TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 18 Kwi 2019 01:47 #653484

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Jeśli z ostatniej fotki to raczej drobna fuksja :flower2: U Zielińskich też kupowałam, oprócz fajnych roślin bezpiecznie zapakowanych, można sie wzbogacić o kolekcję wkrętów :-)
Ostatnio zmieniany: 18 Kwi 2019 01:47 przez MagdaH.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 18 Kwi 2019 06:45 #653489

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
O to prawda :) były wkręty :happy:
Dziś dojdą od nich również pelargonie więc garść zbiorę :happy4:
Ale wolę to niż takie wymęczone rośliny jak dostałam od Fuksjany. Dobrze że jest w miarę chłodno bo jakby doliczyć jeszcze upał to pewnie nic by mi z nich nie zostało. A mam jeszcze jedną partię pelargonii u nich zamówioną. Wybrałam chyba wszystkie pstrolistne jakie były dostępne :funnyface:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 18 Kwi 2019 13:49 #653529

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Monia Piwonia wrote:
O i wywołałam wilka z lasu paczka dziś przyszła i niestety bez jednej pozycji.Ani notatki ani maila dlaczego??? Paczka jak nie moja bo bardzo minimalistyczna :happy4: Hortensja Debolistna Burgundy oraz Lilak żółty pachnący Primose wyglądają ok.
IMG_20190416_142741.jpg

Pani z Gardenowo dziś zadzzwonila i poinformowała,że dostane zamówienie bez jednej pozycji - szybko :happy-old: i zaproponowała zwrot kosztów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Pestka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 18 Kwi 2019 14:52 #653532

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ja dostałam wczoraj paczkę z Agrosklep, który był przez nasze forumki bardzo zachwalany :)
I faktycznie - za stosunkowo nieduże pieniądze dostałam śliczne, dorodne sadzonki: ośnieża karolińska (wymarzona, wyczekana, drzewko 1,5 m), trzmielina oskrzydlona (chciałam mieć "od zawsze", bo jesienią nie ma piękniejszego krzewu; sadzonka malutka, ale zdrowa, za całe 6 PLN), powojnik Kardynał Wyszyński (podobno zdrowa i obficie kwitnąca odmiana) i klonik palmowy Going Green( całkiem ładna, spora sadzonka).
Fotek nie mam, ale sklep szczerze polecam!
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, anianiekurzak, Łatka, Kasionek, Pestka, Ilona

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 29 Kwi 2019 20:06 #655023

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
sklep.swiatkwiatow.pl zamawialiscie z tego sklepu? Jakie są wasze opinie?
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 30 Kwi 2019 07:05 #655072

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Chyba zamawiała tam Agusiak. Pisała w wątku pogodowym , ze ma tam kod rabatowy , ważny do dzisiaj na zakupy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sznurki Ani

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 30 Kwi 2019 13:57 #655102

  • oskmik
  • oskmik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 37
  • Otrzymane dziękuję: 31
Nie polecam. Liliowce miały być białe z różem i czerwone. Obie sadzonki były żółte.
Oskar

Ogród w parku przy dworze na kopcu z XVIII wieku
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 30 Kwi 2019 20:59 #655168

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Online
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
sznurkiani Kupuję u nich nasiona, kłącza, bulwy... Zdarzyło się że i chemię czy doniczkę, żeby było szybciej. Raz się przytrafiło że nie zapakowali paczki nasion, szybko dosłali, bez problemu. W zeszłym roku zamawiałam we wrześniu hosty i cebulki - wszystko co zamówiłam jest całkowicie zgodne odmianowo. Łacza były bardzo ładne, dobrze opisane i zabezpieczone. Cebulki twarde, ładne - bez zarzutu.
Karo
Ostatnio zmieniany: 30 Kwi 2019 21:01 przez green_bee.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sznurki Ani

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 03 Maj 2019 15:28 #655554

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Zamowiłam zobaczymy co przyjdzie. Doniczki produkcyjne głównie chciałam przy okazji nasiona zielonych cyni i dalii pomponowych i kilka lili. Mam nadzieje ze nasiona będą dobrej jakości i lilie nie zniszczą sie w transporcie. Może jutro dojdą bo już wysłali tylko te wolne dni opóźniają
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 05 Maj 2019 12:45 #655866

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Wrzucam ku przestrodze sadzonki-truskawek.eu/
Zdecydowanie nie polecam. Wyrzuciłam pieniadze.
Zamówiłam kilka zestawów truskawek i poziomki w wielodoniczkach.
Przyszło coś co wyglądało bardzo źle. Taki ledwo żyjący "odpad". Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia.
Przyszły bardzo pogniecione więc miałam nadzieje, że trochę odżyją, ale zaczęły żółknąć i schnąć a także zauważyłam objawy plamistości na liściach.
Machnęłam ręką i wczoraj poszły do gruntu, ale nie liczę na to, że przeżyją.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pizza

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 05 Maj 2019 18:44 #655927

  • Carmen
  • Carmen's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1883
  • Otrzymane dziękuję: 3199
Czy możecie polecić sprzedawcę piwonii drzewiastych?
Zielono pozdrawiam Iwona
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 05 Maj 2019 19:17 #655936

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Mamma wrote:
Wrzucam ku przestrodze sadzonki-truskawek.eu/
Zdecydowanie nie polecam. Wyrzuciłam pieniadze.
Zamówiłam kilka zestawów truskawek i poziomki w wielodoniczkach.
Przyszło coś co wyglądało bardzo źle. Taki ledwo żyjący "odpad". Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia.
Przyszły bardzo pogniecione więc miałam nadzieje, że trochę odżyją, ale zaczęły żółknąć i schnąć a także zauważyłam objawy plamistości na liściach.
Machnęłam ręką i wczoraj poszły do gruntu, ale nie liczę na to, że przeżyją.

Miałam to samo w zeszłym roku. Już myślałam, że to może pojedynczy przypadek, bo słyszałam, że inni sobie chwalili.
Prosiłam o wysyłkę w konkretnym terminie - powiedzieli, że oczywiście, a potem i tak wysłali tak jak chcieli. Przesyłkę odebrał tata, bo mnie nie było w domu (jak zresztą ostrzegałam, prosząc o późniejszą wysyłkę). Ja bym w życiu tej paczki nie przyjęła od kuriera, wyglądała koszmarnie, rozmiękła i wygnieciona.
Sadzonki w dużej mierze zgniłe, przyszły w przewróconej wielodoniczce (powypadały z bryłkami w transporcie, nijak niezabezpieczone). Próbowałam reanimować, to się jeszcze okazało, że tyle szkodników to ja w całym swoim życiu nie widziałam, a mączliki, które przyszły do mnie po tym zakupie, wytępiłam dopiero tej zimy podczas prób pozbycia się ziemiórek (zakup truskawek na wiosnę zeszłego roku).
Reklamowałam - nie dostałam żadnej odpowiedzi, nie odbierali ode mnie telefonów, nie odpisali na żaden z kilku wysłanych maili (ze zdjęciami).
Straciłam w sumie prawie sto złotych (licząc wysyłkę), żadna z sadzonek ostatecznie nie przeżyła, a nabrałam sobie "bajeranckich odmian" i się cieszyłam. Nigdy więcej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 06 Maj 2019 06:04 #655981

  • Eus
  • Eus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 572
  • Otrzymane dziękuję: 387
:)
Moje z wielodoniczek - /dziesiątki/ kupione w szkółce J.G.Mendyk w sierpniu. Rosną bardzo ładnie. Zdjęcia z 25 kwietnia, więc niezbyt aktualne, teraz już kwitną. Wybór mają trochę mizerny - tylko znane, stare odmiany, ale rośliny zdrowe, ładne i porządnie zapakowane, nic się nie wysypało. Od krawężnika : Dukat, Senga Sengana i Kent.
IMG_7691-Kopia.jpg
Pozdrawiam
Eugenia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 07 Maj 2019 14:13 #656158

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Pizza wrote:
Mamma wrote:
Wrzucam ku przestrodze sadzonki-truskawek.eu/
Zdecydowanie nie polecam. Wyrzuciłam pieniadze.
Zamówiłam kilka zestawów truskawek i poziomki w wielodoniczkach.
Przyszło coś co wyglądało bardzo źle. Taki ledwo żyjący "odpad". Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia.
Przyszły bardzo pogniecione więc miałam nadzieje, że trochę odżyją, ale zaczęły żółknąć i schnąć a także zauważyłam objawy plamistości na liściach.
Machnęłam ręką i wczoraj poszły do gruntu, ale nie liczę na to, że przeżyją.

Miałam to samo w zeszłym roku. Już myślałam, że to może pojedynczy przypadek, bo słyszałam, że inni sobie chwalili.
Prosiłam o wysyłkę w konkretnym terminie - powiedzieli, że oczywiście, a potem i tak wysłali tak jak chcieli. Przesyłkę odebrał tata, bo mnie nie było w domu (jak zresztą ostrzegałam, prosząc o późniejszą wysyłkę). Ja bym w życiu tej paczki nie przyjęła od kuriera, wyglądała koszmarnie, rozmiękła i wygnieciona.
Sadzonki w dużej mierze zgniłe, przyszły w przewróconej wielodoniczce (powypadały z bryłkami w transporcie, nijak niezabezpieczone). Próbowałam reanimować, to się jeszcze okazało, że tyle szkodników to ja w całym swoim życiu nie widziałam, a mączliki, które przyszły do mnie po tym zakupie, wytępiłam dopiero tej zimy podczas prób pozbycia się ziemiórek (zakup truskawek na wiosnę zeszłego roku).
Reklamowałam - nie dostałam żadnej odpowiedzi, nie odbierali ode mnie telefonów, nie odpisali na żaden z kilku wysłanych maili (ze zdjęciami).
Straciłam w sumie prawie sto złotych (licząc wysyłkę), żadna z sadzonek ostatecznie nie przeżyła, a nabrałam sobie "bajeranckich odmian" i się cieszyłam. Nigdy więcej.
ja bym upominała się do skutku. Jeśli mają tel to dzwoniła (o ile można się dozwonić) i postrasz policją bo to oszutwo towar nie zgodny z opisem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Pizza

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 07 Maj 2019 14:40 #656160

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
U mnie to już chyba przedawnienie zadziałało. Tym bardziej, że żadna z sadzonek już nie żyje, więc zniknął "przedmiot reklamacji".
Ale jak mówiłam - dodzwonić się nie dało, reklamacje składałam oficjalnie z adnotacją, że chcę wysyłki prawidłowych sadzonek albo zwrotu pieniędzy, jeśli nie są w stanie takich zapewnić. Reklamacja nie została nawet rozpatrzona, nie dostałam żadnej odpowiedzi.
Dałam spokój, bo i tak mam na co dzień za dużo nerwów, żeby jeszcze biegać po sądach przez truskawki - no i nauczka na przyszłość została. Według mnie sprzedawcy kompletnie niepoważni i tym samym oferta niewarta jakiegokolwiek zainteresowania. Ale jak mówiłam - wiem, że są osoby, które były z zakupów u nich bardzo zadowolone. Odmiany ponoć mają jak najbardziej prawidłowe. Może więc to nastawienie tylko do klientów detalicznych...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 07 Maj 2019 15:17 #656169

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Pizza wrote:
U mnie to już chyba przedawnienie zadziałało. Tym bardziej, że żadna z sadzonek już nie żyje, więc zniknął "przedmiot reklamacji".
Ale jak mówiłam - dodzwonić się nie dało, reklamacje składałam oficjalnie z adnotacją, że chcę wysyłki prawidłowych sadzonek albo zwrotu pieniędzy, jeśli nie są w stanie takich zapewnić. Reklamacja nie została nawet rozpatrzona, nie dostałam żadnej odpowiedzi.
Dałam spokój, bo i tak mam na co dzień za dużo nerwów, żeby jeszcze biegać po sądach przez truskawki - no i nauczka na przyszłość została. Według mnie sprzedawcy kompletnie niepoważni i tym samym oferta niewarta jakiegokolwiek zainteresowania. Ale jak mówiłam - wiem, że są osoby, które były z zakupów u nich bardzo zadowolone. Odmiany ponoć mają jak najbardziej prawidłowe. Może więc to nastawienie tylko do klientów detalicznych...
pewnie było to celowe działanie bo wiedzieli co wysłali ale jeśli nie rozpatrzyli to już by był na nich paragraf. Wszedzie jest jakiś czas na rozpatrywanie reklamacji ale fakt chodzić po sądach to sporo nerów. A jednostowe przypadki są olewane. Ja zamawiałam tunel miałbyc ekstra zapanowany ekstra wytrzymały. Okazało się ze paczka od rurek się sie roztargała troche. Paragon był tak schowany że znaleść ciężko a jak zadwoniłam zeby zapytac gdzie jest to do kolegi mowił ale tempa myśląc ze nie slysze a na słowa ze źle zapakowane to od razu a brakuje coś. Okazało sie brak.kilku śrubek ale dokupiłam o kilka złotych zwroty itd. A jakość no cóż po 2 miesiacach zamki sie psuja kolo okien przeciera sie czyli jednym słowem gówno ładnie opisane w ofercie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Pizza

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 07 Maj 2019 15:42 #656172

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Dałam sobie spokój, bo widać, że to celowe działania i na pewno znajdą sposób na wywinięcie się.
Moje zdrowie jest ważniejsze, ale gdzie tylko będę mogła to wystawię odpowiednią opinię, żeby inni nie skorzystali z "super oferty".
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Biotit, sznurki Ani

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 08 Maj 2019 10:26 #656319

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
sklep.swiatkwiatow.pl pytałam o opinie was. Zamówiłam i paczka dotarła w poniedziełek. Mimo majowego wekkendu przez co przesyłka szła dużej. Wszystko przyszło w porządku. Lilie ładne duże bulwy. Zobaczymy co wyrośnie
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2019 10:27 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.724 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum