TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 01 Kwi 2012 21:18 #19443

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kasiu, jutro jak będę robić fotki to uwiecznię również czubeczki lilii, niektóre całkiem już okazałe :)
Na glicynii pączków jeszcze nie wypatrzyłam, ale ona dosyć późno startuje...
Co do tulipanków to mam podobne wrażenie - że w tym roku są jakby mniejsze i w ogóle jakieś takie byle jakie :angry:
Na razie kwitną tylko botaniczne, zobaczymy, jakie będą te szlachetne - niektóre odmiany mam z założenia bardzo dorodne i wysokie...
Martwią mnie też narcyzy - wiele wypuściło tylko listki bez pączków kwiatowych. Czyżby przemarzły?

Gosiu, u mnie jest dosyć żyzna ziemia, więc specjalnie nie dokarmiam swoich roślin. Na początek sezonu wszystkie dostają nawóz wieloskładnikowy, w okolicach czerwca - porcję gnojóweczki z pokrzyw, a jesienią kopczyk z kompostu :garden1:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 01 Kwi 2012 21:45 #19477

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Fakt, Dalu, nie możesz narzekać! :) Glicynia, piwonia, powojnik i wszelkie rośliny, jakie u Ciebie widziałam, dobitnie o tym świadczą! :)
A z narcyzami to tak właśnie jest u wielu osób, u mnie też! Zamiast przyrastać, co nakazywałaby natura i rozsądek ;) , to tak właśnie marnieją...
Chyba oprócz narzekania na to zjawisko, nie udało się ustalić nic konstruktywnego, żadnej przyczyny i środków zaradczych... ;) No przecież nie będziemy ich wykopywać i przesuszać! ;) :rotfl1: Jeszcze czego! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Kwi 2012 21:55 #19486

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 181
Raz wykopałam. Chyba dwa lata temu. I suszą się do dziś gdzieś tam w szopce :rotfl1:
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Kwi 2012 23:13 #19535

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dalio, piekny masz ogród. Uwielbiam takie gąszcze zieleni. :thanks:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 01 Kwi 2012 23:43 #19545

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15924
  • Otrzymane dziękuję: 12363
dala wrote:
...


Na poprawę humoru kilka moich kwitnących prymulek, których nigdy nie siałam, nie sadziłam, a one po prosu są :huh: I to jest ich coraz więcej, w coraz to dziwniejszych miejscach i coraz to innych kolorkach...

Witaj Dalu! Zwiedzając Twój nietuzinkowy ogród, natknęłam się na pierwiosnki.
To aktualne zdjęcia? Miło się ogląda takie kolorowe, zdrowe krzaczki :flower1: .
A piszę to nie bez kozery... 3/4 moich ukochanych prymulek zabiła tegoroczna zima.
I te ulubione ząbkowane i Viala i te najzwyklejsze... Pierwszy raz taka porażka ! :placze:

A Twoje wszystkie przeżyły ?

Zazdroszcząco życzę spokojnej nocy :bye:
Pozdrawiam - Ania
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Kwi 2012 09:09 #19593

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś pięknie kwitną Ci prymulki, moje jeszcze śpią :huh: Ta bielutka jest cudna, rzadko spotykany kolorek :P
Co do przemarznięcia prymulek, spotkałam się z tym w wielu ogrodach.....aż nie mogłam uwierzyć, bo nigdy wcześniej nie widziałam, żeby prymulki przemarzały....to takie niesamowicie żywotne kwiatuszki....ale ostatnie zimy są nieprzewidywalne....jednego dnia wysoka temperatura, kolejnego bardzo silny mróz....roślinki nie są w stanie znieść takich skoków i po prostu nie dają rady tego przetrwać....albo takie krokusy.....też w wielu ogrodach zostały zdziesiątkowane.....to aż niesamowite...i bardzo smutne :dry:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Kwi 2012 11:35 #19682

  • Isia
  • Isia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 448
  • Otrzymane dziękuję: 464
Dalu Kochana i ja odnalazłam Twoją oazę radości, miłości i pięknych roślin, mam nadzieję, że uda mi się załozyć tu swój wątek bardzo Cię serdecznie pozdrawiam :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Kwi 2012 12:46 #19717

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś tulipanki botaniczne mnie nie zachwyciły w pierwszym roku, one chyba potrzebują jednak czasu :whistle: ale ich odmienność :) Bardzo jestem ciekawa Twoich :flower2:
U mnie prymulki także całe w listkach, może zakwitną nareszcie :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Kwi 2012 12:51 #19719

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Isiu, witaj w Oazie! Cieszę się, że znalazłaś tu mój ogród :)
Mnie bardzo brakuje Twojego ogrodu i poezji Twojej Mamy (na szczęście mam tomik jej wierszy B) ), ale -nie ze swojej woli- dostępu do FO nie mam :(

Agnieszko, w tym roku rozrosły się niesamowicie właśnie te białe prymulki z żółtymi środeczkami :eek3:
Moje krokusy, na szczęście, dały radę, ale gorzej z narcyzami - tych sporo zgniło lub przemarzło :(

Aniu, tak zdjęcia prymulek są aktualne :flower1: Ja mam tylko takie zwykłe,samosiejki i one przeżyły zimę bez problemów; śliczne są te odmianowe i rzeczywiście szkoda, że Ci przemarzły :(
Ja również serdecznie Cię pozdrawiam :bye:

Dangar, miło, że wpadłaś do mnie na spacerek po ogrodzie B)

Marto (Kocino), ja w życiu nie wykopałam żadnych cebulek :whistle: Raz, że za leniwa jestem, a dwa mam ich tyle, że zajęłoby mi to pół życia i całą piwnicę :angry: Wykopuję jedynie kłącza pacioreczników, ale też chyba dam sobie spokój, bo u mnie na targu można kupić piękne, podrośnięte kanny za 5 zł...

Marto (Artamko), moje narcyzy do tej pory rosły i kwitły nawet nie najgorzej, ale w tym roku coś "bidne" są...Przypuszczam, że to chyba mróz dał się im we znaki :evil:
Druga sprawa, to to, że -jak pisałam wyżej- mój pomysł na cebule to...zostawianie ich w ziemi na zawsze. Co roku dosadzam trochę nowych na miejsce tych, które dziczeją albo się wyradzają.
Czasami robię wyjątek dla lilii, ale to tylko dlatego, że baaardzo je kocham :garden1: Po paru latach wykopuje cebule i oddzielam przybyszowe...
Co do dobrej kondycji moich roślin to przyczyn jest z pewnością kilka: dobra ziemia (na uszko Ci powiem, że w pobliżu jest...cmentarz :silly: ), zaciszne miejsce - to te racjonalne, a także dobra ogrodniczka ( :rotfl1: ) i magiczne fluidy (to te, których nie zmierzy mędrca szkiełko i oko).

Kochani, dzisiaj już muszę zrobić nowe fotki, bo w ogrodzie, mimo chłodu, dużo się dzieje - ale wyskoczę dopiero późnym popołudniem :flower1: Teraz pozdrawiam Was kwietniowo i zostawiam właśnie kwitnącą forsycję na miły dzień:

P1020306.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Kwi 2012 22:48 #20023

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Pięknie rozkwitły forsycje.
Dalu, czytałem w Grzesiowym wątku, że kupiłaś wertykulator z areatorem 2 w 1. Elektryczny czy spalinowy? Też chcę kupić i zastanawiam się jaki i jakiej marki? Różnice w cenach spore.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Kwi 2012 23:12 #20037

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Róże można przycinać, gdy kwitnie forsycja,
ale to chyba musi być moja forsycja :rotfl1: .
Dalu, jesteś dwa tygodnie przed peletonem :)
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 02 Kwi 2012 23:39 #20055

  • Roma
  • Roma's Avatar
Przepięknie Dalu kwitnie u Ciebie forsycja, na taki widok muszę poczekać chyba jeszcze ze 2 tygodnie :(
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Kwi 2012 21:43 #20359

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Romuś, Ty się w końcu doczekasz a ja będę żałować, że u mnie już po kwitnieniu...

Elu, to zdecydowanie musi być Twoja forsycja :whistle: Wygląda więc na to, że ja mogę już przycinać swoje róże...cóż, kiedy czasu ciągle brakuje...

Romku, mój M. pół dnia wpędził w sklepach internetowych porównując marki i ceny. W końcu kupiliśmy wersję elektryczną - trawnika nie mamy znów takiego wielkiego, a wertykulację i aerację przeprowadza się raz, góra dwa razy w roku...Cena była bardzo atrakcyjna, a marka niezła - Florabest.

Dzisiaj byłam cały dzień we Wrocławiu i zachwyciłam się jak pięknie wygląda moje miasto we wczesnowiosennej szacie. Wszędzie, dosłownie wszędzie widać było pięknie kwitnące forsycje, jakieś drzewa owocowe obsypane białym kwieciem i zieloniutkie jak szczypiorek młode listki na drzewach i krzewach...
Oczywiście wstąpiłam do szkółki przy Ogrodzie Botanicznym, a tam - ruch jak w ulu i mnóstwo pięknych i ciekawych roślinek :flower1: Ja kupiłam sobie sporego prusznika o ciemnych, zimozielonych listkach, z całą masą pąków (odmiana Blue Mound). I teraz się zastanawiam, czy zostawić go w donicy, czy posadzić do gruntu...Źródła podają sprzeczne informacje...

Na dobranoc właśnie kwitnące urocze zawilce:

DSCF4573.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Kwi 2012 22:02 #20375

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, nie ryzykuj. Prusznika posadziłem do gruntu, w zacisznym miejscu, na zimę osłoniłem solidnie gałązkami świerkaowymi i na wiosnę ani drgnął. :placze: Dzięki za wyjaśnienia. Jutro chyba też kupię elektryczny. W czwartek planuję właśnie urlop na wertykulację trawnika.

Skoro urodziny to też życzę wszystkiego najlepszego :drink1: i dołączam wiosenne kwiatki.

Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2012 22:15 przez rm27.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Kwi 2012 22:11 #20378

  • lora
  • lora's Avatar
Dalu gdzieś przeczytałam że są Twoje urodziny Wszystkiego Najlepszego :kiss3:
..a matka natura pozwoliła żeby forsycja Tobie zakwitła..u mnie to nawet pączków brak zimno...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Kwi 2012 22:35 #20395

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś u mnie prusznik padł po pierwszej zimie pomimo zabezpieczenia, ale u Ciebie cieplej i mniej wietrznie jest.
Możesz spróbować ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 03 Kwi 2012 23:52 #20432

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, chyba u mnie najbardziej brakuje im tej kupki kompostowej.
Musze zakupić kompostownik.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 04 Kwi 2012 08:17 #20446

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Dala , najlepsze życzenia z okazji urodzin.
Prusznik jest piękny jak zakwitnie. U mnie też łagodny klimat , ale Prusznik w zaciszu nie przetrwał. Lapiej trzymaj w donicy ,
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.476 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum