TEMAT: Poszukując piękna- Ogród Łukasza

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 12 Paź 2013 20:50 #198030

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
luki wrote:
090.jpg


A to zestawienie jest moim ideałem :hearts: . Uwielbiam taką różnorodność barw i kształtów.
luki wrote:
066.jpg
I nie umiem ominąć obojętnie tej hortensji. Te krzewy zachwycają nawet po przekwitnięciu. Kwiatostany robię się piękne złociste :hearts: .
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2013 20:51 przez Edyta.


Zielone okna z estimeble.pl

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 12 Paź 2013 21:24 #198045

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mój wzrok przykuły tańczące świerki.Lekkie zwiewne jak te baletnice.Mam wrażenie,że się poruszają.
Cudowny ogród :thanks:
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2013 21:25 przez Roma.

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Paź 2013 14:20 #198145

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Pięknie utrzymany ogród całym rokiem ...zdjęcia z ogrodu są prześliczne...hortensje piękne duże kępy.... nadal choruję na nie... dziwnym trafem wpadła mi w ręce Wanilia byłam prze szczęśliwa żeby mi tylko ładnie przezimowała bo te pierwsze przymrozki zmroziły kwiaty i pąki..podglądałam cały czas ale te jesienne zdjęcia powalają z nóg...

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 13 Paź 2013 19:08 #198197

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
A ja tylko za Martą powtórzę, że jestem fanka twojego ogrodu :bravo:

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 15 Paź 2013 21:06 #198508

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Łukasz,mam prosbę,powiedz z czym połączyłbyś jeżówkę Hot Papaya,w zasadzie nie lubię czerwieni w ogrodzie i nie mam oprócz tej.Nie wyrzucę bo to wyjatkowo udana roslina,rosnie pieknie,bujnie i kwitnie niezmiernie długo......tylko jak ją umiejscowić w innych paletach barw? :whistle:

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 15 Paź 2013 21:41 #198513

  • wiosna19-58
  • wiosna19-58's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 534
  • Otrzymane dziękuję: 255
Witaj :bye: ciesze sie ze tu zajrzalam :woohoo: pieknie utrzymany ogrod :supr3: I bardzo ladnie pokazany

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 20 Paź 2013 11:31 #199242

  • Firletka
  • Firletka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 640
  • Otrzymane dziękuję: 433
Łukasz, przyszłam do Ciebie "po nitce" od Ewy (sieriki) , gdzie się wpisałeś.Tak się składa,że jestem tu po raz pierwszy, choć wątek zakładałeś prawie rok temu. Bywa ,że nie wiemy o istnieniu pięknego świata i odkrywamy ze zdziwieniem i niedowierzaniem " jak mogłam przegapić ?".
Szybko obejrzałam zdjęcia , do tekstu wrócę w wolniejszej chwili ( macie takie ? :happy: ).W pierwszym momencie myślałam,że to ogród PP.Szmitów w Pęchcinie . :woohoo:.

Widzę duszę , zapał, miłość.
Klimat Twojego ogrodu jest mi bardzo bliski.Wrócę...by się nim nasycić. :flower2:
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727, sierika

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 20 Paź 2013 19:38 #199314

  • peonia
  • peonia's Avatar
Piękne trawy i całe rabaty z hortensjami, tylu odmian nie spotkałam na raz.

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 28 Lis 2013 17:06 #207081

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
luki wrote:
Gosiu moja imperata również rośnie w pełnym słońcu, ale nie przy ścianie tylko w otwartej przestrzeni. Może przy budynku jest cieplej i dlatego twoja wybarwia się od początku :think:

Tak wyglądała latem 2010 moja. tylko końce liści są bordowe
ogrd266.jpg


witaj, pięknie u Cibie hortensjowo i w ogóle iglaczki które uwielbiam cud miód :) powiedz mi czy ta trawa zwiewna z tyłu to stipa, bo na zdjęciu wygląda na ogromną ale to chyba złudzenie, czy faktycznie jest wysoka.

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 06 Gru 2013 15:57 #208455

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Jolu bardzo lubię sosny banksa, a 'Wisconsin' kupiłem 3 lata temu i tak sobie czekał aż znajdę dla niego odpowiednie miejsce :whistle:
Płaczące świerki też strasznie lubię. Szkoda tylko ,że najpiękniej wyglądają starsze, rozrośnięte egzemplarze. Moje są jeszcze młode, więc przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać.

Marta bardzo Ci dziękuje za wszystkie pochlebne słowa skierowane w kierunku mojego ogrodu :hug: A Twój ogród już jest piękny,i ładnie skomponowany :)

Edytko zgadzam się z Tobą, że kwiatostany hortensji są atrakcyjne nawet po przekwitnięciu, a oszronione również są piękne.

Romciu świerki są świetne, ale ja bardzo lubię wszystkie rośliny o zwisłym pokroju.

Alinko dziękuję za miłe słowa :)
Hortensją 'Vanille Fraisr' nie musisz się przejmować. Przezimuje bez problemu.

Iwonko dzięki :hug:

Ewo ja podobnie jak Ty raczej unikam czerwieni w ogrodzie, chociaż zdarzają się wyjątki ( Salvia coccinea)a tą jeżówkę możesz podpiąć do rabaty o ciepłych, słonecznych barwach. Widziałbym ją również w towarzystwie białej gaury,która nieco ostudzi jej ognisty kolor, imperaty 'Red Baron' i żurawki 'Purple Palace'. Ewentualnie można do tego wszystkiego dosadzić trytome 'Nancys Red' która świetnie współgra kolorystycznie z tą jeżówką, choć jej kolor jest mniej "wściekły". Mam nadzieje że trochę pomogłem, chociaż przyszło Ci troszkę poczekać na moją odpowiedź :oops:

Wiosna dziękuje bardzo, staram się jak mogę ;)

Firletka jest mi bardzo miło , że do mnie trafiłaś :)

Beatko cieszę się, że ogród Ci się podoba. Hortensji bukietowych jest u mnie bardzo dużo, niektóre wciąż czekają e doniczkach aż przygotuje im miejsce.

Nati na tym zdjęciu jest Stipa tenuissima , niestety nie zimuje u nas i traktuje ją jak roślinę jednoroczną


Bodziszek 'Espresso' i Uncinia uncinata'Everflame'
IMG_5603.JPG


Jarzmianka i berberys
IMG_5607.JPG


Żóraweczka 'Solar Eclipse' iczosnek karatawski
IMG_3470.JPG


Hortensja i floksy
IMG_6592.JPG


Goryczka trojeściowa i hakonechloa 'Aureola'
IMG_6598.JPG


Hosta i żurawka
IMG_5844.JPG


Mikołajek i werbena hastata
IMG_5861.JPG


Lilia trąbkowa i przetacznik 'Bubblegum'
IMG_5855.JPG
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, chester633, waldek727

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 06 Gru 2013 16:33 #208458

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piękne duety pokazałeś :hearts: . Lubię do Ciebie przychodzić, bo zawsze wszystko mi się podoba :tongue2: :thanks:
Mojemu ogrodowi jeszcze daleko ;) , ale mając takie wzorce może kiedyś do czegoś dojdę :whistle: :wink4:

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 06 Gru 2013 16:53 #208462

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Drugie zdjęcie, piękny świerk Inwersa, gęsty, wygląda bardzo zdrowo, myślę że nie ma 10-ciu lat. Mój ma około 17 lat,gałązki kładą się już na ziemi . wyglądają jak gęste warkocze. W tym typie mam też świerk /czeski/ Formanek. Ten się płoży, musiałam usypać mu górkę, żeby nie wyglądał jak trawnik.
Pozdrowienia !! Ewa

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 06 Gru 2013 17:00 #208463

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Łukaszu,dzięki,teraz mozna czekać bo do wiosny daleko,wiesz ja też myslałam o gaurze właśnie,bo bardzo ja lubię no i świetnie u mnie rośnie,wysiewa się.Taki zestaw mnie satysfakcjonuje a skoro Ty tez tak widzisz to znaczy,że będzie dobrze.Swietne duety pokazałeś,szczególnie hastata z mikołajkiem przypadła mi do gustu :hearts: .
Uncinię wykopujesz czy też jak jednoroczna traktujesz?tania nie jest :whistle: niezwykle uroczy tworzy związek z lisćmi bodziszka,nie zawsze kwiaty potrzebne.

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 07 Gru 2013 11:21 #208604

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piękne zestawienia :bravo: :bravo:
Żuraweczka 'Solar Eclipse' to moja jedna z ulubienic.
Lilia trąbkowa śliczna. ;) Trąbkowych mi brakuje :hammer:

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 07 Gru 2013 12:57 #208630

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Bardzo ciekawe zestawienia, świetny ogród...bardzo mi się podoba goryczka i hakonechloa

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 09 Sty 2014 15:38 #213815

  • Roma
  • Roma's Avatar
Łukaszu-Twoje zdjęcia nie tylko przedstawiają piękne rośliny ale także dają wskazówki co z czym i jak wygląda.Dlatego zaglądaj częściej do swojego wątku i fotografuj swój ogród wstawiając do niego fotki.

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 15 Sty 2014 21:58 #215578

  • Izka
  • Izka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam wszystkich ogrodowo zakręconych!
Łukaszu, zarejestrowałam się na forum tylko po to, aby pogratulować ogrodu. Cudny!
Pikuś śliczny. Kiedyś też miałam takiego pomocnika, który nawet rośliny z donic przesadzał. Obecny, Misiek chociaż nie odstępuje mnie na krok, nawet nie podlewa ogrodu.
Może kiedyś pochwlę się i swoim ogrodem.
Jeszcze raz - pełen podziw. :)

Poszukując piękna- Ogród Łukasza 16 Sty 2014 09:32 #215646

  • umilka
  • umilka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 200
  • Otrzymane dziękuję: 151
Przepiękny, zaczarowany ogród. Podziwiam i zazdroszczę. Ja też uwielbiam grzebać się w ziemi i mój trawnik również zaczyna falować. Po obejrzeniu Twoich zdjęć nabrałam jednak przekonania, że moje fale są jeszcze stosunkowo za małe :dry:
Jak nic czeka mnie wiosenne przekopywanie i powiększanie rabat. Zachwyca mnie Twoje bogactwo roślin- odmian, kolorów, form. Hortensje- bajka. Zauważyłam również, że masz rzadko chyba spotykaną Magical Fire. Również kupiłam ją wiosną zeszłego roku, ale jakoś tak nie powaliła mnie jeszcze swoim kwitnieniem. Czy mocno ją przycinasz? Po obejrzeniu Twoich zdjęć na mojej liście zakupowej znajdzie się na pewno kilka nowych odmian.
No i świerk Inversa- imponujący. U mnie rośnie na małym skalniaku (ma około 3 lat) i sądząc po Twoich zdjęciach, muszę go chyba stamtąd ewakuować.
pozdrawiam
Ula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.533 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum