TEMAT: <ID>Ekologiczne środki ochrony roslin

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 11 Lip 2019 12:52 #667174

  • jamles
  • jamles's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 145
  • Otrzymane dziękuję: 92
blueberry2019 na all można kupić Difenor, też mam plagę nornic, ale ja po sąsiedzku mam nieuzytki i to walka z wiatrakami.O walce eko nie ma co gadać, między rzędami czosnku zrobiły sobie autostradę a czarną pozeczkę traktowały jak miejsce na obwodnicę, w ub. roku zalatwiły mi klona palmowego a ulubionym przysmakiem jest seler korzeniowy
Leszek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, blueberry2019


Zielone okna z estimeble.pl

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 12 Lip 2019 09:55 #667239

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Czy jest coś ekologicznego na roztocza truskawkowca
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 12 Lip 2019 10:01 #667241

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Oprysk PW (20 ml/l) + polopiryna + saletra potasowa (5g/l) w tunelu pomidorów, papryki, oberżyny. :)
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 12 Lip 2019 10:30 #667248

  • blueberry2019
  • blueberry2019's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Dziękuje wszystkim za cenne rady. Na razie próbuje wygonić szkodniki chociaż ze szklarni. Ale użyje całą masę ekologicznych środków, jak się nie uda trudno, rok bez pomidorów. Jak przegram walkę , to po sezonie wybiorę całą ziemię i zastosuje siatkę na dnie szklarni . Jak dotąd myślałam,że warstwa drenażowa z kamieni będzie skutecznym buforem, a jednak nie :(
Ewentualnie na jesieni zastanowię się nad biobójczymi środkami, chociaż nie wiem czy ma to w moim przypadku sens , ponieważ mam ogród w okolicach rzeki i graniczę z parkiem ekologicznym, więc pełno tych żyjątek jest u mnie.

Będę Was informować czy mi się udała eksmisja niechcianych lokatorów. Do tej pory zastosowałam gnojówkę z czosnku, Bioczos i sierść pupila . Wygląda na razie , że się uspokoiło , a pomidorki jakby wracały pomalutku do siebie, może odbudują korzonki, albo pociągnął na tym co zostało.
Wiem też , że to mogło podziałać na chwile i mogą wrócić , dlatego postanowiłam sobie co kilka dni stosować inna metodę ekologiczną .

Nie mogę za bardzo rozkopywać też tych tuneli, aby nie uszkodzić korzeni, dlatego obmyśliłam , że mam wysuszone pędy miskantusa, których końcówki będę nasączać co rusz jakimś zapachem- który uchodzi za odstraszacz takich zwierzątek i porostu powtykam je w glebę na całej powierzchni szklarni.
Na dziś mam przygotowany wywar z liści z czarnego bzu, myślałam też o perfumach( tylko nie do końca są eko) i olejkach eterycznych .
Jak znacie takie inne pomocne substancje, to będę wdzięczna za informacje .
Za jakiś czas zamelduje co u mnie , może moje niemiłe doświadczenia chociaż przyda się innym w razie podobnej sytuacji.
Ostatnio zmieniany: 12 Lip 2019 10:32 przez blueberry2019.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 13 Lip 2019 07:21 #667336

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Na nornice jest dobry sposób. Ja pozbyłem się ich w przeciągu pół godziny. Nie jest to humanitarny sposób, ale jak wojna to się nie wybiera w środkach.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 13 Lip 2019 10:26 #667351

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Oprysk PW (17 ml/l) + polopiryna + saletra potasowa (5g/l) w gruncie ogórków, selerów, buraczków, marchwi, pietruszki. Opryskiwane rośliny są zdrowe. :)
Ostatnio zmieniany: 13 Lip 2019 10:34 przez Jan4.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 13 Lip 2019 18:32 #667397

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Jan4 - Ty musisz mieć dobry opryskiwacz , skoro tak dużo nim opylasz. Ja ostatnio kupiłam kwazara i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Środek do oprysku jest ważny , ale dokładność pokrycia rośliny preparatem uważam że jest bardzo ważna.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 09:02 #667455

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Mam 8 opryskiwaczy Marolex. Zdają egzamin od kilku lat. :dance:
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 09:08 #667457

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6161
Corrado wrote:
Jan4 - Ty musisz mieć dobry opryskiwacz , skoro tak dużo nim opylasz. Ja ostatnio kupiłam kwazara i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Środek do oprysku jest ważny , ale dokładność pokrycia rośliny preparatem uważam że jest bardzo ważna.
Też mam Kwazara,ale nie jestem zadowolona.Muszę wodę nalewać naczyniem z miarką,bo w ogóle nie widać ile jest w nim cieczy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 09:08 #667458

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Dobry sprzęt
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 09:31 #667462

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Ja z kwazara zrezygnowałem po szybkiej awarii opryskiwacza ręcznego - 1 l. Teraz tylko marolex - są niezawodne. :dance:
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 10:22 #667467

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Dokupiłem trochę części zamiennych oraz komplet dysz różnego gatunku , na razie testuję . Widzę dużą różnicę między tym a moim starym dziadkiem, oczywiście na plus
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 10:25 #667468

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Kaja wrote:
Corrado wrote:
Jan4 - Ty musisz mieć dobry opryskiwacz , skoro tak dużo nim opylasz. Ja ostatnio kupiłam kwazara i jestem jak na razie bardzo zadowolony. Środek do oprysku jest ważny , ale dokładność pokrycia rośliny preparatem uważam że jest bardzo ważna.
Też mam Kwazara,ale nie jestem zadowolona.Muszę wodę nalewać naczyniem z miarką,bo w ogóle nie widać ile jest w nim cieczy.


U mnie jest podziałka i dobrze widać poziom cieczy
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 10:54 #667473

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Kupiłem około 20 lat temu mały opryskiwacz firmy Kwazar - Merkury 0,5 L. Po niecałym roku musiałem wymienić przy tym opryskiwaczu pompkę, bo wysiadła. Druga pompka wysiadła po roku. :( Opryskiwacze marolex mam od 25 lat :dance: - bezawaryjne. Piszemy nie na temat... . :idea2:
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2019 11:01 przez Jan4.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 11:55 #667478

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Szkoda że ten który mam nie ma wejścia na kompresor jak liczyłem mając 6 litrowy opryskiwacz i nalewając 4 litry roztworu trzeba użyć pompki 100 razy żeby uzyskać dobre ciśnienie, a tym samym mgiełkę która dokładnie pokrywa roślinę.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 17:52 #667536

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5532
  • Otrzymane dziękuję: 12673
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 18:10 #667538

  • solar
  • solar's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 8
Zrobiłem oprysk:
PW-20ml/l; KSM2(taki skład jak KSM, tylko z sorbinianem potasu; Polopiryna- Kwas acetylosalicylowy (rozpuszczony w spirytusie(0,75g/20ml/5l bo inaczej się nie da);olej z lnianki100ml//l(olej załatwia mi wszelkie robactwo) + magiczna siła do pomidorów 0,25g/l + Koncentrat kwasów humusowych Black …,. Te opryski robię o maja PH-5,6 - wszystko zdrowe. Uwaga: Dolanie oleju z lnianki nie zmieniło poziomu PH.
Na kompostowniku mam samosiejki ziemniaków jako wskaźnik zagrożenia zarazą. Już były pierwsze oznaki, a po oprysku są czyste.
Jako zamiennik(co drugi tydzień) stosuję DMSO 20ml/l + polopiryna(kwas acetylosalicylowy rozpuszczony w spirytusie) + Magiczna siła(do pomidorów na przemian z do ogórków).
Ze względu na upierdliwość nie stosuję krochmalu i tymolu mimo tego że mam zapas).
Na portalu pojawiam się sporadycznie ponieważ przez szefa kilka razy zostałem potraktowany "z buta".
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 14 Lip 2019 18:56 #667550

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Mietku, jaki odstęp jest konieczny między sorbinianem a siarczanem magnezu? jeśli była o tym mowa to nie wyłapałam ;)
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2019 18:57 przez sierika.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.964 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum