TEMAT: Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica)

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 03 Mar 2019 10:42 #646142

Kamelie i tak kupiłem w celu experymentalnym. Zapewne posadzę je do gruntu tylko jeszcze nie wiem kiedy. Jeśli zostaną w pomieszczeniu to ruszy im wegetacja bo niestety chłodniejszego miejsca niż 18 stopni nie mam. W tedy można by je posadzić dopiero w połowie kwietnia kiedy temperatury w obu miejscach będą w miarę podobne. Patrząc na prognozę pogody raczej przymrozków nie zapowiadają będzie takie 3/5 czy to tez może być groźne dla nie zachartowanych roślin .w dzień temperatura ma dochodzić do 16 stopni co chyba kamelią będzie służyć

Uporządkuj swój parapet z naszymi doniczkami.
Dowiedz się więcej na estimeble.pl

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 03 Mar 2019 20:19 #646273

• izy10
  • izy10's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1480
Też były u mnie w Lidlu kamelie duże i zapączkowane, a nawet niektóre kwiaty już rozwinięte miały,

te kremowe były identyczne jak moja, a czerwone też bardzo podobne do mojej.
A teraz zaprezentuję moje :hearts: kremowa kończy kwitnienie a czerwona zaczyna od środka, a na końcach mnóstwo pąków.

Naprawdę cieszą oko, zwłaszcza kremowa jeszcze nigdy nie zakwitła tyloma kwiatami.
Z moich czteroletnich obserwacji wynika, że przed kwitnieniem lubią zraszanie więcej wody potrzebują i wilgoci w powietrzu,
wtedy liście robią się piękne zielone błyszczące i wyprostowane ;) ;). Przypomnę, że moje stoją w pomieszczeniu przy oknie temp.5-12
W tym roku jeden raz wyniosłam na balkon, ale gdy zrzuciła kilka pąków i liści zrezygnowałam z wynoszenia.

Zdjęcia dwoma telefonami robione, więc różne, ale dwa ostatnie najbardziej zbliżone do rzeczywistego

odcienia kwiatów

20190217_144158.jpg

20190301_105626.jpg

20190301_105135.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2019 20:27 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, Betula, Ilona, Jaedda

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 03 Mar 2019 20:31 #646274

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 18834
Pozwoliłam sobie Twoje kamelie "postawić na nogi".
No rzeczywiście - tylko pogratulować, że masz takie odpowiednie pomieszczenie.
Trzymanie kamelii w gruncie to w polskich realiach jednak duży znak zapytania - nawet mimo łagodniejszych ostatnio zim, wystarczy jedna mroźna noc i żegnamy się z pąkami kwiatowymi.

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 03 Mar 2019 21:04 #646282

• izy10
  • izy10's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1480
Dziękuję Aniu za postawienie do pionu zdjęć :)
nie wiem dlaczego tak się dzieje

Też myślę że na zewnątrz camelie ciężko by miały utrzymać pąki i zakwitnąć

jednak wiosna u nas bywa ze spadkami temperatury poniżej zera a trzymać do kwietnia opatulone

mija się z celem bo to wczesnokwitnąca roślina
Pozdrawiam Izula
Doniczkowy świat w ogród zmienić czas…

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 04 Mar 2019 11:51 #646351

• rhodofil
  • rhodofil's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 100
Łatka wrote:
Trzymanie kamelii w gruncie to w polskich realiach jednak duży znak zapytania - nawet mimo łagodniejszych ostatnio zim, wystarczy jedna mroźna noc i żegnamy się z pąkami kwiatowymi.

Z tego powodu lepiej sadzić kamelie kwitnące jesienią (z tym że niektóre z nich w chłodniejszych częściach Polski nie zdążą zakwitnąć przed zimą - tak jest np. u mnie z kamelią 'Winter's Cupid') a nie wiosną.
Z drugiej strony podobnie jak z pąkami wiosennych kamelii jest z pąkami wczesnych magnolii, a jednak magnolie sadzimy.
Pozdrawiam,
Tomek

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 04 Mar 2019 15:50 #646411

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 18834
No ja nie wiem. Jednak magnolie nie kwitną w lutym - a zwykle (u mnie, w ciepłym Wrocławiu) najprędzej na przełomie marca i kwietnia, gdy to trafiają się całe tygodnie z dodatnią temperaturą, nawet nocą. Magnolii jest setki odmian, mając surowszy klimat można dobrać coś kwitnącego później. Owszem - raz na kilka lat kwiaty (lecz tylko te rozwinięte) psuje przymrozek - lecz to wyjątek, nie reguła.
Szczerze, to jeszcze nie trafiłam w sprzedaży na odmianę kwitnącą jesienią . A regularnie odwiedzam producenta kamelii w Karpaczu.
Poza tym - sasanqua ma o wiele mniejsze i o ile wiem zawsze pojedyncze kwiaty.

Po moich niedługich, bo ledwie czteroletnich doświadczeniach jestem dość sceptycznie nastawiona do zimowania kamelii w gruncie.
Ostatnio zmieniany: 04 Mar 2019 15:51 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 06 Mar 2019 15:49 #646854

• Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 995
Iza Twoje kamelie są cudne :hearts: Dziękuję że dajesz nam pooglądać takie piękności

Moja wciąż czeka na ciepełko :)

20190306_131642.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10, Łatka, Betula

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 22 Mar 2019 22:20 #649607

• rejmat
  • rejmat's Avatar
  • Senior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 179
Moje dwie kamelie były zimowane w pomieszczeniu gospodarczym. Czerwona rozpoczyna kwitnienie a czekam na białą Nobilissime

Załączniki:
Pozdrawiam zielono. Marta
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2019 15:56 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): izy10, Łatka, Betula, Ilona

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 29 Kwi 2019 22:31 #655057

• rhodofil
  • rhodofil's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 100
Dochowałem się pierwszych kwiatów na kamelii 'Spring Festival', która rośnie sobie w gruncie:

SpringFestival-2.jpg
Pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniany: 29 Kwi 2019 22:32 przez rhodofil.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Betula, Ninia

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 30 Kwi 2019 10:12 #655091

• Ninia
  • Ninia's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 204
Super, zastanawiam się czy nie wysadzić swojej. Chyba na początek zadołuję donicę w ogrodzie, bo nie wiem, czy dotrwam w przekonaniu do jesieni by ją zostawić w gruncie na zimę - moja niestety nie kwitła jeszcze - kupiłam ją dwa lata temu w kartoniku w Biedr., ale dobrze chociaż, że nabiera masy liściowej i nie choruje. Może też mnie kiedyś uraczy kwiatkiem.

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 30 Kwi 2019 18:07 #655132

• Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 995
Moja również rośnie w gruncie, a kwiaty miała wielkości dłoni. Obecnie dogorywają na niej ostatnie kwiaty.

IMG_3701.jpg

IMG_3743-2.jpg

IMG_3730-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2019 18:09 przez Ilona.

Kamelie japońskie na tarasie i w ogrodzie ( (Camellia japonica) 30 Kwi 2019 19:21 #655148

• nerina
  • nerina's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 32
Ilona , jak ją zabezpieczasz na zimę ? Ja mieszkam w Rzeszowie i zastanawiam się czy też nie spróbować,a ty mieszkasz w opolskim więc też to nie zachodnie rejony. Moja miała dużo pąków ,ale wszystkie opadły. Trzymałam ją w nieogrzewanym ogrodzie zimowym. Temp. 5-7 st zimą.

Uporządkuj swój parapet z naszymi doniczkami.
Dowiedz się więcej na estimeble.pl

Wygenerowano w 0.635 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum