TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 26 Sty 2019 19:53 #638970

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
mandorla wrote:
A kiedy siejecie na rozsadę? Docelowo do gruntu, nie pod osłony. Teraz to chyba jeszcze za wcześnie :sleep: Mam kilka odmian dosłownie po parę nasionek, nie chciałabym żadnego zmarnować...

Sprawdziłam ubiegłoroczne notatki; wysiew sałaty z przeznaczeniem do uprawy w odkrytym gruncie rozpoczęłam 7 marca.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, ewa-s, rychu44, Armasza, Marlenka, Renia03, Jaedda


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 26 Sty 2019 20:00 #638973

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2634
  • Otrzymane dziękuję: 7744
Dziękuję, Aniu! W takim razie coś tam wypośrodkuję.
O temperaturze pamiętałam, że nie może być za duża... Chyba je po prostu powysiewam powiedzmy po dwa z odmiany w kilkudniowych odstępach, większa szansa, że coś zadziała.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 10:35 #639056

  • Jadwiga
  • Jadwiga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 228
Seler listkowy wysiany 12 stycznia.
IMG_20190127_103030.jpg


IMG_20190127_103030.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Jagoda254, ewa-s, Adasiowa, Armasza, Marlenka, patrycja, Edyta D, Betula, Pestka, Ada, Renia03, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 12:02 #639074

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Ale Wy szalejecie z tymi wysiewami. :woohoo: Ja mimo, że mam growboxa, to nie planuje narazie wysiewów takich warzyw jak seler, por czy cebula. :whistle:
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Agusiak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 12:42 #639082

  • Jadwiga
  • Jadwiga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 228
Pobawić się można. :flower1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, patrycja

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 15:53 #639127

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Jadwiga Akurat o zabawie wiem wiele. ;)
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jadwiga, Armasza

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 16:16 #639128

  • Jadwiga
  • Jadwiga's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 228
Luzik :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Armasza

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 17:25 #639147

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Blusik. ;)


IMG_20190127_172330.jpg
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Adasiowa, Armasza, halgla, Betula, Agusiak, Maggie, iwa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 17:34 #639149

  • bozena22
  • bozena22's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 28
Trzy razy próbowałam siać rzodkiewki i nic z tego nie wychodziło,a to za ciepło, to za sucho, wyrastały w długi twardy korzeń, a tak mi się marzą takie okrąglutkie jak ta w kubeczku.
W tym roku popróbuję jeszcze raz tylko nie wiem co zmienić żeby się powiodło.
Czy na północnej wystawie bez słońca mają szansę?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Ada

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 17:58 #639152

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Bożena to siej rzodkiewkę jak ja w lipcu i sierpniu po deszczu, zawsze się udaje i robali nie ma a ta sierpniowa zbierana we wrześniu jest najlepsza. Mam ją aż do mrozu, soczysta, chrupiąca i nie drewnieje
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jagoda254, rychu44, Armasza, halgla, Horti, Marlenka, Betula, Renia03, bozena22

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 18:04 #639155

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7053
Ciężko mi powiedzieć coś konkretnego, bo u mnie rzodkiewka pełni funkcje znacznikową i jest wysiewana wraz z marchwią, pietruszką i burakami, by wyrastając wcześniej, wyznaczyła ich rządkin nigdy też zbytnio nie przejmowałem się odmianami, a raczej kupowałem mix różnych.

W tamtym roku miałem ich ogrom. :happy: wydawałem je w ogromnych ilościach, bo sam nie dawałem rady przejeść. ;)

Ale w tym roku chce podobnie. :D
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, grzesiek59, rychu44, Adasiowa, Marlenka, Biotit, Betula, Agusiak, bozena22

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 19:55 #639185

  • bozena22
  • bozena22's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 28
Spróbuje wczesną wiosną, być może siałam ją za późno wiosną i za wcześnie latem.
Dziękuję za podpowiedzi :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 27 Sty 2019 20:38 #639198

  • Renia03
  • Renia03's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 117
  • Otrzymane dziękuję: 304
Rzodkiewkę wysiewam jak tylko ziemia trochę obeschnie i zagrzeje się, Przykrywam włókniną.Drugi raz sieję z marchewką i pietruszką dla zaznaczenia rządków ,bo wcześniej wschodzi.Najczęściej jest to 18dniowa,wg mnie najwcześniejsza. Selery już posiałam prosto do doniczek z ziemią kilka dni temu.Pory również,ale jeszcze nie wzeszły.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Adasiowa, Betula, Ada, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 28 Sty 2019 12:21 #639293

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
15 stycznia wysiałam papryki. Na pierwszy rzut poszły te ostre: Gabi, Joe's Long, Jalapeno, Kinizsi, podłużna czerwona średnio ostra, Czereśniowa, Piri Piri, oraz chińszczyzna. Wyłożyłam na wacik Scorpiona. Oczywiście pokazał kiełek po 10 dniach. Włożyłam na miejsce stałe, ale jeszcze nie wylazł na wierzch. Posiałam starsze nasiona dzwonka. Niestety, nie wykiełkowało żadne. Jeszcze poczekam kilka dni.
Wysiałam też nasiona słodkich. Trochę testowo, bo terminy przydatności aktualne, tylko nie wysiane w ubiegłym roku, ale niestety wzeszły fatalnie. Zaledwie 2 sztuki. I tu klapa. Choć jeszcze czekam. Temperatura w mieszkaniu 21 stopni. Stoją wysoko na regale kuchennym. Więc nie mają za zimno.
Wczoraj wyłożyłam na waciki trochę słodkich, bo przestraszyłam się, że będę uprawiać tylko papryki ostre. Leżą tym razem na stoliku, blisko grzejnika. Nie mogę położyć na grzejnik, bo ich upiekę. Jest za gorący. A nie ma miejsca na styropian.
Ponieważ mam jutro wolne, wybieram się w rejsy po sklepach ogrodniczych. Trochę, by pocieszyć oko. A trochę, by dokupić braki. :comp:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, Adasiowa, Armasza, Betula, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 29 Sty 2019 17:26 #639559

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7908
  • Otrzymane dziękuję: 52374
Bardzo ciekawie wygląda dach mojego domu, gdy włączone jest doświetlanie na strychu. Te okienka to szklane włazy na dach

170837.jpg



171048.jpg


A tak wygląda to gdy jest całkiem ciemno.

180955.jpg


Ciekawe co myślą sąsiedzi :devil1:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Horti, Marlenka, patrycja, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 29 Sty 2019 17:40 #639562

  • majmaj
  • majmaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 491
  • Otrzymane dziękuję: 1027
Dzień dobry :bye:
Sezon wysadzania co raz bliżej mam do Was małe pytanko.
Pikujecie pomidory? Ten zabieg wpływa jakoś pozytywnie na sadzonkę?

Pytam bo ja po prostu daję po dwa nasionka do doniczki rozsadowej (9x9x10cm) i wyrywam słabszą małą sadzonkę.

Pozdrówka B)

PS.
JaNina żeby policja nie zapukała czasem :whistle:
Analiza 2019:

Ph–7,64 ** g NaCl/l–0,15 ** N-NO3–23 ** P–319 ** K–226 ** Ca–2029 ** Mg–225 ** Cl–< 10 ** N-NH4–20,1
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 29 Sty 2019 17:40 #639563

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2634
  • Otrzymane dziękuję: 7744
JaNina, gdyby myśleli to, co myślisz, że mogą myśleć, to już byś pewnie zaliczyła wizytę panów w mundurach :)

edit: No właśnie, Majmaj najwyraźniej ma podobną opinię :P A pomidorów nie pikuję, wysiewam od razu pojedynczo.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2019 17:43 przez Mandorla.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 29 Sty 2019 18:24 #639572

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 7661
:happy3: JaNina jak
co to poproszę o 1 nasionko tego co tam rośnie. ..
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae
Wygenerowano w 0.641 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum