TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2020 22:04 #710864

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Zimno, moja fasola w gruncie wschodzi jakby chciała a nie mogła (i pewnie tak właśnie jest). Wkurzyłam się i z resztek ziemi zrobiłam jeszcze rozsadę. Podobno ma się wreszcie ocieplać od przyszłego tygodnia, no oby!
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Betula, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2020 23:30 #710877

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2284
W te pędy pobiegłam ratować dopiero co posadzoną rozsadę fasolki szparagowej tycznej. Ślimaki dostały swoją łakoć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Betula, magnes, anaka, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Maj 2020 12:23 #711170

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Czekałam specjalnie z fasolą,bo nie dość ,że zimno,to jeszcze brak miejsca.
Do kubków z ziemią 16 maja włożyłam po 2 nasionka szparagowej Oxinel od Podjadka.Po 2 dniach pokazały się pierwsze kiełki,a teraz siedzą w tuneliku.
fasolkaoxineliblauhilde25.05.jpg

Po prawej kilka kubków tycznej Blauhilde z oryg.nasion.
Posiałam też tyczną Goldmarie i Marconi a Grano Bianco.
fasolkagoldmarie25.05.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Betula, Kaskawel, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Maj 2020 13:32 #711179

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15388
  • Otrzymane dziękuję: 50923
Przy tej pogodzie jaką mamy, to tylko uprawa z rozsady. Nie tylko fasola.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, magnes, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 28 Maj 2020 13:09 #711735

  • Miragoral
  • Miragoral's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 872
  • Otrzymane dziękuję: 5151
Fasolę jak co roku wykładam w ruloniki bez ziemi i wysadzam do gruntu jak pojawią się pierwsze liście. W tym roku zimno spowodowało, że musiałam wysadzić do pojemników. Karłową już wysadziłam. Fasole tyczne z tegorocznego Targu czekają na wysadzenie w piątek.

20200527_185551.jpg

pozdrawiam

Mirka
Pozdrawiam
Mirka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Armasza, Marlenka, Betula, Kaskawel, magnes, aga, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 28 Maj 2020 21:04 #711790

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Pierwszy raz posadziłem fasole szparagową tyczną. Jestem ciekaw jak będzie smakować.

IMG_20200527_180838.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marlenka, Betula, Kaskawel, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Maj 2020 07:58 #711832

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Podobnie jak karłowa, bo jak mawiają "rozmiar nie ma znaczenia". Rozmiar krzaka oczywiście :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, anaka, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 29 Maj 2020 22:18 #711976

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2842
  • Otrzymane dziękuję: 11722
Dzisiaj pierwszy zbiór fasolki Sprinter z tunelu (ok. 0,5 kg). Do gruntu trafiła rozsada fasolki tycznej Golden Gate.
013-69.jpg


015-52.jpg


016-65.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Miragoral, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 30 Maj 2020 08:18 #712002

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
A czy ktoś robi fasolkę szparagową w słoikach w zalewie?? na necie pisze żeby pasteryzować 2 razy w odstępie 24h. Czy jest to wymagane czy może wystarczy raz?
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 30 Maj 2020 09:02 #712007

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11141
Dwa razy. W fasolce jest dużo białka, które jest pożywką dla bakterii (to w skrócie) i jeśli ma ich nie być i fasolka ma wytrzymać w słoikach dłuższy czas, to wymagana jest podwójna pasteryzacja. Robię zawsze w zalewie z dodatkiem tylko soli.
Ps. Moja koleżanka, ubiegłej jesieni chciała obalić tą metodę i pasteryzowała 1 raz. Na początku tego roku wszystkie fasolki nadawały się do wyrzucenia.
Koniecznie dwa razy.
Ogród - mój optymizm.
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2020 09:02 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, podjadek, Adasiowa, Armasza, Miragoral, Betula, anaka, ewakatarzyna, renmanka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 30 Maj 2020 09:18 #712011

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15388
  • Otrzymane dziękuję: 50923
Adrian89 wrote:
A czy ktoś robi fasolkę szparagową w słoikach w zalewie?? na necie pisze żeby pasteryzować 2 razy w odstępie 24h. Czy jest to wymagane czy może wystarczy raz?

Produkty wysokobiałkowe muszą być dwukrotnie pasteryzowane w odstępie doby lub dwóch. Chodzi o to, że temperatury jakie mamy przy pasteryzacji nie niszczą form przetrwalnikowych mikroorganizmów. Dajemy im czas na wykiełkowanie i ponownie niszczymy poprzez pasteryzację.
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2020 09:20 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, podjadek, Adasiowa, Armasza, Miragoral, pszczolka, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, renmanka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 30 Maj 2020 09:42 #712016

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Fasolka szparagowa w przecierze pomidorowym wymaga tylko jednokrotnej pasteryzacji, gdyż przecier jest kwaśny i stanowi barierę do rozwoju bakterii. W piwnicy mam taką fasolkę z 2018 r i nadal jest smaczna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, podjadek, Adasiowa, Armasza, Miragoral, Nimfa, ewakatarzyna, renmanka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Cze 2020 13:31 #712552

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Moja fasolka obecnie
20200602_133303.jpg


20200531_150818.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2020 13:35 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Pestka, Agusiak, Kaskawel, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Cze 2020 14:13 #712558

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
U mnie porażka z fasolą szparagowa karłową. Z ziemi zaczyna wychodzić gdzieniegdzie a z posianej do wielodoniczki wzeszły 2 szt. Dobrze że udała mi się rozsada fasoly szparagowej tycznej ale z niej to zbiory chyba później są niż z niskuej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Pestka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Cze 2020 14:35 #712559

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 923
  • Otrzymane dziękuję: 2284
Zgadza się, tyczna jest późniejsza, ale długo trwają zbiory. Dlatego tyczną wysadzam z rozsady, a karłową z rozsady i normalnie w 2-3 rzutach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Pestka, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Cze 2020 16:59 #712573

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Fasolka weszła jak szczota.
20200601_182152.jpg


A Soldier pewnie gołębie wybierają. Jeszcze połowa została, ale czarno to widzę. Będę dosiewać.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Horti, Betula, Pestka, jurek49, Agusiak, Sylwiaaa, Kaskawel, magnes, aga, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Cze 2020 21:09 #712615

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7830
  • Otrzymane dziękuję: 51878
Ja chciałam tylko, żeby wykiełkowała i zaraz miałam wsadzać do ziemi. Pogoda jednak pokrzyżowała plany :( To już jest poważna rozsada.

IMG_2200.jpg

To są skarby ze Straganiku, dlatego wysiew nie w gruncie. Do gruntu poszły nasiona kupione dwa lata temu, wiec chciałam już wszystkie wykorzystać. Jak nie wzejdą to trudno.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, pouder, Betula, Pestka, Kaskawel, magnes, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 04 Cze 2020 23:08 #712947

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Od tygodnia w gruncie
Fasolka szparagowa żółta powtórzyłam odmianę z ubiegłego oku: SPRINTER i CAPITANO nowością w tym sezonie jest ROCDOR
Fasolka zielna to same nowości u mnie : NOMAD,PRIMEL, TOP CROP.

IMG_20200604_210209.jpg


IMG_20200604_230044.jpg


IMG_20200604_230522.jpg
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 04 Cze 2020 23:09 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, lucysia, Betula, Sylwiaaa, Kaskawel, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.912 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum