TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 09 Kwi 2019 15:48 #652292

  • Ninia
  • Ninia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Iwona, jaki miałaś nr zamówienia?, bo też tam zamawiałam i ciekawa jestem kiedy przyjdzie na mnie pora - w zeszłym roku mimo, że zamawiałam w nocy z 2/3 stycznia to przysłali mi dopiero 19 kwietnia (być może dlatego, że jeszcze na początku lutego domawiałam fuksje). W tym roku celowo za pierwszym razem złożyłam "żelazne" zamówienie - darowałam sobie to czego nie było podczas składania zamówienia, ewentualnie wzięłam coś podobnego w kolorze (głównie dotyczyło to fuksji) no i teraz jestem ciekawa kiedy dostawa, czy trzymają się kolejności składania zamówienia.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 09 Kwi 2019 16:25 #652296

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5972
Ja zamawiałam 23 lutego, myślę jednak że kolejność nie zależy od daty zamówienia, tylko od rodzaju i odmian, jedne rosną szybciej inne wolniej, niektóre rośliny jak wyczytałam na stronie, dopiero będą po 15 maja, tych nie zamawiałam ;))))
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 09 Kwi 2019 20:25 #652341

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Na ich stronie w regulaminie jest napisane, że wysyłkę zaczynają przeważnie od 1 kwietnia zgodnie z kolejnością wpłat, o ile zamówione rośliny podjęły już wegetację po zimie (np. byliny) To znaczy że ja dostanę chyba we wrześniu :)
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2019 20:27 przez Ilona.
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 09 Kwi 2019 20:46 #652344

  • Ninia
  • Ninia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Ja opłaciłam zamówienie od razu. Zamawiałam z bylin tylko dwie ostróżki i to te najzwyklejsze/najtańsze (skoro moje w ogrodzie już są spore, to u nich tym bardziej) i dwie hortensje (też już podjęły wegetację w ogrodach), do tego pelargonie i fuksje - wszystko było dostępne podczas zamawiania (nawet nie jako "ostatnie sztuki"). Z tych dostępnych po 15 maja też nie zamawiałam. No nic - czekam.
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2019 20:50 przez Ninia.
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 09 Kwi 2019 22:35 #652370

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5972
Expressss, paczka już w drodze, jutro ma być u mnie. Ja zamawiałam tylko pelaśki i fuksje.
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2019 22:35 przez zielonajagoda.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 10 Kwi 2019 07:46 #652386

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Iwonka pokaż od razu co Ci wysłali.
Ja też tylko pelargonie i fuksje ale z drugiego rzutu, tego pod koniec marca.
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 10 Kwi 2019 16:04 #652423

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5972
Tak więc paczka już u mnie. Dostałam gratisowo jedną sadzonkę fuksji za -małe sadzonki- i kilkanaście zł w woreczku -zwrot-, ale nie wiem za co, może właśnie za te małe sadzonki fuksji :think:
Pelargonie pierwszy raz kupowałam przez internet, więc nie wiem jakie inni wysyłają, dla mnie one są duże, chyba zeszłoroczne bo grubaśne ;), mnie satysfakcjonują, fuksje przy nich to chucherka, ogólnie wszystko ok, tylko nie wiem za co ta kasa zwrócona.

DSC_1202.jpg


DSC_1203.jpg


DSC_1204.jpg


DSC_1205.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Łatka, Pestka, Ilona, Maggie

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 10 Kwi 2019 19:00 #652439

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Poznaję plastikowe opakowania :) Akurat to zaliczam na plus, bo nic sie nie łamie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Łatka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 11 Kwi 2019 21:26 #652626

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19325
  • Otrzymane dziękuję: 80019
Ładne pelargonie, choć to chyba nie sadzonki, tylko przycięte rośliny mateczne; mimo pięknych opakowań chyba już u tych państwa nie będę zamawiać - zniechęcił mnie ostatni raz, wczesnym latem. I znikome możliwości kontaktowania się - prócz złożenia zamówienia i wpłaty :lol:
Natomiast jestem zbudowana dzisiejszą przesyłką z "Sadzawki".





Może nie tak szykownie spakowane, ale zabezpieczone dostatecznie, by nie zgiął się ani listek; łyszczaki spore/duży, z pąkami. Piwonia jest to mieszaniec ITOH, dość droga - i tu właśnie clou: wczoraj zadzwoniła do mnie pani, tłumacząc się, że po oględzinach zasobów nie mogła znaleźć z wybranej przeze mnie odmiany nic w należytej jakości. I czy może mi zaproponować bardzo podobną piwonię, po tej samej cenie (czyli z ciut rabatem :) ).
Tak się powinno traktować klienta - nawet, gdy nie jest to hurtownia.
I c.d. D&S -story. Ponowiłam reklamację. Tym razem telefonicznie (po długim droczeniu się z panią z działu zamówień, która początkowo nie chciała/nie umiała podać mi numeru kompetentnej osoby). Pierwsza reakcja: na pewno nie składałam reklamacji mailem, jeszcze się nie zdarzyło, by firma nie odpowiedziała w terminie (składałam skutecznie, na co wskazuje skrzynka wysłanych). OK. wysłałam mail raz jeszcze. I uwaga: dostałam DWIE odpowiedzi, z dwoma numerami reklamacji :rotfl1: . pozwolę sobie przytoczyć odpowiedź, jest kuriozalna, mimo że niby uznano moje roszczenia:

" Nata (DomiSad)

10 kwi, 11:24 CEST
Dzień dobry,
dziękuję za wiadomość i przesłanie zdjęć. Przyjęłam Pani reklamację i rozpatrzyłam ją pozytywnie na:
- 1 sadz. Summer Song zgodnie z zamówieniem. W Pani zamówieniu widnieje jedna sadzonka, a przesłała Pani zdjęcia dwóch sadzonek. "
( moja uwaga: były DWIE, chudziuteńkie trupki, sklejone folią termo, chyba po to, by wystawały trzy gałązki, nie jedna)

"Prosimy jednak mieć na uwadze, że są to żywe rośliny, a podróż nie jest ich naturalnym środowiskiem. Każda roślina inaczej może zareagować na warunki transportu, nawet zwiędnięciem."

O tak, w ciągu dostawy kurierem róża kompletnie sczerniała i spleśniała! :rotfl1:
Co za krętacze!
Czekam na efekt tej "uznanej reklamacji".
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2019 14:04 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, CHI, Pestka, Herbatnik, green_bee

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 12 Kwi 2019 13:22 #652669

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
No, faktycznie, firma tłumaczy się dość dziwnie...Ja na pewno tam nic nie kupię :evil:
Natomiast pod wpływem waszych pozytywnych opinii,zrobiłam zamówienie w Agrosklep. Znalazłam tam w końcu od dawna wymarzoną sadzonkę ośnieży karolińskiej. Nie była tania, ale to rzadkie drzewko i mam nadzieję, że będzie dość duże i w dobrym stanie. Napiszę, jak dojdzie (będzie też klonik palmowy, trzmielina oskrzydlona i powojnik).
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 12 Kwi 2019 18:31 #652718

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
20190412_155349.jpg


20190412_155403.jpg


20190412_162830.jpg

Dla zilustrowania opisu Merlin moja dzisiejsza przesyłka od państwa Pietrzykowskich.
Roślinki zamawiałam w ich sklepie na allegro - zapakowane jak porcelana, każda roślina w dwie warstwy papieru i foliowy woreczek z nazwą odmiany.
Nie spadł nawet listek!

Polecam stanowczo :flower2:
Karo
Ostatnio zmieniany: 12 Kwi 2019 18:31 przez green_bee.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, merlin, Kiki, Łatka, Kasionek, Pestka, Maggie

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 15 Kwi 2019 00:23 #653114

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
Z cyklu: miało już nic nie być... ;)
DSC00059-3.jpg

zakupy z Sadzawka.pl kaczeniec pełny z jednym kwiatuchem :-)

DSC00081.jpg

tutaj kanny, prymulki i nieplanowana reszta :-D

DSC00084.jpg

uchachany Dorsiek na widok wszystkiego czego miało nie być :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiki, zielonajagoda, Łatka, CHI, Maggie

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 15 Kwi 2019 14:18 #653162

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
Witam Czy może ktoś zamawiał coś z Gardenowo.pl ,bo powiem szczerze czekam i czekam i nic.Czy w ogóle zaczęli wysyłki?Na moim panelu jest napis zamówienie skończone Pani pod numerem tel twierdzi, że zostało przekazane do firmy , która dopiero będzie realizowała zamówienie :supr: :supr3: :supr:
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 16 Kwi 2019 14:30 #653292

  • Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 503
  • Otrzymane dziękuję: 509
O i wywołałam wilka z lasu paczka dziś przyszła i niestety bez jednej pozycji.Ani notatki ani maila dlaczego??? Paczka jak nie moja bo bardzo minimalistyczna :happy4: Hortensja Debolistna Burgundy oraz Lilak żółty pachnący Primose wyglądają ok.
IMG_20190416_142741.jpg
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2019 14:32 przez Monia Piwonia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Ilona

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 16 Kwi 2019 15:15 #653297

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Monia przybijam piątkę :garden1:
Również u mnie Burgundy czeka na wkopanie i tak się patrzę, że chyba też podobnych rozmiarów mi przyszła :)
Trzymam kciuki za nasze piękne kwitnienia.

Dostałam dziś maila, że Fuksjana wystosowała do mnie przesyłkę. Zobaczymy jakie mi okazy przyjdą oby ładne, bo domówiłam drugi raz a i na styczeń mam już listę przygotowaną :)
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 16 Kwi 2019 19:39 #653329

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19325
  • Otrzymane dziękuję: 80019
Oglądałam te hortensje, ale na szczęście sadzonki sa bardzo małe, a ja juz chyba nie mam tyle czasu, by kupować krzewy i drzewa w wieku niemowlęcy,
Udało mi się wyjść z pustymi rękami :rotfl1:
A teraz poważniej. Dostałam przesyłkę z Dom i Sad, reklamowaną różę Summer Song:



Jakby tu powiedzieć...moja córka orzekła, że ten egzemplarz jest mniej martwy. ;)
W porównaniu z uprzednio mi przysłanym, owszem, postęp kolosalny. Zawoskowane tylko końcówki pędów (około 1/3 długości), pleśni brak, martwic - niewiele. Sadzonka niewątpliwie zdradza oznaki życia:



Wygląda jak hm, wykopana dość stara róża, z wielkim systemem korzeniowym (korzenie zgięto w wiecheć, obcięłam więcej niż połowę długości). Niech będzie. Może się przyjmie, jak dam ją do OIONU na jakiś czas.
Jedno trzeba przyznać - firma ma śliczne kartony wysyłkowe i taśmę klejącą. :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 16 Kwi 2019 20:06 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Szafirek

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 16 Kwi 2019 19:54 #653331

  • Szafirek
  • Szafirek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2154
  • Otrzymane dziękuję: 10226
,,...śliczne kartony wysyłkowe..." dobre Aniu :happy3:
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 17 Kwi 2019 13:30 #653414

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Polecam firmę Zielińscy - kupiłam u nich begonie i pelargonie (pelargonie jeszcze nie dotarły) ale po wyglądzie begonii i sposobie przesyłki jestem bardzo zadowolona. Duże wyrośnięte sadzonki :) 2 dojrzałe kwiaty odpadły, są naprawdę duże :)
20190416_165108.jpg

20190416_165357.jpg


A tu przesyłka z Fuksjany. Pomimo bezpiecznego zapakowania ziemia w doniczkach nie jest zabezpieczona przed wytrząśnięciem w trakcie transportu, w efekcie połowy w doniczkach brakuje. Wielkość sadzonek pelargonii ok, ale fuksje to 1-2 ukorzenione patyczki o połowę mniejsze od pelargonii. Sama w sklepie takich maluchów bym nie wybrała. Fajnie że dostałam gratisa, gorzej, że nie wiem co to jest a w związku z tym gdzie to wsadzić :) Coś jakby lobelia ale głowy nie dam może ktoś rozpozna?

20190417_131136.jpg

20190417_131220.jpg

20190417_131410.jpg

20190417_131252.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.540 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum