TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 31 Paź 2016 15:43 #508617

  • skorpion
  • skorpion's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Trzeba z żywymi naprzód iść po życie sięgać nowe .
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 270
witam sklepu Benex nie polecam pomylone cebule ,niektóre wcale nie wypuściły ,lilie nie kwitły dwa razy kupiłam jesienią2015 i wiosną 2016 i więcej nie kupię.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 31 Paź 2016 19:27 #508658

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
Kupuję u Mayli co roku, zeszłego trafiły się pomyłki ale w tym w tym roku było już beznadziejnie, rośliny nie opisane,beznadziejne tak że reklamowałem ale spodziewałem się lepszych roślin, na przyszły rok muszę poszukać bardziej solidnego dostawcy.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 05 Lis 2016 00:02 #509304

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Znowu kupiłam hosty :) i dlatego polecam Sadzawka.pl , wysyłka szybka, hosty ładne (korzenie), wiosną zobaczymy czy zgodne odmianowo , czy będą jakieś pomyłki :devil1: .

Zdjcie2784.jpg


Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA, Justka

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 05 Lis 2016 19:26 #509430

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
A ja nie polecam 'Sadzawka pl' chociaż mają ciekawą ofertę, ale bardzo mi podpadli.
Na 5 zamówionych host tylko dwie były zgodne odmianowo :mad2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 05 Lis 2016 19:41 #509434

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Halinko , a jak z reklamacjami , bo ja nie odpuszczę . Wprawdzie są to tańsze hosty , ale większość zieleńce i trudno będzie pewnie udowodnić pomyłki ,jeżeli też będą zielone .

B.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 05 Lis 2016 19:59 #509441

  • Snigdha
  • Snigdha's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1503
  • Otrzymane dziękuję: 211
Reklamowałam pomyloną odmianę czegoś tam, zwrócili pieniądze (wysłałam całą dokumentację - maile zamówień i zdjęcia tego, co wyrosło i zakwitło). A do sklepu jestem zrażona i tak, bo nienawidzę, gdy sprzedaje się rośliny, które powinny postać w tunelu jeszcze minimum 3 miesiące. I potem takie cudo niezawodnie pada u klienta :(

S.
Zawsze sadzę zielonym do góry i to się sprawdza!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 05 Lis 2016 22:08 #509476

  • kroplik
  • kroplik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 352
  • Otrzymane dziękuję: 577
Beatko, z tą Sadzawką, to jest cała historia, pokrótce ją opiszę.
Złożyłam zamówienie w styczniu lub na początku lutego i czekałam cierpliwie na realizację.

Wreszcie, w końcu kwietnia wysłałam e-mail, żeby się przypomnieć.
Przysłali wiadomość, że realizacja nastąpi 4-go maja, nawet nie przeprosili za zwłokę.
4-go maja przyszła wiadomość o wysłaniu, a zaraz za nią następna, że nie otrzymam hosty
'Continental Divide',na której mi najbardziej zależało, bo już jej nie mają.
Okropnie się wkurzyłam, napisałam co myślę o nich i że ich opiszę jako niesolidnego sprzedawcę.
Napisali mi znów, że tej hosty nie mieli, bo im wymarzła, ale ja wiem swoje, (że już nie mają)
Wreszcie przyszła paczka i zamiast rarytaśnej hosty za 35zł, zwykła za 18.
Od razu napisałam i reklamację uznali, zwrócili pieniądze, bo tej hosty też już nie ma.
Po jakimś czasie dopiero zorientowałam się, że jeszcze jedna jest nie taka jak miała być, ale
już odpuściłam. Chciałabym się mylić, ale wniosek jaki mi się nasuwa jest bardzo niekorzystny
dla tego sklepu. Ciekawa jestem, czy też tak pomyślisz?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 06 Lis 2016 16:02 #509603

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Pierwszy raz u nich kupiłam i to tylko hosty , zobaczymy wiosną co będzie . Zamówiłam jeszcze 4 hosty , jeszcze w gorszym sklepie w którym długo się czeka , jest drogo i miałam już pomyłkę i przysięgłam ,że nic już nie kupię . Oczywiście jeszcze nie przyszły , na allegro mieli drożej o 2 zł i też do wiosny poczekam z ich zgodnością ,ale nie były drogie ,bo 13 zł . Kusi mnie domówić jeszcze 2 berberysy :happy3: .

Beata
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 06 Lis 2016 17:45 #509624

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
No niestety mnie też się zdarzyły z ich strony wpadki, niektóre udało mi się załatwić pozytywnie ,ale jak nie można nigdzie kupić akurat tych roślin, to znów wracam do tego samego źródła gdzie są.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 09 Lis 2016 18:27 #510102

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Iglaki 24 , przysięgałam ,że nigdy już u nich nie kupię ,ale skusiłam się na niedrogie bo po 13 zł hosty . Korzenie ładne , hosta Venus ma 1 większy kieł i 3 mniejsze , hosta Gigantea już kwitła , żurawka za dyszkę marniutka , a jeszcze kot oberwał kilka listków :) . Wiosną zobaczę czy hosty zgodne odmianowo .

Zdjcie2837.jpg


Beata
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2016 18:28 przez beatazg.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 09 Lis 2016 19:24 #510110

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Po cenie wielu szkółek cena 13 zł za hostę wg mnie wcale nie jest taka niska. No i to ryzyko kupna teraz jesienią - na dobre nie widać stanu roślinki a szkoda.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 09 Lis 2016 20:33 #510133

  • beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Posty: 3673
  • Otrzymane dziękuję: 5766
Sadzenie host jesienią bez liści na pewno jest lepsze niż wiosną bez liści . Kupione w październiku od Fransena , też nie miały liści jedynie goły korzeń i tak powinni sprzedawać nasi , żeby było widać jakość korzeni . A że mi się chce host w listopadzie lub lutym to już inny problem ;) .
U nas w szkółkach nie ma host z nazwami , a jak już to z wirusem i tych kilka najpopularniejszych odmian .

Beata
Ostatnio zmieniany: 09 Lis 2016 20:39 przez beatazg.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 10 Lis 2016 22:51 #510294

  • halszka
  • halszka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 246
  • Otrzymane dziękuję: 296
Beatko, w Sadzawce kupowałam 2 razy w 2015, wczesną wiosną i późną jesienią, liści jeszcze i juz nie było, i były to zawsze hosty zgodne odmianowo, . Więc masz szansę :)
Pozdrawiam
Halina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 10 Lis 2016 23:06 #510296

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Beatka ma rację. Kupowanie funkii w doniczkach poza okresem wegetacji jest jak gra w totolotka. Płacimy najczęściej podatek od naiwności. A zdecydowanie odradzam zakupy wczesną wiosną przed rozpoczęciem wegetacji.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 11 Lis 2016 11:31 #510318

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
Ja kupuję u nich często ale zdarzają im się wpadki a co do reklamacji to uznają reklamację, ale nie zawsze.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 23 Lis 2016 18:46 #511888

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19289
  • Otrzymane dziękuję: 79818
A ja się skusiłam na wyprzedaż w Beneksie. Może szału nie ma, ale za 42 zł w tym koszta przesyłki, dostałam taką pakę lilii.


Same drzewiaste, po złotówce za sztukę. Zamawiałam Anastazje, Red Morning, Robert Swanson i Orania. Większość cebul wygląda tak:



Szczerze, to niestety najgorzej z Anastazjami, nieduże cebulki, mniejsze od tej na zdjęciu - i jakby lekko podpleśniałe. Ale trudno, nawet gdybym miała stracić 5 zł, pogodzę się z tym ;) , jeśli inne będą jak trzeba. Tym bardziej, że dostałam w bonusie spory woreczek krokusów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg, słowikowo, zeberka363

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 26 Lis 2016 09:22 #512206

  • karol
  • karol's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 331
  • Otrzymane dziękuję: 158
Wiadomo że jak tanio to trzeba się spodziewać takich niewypałów ale u nich można reklamować i starają się w miarę możliwości uwzględnić reklamację,bardzo dużo kupuję różnych roślin,nawet i tutaj na forum też trafiają się tacy nieuczciwi sprzedawcy,którzy przyślą niepełnowartościowe sadzonki po reklamacji to albo starają cię ustawić w szeregu ,albo się nie odezwą wcale, ale to są wyjątki.
Temat został zablokowany.

Polecani/Niepolecani sprzedawcy 26 Lis 2016 10:24 #512210

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Zgadza się Karolu są nieuczciwi sprzedawcy ale i wśród kupujących są różni.Reklamują rośliny kupione 2-3 miesiące wcześniej a nie wiadomo czy sami jej nie zamordowali przez nieodpowiednią pielęgnację :think: No ostatnich targach w Krakowie pan u którego od lat kupuję mówił,że ktoś reklamował roślinę kupioną na wiosennej wystawie a która padła latem :woohoo:
To niestety działa w obie strony.
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatazg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.520 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum