TEMAT: Polecani/Niepolecani sprzedawcy

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 27 Lip 2021 13:20 #771727

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
A coś Ty, przecież też czytałam opinie ;)
Najbardziej zadowolona jestem z zakupów (nie tylko liliowcowych) u dwóch niewielkich producentów, niestety sprzedają wyłącznie stacjonarnie, no i wybór odmian to raczej "-naście", a nie "-set", więc się człowiek czasem pokusi na te różne Sadzawki i Króliki ;)
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Bea612, ewakatarzyna, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 27 Lip 2021 13:42 #771730

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3672
  • Otrzymane dziękuję: 19508
Dokładnie, szczególnie kiedy dopiero rozpoczyna się przygodę z liliowcami. Wtedy każda nowa odmiana cieszy :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 27 Sie 2021 00:16 #775186

  • Rubia
  • Rubia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 127
  • Otrzymane dziękuję: 593
Ale mi się trafiło... W sklepie Flowers Polska zamówiłam agrest pienny, pięć malin jesiennych i opakowanie białych truskawek (5 sztuk). Agrest jest mikry, korona składa się z dwóch cienkich gałązek, ale coś z niego będzie. Sadzonki malin mają w sumie jeden liść, który wygląda mi na porzeczkowy. No nic, zobaczymy, co wyrośnie z nich w przyszłym roku. Natomiast sadzonki białych truskawek wyglądają tak:
100_1040.jpg


100_1043.jpg


100_1046.jpg

W nich nie ma ani jednego liścia i, co gorsza, ani jednego zdrowego środka, który by dawał nadzieję, że wiosną coś z niego wyrośnie. Zareklamowałam te zgniłki tuż po zrobieniu zdjęć (chyba ręce mi się trzęsły ze złości, dlatego fotki nie są ostre), odpowiedź dostałam tego samego dnia - żebym podała numer konta, otrzymam zwrot pieniędzy (płaciłam za pobraniem). I wtedy rozzłościłam się jeszcze bardziej, bo to znaczy, że nie mają żadnych sadzonek, które mogliby mi przysłać w ramach reklamacji - a ja wyraźnie napisałam, że czekam na nowe, pełnowartościowe sadzonki. Tymczasem oferta białych truskawek na internetowej stronie sklepu ciągle aktualna :mad2:
Tak to jest, kiedy kilka roślin chce się kupić w jednym miejscu. Skusiłam się, że będę miała za jednym zamachem i agrest, i maliny, i białe truskawki. A mogłam je kupić osobno, na Allegro... W każdym razie, to był mój pierwszy i ostatni kontakt ze sklepem Flowers Polska, który reklamuje się tak: Nasza Szkółka drzew i krzewów znajduje się pod nadzorem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz sadzonki drzew owocowych najwyższej jakości, które zostały sprawdzone przez upoważnione do tego instytucje. Kupując w naszym sklepie internetowym masz pewność że otrzymasz rośliny wysokiej jakości, wysyłką roślin zajmujemy się od 18 lat Reklama dźwignią handlu, ale nie takiego :mad2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiki, Marianna, Herbatnik, Szafirek, ewakatarzyna, Babcia Ala

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 27 Sie 2021 01:19 #775187

  • Marianna
  • Marianna's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 281
Tak się zastanawiam czy może nie należałoby wysłać tych zdjęć Inspektoratowi co się opiekuje, bo to jednak granda a nie sadzonki. Dobrze że chociaż kasę oddali.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Herbatnik, ewakatarzyna, Babcia Ala, Rubia

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 25 Wrz 2021 23:21 #777406

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2402
  • Otrzymane dziękuję: 9050
Wraz z koleżanką zrobiłyśmy sobie zamówienie na kilka piwonii w szkółce Bilscy. I jesteśmy zadowolone. Po pierwsze: dobry kontakt z firmą, bo po zamówieniu zachciało nam się zmian i nie było problemu, uwzględniono nasze oczekiwania. Paczka przyszła dość szybko ( odliczając weekend, w ciągu 5 dni). Sadzonki zdrowe i z większą ilością oczek niż producent deklaruje w ofercie. Może nie są to takie olbrzymy, jak z osławionego PeonyMAX, ale bardzo przyzwoite sztuki, a ceny też zachęcające. Liczę, że skoro mają ponad 5 oczek i dość czasu, żeby się ukorzenić, to może już w przyszłym roku zobaczę pierwsze kwiaty i będzie można ocenić zgodność odmianową.
Pozdrawiam. Jola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Herbatnik, ewakatarzyna, Babcia Ala, Drobinka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 25 Paź 2021 15:47 #779891

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19198
  • Otrzymane dziękuję: 79197
Tak, również moim zdaniem Bilscy to raczej solidna firma. Teraz, jesienią, kupiłam u nich prócz innych rzeczy piwonię Boule de Neige, sadzonka była więcej niż przyzwoita.
A dziś odebrałam zamówione ponad miesiąc temu w Wild Lily cebulki narcyzów, tulipanów i sadzonkę piwonii ITOH Scarlet Heaven. Najpierw zastrzeżenia: uważam, że czekałam bardzo długo na opłacone rośliny. Dwukrotnie kontaktowałam się, telefoniczna rozmowa z osobą robiącą wrażenie bezpojętnej, ale na mail odpowiedź błyskawiczna i pozytywna. I szybko przesyłka w paczkomacie. Z takim hojnym bonusem:



To wszystko dostałam na dokładkę - nie wiem, czy dlatego, że przedstawiłam się jako jedna z moderatorek Oazy??? Cebulki super, również te darmowe, Piwonia...no, mogłaby być większa za 90 zł. Ale rozumiem, że płacę za rzadką odmianę, nie za wielką karpę.
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2021 23:41 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Herbatnik, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 25 Paź 2021 18:37 #779916

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6047
  • Otrzymane dziękuję: 21900
Kupowałam u nich też i było ok . ;)
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 28 Paź 2021 17:54 #780150

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Aniu myślę, że przedstawienie się jako moderatorka Oazy dało skutek. Pamiętam jak pomagałam naszej forumowiczce w konflikcie ze sprzedawcą internetowym. Mailowo przedstawiłam sprawę jako poruszoną w naszym wątku. Oczywiście przedstawiłam się jako moderator. Sprawa załatwiona natychmiast , pozytywnie dla naszej koleżanki.

Gratisy wspaniałe :)
Ostatnio zmieniany: 28 Paź 2021 17:57 przez Kasionek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 31 Paź 2021 06:31 #780390

  • trzyary
  • trzyary's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 272
Kupiłem w Akademii Roślin w dniu 21.09.23
kolejne 4 sadzonki borówki wysokiej.
Dostawa została zrealizowana w ciągu kilku dni.
Sadzonki przyszły w dobrym stanie.
Po ponad miesiącu dalej prezentują się dobrze.
Polecam zakupy w Akademii Roślin :)
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2021 08:05 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 31 Paź 2021 06:42 #780392

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Akademia Roślin ma słabe sadzonki w stosunku do jakości. Za tą samą cene można mieć dwa razy większe.

trzyary
nadal nikt nie doczekał się zdjęć twoich borówek, wątpię czy naprawdę masz je posadzone
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka, trzyary

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 31 Paź 2021 07:43 #780393

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Już trochę było na forum o firmie Królik.
W tamtym roku jesienią i wiosną 2021, zakupiłem u nich sporo cebul i bylin. Część musiałem zareklamować już po otrzymaniu zamówienia bo cebulki były słabej jakości. Reklamacje były szybko załatwione.

Niestety wiosną nie było mi dane cieszyć się z pięknych roślin (dla porównania sadzonki otrzymane od osób z forum pięknie rosły i kwitły.

Więc jak dostałem od nich maila z zaproszeniem do ponownych zakupów to im odpisałem że jestem zawiedziony jakością i nic u nich nie kupię.
Ku mojemu zaskoczeniu zaproponowano mi przysłanie w ramach reklamacji nowych cebulek (za 150 zł czyli w przybliżeniu 1/3 tego co zamówiłem).
Wysłałem listę i czekałem na wrzesień i przesyłkę. Oczywiście nic nie przyszło. Po przypomnieniu się w październiku zostałem poinformowany że moje zamówienie reklamacyjne zostało gdzieś zagubione i mam przysłać nowe a osoba z którą się kontaktowałem zadba abym dostał zdrowe ładne cebule.

Końcowy efekt jest taki że dostałem cebule uszkodzone a nawet zgniłe. Możecie zobaczyć to na zdjęciach.


IMG20211027171701.jpg


IMG20211027171847.jpg


IMG20211027171908.jpg


IMG20211027172012.jpg


IMG20211027171932.jpg



Gdybym wiedział że coś takiego dostanę to bym nie czekał i kupił w innym miejscu. Szkoda tylko że moje pierwsze próby z rabatami ozdobnymi zakończyły się porażką. Podsumowując jestem dwa lata w plecy.
Ostatnio zmieniany: 31 Paź 2021 07:51 przez brodus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Łatka, Kasionek, Marlenka, Herbatnik, Szafirek, ewakatarzyna, Bobka, trzyary

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 01 Lis 2021 06:50 #780503

  • trzyary
  • trzyary's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 271
  • Otrzymane dziękuję: 272
Firma Akademia Roślin nie jest tania. Jest solidna.
Nie sprzedaje wadliwego towaru tak jak firma Królik.
Przed wysyłką zapewne robi selekcję towaru i wysyła dobry towar po selekcji.
Koszty odrzuconego towaru wchodzą w koszty dostarczanego towaru.
Tani dostawca wcale nie oznacza optymalnego miejsca zakupu.
Dlatego kupuję w Akademii Roślin, a nie w firmie typu firma królik.
Polecam zakupy w Akademii Roślin :)
PS Nie publikuję zdjęć. Żadnych. I borówek i innych roślin.
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2021 06:55 przez trzyary.
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 01 Lis 2021 09:17 #780513

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Trzyary

Problem z tobą jest taki że piszesz że masz posadzone borówki i są super po czym wiosną i jesienią piszesz że znowu kupiłeś i posadziłeś super sadzonki borówek i tak w kółko. Wygląda to dziwnie. Bez publikacji zdjęć wygląda to tylko na reklamę konkretnego sprzedawcy.

W Akademii... kupiłem tylko raz jak zaczynałem przygodę z ogrodem i towar przysłali kiepski a w korzeniach borówki były opuchlaki i w przeciwieństwie do Ciebie mogę zamieścić zdjęcia tych borówek bo ma je gdzieś na kompie.

Za ta cenę mam w okolicznym ogrodniczym sadzonkę borówki dwa razy większą. (Oczywiście jeśli sobie życzysz mogę zamieścić zdjęcie i porównamy ze zdjęciem twoich super sadzonek)

:-)


Ps: Zauważ że wszyscy tu zamieszczają zdjęcia. Dotyczy to roślin które są świetnej jakości jak i fatalnej (ma to nam zwykłym ogrodnikom pomóc w zakupach)
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2021 09:26 przez brodus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, CHI, Marianna, Herbatnik, Campanula, ewakatarzyna, Zefirka, Bobka, trzyary

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Lis 2021 11:26 #780644

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Trzyary. :) Nasz watek powstał aby forumowicze dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami co do jakości sprzedawanych roślin i rzetelności firm , które je oferują.W dzisiejszych czasach , kiedy nagminna jest cicha reklama , zdjęcia stanowią dowód naszych ocen- pozytywnych lub negatywnych . Jeżeli możesz , proszę wstaw zdjęcia , za które będa wdzięczni Tobie forumowicze , którzy szukają rzetelnych sprzedawców borówek.

Kochani a ja mam prośbę - podpowiedzcie mi , gdzie mogę kupić ładne i zgodne odmianowo hortensje ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, ewakatarzyna, Bobka, trzyary

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Lis 2021 11:33 #780645

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6047
  • Otrzymane dziękuję: 21900
Kasiu pewnie nie terazchcesz ? a wiosną ?Bo teraz są w Obi .W ub tygodniu były .
Ale lepiej wiosną :kiss3: moim zdaniem .
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Lis 2021 11:38 #780647

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Bogusiu :hug: bardziej miałam na myśli sklepy internetowe. Oczywiście , że zakupy na wiosnę, ale mam trochę więcej czasu okresie jesienno zimowym to bym przejrzała sobie ofertę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Lis 2021 11:46 #780650

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6047
  • Otrzymane dziękuję: 21900
Ok rozumiem ,ze swojej strony jak by co mogę pomóc.Jest u mnie szkółka bardzo prężna ,
gdzie właściwie kupowałam swoje bukietówki, mają zawsze bardzo duże egzemplarze i mieli w bardzo dobrych cenach .Nie wiem jakie będą w przyszłym roku .Zobaczymy ,ale oni długo trzymają w tunelach aż do pięknego rozrostu.
Kupowałam min te : oj pokażę ,jak wrócimy do domu .Bo strona nie chce się otworzyć
w aucie zasięg utrudniony .
Kiedyś kupiłam w Albamarze i to dopiero była porażka :happy4:
Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni ,może ktoś ma dobre doświadczenia .
Pozdrawiam Kasieńko :kiss3:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Temat został zablokowany.

Odp: Polecani/Niepolecani sprzedawcy na Allegro 02 Lis 2021 12:07 #780655

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Bogusiu dziękuje za bardzo szybką odpowiedź. :)

Może jeszcze ktoś ma pozytywne doświadczenia z jakimś sklepem internetowym proponującym hortensje ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.945 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum