TEMAT: ZAKUPOWE INFORMACJE

ZAKUPOWE INFORMACJE 24 Lut 2021 19:53 #750022

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Przybyłam, wykopałam, kupiłam! :woohoo:



Chyba z sześć kartonów było, ale ismena Queen i asklepias tylko po jednym opakowaniu, klasyczne ismeny były dwie i inkarwilli chyba trzy.
Jutro też by się przydało zajrzeć, bo opryskiwacze mają być, a mój się popsuł akurat podczas oprysku miedzianem. :club2:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, olegowa, Jaedda, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

ZAKUPOWE INFORMACJE 24 Lut 2021 21:56 #750048

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Od jutra w Lidlu mają być te miniszklarenki/wielodoniczki na sadzonki. :dance:
Też się skusiłam na promocję 'kup 3, a czwarta sztuka za 1gr'. Mi wpadły w oko poszukiwane krwawniki (żółty i różowy), mikołajek płaskolistny i dzielżan taki jak u Bobki. Jeśli jutro dalej będzie ta promocja chyba kupię malwę i gipsówkę... i jeszcze krwawników dobiorę :crazy:

Edit: Widział ktoś krwawnik czerwony/bordowy?
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2021 00:01 przez Prządka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Mandorla, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 24 Lut 2021 22:03 #750050

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Był jakiś ciemny krwawnik, ale czy czerwony... :think: Nie zwróciłam uwagi. Miałam czerwony, tzn. mam nadzieję, że nadal mam... jeśli przeżył, to mogę Ci kawałeczek wykopać :)

Aha, i dzielżany były też w innych kolorach, jeden chyba dwubarwny?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2021 22:03 przez Mandorla.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Bea612, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 24 Lut 2021 22:38 #750057

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Czy mogę trochę pomarudzić?
Nie będę się wypowiadać, czy te oferowane sadzonki/cebule są drogie czy nie, to sprawa względna.
Generalnie mam dość dobre zdanie o Lidlu, jestem stałą klientką - ale ta wiosenna oferta nie powala jakością.
Oglądałam woreczek z dalią Kelvin Floodlight, bo ją bardzo lubię. To, co sprzedają jako 3 sztuki, z biedą ma wielkość jednej w miarę porządnej.Luźne kawałki. Nie wiem, czy z "patyczkiem" po pędzie.
A już lilie... :jeez: Malutkie cebulinki, bez turgoru. Tylko nieco droższe w porządnym sklepie dwa razy większe.
Z tak małej cebulki wyjdzie marny pęd, o ile w ogóle zakwitnie.
Ale nie rzucam kamieniem, nie jestem bez grzechu - kupiłam dwie trójsklepki, bo zeszłej jesieni zakwitły, gdy już straciłam nadzieję.
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2021 22:38 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Jaedda, Mandorla, Bea612, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 24 Lut 2021 23:02 #750059

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Wielkość cebulek nie powala, to prawda... Tym niemniej do Lidla mam znacznie bliżej niż do któregokolwiek przyzwoitego ogrodniczego ;). Ismeny w LG dokładnie dwa razy droższe, a wyszłoby jeszcze drożej, no bo przecież nie wzięłabym marnych dwóch cebulek. No fakt, w Lidlu też przy okazji kupiłam fajny makaron :happy:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Jaedda, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 00:18 #750064

  • Perełka
  • Perełka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Tak wiele, w tak krótkim czasie
  • Posty: 989
  • Otrzymane dziękuję: 4417
W tesco też drogo, a jakość dokładnie kiepska niestety .Wcześniej nie chciało mi się nawet o tym pisać .Nasionka można kupić ....
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2021 00:20 przez Perełka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 00:29 #750066

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Mandorla wrote:
jeśli przeżył, to mogę Ci kawałeczek wykopać :)

Aha, i dzielżany były też w innych kolorach, jeden chyba dwubarwny?

Oj, kochana dziewczyno :kiss3: Poszukam jeszcze u siebie, może jako ślepa kura nie dostrzegłam tego ciemnego krwawnika. A dla dwukolorowego dzielżanu, to będę kopała w tych regalikach.

Pamiętam, jak trzy lata temu kupiłam z bylin zimujących w gruncie rudbekię lśniącą (czy jakoś tak) i czerwono-rudego lilowca. Wsadziłam do doniczek i nieco rozczarowana nie doczekałam się kwitnienia w roku zakupu. Natomiast od dwóch lat kwitną i to jak :flower2: Mieczyki i lilie kwitły mi już w roku posadzenia. Ale może trafiłam lepsze cebule? W tym roku kupowałam lilie w renomowanym sklepie ogrodniczym i na 3 kupione zakwitła jedna. Tanie nie były, cebule duże, ładne... I bądź tu człowieku mądry :ouch:
W zielonym markecie w tym roku przebierałam woreczki z dymką białej cebuli, bo jak nie pleśń, to wyschnięte za bardzo, albo takie złoto-brązowe kreseczki na cebulkach były. Kiepski rok dla nas, konsumentów.
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2021 00:30 przez Prządka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Mandorla, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 07:55 #750076

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Mandorla wrote:
Ismeny w LG dokładnie dwa razy droższe

Ale jest szansa, że zakwitną - z tymi z marketu nigdy nie uzyskałam nic prócz liści. Może jestem wyjątkowo nieudolna? :think:
Te cebule, które trzeba wykopać i przechować przez zimę, jeśli nie zakwitną podpasione przez producenta, to być może, że nigdy. Nie jestem tak młoda, by czekać na kwiaty kilka lat.

Dla lilii ostatnie lato było tragiczne, cebule gniły, przynajmniej mnie. Z kilkuset, jakie mam (o ile jeszcze), zgniło koło 20%.

Ale - sama jestem ciekawa, co z tych ismen Wam wyjdzie.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Mandorla, Bea612, Prządka, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 13:40 #750122

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Zmartwiłaś mnie informacją, że jak nie upasione, to mogą w ogóle nie zakwitnąć. Zależało mi na tych liliach. No chyba, że nie kwitły z mojej winy... Bo miejscówkę miały zabezpieczoną od nadmiaru wody.
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, Mandorla, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 15:20 #750129

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2632
  • Otrzymane dziękuję: 7740
Mogę Ci coś zasugerować, Prządko? ;) Nie martw się na zapas. Owszem, być może nigdy nie zakwitną. Być może zakwitną za rok. A być może już niebawem ;). Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije :happy: U mnie w zeszłym roku padły te lilie, które pieczołowicie wykopałam, żeby im zrobić dobrze. Te, które zostały w gruncie, przetrwały cały sezon bez kłopotów (chociaż był, jaki był) i cieszyły kwiatami.
Z dawnych czasów pamiętam, że z kwitnieniem ismen nie miałam problemów, chociaż warunki miały dalekie od optymalnych - może stąd mój optymizm :happy:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 18:06 #750157

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19568
Dumna z siebie jestem. Nie dałam skusić się żadnym bylinom w Lidlu. Tawułkę i trytomę miałam nawet w ręku, stosunek ich jakości do ceny zniechęcił mnie.
Skusiłam się jedynie na dymkę. 3.99 za 300g.Miałam kupon rabatowy, więc cena spadła do 3.59 :wink4:
IMG_20210225_165848-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Eleni

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 18:46 #750164

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
a ja wróciłam smutna z zakupów...nie znalazłam nigdzie stacjonarnie szklarenki balkonowej a jak chciałam zamówić online w Lidlu to już wyprzedane :( :( :(
pozdrawiam ciepło Elena
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 18:57 #750165

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Elenko, od 1 marca w Netto będą takie szklarenki - jeśli nie masz u siebie takiego marketu, to Ci kupię i wyślę. Poza tym będę w sobotę w Leroy Merlin - mogę sprawdzić, czy jeszcze są.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 19:02 #750166

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19568
Elenko, nie trać wiary :happy3: Ja na swoją szklarenkę trafiłam kilka lat temu całkiem przypadkiem na wyprzedaży w Biedronce. Wtedy zapłaciłam za nią chyba niespełna 20 zł. Do dzisiaj żałuję, że tylko jedną kupiłam.
Z kolei na wyprzedaży w Lidlu (też jakiś rok, dwa lata temu) trafiłam na taki oto 5 metrowy tunelik
IMG_20200310_160506.jpg

Może jeszcze kiedyś, poza sezonem foliaczki jeszcze się pojawią. Może w innych marketach będą.
Trzymam kciuki :)
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2021 20:35 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, olegowa, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, Eleni

ZAKUPOWE INFORMACJE 25 Lut 2021 20:41 #750185

  • Eleni
  • Eleni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 476
  • Otrzymane dziękuję: 2298
Heh byłam tak napalona ze znalazłam podobna nieco droższą w piątek już powinna być u mnie :dance:
pozdrawiam ciepło Elena
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 26 Lut 2021 15:07 #750245

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6121
  • Otrzymane dziękuję: 22306
To jest juz nałóg powiadam Wam :happy: :wink2: kupiłam 10 szt jaskrów i 2 begonie :wink2: :laugh1:


20210226_150951.jpg
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2021 15:08 przez Bobka.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

ZAKUPOWE INFORMACJE 27 Lut 2021 18:10 #750386

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6121
  • Otrzymane dziękuję: 22306
Dzisiaj moje zakupy nie mieszczą się w kadrze :jeez: :happy:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

ZAKUPOWE INFORMACJE 27 Lut 2021 19:55 #750408

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1739
  • Otrzymane dziękuję: 12762
Bogusiu, pochwal się co kupiłaś :wink2:
Pozdrawiam Ewa
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.815 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum