TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 06 Cze 2020 07:56 #713083

• Kgolebiowski
  • Kgolebiowski's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 60
W jaki sposób kielkujecie fasolkę ? Próbuje wielu sposobów i tylko mam po kilku dniach wielki smród. Próbowałem w perlicie na oknie, na routerze, na waciku, nie chce kiełkować. Próbuję już drugą odmianę karłową i porazka. Zalewam przegotowaną wodą, tak jak doradzacie.
Wszystko kielkuję w perlicie i zazwyczaj nie ma większego problemu.
Za tę wiadomość podziękował(a): magnes, ewakatarzyna

Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 06 Cze 2020 09:33 #713094

• Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 6859
Ja kiełkuje fasolę w ten sposób ,że do pojemnika plastikowego takiego po mięsie lub pieczarkach wkładam kilka razy złożony ręcznik papierowy nawilżam go obficie przegotowaną ,wystudzoną wodą i układam na nim fasolki.Pojemnik nakrywam folią spożywczą w której robię kilka dziurek nożem,żeby do środka dochodziło trochę powietrza,Pojemnik u mnie stoi w kuchni na wschodnim oknie.W razie potrzeby uzupełniam wodę. Po 3-4 dniach mam już ładne kiełki, wtedy fasolki trafiają do kubków 400ml wypełnionych ziemią do rozsad. Wschodzą bardzo szybko bo już na drugi,trzeci dzień widać kolanka. Zaraz po pokazaniu się na wierzchu wystawiam taki kubek na balkon.Tam już stoją do chwili wysadzenia do gruntu.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kgolebiowski, Armasza, magnes, ewakatarzyna

Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Adasiowa, Betula, Kasionek, Horti
Wygenerowano w 0.245 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum