TEMAT: Siedlisko

Siedlisko 26 Cze 2013 15:50 #173135

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Powojniki cudne. Napatrzeć się na nie nie mogę :)
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie


Zielone okna z estimeble.pl

Siedlisko 26 Cze 2013 17:25 #173149

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Twoje powojniki budzą mój zachwyt :thanks: , moje w tym roku wyglądają tak biednie jak żadnego roku, nadmiar wody bardzo im szkodzi :( .
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Siedlisko 26 Cze 2013 21:01 #173232

  • Maja
  • Maja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 167
  • Otrzymane dziękuję: 11
Marto Twoje ogrody są cudne, tak zadbane i dopieszczone :woohoo: . Jestem pełna podziwu :thanks:
Wiejski ogródek.
Pozdrawiam. Maja

Siedlisko 28 Cze 2013 18:31 #173772

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.Bardzo dopracowany ogród jestem pod wrażeniem.Bardzo ładne klematisy,ja posiadam obecnie dwa ,ale pomału się w nich zakochuję.Pomidory już u Ciebie owocują moje kwitną ,są posadzone na powietrzu złodzieje wynieśli mi ożebrowanie od cieplarni.Ale tam pomału się dokupi.Fajnie tam u Ciebie -murarki na pewno zamieszkają :coffe: :bravo: :bravo:

Siedlisko 28 Cze 2013 18:46 #173782

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Powojniki rewelacyjne :thanks: Zapisałam sobie te piękne odmiany

Siedlisko 30 Cze 2013 12:49 #174237

  • Małgorzata124
  • Małgorzata124's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 519
  • Otrzymane dziękuję: 67
Moje powojniki stoją z jak zaklęte, nic ich nie rusza, chyba u mnie jest zimniej, Twoje są cudne :ohmy: i pięknie we foli :ohmy: już rośnie, śliwki bardzo ciekawe, ja w tamtym roku kupiłam japońską będzie też miała różowe śliweczki ale jest późniejsza. :hearts:

Siedlisko 12 Lip 2013 10:38 #177973

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Aniu te czerwone pnące róże (mam takie dwie)to Sympatie, kwitną niezawodnie. :)

Moniko, powojniki to prawdziwa ozdoba ogrodu, bo kwitną długo i obficie. Chyba trafiłam też z odmianami. W tym roku dokupiłam kolejne i okazuje się, że nie wszystkie odmiany są trafione np. Isago ;)

Gosiu nadmiar wody na pewno szkodzi, a co dopiero prawdziwa powódź. Mimo wszystko Twój ogród budzi podziw, chętnie go odwiedzam i mam nadzieje, że w przyszłym roku doczekasz się pięknych powojników. :kiss3:

Maju dziękuję i zapraszam ponownie. :bye:

Anetko współczuję z powodu kradzieży, w ubiegłym roku ja też miałam włam na działkę. Tak to jest kiedy na działce się nie mieszka, a nie zamieszkałe ogrody kuszą, złodzieje czują się bezkarnie. Moi mieli pecha, bo wpadli w kompost , świeżo przełożony obornikiem. :happy4:

Margolko dziękuję, odmiany naprawdę warte polecenia. :)

Małgosiu w szklarence rzeczywiście wszystko fajnie rośnie i wreszcie kupione odmiany okazały się trafione. Też mam posadzone w ubiegłym roku nowe odmiany śliw: rzymską, renklodę olbrzymią, opal i węgierki zwykłe. Tymczasem czekam na owoce. :)

W ogrodzie wszystko kwitnie, wreszcie spadł deszcz,a było już bardzo sucho, zdecydowanie za sucho np. dla truskawek.
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2013 10:39 przez Martina.

Siedlisko 12 Lip 2013 14:52 #178035

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
U mnie też po oczekiwanym deszczu .Lżej się oddycha - roślinkom a i mnie alergiczce też :wink4:
Moja Sympatia maleńka a już pięknie zakwitła. Zamierzam oprzeć ją na wielkiej tui - co Ty na to - utrzyma ciężar dorosłej róży?

Siedlisko 12 Lip 2013 17:11 #178060

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Cieszą te już zamieszkałe domki ciekawe kto się w nich zadomowił ?czyżby już murarki ?.Powojniki po prostu szaleją, a moje zaledwie wegetują, :( bo szaleństwem kwiecistym nie można tego nazwać .
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Siedlisko 14 Lip 2013 12:39 #178686

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Małgosiu, różę pnącą nie jest łatwo oprzeć. Też myślałam, że wystarczy mur warsztatu, a tymczasem musiałam zastosować kratki i do nich podwiązać róże. Z kratką na pewno będzie łatwiej. :)

Jadziu w domkach coś się zadomowiło, być może są to murarki. Sądzę po średnicy rurek, one takie lubią. W rurkach z trzciny też są zalepione. Czekam na wylot. W tym roku na różach mam mało mszyc, a pojawiły się na karaganie syberyjskiej. Powojniki fajnie kwitną, nawet deszcz im nie przeszkadza. :flower2:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Siedlisko 14 Lip 2013 15:29 #178716

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Martina wrote:
W tym roku na różach mam mało mszyc, a pojawiły się na karaganie syberyjskiej.

Jeżeli są to ilości możliwe do spożycia przez biedronki i złotooki, to zostaw.
Jeżeli natomiast stwierdzisz, że mogą być zagrożeniem dla roślin, to zastosuj co 2 tygodnie obfity oprysk rozcieńczonym mydłem potasowym z czosnkiem lub wrotyczem a najlepiej z piołunem.
Na 1 litr ciepłej wody 1-2 łyżki mydła potasowego. Oprysk oczywiście należy wykonać po wystudzeniu środka.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa

Siedlisko 16 Lip 2013 18:36 #179389

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Waldku między różami rośnie czosnek, być może to jest przyczyną mniejszej ilości mszyc. Oprysk z czosnku na pewno zastosuję na karaganie. Tak sobie myślę, że mszyce na karaganie pojawiły się nie długo po tym jak ją przycięłam i pojawiły się młode przyrosty. Dzięki za radę. :flower1:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Siedlisko 16 Lip 2013 19:11 #179396

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Też sadzę mnóstwo czosnku między różami, ale nie zauważyłam, żeby mszyce jakoś się tym przejęły ;) , na niektórych odmianach żerują wręcz masowo :jeez: . Ale już nastawiłam gnojówkę z wrotyczu :evil: , więc mogą zacząć się bać :devil1:

Siedlisko 17 Lip 2013 11:04 #179631

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Martuś dzięki za podpowiedź. Będę dzisiaj na działce to sobie nastawię gnojówkę z wrotyczu. Czemu sama na to nie wpadłam :think:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Siedlisko 17 Lip 2013 12:32 #179636

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dziś wieczorem szykuję miksturę :evil: , dwudniowy nastaw z wrotyczu (bez rozcieńczania :devil1: ) + mydło patasowe ze skrzypem + soda :evil: :evil: . Liczę na piorunujący efekt :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Margolka

Siedlisko 18 Lip 2013 14:31 #179919

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
A ta soda to tak dla wzmocnienia efektu? Wrotycz już nastawiłam, ale z sodą nie odważę się. :happy:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Siedlisko 18 Lip 2013 15:58 #179933

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Witaj Marto :bye:
Zrobiłam sobie dziś spacer po Twoim ogrodzie i wciąż natykam się na piękne ogromne clematisy.... coś wspaniałego :P
Zachwyciła mnie też wędzarnia z grillem....ależ wspaniała budowla, złote ręce ma Twój teść :bravo: .... widać, że często z tego dobrodziejstwa korzystacie :P Wspaniałe są takie własne wędlinki :P

Siedlisko 18 Lip 2013 19:26 #179976

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Martina wrote:
A ta soda to tak dla wzmocnienia efektu? Wrotycz już nastawiłam, ale z sodą nie odważę się. :happy:

Zrobiłam wczoraj tak jak napisałam ;) , nierozcieńczony nastaw z wrotyczu, pół łyżeczki sody i łyżka mydła potasowego na litr oprysku. Skutek natychmiastowy :P , a roślinki całe, nie obawiaj się :happy4: . Trzeba tylko uważać, żeby nie przekroczyć dawki pół łyżeczki sody na litr oprysku ;)
Myślę nawet, że jutro zrobię powtórkę, bo na karaganę się uwzięły cholery jedne :hammer: , a miesiąc ją reanimowałam nie po to, żeby mi mszyce całe przyrosty opitoliły :evil:
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, Margolka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.596 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum