TEMAT: <ID> Elki foliak, warzywa i zioła

<ID> Elki foliak, warzywa i zioła 03 Paź 2020 20:43 #730178

• tija
  • tija's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 768
Czas leci nieubłaganie, szkoda tylko, że pracy nie ubywa :jeez: nie można się nie zgodzić z powiedzeniem, że robota lubi głupiego :ouch:
Ogrodowe dla domowników w 99 % uprzątnięte :jeez: 200 litrowa zamrażara zapełniona. Fasola, przeróżne mieszanki warzywne i od groma papryki. Pizza co kilka dni, musi więc jej starczyć przynajmniej do wiosny. :happy4:

IMG_20201003_183332.jpg

To co pozostało w ogrodzie, z dnia na dzień przerabianie na mieszanki dla kurek. Przeznaczyłam dla nich zamrażarkę i teraz wyrywam , czyszczę, znoszę, kroje, trę, pakuję do wzorów i do mrozenia. Co jest w mieszankach ? Selery, pory, cebula, papryka, pokrzywy, tarte jabłka, marchew, a nawet strąki fasoli i pewnie inne drobiazgi które mogłam przeoczyć. W każdym razie, eM jak to poniuchał stwierdził, że zimą jak znalazł, będziemy żreć aż nam się uszy będą trzęsły bo on tego nie zamierza oddać kurom :rotfl1:

IMG_20201003_172738.jpg

IMG_20201003_173547.jpg

Ta torba to pare kilo, nie w kij dmuchał :ouch: kolejna skrzynia już na jutrzejsze krojenie naszykowana.
Elki foliak, warzywa i zioła
Pozdrawiam cieplutko
Ostatnio zmieniany: 03 Paź 2020 20:47 przez tija.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Miragoral, ewakatarzyna, JaKasiula

Zielone okna z estimeble.pl

<ID> Elki foliak, warzywa i zioła 07 Paź 2020 21:53 #730519

• tija
  • tija's Avatar
  • Platinum Boarder
Jak się człek pracą zajmie, zapomina o świecie i o rękawiczkach. Pazury, jakbym z hektar nimi przeorała. Weź to teraz doprowadź do ładu :ouch:
Wykopałam ostatnią marchew. Dobrze że kurki mam, będzie komu jeść.
IMG_20201007_093846.jpg

IMG_20201007_102008.jpg

Wyrwałam resztę krzaków miechunki, sporo tego wyszło do tego duże otwocki.
IMG_20201007_191617.jpg

Fasola nie odpuszcza, od czasu do czasu miska kolorowej ląduje w zamrażarce. Jutro muszę odpalić kolejną bo już nie mam gdzie ładować :rotfl1: a wydawało mi się, że mało posiałam.
IMG_20201007_191849.jpg
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Zielona, ewakatarzyna, JaKasiula

<ID> Elki foliak, warzywa i zioła 18 Lis 2020 18:05 #734888

• tija
  • tija's Avatar
  • Platinum Boarder
Czas biegnie nieubłaganie :eek3: zleci grudzień trza będzie plany robić i nasiona wyjmować a kiedy odpoczynek ja się pytam skoro jeszcze ogród nieogar :jeez:
Ponoć lada dzień śniegiem ma sypnąć :woohoo: najwyżej , mniej pracy będę miała :devil1:
Teraz człek siedzi w garach, przerabia :yummi: to co napakował w zamrażary co by na kolejne lata nie zostało :ouch:
Zrobiłam zapasy mąki, przeróżnej, kolejny rok piekę chlebki i bułeczki.
forrr.jpg

Swojskie żarełko to jednak swojskie. Rybki ze swojego stawu. Spoko, jeszcze dużo zostało
f1-2.jpg

Swojskie mięsiwo się wyhodowało. Jedyny minus albo plus, nie jadam mięsa czego innym zabronić nie mogę. Obiadki więc urozmaicone.
forum5-25.jpg

Są też jaja, dużo jaj ale nie ma się co dziwić skoro nawet Maniek swoje trzy grosze dodaje :devil1:
f2-2.jpg

No i tak czas biegnie nieubłaganie . Tęskni się troszkę do zielonego ale, tylko troszkę.
Oby odliczanie do wiosny przebiegło bez zakłóceń, co by zdrowie dopisywało . Tego sobie i Wam życzę :hearts:
Pozdrawiam cieplutko
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Marzenka, Jan4, Marlenka, pszczolka, Zielona, aga, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.108 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum