TEMAT: Ogród Dali

Odp: Ogród Dali 09 Kwi 2012 12:58 #22340

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dalu, jak ja zazdroszczę już takiej wiosny. U mnie tylko krokusiki i to nieliczne kwitną.
Daleko mi jeszcze do takiej wiosny jak u Ciebie, ale pocieszam się, że od jutra będzie cieplej i wszystko ruszy
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Dali 09 Kwi 2012 13:34 #22346

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Gosiu, po wczorajszym, bardzo zimnym dniu dzisiaj się wypogodziło i jest troszeczkę cieplej...
I u mnie wiosenka przystopowała, ale miejmy nadzieję że teraz wszystko ruszy z kopyta :)
I do Ciebie wiosna też z pewnością już dotrze :flower1:

Kasiu, w tym roku moje pierisy pięknie kwitną; magnolia gwiaździsta też już obsypała się kwiatami, niestety nocne mrozy nie podziałały na nie dobrze :(

Aniu, jednak forum kształci :silly: A ziarnopłonem się nie martw -on szybko zniknie, a tymczasem ładnie z pewnością wygląda pod Twoimi cyprysikami.

Pawle, ja co roku mam całe łany ziarnopłonu i wszystko mi świetnie rośnie na jego terytorium - zarówno kwiaty jak i trawa. On rośnie z takich maleńkich bulwek, które po zniknięciu listków spokojnie siedzą sobie w ziemi.
Ale wybór należy do Ciebie - jeśli Ci się nie podoba albo go nie lubisz, musisz go likwidować i tyle :blink:

Dzisiaj już się wypogodziło, i gdyby nie bardzo zimny wiatr, byłoby całkiem ładnie :)
Ale w nocy był mrozik i kwiaty mojej biednej magnolki nie wyglądają najlepiej :( Szkoda mi bardzo, bo człowiek czeka cały rok na ten moment i zamiast się cieszyć pełnią kwitnienia, denerwuje się szkodami...
Pozostałe roślinki nic sobie nie robią z anomalii pogodowych i jak gdyby nigdy nic gramolą się z ziemi. Tu - piwonia lekarska:

021.JPG


A taka będzie za półtora miesiąca:

P1000781_2012-04-09.JPG
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Kwi 2012 16:03 #22373

  • Roma
  • Roma's Avatar
Chciałoby się już oglądać takie widoki, niestety nie tak szybko :( u mnie piwonie dopiero co zaczynają wychodzić z ziemi.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Kwi 2012 16:37 #22387

  • tasikk
  • tasikk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 35
Dalu, jaka szkoda ze ta pogoda tak zawodzi w tym roku...Miejmy nadzieje z z magnalia nie bedzie tak zle.

Piwonia :whistle: tylko czekac na tegoroczne kwitnienie :flower2:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do mnie
Kasia
Poczatki mojej osobistej dzungli
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 09 Kwi 2012 17:15 #22398

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Daluś u mnie również pięknie i słonecznie .... przez okno :whistle: na zewnątrz jednak chłodem wieje, mam nadzieję, ze to ostatnia już , póki co, noc z przymrozkami ;)
Zrobiłam obchód niezbyt szybki po ogrodzie i czekam na ocieplenie, niestety jak co roku najszybciej ruszyły chwasty :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Kwi 2012 20:32 #22961

  • marta
  • marta's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 32
  • Otrzymane dziękuję: 4
Dalu! Tęskniłam za Twoim klimatycznym ogrodem i czekałam na kontynuację wątku na FO... bez skutku :( Na szczęście dobrzy ludzie pomogli mi Ciebie znaleźć :) I mam nadzieję, że już Cię nie zgubię.
Pozdrawiam
Marta
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Kwi 2012 22:16 #23074

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Witaj Dalu, dopiero teraz dotarłam do Twojego ogrodu, chociaż znamy się bardzo długo, ze 'spiskowych" pogaduszek w Hanutkowie, z wymiany emailowej o kolejnych banach ..., chociaż to już prehistoria :) bardzo dobrze pamiętam, że to właśnie ta wymiana zdań z Tobą zmobilizowała mnie do szalonego pomysłu. Bardzo Ci za to duchowe wsparcie dziękuję, musiałaś podesłać mi solidną porcję swojej części czakramu :thanks:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Kwi 2012 22:44 #23100

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Dalu, czakram dobrze wpływa na Twoje rośliny. :eek3: Co prawda na Wawelu też jest ale to kilkanaście kilometrów ode mnie. Na kwitnące sasanki to muszę chyba jeszcze cały tydzień poczekać. O dziwo magnolie z kwiatami są prawie na równi. Zaczęły rozwijać się wszystkie równocześnie, gwiaździste (zwykle najwcześniejsze), Aleksandrina i Susan. Migdałek też ma sporo pąków kwiatowych i o ile nie zaszkodziły mu ostatnie mrozy to powinien się wkrótce zaróżowić.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 10 Kwi 2012 23:07 #23121

  • Xellos
  • Xellos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Demon
  • Posty: 561
  • Otrzymane dziękuję: 21
Dalu, jeżeli to małe cebulki to faktycznie nie jest groźny i może być :) Ja już mam taką samosiejkę z małymi cebulkami o nazwie śniedek :lol:
Jedyne co w życiu jest ważne to miłość, Renatka ;*
Pozdrawiam Paweł :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Kwi 2012 08:11 #23196

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
U Danusi to już wiosna na całego.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Kwi 2012 18:57 #23436

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
U mnie też pokazują się czerwone czubeczki piwonii :flower2:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Kwi 2012 21:03 #23534

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Hiacynto, fajnie, że dotarłaś do mojego ogrodu :) Ogród mój, ale Oaza jest Twoim dziełem :thanks: Jeśli w jakiś sposób Cię zainspirowałam i mam maleńki udział w jej utworzeniu - bardzo, bardzo się cieszę :)
Piwonie chińskie owszem, mają już spore czerwone pędy, a u lekarskich dzisiaj zauważyłam już ...pączki.
Romuś, a więc to już niebawem:

025.JPG


Uleńko, było nie było to już prawie połowa kwietnia, więc wiosna łaski nie robi :whistle:


0132.JPG


Pawle, a u mnie kwitną też co roku o tej porze takie cudaki (laki?)


0122.JPG


Romku, kilkanaście kilometrów to dla czakramu mały pikuś :rotfl1: Z pewnością więc ten wawelski działa na Twoje roślinki :flower2:
Moja magnolka gwiaździsta jest w pełnym rozkwicie, ale wygląda nieciekawie, bo nocne mrozy zwarzyły kwiatki :huh:

Marto, zaglądaj do Oazy, bo to przyjazne, sympatyczne forum :comp:
A furteczka do mojego ogrodu jest zawsze otwarta dla miłych gości :bye:

Jolu, już robi się coraz cieplej i w ogrodzie oprócz szalejących chwaścików coś tam jeszcze rośnie...
Zaczyna kwitnąć skimmia. Kwiatki ma dosyć niepozorne, ale ten zapach! Wszystkie perfumy świata przy nim wysiadają :flower1:
Niektóre listki nieco przebarwione - to wina mrozów:

0182.JPG



019.JPG


Kasiu, niestety - gwiaździstej kwiatki zostały zniszczone przez mrozy, a Galaxy dopiero szykuje się do kwitnienia, więc pewnie już zimno jej nie dosięgnie!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2012 21:05 przez dala.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Kwi 2012 21:05 #23538

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
U Ciebie wiosna już na dobre gości. U mnie dopiero zaczyna. Ale to pachnace..... dokładnie to gdzie to można kupić?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Kwi 2012 21:08 #23541

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Uleńko, skimmia to roślinka zimozielona, lubiąca kwaśną ziemię. Kupić ją można bez problemu w prawie każdej szkółce.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Kwi 2012 21:09 #23542

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Wizyta w Twoim ogrodzie zawsze skutkuje stwierdzeniem: tak będzie u mnie za jakieś trzy tygodnie... a raczej byłoby, gdybym miała te wszystkie rośliny, które pokazujesz! :rotfl1:
Piwonie? Kły zaledwie gramolące się z ziemi...
Jak na połowę kwietnia... niezła "obsuwa" :whistle:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2012 21:09 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 11 Kwi 2012 21:12 #23547

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Nie po raz pierwszy żałuję, że komputer przesyła tylko obraz :club2: , a gdzie zapach skimmii? :rotfl1: ( ja w ogóle jej nie znam :oops: }
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 12 Kwi 2012 07:42 #23666

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
To zółte pod tytułem "u mnie kwitną też co roku o tej porze takie cudaki" to podobne kopiłam w tym roku w OBI - jeszcze w donicy czeka na posadzenie - masz w cieniu czy słonku?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Dali 12 Kwi 2012 08:23 #23676

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Daluś wciąż nie mogę się nadziwić tym różnicom w wegetacji......u Ciebie już piękne pąki na piwoniach....u mnie dopiero pokazują się ich kiełki :blink:
Piękna kolorowa wiosna już w Twoim ogródku, mam nadzieję, ze i u nas na wschodzie wreszcie roślinki ruszą, podobna ma być już dość ciepło....oby....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.384 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum