TEMAT: <D> Uprawa pomidorów w pojemnikach

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 12:17 #383744

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41891
Mieciu stosuję go od niedawna i dodatkowo,źle rozmieszałem superfosfat bo mi sie nie rozpuścił całkowicie :hammer: .Od piątku daję nowy już z rozpuszczonym superem w ciepłej wodzie.Na razie nie widzę,żadnych zmian na liściach,ani postępujących braków np.magnezu na megagronie,który musiałem pryskać dolistnie 2 tygodnie temu.Aktualnie jest w porzo.Najważniejsze,że nic się nie dzieje,czyli nawóz działa prawidłowo.W sumie korzystam z niego ok.1,5 tygodnia.A po nasionka oczywiście zgłoszę się jak już będą w lesie jesienne grzybki. :dance:
Dziś jeszcze nie podlewałem bo od wczoraj u mnie pada i w donicach nie wysycha. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 12:31 #383747

  • agusia_1
  • agusia_1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 72
  • Otrzymane dziękuję: 58
Mój balkon jest spory - ok 6,5m x 2,5m. Niestety wiążą się z tym też niedogodności... Jest najniżej, a te nade mną są jak 1,4 mojego, w związku z tym każdy zmiatając, remontując itp zrzuca cały syf do mnie :mad2:
Ostatnio podczas remontu na 4 piętrze moje rośliny poobrywały gruzem, a na dodatek skapnęła im jakaś zaprawa, która teraz nie chce zejść i mam kleksa :mad2: Na dodatek nade mną mieszka patologia, która ciągle imprezuje i za nic ma używanie popielniczek. Wczoraj znów znalazłam na liściach pomidora popiół... Pety są na porządku dziennym :whistle:
Poza tym jakiś idiota ze spółdzielni wymyślił położenie na balkonach na moim piętrze płytek a'la kamień, które najlepiej czyścić myjką ciśnieniową. Blok ma 10 lat a płytki były wymieniane już 3 razy, bo żadna ekipa nie umie zrobić tego dobrze. Ciągle leje się do sklepów pode mną :whistle: Tym razem też spartaczyli, wszystko jest krzywo, bez fug (w spółdzielni twierdzą w tym roku że to taka nowa metoda, w tamtym mówili że to jest jeszcze niedokończone :woohoo: )
Ciekawa jestem kiedy znów będą to zrywać i kłaść nowe :whistle:

A wracając do roślin :) Mam 9 wiaderek 10l i 1 5l, 2 skrzynki z karłami i 1 doniczkę z karzełkiem. Plus do tego 1 wiadreko 5l z wilkami, które kwitną i wsadziłam je żeby zobaczyć czy coś z nich będzie :D I jeszcze 2 sadzonki z ziemi biedronkowej w opakowaniach po serkach. Do tego 2 odmiany oregano, tymianek, 3 pojemniki bazylii, trawę dla kotów, miętę, lawendę w skrzynce i 2 sadzonki w małych doniczkach, skrzynkę z nagietkami, 2 skrzynki z fiołkiem trójbarwnym, skrzynkę ze smagliczką, 2 doniczki z wiszącymi kwiatami nn i 1 z mini surfinią. Niby tyle tego jest a weszłoby i drugie tyle (conajmniej :woohoo: )

Kreciku, piękne te Twoje papryki :hearts: I jaki megagron :hearts:

Ja chcę megagrona na przyszły rok :eek3: Niestety nigdzie na razie nie trafiłam na jego nasiona :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 12:41 #383751

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41891
Agusia masz jak w banku przypomnij się jesienią po zbiorach nasionek. :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): agusia_1

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 12:42 #383752

  • agusia_1
  • agusia_1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 72
  • Otrzymane dziękuję: 58
pomodoro wrote:
Józiu

Piękne te Twoje roślinki :bravo:

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że pojawił się doskonały pomidorek do uprawy balkonowej. Mam posadzone dwa krzaki ze zdobycznych nasion Costoluto Fiorentino. Jeden czysto generatywny, taka sierota bosa :rotfl1: . Ale drugi, piękny krzak w typie zrównoważonym, jak na razie bezproblemowy i bardzo plenny. Już go oczami widzę na balkonie w przyszłym sezonie. Jeśli do tego będzie jeszcze smaczny, to zbieram nasiona dla siebie i jeszcze wielu chętnych. Może uda mi się zrobić jakieś foty w okolicy środy, to bym go pokazał.

Na razie zdjęcie z sieci apps.rhs.org.uk/Advice/ACEImages//RHS_PUB0001787_805844.jpg

A tak a propos. Jak się sprawuje nowy nawóz do fertygacji z blogu Danusi ?. Może Ty mi powiesz, bo jakoś nikt się w tym temacie nie odzywa.

Ej, ja też pisałam że go używam :D Wersja II, bo to mogłam kupić na miejscu.
Moje pomidorki chyba nie narzekają :) Nie widzę raczej niedoborów, pięknie wiążą, szybko rosną, zwłaszcza ostatnio jak pogoda trochę się uspokoiła :) Zresztą sam oceń po zdjęciach.

Niestety też mam problem z superfosfatem, mimo że wsypuję go do bardzo ciepłej wody to i tak zostają całe granulki oprócz osadu. Potrząsam, potrząsam i wraz nic.
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 12:44 #383753

  • agusia_1
  • agusia_1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 72
  • Otrzymane dziękuję: 58
Krecik stary wrote:
Agusia masz jak w banku przypomnij się jesienią po zbiorach nasionek. :bye: :bye:

Oj bardzo chętnie! Dziękuję! :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 14:02 #383773

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Słuchajcie. Tak z tym superfosfatem ma być. On ma ograniczoną rozpuszczalność i jeszcze zostaje osad gipsu. Dlatego przed użyciem trzeba intensywnie wstrząsnąć. Reszta rozpuści się przy większej ilości wody. Dobrze zrozumiałam Pomodoro? A ja bym tak bardzo chciała Perełkę od Pomodoro i marzy mi się w przyszłym sezonie jeszcze Amana Orange. Uwielbiam żółte pomidory. Z koktajlówek kupię sungolda, Plantico ma. Tani nie jest. Ale paczka to dużo. nasion. Najwyżej się podzielę. Pod barierkami w cieniu doniczek z petuniami sadzę niskie pomidorki. Mam na przyszły rok Kmicica, Betaluxa i Bohuna. Kupię żółtą Olę Polkę i nowość Plantico samokończący Jokato o podłużnych żółtych owocach. Taki wiotkołodygowy Kmicic tylko w żółtym kolorze. Maskotkę zostawię bo ślicznie się zwiesza. Mam jeszcze chrapkę na legutkowego Figla I Black cherry. Zbiorę też nasiona z tej mojej NN malinówki. To chyba wystarczy. Bez przesady.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 14:15 #383780

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15394
  • Otrzymane dziękuję: 50975
A którą Perełkę ?. Małopolski czy Kaszub ?

Zresztą tak czy owak masz to u mnie na bank. Świeże, pewne nasiona.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): otojolka

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 14:40 #383783

  • agusia_1
  • agusia_1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 72
  • Otrzymane dziękuję: 58
otojolka wrote:
Słuchajcie. Tak z tym superfosfatem ma być. On ma ograniczoną rozpuszczalność i jeszcze zostaje osad gipsu. Dlatego przed użyciem trzeba intensywnie wstrząsnąć. Reszta rozpuści się przy większej ilości wody. Dobrze zrozumiałam Pomodoro? A ja bym tak bardzo chciała Perełkę od Pomodoro i marzy mi się w przyszłym sezonie jeszcze Amana Orange. Uwielbiam żółte pomidory. Z koktajlówek kupię sungolda, Plantico ma. Tani nie jest. Ale paczka to dużo. nasion. Najwyżej się podzielę. Pod barierkami w cieniu doniczek z petuniami sadzę niskie pomidorki. Mam na przyszły rok Kmicica, Betaluxa i Bohuna. Kupię żółtą Olę Polkę i nowość Plantico samokończący Jokato o podłużnych żółtych owocach. Taki wiotkołodygowy Kmicic tylko w żółtym kolorze. Maskotkę zostawię bo ślicznie się zwiesza. Mam jeszcze chrapkę na legutkowego Figla I Black cherry. Zbiorę też nasiona z tej mojej NN malinówki. To chyba wystarczy. Bez przesady.

Wiem że nie rozpuszcza się w pełni, ale mam problem z nabraniem. Trzącham i trzącham, ale kiedy nalewam do miarki to prawie nic osadu ani nierozpuszczonych granulek nie ma :(

Z żółtych to wczoraj zakupiłam Azteka i Mirabell. Black Cherry mam więc mogę się podzielić :)
Mam też jakby co z niewymienionych przez Ciebie:
Malinowy Ożarowski
Alka
Tigerella
Hetman
Malinowy Henryka F1
San Marzano

reszta niestety po tylko kilka nasion.

Na Olkę Polkę też poluję i jeszcze na głównie na: Bajaja, Snow White i Cytrynka groniastego.


W moich sklepach najdroższy jest Vp1 F1 - 13,99zł :eek3:

Perła Małopolski wywołuje u mnie niemal ślinotok, piękna jest :)
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 14:43 #383784

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15394
  • Otrzymane dziękuję: 50975
A masz ją ?
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 15:08 #383790

  • agusia_1
  • agusia_1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 72
  • Otrzymane dziękuję: 58
pomodoro wrote:
A masz ją ?

Nie mam niestety :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): otojolka

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 15:12 #383791

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Gdzież tam ma.Czekamy na Ciebie Pomodoro.
Aguś ja mam :
MalinowyNN
Biały befsztyk z Vilmorinu
Złoty ożarowski
Azteka
Maskotkę
Kmicica
Bohuna
Betaluxa
Podprowadzę tacie jeszcze
Oktawiana
Malinowy gigant
i zajrzę we środę co jeszcze ma.
Snow White jest na pomidorlandii w wersji super.Prawdopodobnie niesmaczny . To nie ten sam pomidor.
Gdyby Pomodoro zechciał wysłać Perełkę Małopolski to bymśmy się podzieliły. Amana orange zamówię choćby nie wiem co. Bajaja też mnie zastanawia. Myślę, że się umówimy tutaj i ja ci wyślę co będę miała po kilka sztuk a ty mi. Tylko najpierw niech zaowocują tegoroczne. We środę ci napiszę co udało mi się zdobyć na wsi.
Już widzę rozkopany na jesieni trawnik przed domem i chyba wyrzucę truskawki, bo na wsi jest z 5 arów. Z piętnaście wcisnę w gruncie i drugie tyle na balkonie. Cóż więcej do szczęścia trzeba? :hug: :happy4:
Może jeszcze znajdzie się malinowy kapturek lub smaczek. Wstrzymaj się tydzień z zakupami.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, agusia_1

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 28 Cze 2015 23:46 #384005

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Pomodoro, czekając na odpowiedź stwierdziłam, że tez noszę głowę i mogę z niej zrobić użytek.... pomyślałam też, że dodanie do tego nawozu mączki bazaltowej uzupełni brakujące mikroelementy.....co o tym sądzisz?
Cieszę się, że hodujesz Costoluto... miałam nasiona wiosną, podzieliłabym się gdybyś wspomniał. Czekam za fotki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 29 Cze 2015 00:10 #384007

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15394
  • Otrzymane dziękuję: 50975
Sprytnie to sobie nawet wymyśliłaś. A zdjęcia tego Costoluto F. będą na pewno.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 29 Cze 2015 00:20 #384011

  • agusia_1
  • agusia_1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 72
  • Otrzymane dziękuję: 58
otojolka wrote:
Gdzież tam ma.Czekamy na Ciebie Pomodoro.
Myślę, że się umówimy tutaj i ja ci wyślę co będę miała po kilka sztuk a ty mi. Tylko najpierw niech zaowocują tegoroczne. We środę ci napiszę co udało mi się zdobyć na wsi.
Już widzę rozkopany na jesieni trawnik przed domem i chyba wyrzucę truskawki, bo na wsi jest z 5 arów. Z piętnaście wcisnę w gruncie i drugie tyle na balkonie. Cóż więcej do szczęścia trzeba? :hug: :happy4:
Może jeszcze znajdzie się malinowy kapturek lub smaczek. Wstrzymaj się tydzień z zakupami.

Zobaczę jeszcze co się u mnie urodzi na działce B) Mam kilka krzaczków od różnych osób, niektóre wyglądają ciekawie i obiecująco, zwłaszcza 1 wydaje się fajny do pojemników.

Po co Ci trawnik jak możesz mieć pomidory! :D

Próbuję też zarazić pomidoroholizmem moją przyszłą teściową :devil1: Wsadziłam jej dziś do 14l donic 3 krzaczki koktajlówek do postawienia na taras przy domu. Mam nadzieję że ich nie zabije B)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): otojolka

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 29 Cze 2015 09:06 #384076

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Przedstawiam moje tegoroczne eksperymenty.

DSC075851.jpg

Trzy opóźnione betaluxy ukorzenione z wilków. Zrobiłam to celowo ponieważ mają skoncentrowane dojrzewanie i po miesiącu już ich nie ma. Niestety wykazują niedobór magnezu. Już spryskane siarczanem magnezu.

DSC075861.jpg

Początkiem czerwca kupiłam i wysiałam nasiona Kmicica. Mam zamiar zabrać je we wrześniu do domu na połudnowy parapet jako rośliny domowe. Chcę zobaczyć, jak długo można przy takim postępowaniu cieszyć się pomidorem prosto z krzaczka.

DSC075871.jpg

A tu jest mój ogromny areał. :laugh1: :mad2: Chyba oszalałam, że można z tego coś zrobić.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, agusia_1

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 29 Cze 2015 09:08 #384077

  • malina
  • malina's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 64
  • Otrzymane dziękuję: 55
Ja również stosuję nawozy Pomodoro z bloga (nie tylko do pomidorów, a również do pelargonii i wszelkich kwiecistych na balkonie) i wszystko jest w porządku.
Z superfosfatem robię tak - rozpuszczam w niewielkiej ilości ciepłej wody, ile się da, i zostawiam go na dzień, dwa w tym samym słoiku. I on sobie tak jakby "mięknie", i niejako sam się rozpuszcza. Ostatecznie granulki się rozpadają, zostaje tylko taka gruboziarnista frakcja (troszkę jak piasek), ale to w podlewaniu nie przeszkadza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, emilka79, otojolka

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 29 Cze 2015 09:12 #384079

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15394
  • Otrzymane dziękuję: 50975
Można jeszcze poustawiać w różnych miejscach donice z pomidorami jako rośliny dekoracyjno- użyteczne. Jeśli to jest w pobliżu domu, nie ma problemu z podlewaniem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, otojolka, agusia_1

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 29 Cze 2015 09:20 #384081

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Malinko.Ja też podlewam tym nawozem wszystko jak leci. Pelargonie, petunie, nawet begonie tylko rzadziej. Wszystko rośnie mi pięknie.

Pomodoro tak myślałam. Tam wzdłuż garażu jest na całej długości odwodnienie. Zmieściłoby się z piętnaście. Tylko to beton i przy południowej ścianie.Nie wiem czy to ich nie zabije. :club2:
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.430 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum