TEMAT: SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 26 Wrz 2015 17:40 #404340

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Krysiu z ciebie to prawdziwy master szef przetworów:-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula


Zielone okna z estimeble.pl

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 10 Paź 2015 21:26 #406898

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kerstin2309 wrote:
Uwielbiam dynkę z przepisu mojej mamci (to była mistrzyni nad gospodyniami) Podam Ci przepis - będzie łatwiej:


DYNIA W OCCIE (przepis mojej mamy)

2 kg dyni
75 dkg cukru
1,5 szkl. octu 10%
1 szkl. wody

Wykonanie:
Dynię przekroić na pół, usunąć nasiona, obrać ze skórki, pokroić w kostkę.
Cukier wsypać do rondla, dodać ocet i wodę i ugotować syrop, włożyć dynię i gotować na wolnym ogniu, aż staną się przezroczyste. Ostudzić. Ułożyć w słojach typu ''Twist''.

PS: Moja mama gotowała zalewę pod przykryciem na małym ogniu z dodatkiem laski cynamonu aż nabrała smaku i barwy, a ocet dodawała już po wyjęciu cynamonu i zagotowywała ocet w zalewie.
Ocet w długim gotowaniu szybko wyparowuje, więc by on miał swoją ''moc'', to mama dodawała go do zalewy na samym końcu.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 24 Paź 2015 22:20 #410089

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1831
  • Otrzymane dziękuję: 6061
Chyba można jeść podobnie jak dynię w occie.My lubimy jeść do kanapek.3 lata nie robiłam dyni tym sposobem.
W tym roku robiłam z dyni piżmowej,ale ona jest chyba zbyt miękka i się rozgotowała.
Chyba najlepsza jest zwykła dynia jadalna.Dawniej nie było tyle odmian dyni i wtedy wychodziła mi ta konfitura najlepsza.Pewnie robiłam z dyni Bambino.Muszę poszukać jakiejś twardej normalnej dyni i zrobić jeszcze raz.
Normalnie to wychodziły mi zawsze nasączone syropem słodko-ostre paluszki o konsystencji podobnej do sztywnej galaretki,a w tym roku wyszła właściwie do wyrzucenia.Jak się uda to można ją obsuszyć w piekarniku i wyjadać potem ręką z talerzyka,czy innego naczynia.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 24 Lis 2015 19:00 #415218

  • nusia
  • nusia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 120
  • Otrzymane dziękuję: 112
Z 1.5 kilogramowego gomeza przeznaczyłam 2 słoiki (0,5 i 0,3) na marynatę słodko-kwaśną, a resztę do kandyzowania. Kosteczki do kandyzowania na razie zalane wrzącym syropem i wyniesione na balkon. Gomez jest idealny na marynaty, gotowałam kosteczki 3 min. w lekko osolonej wodzie i żadna się nie rozpadła, w przeciwieństwie do Rouge d'Etampes, która szybko się rozpada.

Poniżej dla porównania: marynata z Gomeza i Rouge d'Etampes.


Dynie010.jpg


Po lewej to Gomez, jest ciut jaśniejszy. Smak do porównania za jakieś 2 tygodnie.
Marynatę z dyni, taką łagodną słodko-kwaśną, uwielbia mój mąż, do mięsa, wędlin.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 30 Lis 2015 17:19 #416335

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Przepis jest bardzo dobry,wpadł mi gdzieś wcześniej i chyba już trzeci sezon tak cukinię robię, ale powiem Ci, że jak dla mnie 1 łyżka curry na 4 kg cukinii to zbyt łagodne, ja sałatki lubię słodkie i ostre, dlatego na każdy słoik dodaje pół papryczki Explosiw ( końcem lipca i na początku sierpnia tylko te mam dojrzałe) zwiększyć ilość curry boję się bo on jest dosyć charakterystyczna i tak zepsułam sobie raz gulasz nie trzymając się reguł dodawania tej przyprawy.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 30 Lis 2015 18:00 #416339

  • nusia
  • nusia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 120
  • Otrzymane dziękuję: 112
Podany powyżej przepis jest dla osób, które lubią łagodne sałatki.

Emalio, ja nie daję 1 łyżki curry na 4 kg cukinii, tylko na 6 szkl. wody. Cukinii kroję tyle ile mam, tylko tak orientacyjnie napisałam ile mniej więcej dodaję cebuli na 4 kg cukinii. Ale w praktyce daję "na oko", tzn. cebuli. Zalewy "dorabiam" jak mi zabraknie. Fakt, ta zalewa jest dość łagodna, ale moja rodzina nie lubi ostrych sałatek, ja też nie, nawet daję trochę mniej octu niż w przepisie (trzy osoby miały kiedyś kłopoty z wrzodami dwunastnicy). A przepis pewnie krąży w necie, wstawiłam go tu tylko dlatego, że nie było go w spisie treści, a wypróbowałam go i jest dobry (dla tych, którzy nie lubią ostrych sałatek). Nie zwiększałabym ilości curry, bo i tak jest dość wyczuwalna.
Nie mam żadnego doświadczenia z dodawaniem ostrych papryczek, unikam ich, jak wszystkiego co ostre, ale Twoja rada może być cenna dla osób, które chcą zwiększyć pikantność tej sałatki.
Ostatnio zmieniany: 30 Lis 2015 18:08 przez nusia. Powód: poprawki

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 30 Cze 2016 18:50 #486250

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1646
  • Otrzymane dziękuję: 3540
Patisony dopiero mi kwitną. Czy robiłaś może ten przepis z cukinią?
Pozdrawiam cieplutko
Hanka

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 30 Cze 2016 19:39 #486261

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Wczoraj zebrałam takie cukinie;

IMG_0005-6.jpg

Zrobiłam z nich 5 0,33l słoików, jeden dziś otworzyłam. Wieczorem zdam relacje i uwagi.

IMG_0016-8.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 30 Cze 2016 20:52 #486291

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Więc tak: 3 z 4 odmian bardzo dobrze zdają egzamin Sa chrupkie i dobrze się komponują z cebulą i grzybami. Jedna prawdopodobnie Tondo di Piacenza jest trochę zbyt delikatna odbiega od reszty, ale nie przeszkadza to.W każdym razie można to robić z cukinii. Jest świetne. Patisonów nie da sie tak mocno ubić w słoikach jak cukinie w plastrach i ja miałam trochę mało zalewy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, otojolka

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 01 Lip 2016 07:36 #486352

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Ja jak na razie zrobiłam jedynie agrestówkę. Nic więcej nie nadaje się jeszcze do przerabiania, bo czereśnie zjedliśmy na spółkę z ptakami, jagody kamczackie ptaki wrąbały nie wiem kiedy, a truskawek było bardzo mało.

Ale lada dzień... :)
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 01 Lip 2016 08:41 #486363

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Adrian brawo :bravo: . Ja na razie mam strasznego lenia jeśli chodzi o przetwory, tylko trochę dżemów truskawkowych zrobiłam, czereśnie jak Aga, konsumpcja bieżąca, muszę się w sobie zebrać, bo wiśni nie mogę przegapić.

O! jeszcze nastawiłam wino truskawkowe :)
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2016 08:42 przez zielonajagoda.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 01 Lip 2016 10:23 #486386

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
Iwono kiedyś też nie nie robiłem bo mama to jakoś pracochłonnie robiła pierw syrop gotowała potem zalewała i pasteryzowała. Teraz owoce do słoika 3-5 łyżek cukru zalać wrzątkiem i do gara na 10min. Jakoś szybciej mi to idzie :D problemem jest dopasowanie nakrętek, nowe słoiki nowe nakrętki a jeżeli chce się dokręcić to przekręcają się :jeez:
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2016 10:31 przez Adrian89.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 01 Lip 2016 10:43 #486394

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
O, bardzo mi się podoba takie uproszczone podejście :) , może jednak się skuszę :)
Problem nakrętek przyprawia o ból głowy :jeez:

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 03 Lip 2016 10:56 #486942

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A ja wczoraj wydziergałam sobie kilka słoiczków kompotu czereśniowego:

kompotczereniowy2016znazw.jpg



A przepis gdzie!!!!!!!!! Ja się pytam gdzie?????????
Hiacynta
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2016 11:01 przez Hiacynta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 05 Lip 2016 20:27 #487795

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Ja robię taką, ale dodaję jeszcze cebulę, ogórki obrane, zielone pomidory, paprykę w słupki i pieprz mielony.
Pozdrawiam. Jolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 06 Lip 2016 08:25 #487887

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Adrian po ostatnich " rewolucjach" ( niektórzy pozabierali swoje zabawki) trochę się watki posypały. Trzeba to wszystko od nowa poukładać porobić odnośniki. Alina to w wolnym czasie robi, ale wiesz jak teraz jest u każdego z nas z czasem. Będzie luźniej z pracami to zrobimy to.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Ave

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 06 Lip 2016 09:45 #487905

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1831
  • Otrzymane dziękuję: 6061
Miałam zamrożone woreczek z czarnymi porzeczkami z zeszłego roku i zrobiłam masę,którą przełożyłam migdałowy biszkopt,bo zmielone niewykorzystane migdały także miałam zamrożone.Wyszło pysznie.
I w związku z tym w tym roku z większości miękkich owoców zrobię przecier i w zimie wykorzystam do zrobienia masy do przełożenia ciasta,lub zrobienia kisielu,lub po prostu do picia z wodą.Będzie mniej słoików w szafkach.
Opierałam się na przepisie ze strony poniżej,ale trochę go zmodyfikowałam.Nie dodałam soku z cytryny,bo porzeczki są bardzo kwaśne.
Zachęcam do zrobienia czegoś takiego z soku cytrynowego.Jest to naprawdę pyszne nie tylko do ciasta,ale także do podjadania.
www.mojewypieki.com/post/malinowy-curd,ale zamieszczam także kopię oryginalnego przepisu,gdyby komuś nie chciało się szukac.
Składniki na 1,5 szklanki:

250 g malin, świeżych lub mrożonych
2 łyżki soku z cytryny
2 duże jajka
2 żółtka
70 g drobnego cukru do wypieków
80 g masła

Do niedużego garnuszka przesypać maliny, zasypać cukrem. Doprowadzić do wrzenia i pogotować, przez chwilę, aż puszczą sok i zaczną się rozpadać. Przecedzić przez sitko, by pozbyć się pesteczek i otrzymać malinowe puree. Przestudzić.

Malinowe puree przelać z powrotem do garnuszka. Dodać jajka, żółtka, sok z cytryny i roztrzepać (najlepiej przy pomocy rózgi do ubijania), do połączenia. Dodać masło. Postawić na kuchence, podgrzewać na małej mocy palnika, mieszając. Zagotować do zgęstnienia kremu i otrzymania gładkiej konsystencji.
Przelać do wyparzonego słoiczka, zamknąć.
Można przechowywać w lodówce do 2 tygodni.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Bozi

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 06 Lip 2016 10:02 #487909

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
W trochę podobny sposób wykorzystywałam aronię :) Synek zamroził sobie wiaderko do wykorzystania na wino, a że wina nie zrobił, co jakiś czas brałam garść mrożonej aronii i dodawałam do ciasta zamiast rodzynek :)

Kiedyś taką garść rozmrożonej aronii zmiksowałam z ciastem :) Po upieczeniu okazało się, że placek ma 'murzynkowy' kolor, a nie dodawałam ani grama kakao.

Warto eksperymentować z kolorami, robiłam już chlebek ze zmiksowaną masą szpinakową, z buraczkami czerwonymi, z przecierem pomidorowym, z mielonymi igłami sosny :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.617 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum