodne,piękne :hearts:
Róza czerwona pnąca podobna do mojej ;)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.382 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum