TEMAT: SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 14 Gru 2017 00:28 #578630

• Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Maks-ogrodnik, czasami zdarza się że powodem braku wklęśnięcia wieczka jest jego nieznaczny defekt, nie widoczny na pierwszy rzut oka. Jeśli ogórki były dobre, to wszystko ok. Winy doszukiwałabym się w wadzie wieczka i spróbowałabym dany przetwór słoikowy zapasteryzować ponownie ale z wymienionym już wieczkiem na nowy. U mnie to zdawało egzamin.
Rośliny domowe moją pasją. A zwłaszcza hoje!!

Pozdrawiam. Krystyna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maks-ogrodnik

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 10 Maj 2018 18:50 #605556

• Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 699
Na północy dopiero zacznie kwitnąć bez-lilak.Kwiaty lilaka są jadalne.Jak ktoś lubi jego zapach może zrobić syrop i cieszyć się aromatem bzu zimą.
1 szklanka samych kwiatków
1 szkalanka cukru
1 szklanka wody
Wodę z cukrem zagotować do rozpuszczenia się cukru.Wrzucić kwiatki bzu.Gotować 10 minut.Przecedzić i wlać do słoika.Ja nie pasteryzowałam i dobrze się przechowywał przez dwa lata.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pszczelarz5

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 11 Maj 2018 07:49 #605648

• Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 699
Zapomniałam napisać,że kwiatki zanim się doda do syropu trzeba umyć.Kaja wrote:
Na północy dopiero zacznie kwitnąć bez-lilak.Kwiaty lilaka są jadalne.Jak ktoś lubi jego zapach może zrobić syrop i cieszyć się aromatem bzu zimą.
1 szklanka samych kwiatków
1 szkalanka cukru
1 szklanka wody
Wodę z cukrem zagotować do rozpuszczenia się cukru.Wrzucić kwiatki bzu.Gotować 10 minut.Przecedzić i wlać do słoika.Ja nie pasteryzowałam i dobrze się przechowywał przez dwa lata.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 07 Lip 2018 18:07 #617130

• koma
  • koma's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1364
Sezon na przetwory rozpoczęty.
Od tygodnia walczę z wiśniami,a końca nie widać.Dzisiaj kilka słoików sałatki z ogórka+cebula+zielona pietruszka,
Ogórki konserwowe ,kiszone i dalszy ciąg wiśni

20180707_145125.jpg

20180707_150044.jpg

20180707_113723.jpg

20180707_145112.jpg

Sałatka z ogórków
3 kg ogórków
3 cebule
zielona pietruszka
1,5 łyżki sol

Zalewa
0,5 szklanki oleju
1 szklanka octu
1 szklanka cukru

Ogórki i cebulę kroimy w grube plastry.Zasypujemy solą,dodajemy posiekaną pietruszkę ,trochę pieprzu i dostawiamy na 2 godz.
Do gotującej się zalewy wrzucamy odciśnięte z soku ogórki.W momencie gdy całość się zagotuje wkładamy ogórki do słoików i odwracamy je.Można wekować ok.5 min.
Życzę miłego dnia Maria
Zaczynam od zimy,potem wiosna lato...i nie tylko
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2018 14:08 przez Hiacynta. Powód: połączenie treści 2 postów
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, pszczelarz5, lucysia

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 13 Lip 2018 19:45 #618025

• koma
  • koma's Avatar
  • Platinum Boarder
Ogórki na zupę
Duże, przerośnięte,niekształtne ogórki obieramy ze skórki.Dzielimy na 4 części,usuwamy gniazda nasienne.Większe części dzielimy na paski ok.1cm i kroimy w kostkę.Zasypujemy niewielką ilością soli i odstawiamy na 1 godz.
Do przygotowanych słoiczków wkładamy koper,liście wiśni,chrzanu,porzeczki czarnej i ząbek czosnku.
Odciśnięte ogórki wkładamy do słoików/dość ścisło/i zalewamy wodą z solą.Na 1l wody łyżka soli.Zakręcamy i odstawiamy do spiżarni.Proszę mi wierzyć zupa wyśmienita
20180712_063624.jpg
Życzę miłego dnia Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Kaja, Armasza, pszczelarz5, Betula

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 14 Lip 2018 13:33 #618096

• tadeo68
  • tadeo68's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 401
Nie wiem czy to przetwory ale ja dziś wsadziłem do suszarki gruszki, polecam wszystkim. W poprzednich latach robiłem też suszone węgierki i jabłka, super suszą się papierówki, a w tym roku urodzaj nie lada i jabłek i gruszek.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 14 Lip 2018 17:10 #618118

• nerina
  • nerina's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 20
Koma , a nie psują się, bez pasteryzacji ?

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 14 Lip 2018 20:57 #618158

• koma
  • koma's Avatar
  • Platinum Boarder
Słoiczków z tymi ogórkami nie pasteryzujemy.Nigdy mi się nie zepsuły.Trochę niewyrazne zdjęcie słoika z ubiegłego roku
20180714_203535.jpg
Życzę miłego dnia Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Adasiowa, pszczelarz5, Betula

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 20 Lip 2018 19:30 #619020

• EWA1
  • EWA1's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 43
Nie widziałam żadnych przetworów z rabarbaru albo ze mnie gapa .
A ja dzisiaj przez przypadek zrobiłam właśnie z rabarbaru powidła ala śliwka . :think:

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 22 Lip 2018 16:53 #619238

• edyta js
  • edyta js's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 12
To ja na zupę ogórki ze skórką trę na grubych oczkach robotem oczywiście solę odlewam lub wyławiam bez soku soku . Wkładam do słoików ugniatając sok troszkę musi być na wierzchu dodaję przyprawy jak do kiszonych łącznie z czosnkiem i zakręcam. Nie psują się bo normalnie się ukiszą.
Pozdrawiam

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 22 Lip 2018 17:18 #619242

• Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 1879
Dziewczyny ratujcie. Zagubił mi się przepis sałatki z cukinii, pieczarek i cebuli do słoików.Sałatka wyśmienita. I stąd moja rozpacz - nigdzie nie mogę u nas znaleźć przepisu a wiem , że był. Może ktoś przez przypadek wie , gdzie mogę znaleźć przepis.Będę baaardzo wdzięczna. :kiss3:

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 22 Lip 2018 20:27 #619291

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 23043
Kasieńko, jeśli chodzi Ci o TEN PRZEPIS ...:)
"Jutro też jest dzień"
Z ogrodowym pozdrowieniem,
Ania

Adasiowe Grządki i Rabatki
Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 22 Lip 2018 23:04 #619348

• Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 1879
Anulka Kochana jesteś. :hug: Tak to ten przepis ,zamiast patisonów dodałam cukinie i było pyszne. Jeżeli zalewa po otworzeniu słoika do degustacji jest za słaba, mdła - to należy dodać do słoiczka trochę octu - wg. uznania i po pół godzinie można pałaszować. :devil1:
Potwierdzam ,że ta fasola z koncentratem pomidorowym jest pyszna - smakowała nawet mojemu mężusiowi a to już jest COŚ.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 29 Lip 2018 10:40 #620075

• Forumowa Żabula
  • Platinum Boarder
Adasiowa wrote:
Żabulka(...)
Bardzo dziękuję Tobie i Ewie także za buraczkowe przepisy :kiss3:

No właśnie, a propos buraczanych przepisów ; Gdzie się podział mój przepis na buraczki z czosnkiem?
Cztery razy przejrzałam cały wątek i go nie ma. :supr3: :supr3: A teraz mi jest potrzebny!!!!!

Pozdrawiam. Krystyna.
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2018 12:45 przez Forumowa Żabula.

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 31 Lip 2018 02:56 #620342

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 8173
Pewnie wpisałaś ten przepis w innym wątku :) Pozostaje tylko pomoc forumowej wyszukiwarki:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/search

Wystarczy wpisać odpowiednią frazę zgododnie z poniższym wzorem i wyświetlą się posty zawierające poszukiwane słowa:

wyszukiwanie-na-forum.jpg

Trzeba tylko pamiętać, żeby ustawić opcję Znajdź posty od 'dowolnej daty', bo domyślnie wyszukiwarka poszukuje we wpisach z ostatniego roku.
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2018 09:42 przez Hiacynta. Powód: uzupełnienie informacji
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 31 Lip 2018 11:41 #620362

• Forumowa Żabula
  • Platinum Boarder
Pomimo zastosowania się do instrukcji adminki w poszukiwaniu przepisu, lecz nie został on odnaleziony, dlatego ponownie wstawiam przepis na...

BURACZKI Z CZOSNKIEM.

3 kg buraków
3 cebule (ja użyłam czerwonej)
5 ząbków czosnku

Buraczki umyć,ugotować w skórkach do miękkości, zetrzeć na jarzynowej tarce (o grubych oczkach).
Przeciśnięte ząbki czosnku i pokrojoną w kostkę cebulę, dodajemy do buraków,mieszamy dokładnie, i pozostawiamy na ok.2 godziny by się wszystko ze sobą przegryzło.

Na zalewę:

2 szkl.wody
1 szkl.octu 10%
2 płaskie łyzeczki soli
po 7 ziaren: ziela angielskiego,pieprzu,goździków
1,5 szkl.cukru

Składniki zalewy zagotować, przecedzić. Przecedzoną zalewę dodać do buraków, wymieszać i taką mieszanką napełniać słoiki dżemowe. Pasteryzować je 10 minut, większe zaś 20 minut. Naprawdę pyyyychaaaaaaa!!!

Pozdrawiam. Krystyna.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 31 Lip 2018 12:10 #620364

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 8173
Ten przepis jest w wątku:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...roku?start=54#400615

A ten wątek jest pokazywany przez forumową wyszukiwarkę. Naprawdę warto korzystać z zainstalowanych udogodnień :)

SPRAWDZONE PRZEPISY NA PRZETWORY DOMOWE NA ZIMĘ DO SŁOIKÓW 31 Lip 2018 12:21 #620366

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 23043
Sprawdziłam nasza wyszukiwarkę pod kątem tego przepisu i znalazłam.
"Jutro też jest dzień"
Z ogrodowym pozdrowieniem,
Ania

Adasiowe Grządki i Rabatki
Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2018 14:50 przez Adasiowa.

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.276 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum