TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 06 Kwi 2012 14:36 #21408

  • evluk
  • evluk's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 27
Dalu, to i ja spóźnione,ale szczere życzenia zasyłam :flower2:
Tęskniłam za Twoim ogrodem :oops:
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2012 14:37 przez evluk.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 06 Kwi 2012 19:41 #21502

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Życzę dużo słońca w całym kraju :rotfl1: a śniegu i mrozów dopiero w grudniu :-)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Kwi 2012 19:58 #21782

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ewuś, Siberko, dzięki :kiss3:

Uff, ale sobie dzisiaj dałam w kuchni i nie tylko :silly: Tak to jest jak się nie wychowało odpowiednio swoich domowników i trzeba zasuwać samemu :whistle: Moi czterej panowie najlepiej robią ...dobre wrażenie.
Ale właściwie już się wyrobiłam i mogę chwilkę odetchnąć w Oazie :)

Dzisiaj było zimno i nieprzyjemnie, a pogoda bardziej pasowałaby do Świąt Bożego Narodzenia...
Teraz palimy w naszej kozie, bo w domku jakoś też nie najcieplej...
A w ogrodzie pięknie kwitną hiacynty i magnolia gwiaździsta, a druga Galaxy - też już otwiera kwiaty.
Cały czas kwitną też pierisy:

012_2012-04-07.JPG


Wiosenne trio - prymulki, wrzosiec i zawilce:

006_2012-04-07.JPG


Migdałek zakwitnie lada moment:

018.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 07 Kwi 2012 20:02 #21786

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Dalu, ja też przed chwilą siadłam. Wszystkiego dobrego :hug: , piękna wiosna u Ciebie :flower2:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 15:29 #21983

  • dorotak6
  • dorotak6's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 73
  • Otrzymane dziękuję: 3
Dalu, Ty chyba mieszkasz w cieplarce... ja 3 km dalej a wygwizdów mam i takiej wiosny jeszcze nie widziałam.
Będę musiała przy któryś zakupach, zaglądnąć do Ciebie. Męża z dziećmi zostawię... i wiesz... :drink1: na kawę wpadnę ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 19:25 #22046

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Dalu - na początku chciałam ci przesłać spóźnione urodzinowe i świąteczne życzenia wszelkiej pomyślności. Już tak cichaczem szwendam się po twoim ogrodzie od dłuższego czasu i chciałam ci powiedzieć, że jest piękny i klimatyczny - taki zaczarowany ogród :thanks: Najbardziej podoba mi się zakątek z rh, czy tam też rosną pierisy? Też mam wsadzonych kilka krzaczków rh, ale nie mają u mnie dobrych warunków bo u mnie cienia jak na lekarstwo. Z pierisem też mam złe doświadczenie (albo on ze mną). Co roku jesienią ma grona kwiatowe i mimo okrywania - co roku przemarzają mi doszczętnie i jeszcze się ich nie doczekałam :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 19:51 #22066

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś sobótkowa wiosna jest pięka i kolorowa....daje nadzieję, ze w końcu i mój wschodni ogródek przystroi się w jakieś barwne kwiecie...chociaż na razie baaaardzo mocno się ociąga :unsure: Ale podobno od połowy tygodnia ma być już coraz cieplej więc i roślinki wreszcie się ruszą....
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 20:19 #22085

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dalu, witaj w klubie tych, co robią za tych, co robią dobre wrażenie! :rotfl1: Twoi panowie jednak w ogrodzie trochę pomagają,przynajmniej niektórzy :), moje gwiazdy...ech..
Dobrze, że już prawie po świętach i człowiek z czystym sumieniem zajmie się tym, co kocha...I warunki mają być do tego zajmowania się! :) I w innych ogrodach też zrobi się ładnie! :garden1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 21:17 #22132

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dalu - to jeszcze ja spóźnialska - wszystkiego naj,naj ,naj !

Obyś zawsze była tak szczęśliwa ,na jaką wyglądasz na zdjęciach


Jak będziesz robiła zdjęcia w ogrodzie -czy mogłabym Cię prosić o zdjęcie Barbuli ?
Ciekawa jestem jak wyglądają te świeże listki.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 21:30 #22146

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Martuś, liczba mnoga w odniesieniu do moich panów jest bardzo na wyrost :whistle: Otóż, jeżeli ktoś mi pomaga, to czasami M., bo moi synowie w ogrodzie owszem, lubią czasami ...poopalać się, ewentualnie uszczknąć jakąś czeresienkę albo malinkę :) Myślę, że mogliby podać sobie rączki z Twoimi gwiazdami B)

Agnieszko, dzisiaj to mieliśmy pogodową masakrę - na przemian słońce, deszcz, śnieg i grad :evil: Troszkę się martwię o moje roślinki, zwłaszcza te bardziej wyrywne. Ale już od jutra pogoda ma się poprawiać, więc z pewnością wiosenka do mnie wróci, a do Ciebie - zawita :flower2:

Iwo, bardzo się cieszę, że mogę Cię powitać w moim ogrodzie :bye: Dzięki za życzenia :kiss3:
Ja mam sporo cienia w ogrodzie, a Rh i azalie to moje ulubione roślinki, więc stworzyłam aż dwie rabaty z kwasolubami. Rosną tam również pierisy, które w tym roku, mimo ostrej zimy, wyjątkowo obficie kwitną :flower1: Nigdy ich nie okrywam, ale mój ogród jest położony w stosunkowo ciepłym i zacisznym miejscu

Dorotko, zapraszam serdecznie - jak się zdecydujesz, napisz mi PW, to podam Ci mój nr telefonu.

Marysiu, dzisiaj momentami ogród był przykryty śniegiem i bardziej wyglądałby na ogród w czasie świąt bożonarodzeniowych, gdyby nie te kwitnące kwiatki...
Święta to dla mnie ciężki okres - kocham moją rodzinkę, ale te dwa, trzy dni krzątania się wokół czterech wielkich facetów w zupełności mi wystarczą :rotfl1:

Magdo, jutro zrobię fotki budzącej się dożycia barbuli.
Dzięki za miłe życzenia :)

Już nic nie napiszę o dzisiejszej pogodzie, bo przecież "kwiecień - plecień, bo...."
Mam wielką nadzieję, że to już koniec zimy wiosną i moje roślinki nie ucierpią za bardzo...
Dzisiaj na żółto - nieśmiało zakwitające narcyzki i panoszący się jak zwykle ziarnopłon:


008.JPG



010.JPG



020.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2012 21:32 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 21:40 #22158

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Spóźnione, ale szczere życzenia urodzinowe! Wszystkiego najlepszego :kiss:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 21:43 #22161

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Jak na żółto, to i ziarnopłony! ;) A narcyzy to tegoroczne, oczywiście! :unsure: Tak, o pogodzie nic nie piszmy...Jaka jest, każdy widzi :angry: Ja zaraz zdecyduję, czy podjąć ewakuację roślin z balkonu do domu... :angry:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 21:45 #22163

  • Ania
  • Ania's Avatar
Dalu to już wiem jak nazywa się winowajca :rotfl1:...ziarnopłon,ciągle wyrasta pod cyprysikami...chciał czy nie chciał :rotfl1: narcyzy śliczne...ja nigdy nie wiem czy to narcyzy czy żonkile :( ani tych ani tych nie mam w ogrodzie...wstyd,poprawię się na jesień ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 22:03 #22177

  • Klarysa
  • Klarysa's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 111
  • Otrzymane dziękuję: 38
Dalu, pozdrawiam świątecznie.
Przesyłam też spóźnione życzenia urodzinowe.
Życzę samych pięknych dni w tak cudnym ogrodzie.
Podziwiam twoją wiosnę. miałam nadzieję na kwitnącą forsycję i narcyzy na święta.
Cóż...niedługo majowe:)
Pozdrawiam
Zapraszam
Małe-wielkie szczęście
Justyna
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 22:16 #22192

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Klarysko, dziękuję za życzenia!
U mnie forsycja już kwitnie od tygodnia, pierwsze narcyzki też już się pokazały, ale z nimi w tym roku bieda :(
Wiele, niestety, zmarzło...

Aniu, żonkile to też narcyzy, to jedna z odmian :) Koniecznie trzeba je mieć w ogrodzie, bo to takie wiosenne słoneczka...Ziarnopłon zresztą też bardzo rozświetla ogród w momencie, kiedy niewiele kwiatków jeszcze kwitnie i nie wiem, dlaczego zazwyczaj ogrodnicy nie lubią go i walczą z nim jak z chwastem. Niesłusznie, bo nie jest groźny, korzeni się bardzo płytko, po przekwitnięciu samoistnie znika, a wygląda ślicznie :flower2:

Marto, ja już moje wszystkie doniczkowce umieściłam w domku ogrodnika - wolę nie ryzykować. Narcyzy biedne, małe, ale tegoroczne!
Jest i pocieszająca wiadomość - od jutra sukcesywnie ma się ocieplać B)

Igorze, dziękuję!

Na dobranoc mały widoczek - tak będzie niedługo...

050_2012-04-08.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 22:48 #22212

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Coś nie bardzo w to wierzę, że tak to działa, że on znika :silly: A co ze składnikami pokarmowymi, niby znika a czy w tym samym miejscu może rosnąć co innego potem ? On tam musi siedzieć, w postaci jakiś korzeni czy coś.
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 08 Kwi 2012 23:39 #22228

  • Ania
  • Ania's Avatar
Przed chwilą doczytałam o ziarnopłonie,że jest roznoszony przez pracowite mróweczki ;) Został nawieziony z ziemią tam gdzie mam cyprysiki,na początku z nim walczyłam,bo myślałam,że to chwast ;)
A ja myślałam,ze narcyzy są białe a żonkile zółte :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Kwi 2012 12:49 #22337

  • tasikk
  • tasikk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 35
Dalu, do ciebie chwile nie zagladac a tu tyle nowosci. Pieris cudnie kwitnie...A tulipanki i magnolia :whistle:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie
Kasia
Poczatki mojej osobistej dzungli
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum