TEMAT: Dyniowy straganik

Dyniowy straganik 20 Gru 2015 22:31 #418887

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
O matko, ja nie widziałam wątku bazarkowego dla zwierzaków w potrzebie :club2:
Dziewczyny, myślę że nasionka to nie, jest ich mało i lepiej je posiać i pozyskać na następny rok większą ilość dla straganiku.
Aniu, na dogo... przetwory i syropy zawsze mi schodziły na pniu dla moich dogomaniackich beneficjentów, po świętach też zaangażuję się w Oazowy bazarek, ja z reguły wspomagam te najstarsze i "najchorsze" zwierzaki, które nie mają najmniejszych szans bu wyjść za kraty schronu i umierają tam po cichutku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Dyniowy straganik 20 Gru 2015 23:58 #418909

  • nusia
  • nusia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 120
  • Otrzymane dziękuję: 112
A do kogo należałoby i kiedy wysyłać nasze przetwory dyniowe na oazowy bazarek?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 00:31 #418911

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Romcia nie gniewaj się, ale nie masz za grosz żyłki handlowej. Trzeba się przejść po indywidualnych wątkach i zaprosić ludzi na bazarek. Większość wpada na 15 mim na forum, odpowiada tylko swoim gościom i znika. Po prostu nie wiedzą, że coś takiego jest. Nusia i Iwona są tego przykładem. Obiecałam, że coś takiego zrobię, ale po świętach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 09:03 #418922

  • Roma
  • Roma's Avatar
Emalio,myślę,że to dobry pomysł ale nie ma potrzeby biegać po indywidualnych wątkach.Trzeba będzie poprosić Hiacyntę,Ona ma możliwość wysłania e-maila z informacją,jednocześnie do wszystkich użytkowników.
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 09:07 #418923

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zdecydowanie mail do wszystkich użytkowników mógłby pomóc. Wtedy nawet ci, którzy zimą odpoczywają od forum, a tematy pomocy zwierzaczkom są im bliskie - mogliby wpaść specjalnie na bazarek :lol:
Mój robot został zlicytowany na potrzeby suwalskiego TOZ-u, ale nadal jestem zainteresowana, aby ta tematyka zagościła na forum i będę brać czynny udział :P
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Adasiowa

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 09:33 #418926

  • Roma
  • Roma's Avatar
nusia wrote:
A do kogo należałoby i kiedy wysyłać nasze przetwory dyniowe na oazowy bazarek?

Najprościej będzie wystawiać samemu,podając takie informacje jak na czyją rzecz,jak długo ma trwać bazarek i kto pokrywa koszty przesyłki.
:) Tu jest ściąga
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 17:30 #418955

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Nie wnikam na razie dokładnie ale jestem za, dla zwierząt zawsze, po świetach zgłębię temat/mam gosci na całe święta, urwanie głowy/ .....właśnie przybył mi psiak łańcuchowy......szczęśliwy, że łańcuchowe piekło skonczyło się.........
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 19:09 #418966

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Również jestem zdania, aby przez Święta przemyśleć sprawę naszej pomocy i współpracy z Bazarkiem, a po tym czasie na spokojnie skonfrontujemy swoje pomysły i propozycje. Bardzo się cieszę, że chcemy wspomóc naszych mniejszych braci, którzy, niestety, nie zawsze odchodzą cichutko w schroniskowych boksach :cry3:
Pytanie brzmi, czy robimy to wspólnie pod szyldem Dyniowego Straganiku - na zasadzie "Straganik pomaga Bazarkowi" :)?
Wiem, że na Forum jest mnóstwo osób o wspaniałych sercach i złotych rękach, które wyczarowują prawdziwe dzieła sztuki - może warto byłoby rozesłać wici do takich ludzi, aby zasiliły bazarkowe zasoby jakimś drobnym rękodziełem ?
Popieram też pomysł Jagódki - Kochana, na smakołyki spod Twojej ręki ustawiam się jako pierwsza do licytacji :hearts:

Martusiu, Nusieńko, Sieriko - dziewczyny, po prostu bardzo Wam dziękuję ... nie trzeba przecież wiele, czasami wystarczy naprawdę drobiazg, a wtedy zbierze się grosik do grosika - siła ludzkich serc i chęci jest ogromna :kiss3:
Widzę to codziennie pracując z psami i ich właścicielami - puszka dla schroniskowych nieszczęść zapełnia się powoli, ale systematycznie i to jest najważniejsze.

Emalio - cytując, choć niechętnie, klasyka ... "damy radę" ;-) - jestem do Waszej dyspozycji ...

Romuś :)- Emalia chciała powiedzieć, że masz bardzo dobre serduszko ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 20:20 #418973

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja jestem pewna, ze Romcia roześmiała się z tej "krytyki" bo to wcale nie krytyka. Aniu wydaje mi śię, ze pomoc dla Bazarku powinna być indywidualna. Ważne, by nie była to jednorazową akcją a raczej długotrwałym działaniem. Trzeba wypracować takie mechanizmy, by robiło się to samo. By promocja tej idei objęła całe forum.Zauważ jak wpłynęla ta dyskusja na zainteresowanie bazarkiem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 20:40 #418979

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dziewczęta,mam plana ;) zaraz po świętach wyłuszczę swoją propozycję i poddam pod dyskusję :think:
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 21 Gru 2015 21:27 #418981

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Właściwie, po głębszym namyśle doszłam do wniosku, że nie będzie miało znaczenia, czy działamy indywidualnie, czy zbiorowo ... najważniejsze, aby ZACZĄĆ działać i aby to działanie przyniosło efekty.
Oprócz dyniowych przetworów mogę robić przecież ziołowe kosmetyki, o których piszę w innym wątku ( Adasiowa Łąka ), bo zdolności manualnych ( szycie, haftowanie, etc ) nie mam za grosz, równie dobrze mogłabym zagrać na bałałajce Odę do radości .... ale Dary Natury zamknięte w słoikach, buteleczkach, puszkach .... jak najbardziej :)

Emalio - nie jestem pewna, czy mamy to samo na myśli odnośnie popularności Bazarku, ale mam wielką nadzieję, że kiedy ludziska odetchną po świątecznych szaleństwach ;-), odwiedzą bazarek i włączą się do akcji. Wiele zależy też od nas samych. Będzie dobrze.

Romuś ... pięknie masz na Jaśkowej .... głowa do góry :kiss3: w tym roku prawie nikt nie odczuwa świątecznej atmosfery, ale nie można się poddawać; przed nami tyle ważnych i ciekawych przedsięwzięć, że warto wziąć się w garść i podnieść z kolan .... jutro też jest dzień :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Dyniowy straganik 22 Gru 2015 17:39 #419051

  • skorpion
  • skorpion's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Trzeba z żywymi naprzód iść po życie sięgać nowe .
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 270
Witam w srode adoptowalismy ze schroniska kundelka Misia jest kochany gdybym mogla wzięła bym ich wiecej serce się kraje jak one tęsknią za ludzmi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Adasiowa

Dyniowy straganik 23 Gru 2015 09:34 #419125

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Dziewczyny. Brawo. :idea2: Jestem za.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 23 Gru 2015 19:29 #419168

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64593
Kochani przyjaciele Dyniowego Straganiku oraz wszystkie Dobre Ludki, którzy czasami nas odwiedzają ...

Zbliżają się jedne z najpiękniejszych Świąt ... życzę Wam, aby w dzisiejszych szalonych czasach każdy dzień przynosił wiarę i optymizm w lepsze jutro, aby zawsze towarzyszyły Wam dobre dusze, a świat dookoła był radosny, słoneczny i pełen rodzinnego ciepła... życzę Wam, aby przy wigilijnym stole nie zabrakło miejsca dla zmęczonego wędrowca, aby w Waszych sercach znalazł się zakątek dla kogoś, kto tego potrzebuje ... zobaczycie - Dobro zawsze wraca :)



pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz życzę wspaniałych i radosnych Świąt :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tacca, zielonajagoda, milam, ART65, otojolka, nusia

Dyniowy straganik 24 Gru 2015 08:18 #419270

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Wszystkim dyniowym fanom składam serdeczne świąteczne życzenia, by upłynęły w zdrowiu, spokoju i radości.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): r-xxta, Adasiowa, ART65, nusia

Dyniowy straganik 26 Gru 2015 14:21 #419462

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Stara się robię, z biegiem lat coraz słabiej "czuję" święta. Jedna niedziela w tygodniu jest dla mnie wystarczająca aż po kokardkę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Dyniowy straganik 26 Gru 2015 16:27 #419468

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Mam też dość świąt. Ale w tą wigilię przydarzyła się nam nieprawdopodobna historia, jak z bajki, albo telenoweli. Po kolacji i kolędowaniu wyszedł mój syn na zewnątrz. Zobaczył, że na ulicy stoi mężczyzna i patrzy w nasze okna, z takim uporem.Syn zapytał się go czy kogoś szuka.Człowiek ten odpowiedział trochę po ukraińsku ni po polsku " Tak szukam cioci Marysi" no ale jakiej cioci Marysi." Nie pamiętam, ale wydaje mi się, że 30 lat temu mieszkała w tym domu". No mieszka tu Marysia ma 86 lat, a Ty kto jesteś." Wasia syn Sławki, wnuk Mani.Mój syn przyszedł do domu i mówi, że nz ulicy stoi Wasia syn Sławki, wnuk Mani. Mania to była siostra mojej babki, która w 1945 roku dobrowolnie wyjechała za swoją miłością, ukraińskim działaczem który wierzył, że Stalin stworzy wolną Ukrainę.Marzenia pozostały marzeniami,piękny Jan zostawił Manie z dwójką dzieci dla innej, a teraz jego wnuk stoi przed domem. Okazała się, że Wasia pracuje w Warszawie i do marca , kiedy to będzie miał egzamin nie może przekroczyć granicy i żeby nie być przez święta sam przypomniał sobie o krewnych, których znał tylko z opowieści i z jednej wizyty 30 lat temu, kiedy to jego babce i matce no i dziecku pozwolona na krótką wizytę.Tak, że do jutra gościmy go.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, nusia

Dyniowy straganik 26 Gru 2015 16:43 #419471

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Piękna historia Emalio, faktycznie jak z jakiejś opowieści wigilijnej :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.739 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum