TEMAT: <ID>Ekologiczne środki ochrony roslin

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Lis 2016 10:39 #509334

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Taak, do opryskiwania chorego gardła kiedyś stosowałam ten olejek :) Jest dość drogi, za tę cenę wolałam następnym razem kupić 3 opakowania herbaty lipowej, której działanie było porównywalne :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Lis 2016 12:32 #509354

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1081
  • Otrzymane dziękuję: 2419
Moje w namiocie,w takim stanie na wczoraj.Nie pryskane niczym,Być może podlewane brbeluchą z EMami.
SAM_2682.jpg


SAM_2683.jpg


SAM_2684.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koniczynka, Bozi, kuhara, Jan4, Adasiowa, zanetatacz, Betula

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 07 Lis 2016 13:00 #509743

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 508
  • Otrzymane dziękuję: 1261
Hiacynta wrote:
Jest dość drogi, za tę cenę wolałam następnym razem kupić 3 opakowania herbaty lipowej, której działanie było porównywalne :)

To fakt, olejek herbaciany tani nie jest, szczególnie jako produkt leczniczy.
W wersji dla ogrodników nazywa się Timorex Gold 24 EC i być może jest to środek podobny w działaniu do HT, ale to niech się mądrzejsi wypowiedzą.
Myślę że można spróbować zrobić ten środek samemu niż bulić za gotowy. Na szybko na necie udało mi się znaleźć 50ml olejku za 15 PLN w wersji do produkcji kosmetyków .
Pozdrawiam, Krzysiek
Ostatnio zmieniany: 07 Lis 2016 13:02 przez kuhara.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): emi247

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 15 Lis 2016 13:46 #510788

  • leszek0921
  • leszek0921's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 960
  • Otrzymane dziękuję: 4524
Czy niezużyte środki : PW , KSM , HT , można przechować do następnego sezonu ? :jeez:
Chodzi Mi o koncentraty . :drink1:
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 15 Lis 2016 13:58 #510790

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51383
Po pierwsze, temperatura przechowywania musi być dodatnia,ale możliwie niska. Po drugie HT i KSM są wrażliwe na światło, więc muszą być przechowywane bez dostępu światła. Po trzecie HT jest podatny na utlenianie, więc powinien mieć szczelne naczynie. Stopień utlenienia poznać po barwie. Im bardziej utleniony, tym ma ciemniejszy brązowy odcień.
Ostatnio zmieniany: 15 Lis 2016 14:01 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 03 Sty 2017 22:33 #516221

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 929
  • Otrzymane dziękuję: 2314
Moje doświadczenia z minionego sezonu. Korzystałam z IF i PW. Tylko z tych, żeby mieć pewność co do ich działania. Powiem,że sprawdziły się znakomicie. Stosowałam na przemian. Opryski robiłam co tydzień lub 10 dni gdy fiksowała pogoda. Próby robiłam na pomidorach, papryce, ogórkach, dyni,cukinii, winorośli,jabłoniach i różach. Słabo to wypadło jedynie na winorośli. Niektóre odmiany pomidorów coś z grzybowatych dopadało, ale po usunięciu chorych liści i opryskaniu było OK.Plon pomidorów, papryk i dyniowatych był wspaniały, jak w sezonie 2015 r, a przecież rok 2016 był pogodowo dużo gorszy od poprzedniego.Jabłuszka dorodne, bez plam, róże do końca zachowały zdrowe liście. Kwitły niezawodnie.

W/w preparaty łatwo się przyrządza, produkty doń łatwo dostępne i tanie. Skuteczność oceniam na 4+ w skali 1:5. W tym sezonie będę stosować te same, ale odważę się dodawać do oprysku jeszcze inne dobroci.

Pomodoro, DZIĘKUJĘ :thanks:
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2017 22:38 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, otojolka, Zbyszko46, zanetatacz, rozalia

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 03 Sty 2017 23:25 #516225

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51383
Polecam dodatek Aspiryny. Dodam dla ciekawości, że ja będę u siebie testował w tym sezonie urotropinę. To jest związek powstały z kondensacji amoniaku i formaliny czyli dwóch związków całkowicie biodegradowalnych., Prawdopodobnie może być pewien problem w zdobyciu tego preparatu jako, że jest to produkt wyjściowy też do produkcji materiałów wybuchowych.

W każdym razie w środowisku kwaśnym preparat ten wykazuje działanie zwalczające drobnoustroje. Jednocześnie ma pewną wartość nawozową/ azot/ Dodatek do urotropiny tuż przed opryskiem odpowiedniej ilości np kwasu mlekowego czyni z niej preparat o działaniu podobnym do Amistaru, interwencyjny i układowy.
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2017 23:48 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): beatab, Krecik stary, whitedame, Zbyszko46, zanetatacz, rozalia, Biotit

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 04 Sty 2017 00:42 #516229

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 929
  • Otrzymane dziękuję: 2314
:woohoo: Wprowadzasz nas w chemię, której zaczynam się bać :search: Materiał wybuchowy :( formalina też mi się żle kojarzy :jeez: To nie to co dotąd - krochmalik plus dobrze dobrane inne spożywcze i... to działa :happy: W tym sezonie spocznę na Twoich laurach, a poczynania nad nowym środkiem będę pilnie podczytywać :coffe:.
Ostatnio zmieniany: 04 Sty 2017 00:53 przez badzia.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 04 Sty 2017 01:56 #516233

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51383
Wszystko dookoła to jeden reaktor chemiczny z czego niezupełnie zdajemy sobie sprawę. Żyjemy dzięki zachodzących w nas reakcjach chemicznych, czego więc tu się bać ?

Gliceryna też służy do wyrobu dynamitu a jemy jej od groma bezwiednie jako składnik tłuszczów oraz używamy w różnych kosmetykach.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): grzesiek59, Ilona58, Zbyszko46, zanetatacz, rozalia

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 04 Sty 2017 07:44 #516235

  • Ilona58
  • Ilona58's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 71
  • Otrzymane dziękuję: 84
Na poparcie słów Pomodoro dodam ,że formalina i amoniak są stosowane również w procesie garbowania i farbowania skór naturalnych.Ilona
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku i życzę wszystkiego najlepszego :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 04 Sty 2017 15:14 #516284

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Dokładnie; gliceryna znajduje się w większości kremów, np. do rąk, a swego czasu używałam jej do produkcji domowych mydełek :)
Formaliny też nie należy się obawiać - niektórzy znachorzy zalecają nawet, w przypadku zmian reumatycznych, używać chusteczek nasączonych produktami z mrowiska ( kwas mrówkowy, formaldehyd )... bakteriobójcze właściwości aldehydu mrówkowego też są znane :) Zaufajmy Mietkowi....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marzenka, besia, Ilona58, Zbyszko46, zanetatacz, rozalia

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 04 Sty 2017 15:48 #516288

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51383
Użycie urotropiny, a nie czystego formaldehydu , pozwala kontrolować uwalnianie formaldehydu , a z drugiej strony zwiększa bezpieczeństwo oprysków .Nie ma wtedy konieczności operowania bezpośrednio substancją niebezpieczną, jaką niewątpliwie jest formalina. Można zastosować też takie dodatki, które rozkładając się pod wpływem światła czy tlenu z powietrza będą stopniowo zakwaszać powierzchnie liści i rozciągać w czasie proces rozkładu urotropiny na formaldehyd i amoniak.

Tak czy owak pierwszym tematem do przeskoczenia będzie ustalenie bezpiecznego dla rośliny stężenia urotropiny. Będą to na pewno bardzo małe stężenia zważywszy na wysoką aktywność chemiczną formaldehydu i amoniaku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, grzesiek59, Jan4, besia, Adasiowa, Kaja, Ilona58, Zbyszko46, zanetatacz, rozalia

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Sty 2017 12:48 #516407

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 929
  • Otrzymane dziękuję: 2314
Oczywiście ufam Mietkowi,a moje stwierdzenie,że zaczynam się bać wynika li tylko z słabej znajomości chemii. Pomodoro, to,co teraz rozpracowujesz o działaniu interwencyjnym i układowym jest jak najbardziej super. AMISTAR EKO, a może BIO AMISTAR,czegoż chcieć więcej.
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2017 12:56 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 05 Sty 2017 13:12 #516410

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51383
Badziu

Urotropina inaczej zwana metenaminą była jeszcze stosunkowo niedawno używana jako lek zażywany doustnie odkażający drogi moczowe . Podobnie do odkażania dróg żółciowych pod nazwą Fellogen

Do oprysków będzie prawdopodobnie stosowany dodatek aspiryny, która pod wpływem warunków zewnętrznych ulega rozkładowi do kwasu octowego i kwasu salicylowego. Aspiryna będzie więc zakwaszać środowisko uwalniając formaldehyd a jednocześnie będzie wspomagać działanie grzybo- i bakteriobójcze.
Ostatnio zmieniany: 05 Sty 2017 13:18 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, leszek0921, Ilona58, Zbyszko46, rozalia

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 07 Sty 2017 10:30 #516727

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6929
  • Otrzymane dziękuję: 42148
Uprzejmie proszę o przesunięcie tego tematu na jego początek tak jak było poprzednio.Chodzi o to ,aby tak ważne wiadomości nie zawieruszyły się. :garden1: :garden1: :drink1: :bravo: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zbyszko46

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 07 Sty 2017 10:38 #516729

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Józiu niestety nie da się przeskoczyć dat, bo system nie pozwala, ale jak Pomodoro zdecyduje się na tworzenie tego specyfiku to ja, albo Ania zalozymy nowy wątek gdzie przeniesiemy wszystkie wiadomości dotyczące tego tematu.
Ostatnio zmieniany: 07 Sty 2017 10:39 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Zbyszko46

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 07 Sty 2017 11:30 #516741

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51383
Na razie możemy ustalić oznakowanie preparatu jako MA

Ustalenie składu i stężeń składników w cieczy do oprysku wymaga trochę pracy i czasu. Za wcześnie jeszcze do zakładania nowego wątku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zbyszko46

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 07 Sty 2017 11:50 #516744

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Spokojnie możemy poczekać. Ale puki co rozglądam sie za składnikami do ubiegłorocznych specyfików. Bo potem nie ma czasu.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.981 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum