TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 08:14 #644309

  • justabe
  • justabe's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 50
W necie rzeczywiście różny wygląd ma ten Amish Paste ale np tutaj, nie ma dziubka a i niektóre są jajowate a niektóre bardziej okrągłe.
www.renaissancefarms.org/product/amish-paste-tomato/
Jerry założyciel Tomato Geeks, też kilka razy przedstawiał amish paste na grupie na fb i tak samo, niektóre bardziej okrągłe, inne jajowate.
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2019 08:23 przez justabe.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 08:34 #644313

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
iwcia55 wrote:
Elu, ja się zgadzam z Alicją, Twój pomidor czymkolwiek by nie był wygląda bardzo zachęcająco. Może z Dorotką jakoś go nazwiecie? Chętnie bym go wypróbowała w przyszłym sezonie
Przyznam się szczerze, że mam chrapkę na ten okrągły. Wygląd jest majestatyczny.
Ten pomidor w necie jest opisany w dwóch wersjach na jednym krzaku. Myślę, że w pewnym momencie się pomieszał, no i mamy co mamy. Swego rodzaju perełkę. Wcale nie umniejsza swojej wartości i kto wie może być o niebo lepszym. :)
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 20:24 #644401

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Wiosna idzie, pewnie wszyscy w nasionach i szklarniach siedzą ;)
Ja okna umyłam, żeby rozsadom było jaśniej :rotfl1:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, CHI, bietkae, Jaedda, Campanula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 20:40 #644403

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Brudne okna? To już wiem dlaczego u mnie tak ciemno :happy3:

Dziś wsadziłam bób na rozsadę i posiałam sałatkę rzymską. Choć te nie zajmą dużo miejsca, bo pójdą na balkon jak tylko się pokażą. Pierwszy raz robię rozsady z tych warzywek.
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, rozalia, bietkae

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 20:47 #644406

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Ja z sałatą jeszcze kilka dni zaczekam, może wytrzymam do przyszłego weekendu :P . Podobnie z rzodkiewką. Bób od kilku dni siedzi w tutkach, lada moment powinien się pokazać. Muszę wyjść na balkon, poprawić folię i włókninę, żeby było miejsce na wystawianie rozsad, ale czekam, aż się ciut ociepli, bo to precyzyjna robota, a ręce na wietrze grabieją :sick:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, bietkae, Maggie, Zygowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 21:48 #644426

  • Campanula
  • Campanula's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 153
  • Otrzymane dziękuję: 397
mandorla wrote:
Wiosna idzie, pewnie wszyscy w nasionach i szklarniach siedzą ;)
Ja okna umyłam, żeby rozsadom było jaśniej :rotfl1:

Dokładnie od tego zaczęłam tegoroczne wysiewy :happy3:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Sylwiaaa, Mandorla, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Lut 2019 22:52 #644439

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
To fajnie macie ze jest wiosennie w Polsce i nie tylko , u mnie póki co raczej przewaga zimy , ale podpędzam trochę truskawki pod lampami a gdy bedzie cieplej wsadzę je do gruntu , kto wie może jeszcze bedzie z kilogram swoich w tym roku.

66A4FEA0-0EFD-47C4-BB64-6362637A63C3.jpeg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jagoda254, CHI, Miragoral, Betula, bietkae, Maggie, aga

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 09:36 #644459

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
U mnie rozsady jeszcze malutkie, więc cierpliwie czekam na słońce i cieplejsze dni, które - wg prognoz - mają niebawem nadejść.

Sałata Kozuli



Pomidorki Śliwkowe



Pomidorki Venus ( wysiane i doświetlane przez Horti; u mnie są od miesiąca bez doświetlania )



Pomidory dwarfy



Papryka Red Cayenne



Papryka Black Pearl



Seler Maxim



Seler Makar



Pory Musselbrough i "Jesienny"



Por Kamush



Cebula Supra i Borettana

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 09:46 #644462

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3923
  • Otrzymane dziękuję: 20935
Śliczne te Wasze rozsady. Miło przy kawie popatrzeć :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bietkae, Przylepa, Zygowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 10:02 #644470

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13289
Aniu! Śliczne rozsady. U mnie papryki dopiero wychylają łepki z ziemi. Ale nic dziwnego. Rapetm 2 tygodnie temu na waciki wyłożyłam.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Przylepa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 11:35 #644486

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 814
Moje rozsady - na razie głównie papryki ostre i pojedyncze pomidory, w słoneczne dni wygrzewają się w nieogrzewanej szklarni. Sałata, rzodkiewka i koperek rezydują tam permanentnie i wracają do domu tylko w razie przymrozków.

rozsady.jpg

Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta-ka, janinka-n, bietkae, Jaedda, Maggie, aga

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 11:42 #644488

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Bea, zamieszczam te rozsady przede wszystkim dlatego, aby uświadomić nam wszystkim, jak ważne jest przestrzeganie terminów wysiewów podczas uprawy warzyw zgodnie z ich naturalną wegetacją. Jak widzisz - moje są malutkie, delikatne, ewidentnie cierpią z powodu małej ilości światła i ciepła. Pomijam kontakty z kotami.
Do wysadzenia w grunt/donice pozostało mi sporo czasu ( koniec maja ), więc nie martwię się powolnym tempem ich rozwoju - są zdrowe, a nowy sposób nawożenia im odpowiada - tak mi się wydaje.

Za miesiąc ( około 20 marca ) wysieję pozostałe odmiany pomidorków, a wczoraj wyłożyłam do kiełkowania nasionka słodkich papryk.

Bardzo dobrze się stało, że oglądamy rozsady uprawiane w tradycyjnych podłożach i z wykorzystaniem techniki doświetlania - dzięki temu mamy możliwość naocznego przekonania się o różnicach pomiędzy sposobami prowadzenia roślin. Dziękuję zatem wszystkim, którzy dzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zbyszko46, bietkae, Przylepa, Zielona, Szafirek, aga, Zygowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 11:58 #644495

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Agnieszko, jeśli mogę coś doradzić, to dosypanie podłoża do kubeczków z pomidorkami albo przeprowadzenie "zabiegu" redukcji łodyżki - zobaczysz, jak się wzmocnią.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): magnes

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 12:05 #644498

  • magnes
  • magnes's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 151
  • Otrzymane dziękuję: 814
Dziękuję, Aniu, właśnie dlatego zostawiłam im trochę miejsca, faktycznie chyba już czas żeby dosypać.

Agnieszka
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 12:27 #644500

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7735
Po miesiącu oczekiwania na jakiekolwiek oznaki życia roślinnego w paletce z poziomkami (dwie odmiany) moja cierpliwość wyczerpała się i wysiałam w to miejsce dalie :P Jeśli pozostałe nasiona z tego źródła będą równie chętne do współpracy, wiadomo będzie już na pewno, gdzie w przyszłym roku NIE zrobię zakupów. :evil:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 13:07 #644506

  • green_bee
  • green_bee's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 195
Ależ się przyjemnie patrzy na te Wasze zieloności! :hearts:
U mnie kilka dni temu podkiełkowane karczochy poleciały do wysokich doniczek, pierwszy już wychylił brzuch. Na papryczki jeszcze czekam.


karczoch.jpg
Załączniki:
Karo
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2019 13:45 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Adasiowa, Edyta-ka, Betula, bietkae, magnes, Jaedda, Maggie, Zygowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 13:10 #644507

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7741
  • Otrzymane dziękuję: 51101
Kupiłam sobie nowy kiełkownik i tylko na chwilę wyszłam z pokoju. :happy3:

20190224_123224.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Lut 2019 13:25 #644511

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Kwiaty wysiane z nasion w styczniu , nasturcji i dalie
B9FCFC66-1549-4C04-A939-F26DB789B3C3.jpeg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Betula, bietkae, Renia, Przylepa, y_y, magnes, Mandorla, Maggie


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.701 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum