TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 08:05 #636707

  • Sylwiaaa
  • Sylwiaaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 650
  • Otrzymane dziękuję: 3089
Gdzie najczęściej kupujecie podłoże do wysiewów?
Ja kupuje jak dotąd w Leroy Merlin, Castoramie, Obi - tylko ciężko trafić, aby nie było zmoczone, bo trzymają to na dworze bez zadaszenia... :dry:
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2019 08:05 przez Sylwiaaa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 09:06 #636712

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Właśnie to że podłoże leży na dworze to jakaś pomyłka, nie dość że worki mokre to i jakoś podłoża spada. Ja nie mam nic jeszcze kupione ani nasion ani ziemi. A tu czas siać por i kanny :ouch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, UllaM, Sylwiaaa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 09:22 #636713

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
W tym roku kupiłam już duży worek perlitu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Adasiowa, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 10:33 #636720

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
U mnie tez worek perlitu od jesieni czeka na "swój" czas, muszę jeszcze magiczną siłę kupić, bo zapomnialam.
Ziemiórkom i innym gratisom mówię dość :evil:
Podłoża ziemne kupowalam dotąd przeważnie w naszym lokalnym, dość dobrze zaopatrzonym ogrodniczym. Ziemie lezą u nich pod daszkami, ale perlitu nie mają na stanie :mad2:
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 11:37 #636725

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
U mnie też perlit. Posiałam rzodkiewkę w ziemię do rozsad i zaraz weszła pleśń. Dobrze, że to tylko na zieleninkę
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 12:50 #636739

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7856
  • Otrzymane dziękuję: 52060
Jeszcze nie dojrzałam do perlitu. Może w przyszłym roku? W tym roku chcę kupić TS1, ale koszt wysyłki taki jak podłoża. Może podjadę na giełdę w Tychach i tam coś znajdę.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 12:52 #636740

  • badzia
  • badzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 925
  • Otrzymane dziękuję: 2296
JaNina, to jest po prostu mnożarka. Wiele osób lubuje się w określeniach obcojęzycznych, stąd ów growbox. Mnie również się żle kojarzy to słowo.
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2019 13:00 przez badzia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, JaNina

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 13:05 #636743

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7856
  • Otrzymane dziękuję: 52060
Byłam dzisiaj na strychu i zrobiłam parę zdjęć. Może komuś się przyda.

120556.jpg


120612.jpg


120618.jpg


Inne mogę zrobić dopiero jak zdemontujemy folie. Na razie jest na to za zimno.

I jeszcze uwaga, uwaga:

123458.jpg


Może tych pączusi nie widać, ale wierzcie mi są :dance:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Horti, Marlenka, carbon, Betula, UllaM, Jaedda, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 13:24 #636745

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3564
  • Otrzymane dziękuję: 30086
Myślałam o wysiewie w perlicie,ale jeszcze ten rok -wysiew do ziemi.Nasionka bakłażanów już na wacikach.Ziemia do wysiewu dzisiaj kupiona,grzeje się w kotłowni.


20190114_120106.jpg


20190114_114108.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, carbon, UllaM, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 13:29 #636747

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Ja w tym roku zmieszam takie cos i zobaczę co na tum urośnie

AC5CD3D6-1C01-422F-9638-66FB0B6BB737.jpeg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, Betula, UllaM

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 13:38 #636748

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Maria mam identyczne podłoże, moje grzało się 3 dni ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): koma

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 13:39 #636749

  • pszczolka
  • pszczolka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 171
  • Otrzymane dziękuję: 697
Ja już drugi rok planuję z perlitem. Ubiegły rok był bardzo udany, więc będzie powtórka :bye: Perli został, więc z niecierpliwością czekam na cieplejsze dni.
Pozdrawiam Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 13:41 #636750

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
carbon wrote:
Rzodkiewkę sieje po 2 lub 3 sztuki do jednej celi a w w jednej palecie jest ich 72 cele Gdy podrośnie wsadzam na rabatę .Podpatrzyłem ta metodę tutaj :
Oglądałam jeszcze inne jego filmy, ale nie umiem po angielsku.
Kto mi powie jakie warzywka siać jak rzodkiewkę po kilka i w jakich terminach siew i wysadzanie pod włókninę.

W tym roku na Aurę już weszła pleśń. Mam nadzieję, że będziecie mieć lepiej jak ja.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2019 13:43 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 14:42 #636753

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Możesz sobie włączyć napisy w języku polskim. Tłumaczenie mocno kulawe ale sporo można zrozumieć.
W innym filmie Charles Dowding pokazuje siew groszku i zaleca jego okrycie włókniną, bo groszek nie lubi zimnych wiatrów. Zaleca sianie po 2 ziarna. Włókniną nakrywam jeszcze sałatę i szpinak, uprawiam z rozsady sieję pojedynczo. Wysiewam je na rozsadę pod koniec lutego. Groszek sieję do gruntu w marcu. Ale wielu forumowiczów uprawia go z sukcesem z roszady. Przy terminie wysiewu patrzę na pogodę i prognozy. Jak za oknem śnieg a w prognozie mróz to terminy wysiewu opóźniam.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Horti, Marlenka, lucysia, Jaedda

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 14:46 #636755

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Taki ze mnie youtubowiec że nawet nie wiedziałam że jest polskie tłumaczenie. :club2:
Są tylko po angielsku :(
Dzięki
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2019 14:49 przez lucysia.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 14:46 #636756

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
JaNina wrote:
Jeszcze nie dojrzałam do perlitu. Może w przyszłym roku? W tym roku chcę kupić TS1, ale koszt wysyłki taki jak podłoża. Może podjadę na giełdę w Tychach i tam coś znajdę.

Też się chyba skuszę na TS1 lub TS2 Klasmannna. Mam 4 km ode mnie ogrodniczy, w którym jest dostępne. Koszt niewiele większy od biedronkowego a jakość nieporównywalna (mam nadzieję). Czy ktoś wie jakie wymiary ma worek takiego 200-stu litrowego podłoża? Zmieści mi się do kombi, czy muszę przyczepkę brać?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 14:47 #636758

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Lucysia , ten Pan ma no dig garden czyli poprostu na swoje rabaty wysypał dość grubo kompostu i uzupełnia kilka cm co rok na wiosnę , czyli ma ziemie lekką co tez jest ważne przy tym siewie. Tą metoda jak rzodkiewkę wysadza buraczki , pora , cebulę, szalotke . Zwróć uwagę na jego sposób pikowania np przy sałacie czy kapuście lub kolendry i kopru naprawdę sprawdził się u mnie na 100% , wkońcu miałem piękna sałatę Charles mówi również ze wszystko robi z rozsady oprócz marchwi i pasternaku , twierdzi ze ta metoda a zwłaszcza metoda pikowania jest wygodna i pozwala wybrać najsilniejsze z wykielkowanych roślin , używa swojego kompostu do kiełkowania ale twierdzi ze kupny do wysiewu będzie tez dobry. Co do terminu wysiewu on w Angli ma nieco inne dlatego chyba trzeba przyjąć polskie terminy .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta D, lucysia, Betula, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Sty 2019 15:09 #636763

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7856
  • Otrzymane dziękuję: 52060
W/g mnie zmieści się w bagażniku. Wyobrażam sobie 10 worków po 20l. A 20 worków wchodzi.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.669 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum