TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 21 Mar 2019 17:35 #649379

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
W sadowniczym kupowałam w zeszłym roku na jesień. Więcej tego nie powtórzę. Nawet nie poinformowali, że nie mają zamówionej części roślin. A kondycja przysłanych roślin ... szkoda gadać. Ja przestrzegam przed zakupami w tym sklepie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Pestka


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 21 Mar 2019 19:42 #649412

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
W sadowniczym kupowałam w tym roku nasiona kwiatów - niewielka ilość- ale po otrzymaniu okazało się że nie ma wszystkich zamówionych pozycji.Była za to informacja że za brakujące nasiona pieniądze zostaną zwrócone i do dnia dzisiejszego cisza.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Miragoral

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 22 Mar 2019 18:01 #649574

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Zamówiłam 6 różnych roślin w szkółce Pietrzykowscy. Wczoraj kurier dostarczył paczkę. Bardzo dużo roślin kupowałam przez internet, ale tak zapakowanych i z takimi szczegółowymi informacjami dotyczącymi uprawy nigdy nie dostałam. Każda roślinka bardzo starannie zapakowana, opisana. Nawet równiutko przycięte kawałki styropianu do uszczelnienia były zawinięte w papier. Do amortyzacji na spód i górę położona i też zawinięta słoma (kompost się ucieszył). Tak zapakowane rośliny nie miały prawa ulec najmniejszym uszkodzeniom. Pięknie ukorzenione i widać, że nie ze szklarni, tylko z ogrodu. Rośliny nie były drogie. Sprzedawca jest godny polecenia, co z przyjemnością i bez ryzyka robię.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, beatazg, izy10, Kasionek, Miragoral, UllaM, green_bee

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Kwi 2019 09:48 #651205

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Merlin tak mnie zachęciłaś tym obrazowym opisem że i ja wczoraj zrobiłam zakupy u państwa Pietrzykowskich :drink1:
W paczce wylądowały nachyłki, trzęślice, słoneczniczek, jarzmianki i zawciąg, teraz już tylko czekam na przesyłkę :wink2:
Karo
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Kwi 2019 12:45 #651253

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Właśnie dotarła paczka ze szkółki Magda
Roślinki pięknie zapakowane,nie wysypała się nawet odrobina ziemi z doniczek
Tat wyglądało wnętrze kartonu po otwarciu

20190402_120005.jpg

Roślinki solidnie i starannie zapakowane

20190402_120127.jpg

A tak wyglądają sadzonki

20190402_120344.jpg
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Kasionek, iwcia55, UllaM, Szafirek, Maggie

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Kwi 2019 19:46 #651321

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79754
A ja chciałabym jedną firmę, w której zamawiałam pierwszy raz, gorąco pochwalić - a drugą, w której zamówiłam na pewno ostatni raz - hm, obrzydzić innym klientom.

Pierwsza to RosaPlant. Wypatrzyłam u nich dwie dośc rzadkie odmiany angielskich róż Austina. Przyszły tak pięknie zapakowane:



Mimo, ze z gołym korzeniem, worek szczelnie zamknięty utrzymywał wilgoć na tyle, ze nawet zrezygnowałam z moczenia korzeni przed wsadzeniem.
Róże:



pełne wigoru, oczywiście bez ohydnego wosku, łodygi w zdrowym, zielonym kolorze, różowiutkie "oczka".
Brawo!
Druga firma to Dom i Sad, który naraża mi się kolejny raz - i ostatni.
To też róże Austina - a raczej truchełka róż:





Pomijam wielkość - wszystko czarne! Z zawoskowanych gałązek przed wysyłką ktoś nieudolnie zdzierał wosk, nawet, gdyby przeżyły ten zabieg, to zostały połamane. Żadnego żywego "oczka", za to już wchodząca pleśń. Róże przysłano mi owinięte w folię termokurczliwą, oblepione ohydna mazią. Różane zombie!
Zadzwoniłam zaraz (w czwartek) pod numer do składania reklamacji - pouczono mnie, że mam wysłać mailem zdjęcia. Zrobiłam to natychmiast. Do dziś ani hu hu...
W dodatku jest to firma wszystko inne, tylko nie tania. :mad2:
A takie mają kolorowe zdjęcia reklamowe... :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, MagdaH, iwcia55, Pestka, Carmen, Jaedda, Szafirek, Maggie

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Kwi 2019 19:50 #651324

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3200
Aniu, w pełni się z Tobą zgadzam, z firmy Dom i Sad nigdy więcej nie skorzystam, to oszuści, których należy unikać :mad2: :mad2: :mad2:
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Kasionek, CHI, Pestka, Jaedda, Szafirek

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Kwi 2019 23:14 #651371

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Pestko, czy dostałaś gratis "do każdego zamówienia"?
Też dostałam dzisiaj przesyłkę od Rośliny Magda ale bardzo się z tego powodu zdziwiłam- połowa roślin które zamówiłam miała termin dostawy od połowy maja - liche są i mikre strasznie, a o gratisie to tylko przeczytałam. Widać gratis jednak dla wybranych.
Karo
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 05 Kwi 2019 08:55 #651693

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
O jak dobrze że nie dałam się skusić pięknym zdjęciom z DiS! A też już przeglądałam ich ofertę zimą mieli piękną promocję przedsezonową. Na szczęście coś mnie tknęło by poczytać opinie o firmie. Ilość skarg niemal zwalała z nóg. Odpuściłam nawet za cenę braku ciężko wyszukiwanej róży. I dobrze bo bym nie miała teraz ani róży ani kasy. Jak oni mogą jeszcze funkcjonować, skoro wysyłają ludziom badyle, jakie ja bym znalazła w pierwszych lepszych chaszczach. Ale się zezłościłam :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:
Dobrze, że są sprawdzone szkółki. Aniu szczerze współczuję, Sommer Song była moim nr 1 do upolowania i w tym roku mi się udało. Oby do lata :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 05 Kwi 2019 09:44 #651701

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3932
  • Otrzymane dziękuję: 21020
A ja polecam rozeogrodowe. "Zachorowałam" na PERENNIAL BLUE, oni mieli, przy okazji coś tam domówiłam, ale bez szaleństwa.
Przyszły przedwczoraj, w pancernej paczce, fajnie opisanej:
P4036592.jpg

P4036593.jpg


W gratisie książeczka - mała rzecz a cieszy:
P4036594.jpg


Róże z gołym korzeniem, ale "dobrze wilgotne" i bez wosku:
P4036595.jpg

P4036596.jpg


Jak siadłam pisać TU opinię, to coś mi się nie spodobało. Czerwonych róż nie zamawiałam i jakoś tak ich za dużo... Po wczytaniu okazało się, że to nie moje. Miło sobie porozmawiałam z Panią pracującą w tej Firmie, trochę się pośmiałyśmy = "nie myli się ten, co nic nie robi" i wczoraj kurier przywiózł moje róże i odebrał pomyłkowe. Nalepkę na zwrot miał ze sobą.

Dostałam róże bez "specyfikacji" czyli "szły nowe" bo moja paczka do nich widać jeszcze nie wróciła...

Jak to było parafrazując :devil1: "ważne jak się kończy" - polecam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid, merlin, Łatka, Pestka, UllaM, Ilona

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 06 Kwi 2019 08:28 #651824

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
MagdaH wrote:
Na str.66 tego wątku post z dnia 22 Wrz 2017 15:34 opisywałam moje perypetie z nimi. Szkoda, ciekawe rośliny, odmiany, na początku istnienia nie miałam z nimi problemu, nawet nie miałam pretensji o wielkość sadzonek, bo takich odmian wtedy nigdzie nie można było uświadczyć. Ale teraz jakby olewali temat :think:
:think: no to postraszyłyście mnie :oops: mam u nich zamówione pelaśki i fuksje, noooo te zdjęcia mnie uwiodły :jeez:
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 06 Kwi 2019 15:22 #651869

  • Kiki
  • Kiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 719
a tak wyglądają roślinki od "patrykk_2005" czyli właściciela sklepu "makadi". I przy okazji antyreklama dla Makadi, Bilskich i Legutko

piwonia Maxime de Cornau - całkiem sucha
P1630474zz.jpg
P1630475zz.jpg


Dzwonek piramidalny niebieski (tu nie miałam zapałek więc kluczyki samochodowe troszkę większe od pudełka zapałek). Producentem tych sadzonek jest Legutko

P1630555zz.jpg
P1630557zz.jpg
P1630546zz.jpg


To dzwonek kropkowany produkcji Bilskich. Cały połamany. Po otworzeniu opakowania najpierw się wysypały połamane łodyżki
P1630548zz.jpg
P1630547.jpg


To dzwonek kropkowany biały też produkcji Bilskich. Korzenie z łodyżkami też w dużej części połamanymi wymieszane, że trudno rozpoznać gdzie góra a gdzie dół.
P1630552zz.jpg
P1630553zz.jpg
Pozdrawiam
Katarzyna
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2019 15:29 przez Kiki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Pestka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 06 Kwi 2019 15:50 #651872

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2277
  • Otrzymane dziękuję: 8440
To skandaliczne, no i smutne, podobną przesyłkę dostałam od szkółki BENEX, spróbuj reklamować.
MARRY
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 06 Kwi 2019 17:28 #651886

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
green_bee wrote:
Pestko, czy dostałaś gratis "do każdego zamówienia"?
Też dostałam dzisiaj przesyłkę od Rośliny Magda ale bardzo się z tego powodu zdziwiłam- połowa roślin które zamówiłam miała termin dostawy od połowy maja - liche są i mikre strasznie, a o gratisie to tylko przeczytałam. Widać gratis jednak dla wybranych.

Niestety gratisów żadnych z tej szkółki nigdy nie dostałam ,a zamawiam już u nich od dość dawna.Ja ze swoich roślinek jestem zadowolona, tak jak widać na zdjęciu,są pełne wigoru i ładnie rozrośnięte.Z wcześniejszymi zamówieniami też wszystko było ok.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, green_bee

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 08 Kwi 2019 20:48 #652209

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79754
Dom i Sad nadal ignoruje moją reklamację, nie raczyli odpowiedzieć. :mad2:
Natomiast polecam firmę Agrosklep.pl. Wk... to jest zdenerwowana maksymalnie na oszustów z D&S wyszukałam ofertę Summer Song w tym właśnie sklepie - i jaka super niespodzianka!



Róża co prawda za 49 zł, ale ukorzeniona w donicy 5l, piekne, sztywne łodyżki - i jak widać, zaawansowana bardziej nawet, niż moje ogrodowe. Doszła w idealnym stanie, świetnie opakowana kartonem na miarę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiki, CHI, UllaM, Ilona, Szafirek, green_bee

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 08 Kwi 2019 21:02 #652215

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
O to super! Będziemy się cieszyć takimi samymi różami :dance: :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 09 Kwi 2019 11:22 #652263

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Łatko Agrosklep ma chyba same takie cuda, widziałam sadzonki hortensji od nich - piękne, ogromne, warte każdej złotówki. Sama się czaję na zakup ;)
Karo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 09 Kwi 2019 15:21 #652287

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
tilia66 wrote:
MagdaH wrote:
Na str.66 tego wątku post z dnia 22 Wrz 2017 15:34 opisywałam moje perypetie z nimi. Szkoda, ciekawe rośliny, odmiany, na początku istnienia nie miałam z nimi problemu, nawet nie miałam pretensji o wielkość sadzonek, bo takich odmian wtedy nigdzie nie można było uświadczyć. Ale teraz jakby olewali temat :think:
:think: no to postraszyłyście mnie :oops: mam u nich zamówione pelaśki i fuksje, noooo te zdjęcia mnie uwiodły :jeez:
Dostałam maila że paczkę szykują i powinnam ją mieć u siebie w ciągu 48h, jak przyjdzie to pstryknę fotkę i wstawię.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.916 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum