TEMAT: SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 18 Kwi 2020 23:58 #704957

Witam, chciałam zapytać do jakiej wielkości doniczki warto wsadzić tego reanimowanego storczyka i na jaką głębokość posiadam w domu doniczkę o średnicy 9 i <12 a gdzieś kiedyś wyczytałam że storczyki lepiej czują się w ciaśniejszych doniczkach, tak się obecnie prezentuje póki co jeszcze czekam by korzonki podrosły, ale ma ich sporo. Czy żółknięcie az 3 liści dolnych jest naturalnym? ( Wiem że to z nich roślinka czerpie substancje odżywcze). Przepraszam za ilość postów coś mi się internet zawiesił)

IMG_20200418_233407.jpg
Ostatnio zmieniany: 19 Kwi 2020 00:11 przez aknolinka123456. Powód: Dodanie zdjęć
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki


Zielone okna z estimeble.pl

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 30 Kwi 2020 18:46 #706803

  • mataan
  • mataan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 459
  • Otrzymane dziękuję: 1207
Miał sucho, więc pewnie dlatego liście ucierpiały. Nie wiem, czy będzie to odpowiednia rada, ale ja zrobiłbym tak: posadziłbym do mniejszej doniczki (z dziurami wypalonymi po bokach), worek na łeb dla zwiększenia wilgotności i ograniczenia utraty wody przez roślinę (przy obowiązkowym codziennym wietrzeniu), a podłoże przelewałbym od czasu do czasu, by pobudzić korzenie do wzrostu. Substrat jest bardzo przewiewny, więc nie powinno stać się nic złego.
Posadziłbym tak, żeby korzenie były zakryte substratem. Konieczne będą jakieś podpórki/stabilizatory, bo roślina, póki co, nie będzie w stanie utrzymać się w podłożu.
Mateusz
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 29 Cze 2020 23:58 #717736

  • Fanta89
  • Fanta89's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam.
Mam pytanie co dzieje sie z moimi storczykami? Wypuszczają pędy kwiatowe poczym końcówki pedow usychaja i nie wyrastają pąki. Co może byc powodem? Storczyki stoja na poludniowym oknie i podlewam je gdy maja srebrne korzenie.
20200629_231622.jpg

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 30 Cze 2020 18:37 #717833

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Zbyt suche powietrze, storczyki rosną w tropikalnej dżungli, gdzie jest bardzo wysoka wilgotność powietrza, zbyt ostre słońce.

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 26 Maj 2021 23:33 #763495

:( pomocy!!! Nie mam pojęcia co się dzieje z tym kwiatkiem. Dostałam go od chłopaka z kwiaciarni w której było chłodno mimo tego storczyk ładnie i długo kwitł ale liście już po pierwszym tyg. właśnie tak zaczęły wyglądać 2 już uschły miały plamy i powoli żółkły i je odjęłam po czym to się zatrzymało kwiatek teraz przekwitł i liście spowrotem czarnieją i robią się dwa od dołu miękkię... nie wiem co robić i zastanawia mnie czy to nie jest jakiśp grzyb. Może ktoś pomoże
Załączniki:

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 26 Maj 2021 23:34 #763496

:( pomocy!!! Nie mam pojęcia co się dzieje z tym kwiatkiem. Dostałam go od chłopaka z kwiaciarni w której było chłodno mimo tego storczyk ładnie i długo kwitł ale liście już po pierwszym tyg. właśnie tak zaczęły wyglądać 2 już uschły miały plamy i powoli żółkły i je odjęłam po czym to się zatrzymało kwiatek teraz przekwitł i liście spowrotem czarnieją i robią się dwa od dołu miękkię... nie wiem co robić i zastanawia mnie czy to nie jest jakiśp grzyb. Może ktoś pomoże

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 13 Lut 2022 16:38 #792935

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29752
Mam bardzo zaniedbany storczyk Dendrobium Nobile.Najprawdopodobnie był zbyt obficie i często podlewany,co spowodowało,że pojawiło się dużo keiki.Nigdy ich nie ukorzenialam,ale jutro muszę się za to zabrać, bo dzieci storczykowe są już duże.
Może jakaś podpowiedź?


20220209_152152.jpg


20220209_151854.jpg


20220209_151847.jpg


20220209_151842.jpg
Maria

SOR czyli Storczykowy Oddział Ratunkowy 13 Lut 2022 21:58 #793005

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Ładne, duże korzenie, nie będzie kłopotu. Utnij delikatnie ostrym nożem, posyp węglem drzewnym, pozwól obeschnąć przez noc i posadź tam, gdzie zwykle - tzn. w podłoże lub "kamienie". Aha, przed sadzeniem dobrze jest same korzenie namoczyć krótko w wodzie, zrobią się elastyczne i łatwiej je będzie ułożyć w doniczce bez ryzyka złamania. :flower2:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): koma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.269 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum