TEMAT: Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :)

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 09 Gru 2017 21:13 #578142

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 20205
Adasiowa wrote:
Syrop ów robi się bajecznie prosto, a jeszcze bardziej bajecznie smakuje :)

SYROP DYNIOWY

Otóż bierzesz 1,5 szklanki wody i 1,5 szklanki cukru ( może być biały, albo pół na pół z brązowym ) i gotujesz do zawrzenia, Zmniejszasz płomień ( moc kuchenki ) i niech sobie syrop pyrka. W międzyczasie przygotowujesz przyprawy: 1,5 łyżeczki cynamonu, po 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej, imbiru, 3-4 goździki, ze trzy kulki ziela angielskiego oraz kawałek skórki pomarańczowej.
Pod ręką musisz mieć także 1/2 szklanki puree z dyni ( zrobiłam z Uchiki Curi po raz pierwszy, bo zazwyczaj robię z karety kopciuszka, Rouge d'Etampes ). Przyprawy oraz dynię dodajesz do pyrkającego syropu, szybko zmniejszasz płomień i podgrzewasz całość około 10 minut. Studzisz, przecedzasz i gotowe :)
Jest bardzo słodki i gęsty, pachnący, możesz śmiało dodać go do naleśników, racuchów czy sałatki owocowej.

Naprawdę polecam :)
"Jutro też jest dzień"
Z ogrodowym pozdrowieniem,
Ania

Adasiowe Grządki i Rabatki
Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, bietkae

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 01 Sty 2018 22:12 #580457

• Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 591
Wypróbowałam taki o to przepis na placki ziemniaczano -dyniowe. Przepis ściągnięty jakiś czas temu ze strony kauflandu.
Składniki:
20 dkg ziemniaków,
20 dkg miąższu z dyni,
1 mała cebula,
2 jajka,
2-3 łyżki mąki
pół pęczka natki pietruszki,
sól, mielony pieprz, gałka muszkatołowa w proszku.
Ziemniaki, dynię i cebulę zetrzeć na tarce. (tarłam na takich oczkach jak ścieram marchewkę na surówkę). Wymieszać z drobno posiekaną pietruszką, jajkami i mąką, doprawić. Gałki nie żałować. Smażyć placki jak placki ziemniaczane. Podawać z kwaśną śmietaną i wędzonym łososiem.

Dodałam do masy ze 3 łyżki suszonych nieaktywnych drożdży- akurat plątały mi się w kuchni. Myślę, że mocno "podkręciły" smak.
A że akurat miałam 40 dkg kawałek dyni, to dałam wszystkiego proporcjonalnie więcej. Wyszło mi 16 placków. Część zjedliśmy na obiad bez dodatków, tak jak lubi mój mąż a część na zimno na kolację udekorowane surówką "na winie" i kleksem sosu czosnkowego.
W obu wersjach nam smakowały.

DSC00942.jpg

DSC00940.jpg
Pan Bóg, gdy świat stworzył, najpierw se na uciechę ogródek założył.
Pozdrowienia dla wszystkich. Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Adasiowa, Emalia112, Armasza

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 17 Sty 2018 19:50 #583690

• anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 688
Ciasto czekoladowo dyniowe

DSCF6138.jpg

przepis podam troszkę później
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2018 19:58 przez anianiekurzak.

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 17 Sty 2018 20:22 #583695

• anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 688
Ciasto czekoladowe z dynią

Składniki;
3 jajka
3/4 szklanki cukru
1/3 szklanki oleju
1/2 szkl. puree z dyni
10 dag, posiekanych orzechów włoskich
10 dag. gorzkiej czekolady
12 dag. mąki pszennej
2-3 łyżki kakao
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

polewa czekoladowa
6 dag. gorzkiej/mlecznej czekolady (ja użyłam mlecznej)
1 łyżeczka masła
1 łyżka śmietany 18%

Wykonanie
wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej.
Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej lub mikrofali ostudzić. Białka ubić na sztywno, stopniowo dodawać cukier, cały czas miksujemy. Dodać żółtka, następnie olej i puree z dyni, miksujemy . Wsypać przesianą mąkę, proszek do pieczenia,kakao oraz orzechy. Delikatnie wymieszać. Masę wylać do wyłożonej papierem tortownicy o średnicy 23 cm. (tylko dno). Piec w 180 st.C przez około 30-35 min. do "suchego patyczka"

Polewa
Czekoladę posiekać dodać masło i śmietanę rozpuścić w kąpieli wodnej do uzyskania gęstej błyszczącej masy wyłożyć na ostudzone ciasto i od razu pokroić.
Smacznego

Ważne żeby nie przetrzymać zbyt długo ciasta w piekarniku wtedy jest super, wilgotne pewnie dzięki dyni :bye:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2018 20:22 przez anianiekurzak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Betula

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 17 Sty 2018 22:13 #583778

• Michał
  • Michał's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 2476
Uwielbiam dynie pieczoną :hearts:

Dynie kroje w kostkę, dodaje przyprawy np.: do kebaba, albo gyrosa i ziół prowansalskich. Do tego kapka oliwki.
Wymieszać wszystko i piec 40 minut w 230 stopniach. Rewelacyjny dodatek do obiadu albo jako samo danie :)
Pozdrawiam serdecznie
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.233 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum