TEMAT: Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :)

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 04 Paź 2017 18:30 #567791

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Dobrze, zrobiłam wczoraj, ale nie z tego przepisu. Wymyśliłam sama. To że sie polówki gotuje nie przyszło mi do głowy, przez to ze wcześniej pokroiłam włosy były krótkie. nie usunęłam dokładnie tej gąbki co jest w nasionach, ona się zachowuje jak głąb w pomidorach, psuje całość. Dzięki Aniu za przepis, następna dynię zrobię dobrze. Bo ten ulepek jest dobry.
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2017 18:30 przez Emalia112.


Zielone okna z estimeble.pl

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 04 Paź 2017 21:00 #567846

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Znalazłam kolejną inspirację dyniowych wariacji, najwyższy czas zaczynać :) wrzucam tu może ktoś też się zainspiruje www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/dynia/przepisy.html
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Adasiowa

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 04 Paź 2017 21:11 #567851

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Mam zatem propozycję: aby każdy zakochany w dyni zrobił jedną potrawę z podanych w tym linku przepisów i zdał relację z przygotowań i obowiązkowo ocenił smak :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 05 Paź 2017 07:34 #567892

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Ja dziś będę robiła albo zupę z mlekiem kokosowym albo ciasteczka jeszcze pomyślę :)
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 05 Paź 2017 11:20 #567932

  • Renia
  • Renia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 294
  • Otrzymane dziękuję: 815
Całkiem niedawno Agusiak podawała linki na smakołyki z mojewypieki.com.
Ja też uwielbiam przepisy Pani Doroty - zajrzyjcie tam bo ma pełno wypieków z dynią. W zeszłym roku na urodziny męża piekłam do jego pracy m.in ciasto czekoladowe z kremem dyniowym i powidłami www.mojewypieki.com/przepis/ciasto-piern...dyniowym-i-powidlami
Świetne, nie za słodkie, jesienne mocno czekoladowe -musiałam upiec jeszcze do domu na niedziele :)

Innym blogiem z którego często korzystam to blog Kasi Guzik gotowanie cieszy - wypróbujcie jej sernik dyniowy gotowaniecieszy.blox.pl/2017/10/Przepisy-z-dynia.html albo zupę krem z gruszką.


I jeszcze dodam przepis na przepyszne ciasto dyniowe farmera :yummi:
malacukierenka.pl/ciasto-dyniowe-farmera.html
Bardzo prosty przepis - piecze sie jak muffinki - jedna miska suche, druga mokre i mieszamy razem. Fajne proste szybkie i smaczne.
Pozdrawiam, Renia :)
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2017 11:32 przez Renia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Adasiowa, Betula, Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 05 Paź 2017 11:46 #567935

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Reniu ja piekę tylko z MW ale "Kwestia smaku" jest przeze mnie odwiedzana dość często i tak sobie obiecuję ugotować coś z tej strony więc padło na dynię :)
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Renia

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 05 Paź 2017 12:17 #567937

  • Renia
  • Renia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 294
  • Otrzymane dziękuję: 815
Dodałam linka Kwesti Smaku do zakładek w przeglądarce :) . Mam już podrukowane na najbliższy czas przepisy na placki dyniowe, gnocci, Zupa curry z dynią, szpinakiem i krewetkami i tarta z dynią i fetą. Tyle tego że jest co testować ;)
Pozdrawiam, Renia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 05 Paź 2017 20:33 #568041

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
I tak zaczęłam z tych inspiracji dyniowych od kaszotta ;) swoją drogą pychota, mąż coś się waha więc idę zjeść jego porcję :happy: I nie zjadłam jego porcji jak spróbował tak nie dał ani kruszka

20171005_1841211.jpg

www.kwestiasmaku.com/przepis/kasza-grycz...a-z-dynia-i-jarmuzem
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2017 20:44 przez Agusiak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Renia

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 06 Paź 2017 09:56 #568131

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Z którego przepisu? Z tego na kaszę gryczaną z dynią i jarmużem?
Ja wczoraj robiłam risotto z dynią z tego przepisu:
www.olgasmile.com/risotto-z-dynia.html
Też bardzo dobre wyszło.
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 06 Paź 2017 10:28 #568143

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
A ja wczoraj robiłam swoje autorskie kotlety z dyni
1/2 l pure z dyni
1/2 kg startej na tarku dyni (grube do jarzyn) Używałam dyni typu Butercap czyli z tych sypkich kasztanowych
dwa jajka 4 duze łyzki maki.
Całość dobrze wymieszać na gładka mase doprawić w/g swoich upodobań formować kotleciki obtoczyć w bułce tartej, smażyć na 1,5cm oleju. Podawałam z adżiką. Wyszło 12 kotletów.
Po trzy na porcję trochę mało.
Ale potrawa ekstra. Zjedli bez grymasów "znowu dynia"
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2017 10:29 przez Emalia112.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 06 Paź 2017 11:59 #568159

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Tak Bea
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 06 Paź 2017 19:38 #568221

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Kolejna dyniowa rewelacja, polecam wszystkim łasuchom -obłęd. U mnie z dżemem z czarnej porzeczki i agrestu

20171006_1912001.jpg

www.kwestiasmaku.com/przepis/muffinki-dyniowe-z-musem-sliwkowym
Pozdrawiam
Aga
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Betula

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 06 Paź 2017 19:55 #568229

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Mam dżem z rokitnika. Będzie idealnie pasował do tych mufinek. Dzięki za polecenie przepisu.
Pozdrawiam
Bea
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 07 Paź 2017 15:05 #568324

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
otojolka wrote:
Jutro zamierzam przywieźć wiadro jabłek ze wsi, trzy kilo marchwi. Do tego dynia. Będzie soczek przecierowy a'la Kubuś.

Jolu zainspirowałaś mnie. :hearts: Dziś robiłam taki soczek do obiadu. Proporcje "na oko" wyszło pysznie. Pierwszy raz uprawiam dynię no i wsiąkłam.... Wykorzystałam Muscat de Provence mega fajna dyńka :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 07 Paź 2017 20:34 #568416

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Jeśli masz własne buraki to też warto dodać je w niewielkich ilościach do soku. Dzięki sokom z dodatkiem buraków właśnie i kaszy jaglanej moje dzieci mają wyniki morfologii, które wprawiają lekarzy w zachwyt :). Jedna pani doktor stwierdziła nawet, że moje ówcześnie dziesięcioletnie dziecko mogło by z takimi wynikami zostać honorowym dawcą krwi.
Buraki powinny być uprawiane ekologicznie. I nie każdy może regularnie pić taki sok. Przeciw wskazaniem mogą być np. niektóre choroby nerek.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2017 20:35 przez Betula.
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 07 Paź 2017 20:55 #568419

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Buraki mam i to ekologiczne. Dziękuję Bea
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Agusiak

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 08 Paź 2017 10:47 #568485

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Podam przepis na Ciasto czekoladowe z dynią
Ciasto
3 jajka
3/4 szkl. cukru
1/3 szkl. oleju
1/2 szkl. pure z dyni
10 dag posiekanych orzechów
10 dag gorzkiej czekolady
12 dag mąki pszennej
2-3 łyżki kakao
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Polewa
6 dag czekolady gorzkiej lub mlecznej
1 łyżeczka masła
1 łyżka śmietany 18%

Przygotowanie
Wszystkie składniki na ciasto powinny być w tem. pokojowej.
Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej lub mikrofali, ostudzić. Białka ubić na sztywno, stopniowo dodawać cukier, cały czas miksując. Dodać żółtka, olej, czekoladę i puree z dyni, miksować.
Następnie wsypać przesianą mąkę, proszek do pieczenia, kakao oraz orzechy. Delikatnie wymieszać. Powstałą masę przelać do tortownicy o średnicy 23 cm wyłożonej papierem do pieczenia (tylko dno)
Pies w 180st.C przez ok. 30-35 minut do suchego patyczka. Po upieczeniu ostudzić.

Polewa
Czekoladę posiekać, rozpuścić w garnku razem z masłem i śmietanką w kąpieli wodnej, wymieszać do uzyskania gęstej błyszczącej polewy.

Ostudzone ciasto polać polewą i od razu pokroić. Odstawić do zastygnięcia polewy.

SMACZNEGO

Polecam wszystkim którzy lubią czekoladowe wypieki. Pycha, jest wilgotne pewnie dzięki dyni :flower2:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, pszczelarz5

Cukinia, dynia - najlepsze przepisy! Sprawdzone, smaczne :) 08 Paź 2017 16:40 #568531

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
U mnie także dzisiaj zagościło ciasto dyniowe; wykorzystałam rewelacyjny przepis Kokolidka na ciasto marchewkowe, zastępując marchewkę pulpą dyniową.

Ciasto dyniowo- pomarańczowe z aronią

270 g pure z dyni
4 duże jajka
340 g przesianej mąki pszennej
200 g cukru
200 g oleju
szczypta soli
2 łyżeczki proszku do pieczenia
0,5 łyżeczki sody oczyszczonej
czasem daję łyżeczkę cynamonu lub gałki muszkatołowej lub jedno i drugie
aronia ( u mnie z zamrażalnika, odmrożona )
aromat pomarańczowy ( można zastąpić świeżo startą skórką z pomarańczy )

Procedura jest bardzo prosta: całe jajka ubijamy na puszystą masę z cukrem, następnie wlewamy po trochu olej, cały czas miksując na wolnych obrotach. Kiedy masa będzie gładka, wsypujemy partiami przesianą mąkę wymieszaną z proszkiem, sodą i solą oraz przyprawami i delikatnie mieszamy dalej. Na samym końcu dodajemy pulpę dyniową, aronię i olejek pomarańczowy ( lub skórkę ). Po dokładnym wymieszaniu przekładamy ciasto do foremki i pieczemy około godziny w temp. 160 stopni z termoobiegiem.
Gdy wystygnie, dekorujemy lukrem :) Smacznego!



Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, anianiekurzak, Armasza, bietkae, Agusiak, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.250 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum