TEMAT: PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Sty 2020 23:04 #687535

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Osoby które mają doświadczenie w uprawie tych ostrych piękności wspominają o długim okresie kiełkowania nasion. Nie chcę dopuścić do sytuacji w której byłoby za późno na wysiew. Może przy odrobinie szczęścia w lutym coś zacznie kiełkować :drink1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, bietkae, Pestka, Ada, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2020 21:22 #687676

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3561
Zabieram się po raz kolejny za wyłożenie nasion :jeez: . Obiecałam sobie jesienią ograniczenie ilości ostrych. No i zostało 15 odmian, które muszą być :bad-idea: . To jest co prawda ograniczenie- w ubiegłym roku było 16- ale nie o to chodziło :blink: . Pomyślę jeszcze, choć jakoś czarno to widzę .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2020 21:23 przez Armasza.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Pestka, Ada, Evien, aga, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 10:09 #687713

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Podziwiam was za te super ostrości.
U mnie nie ma popytu na takie. Nawet Aji Imambura dla domowników za ostra.
Dla piękności to Sangrię i coś z tych drobnoowocowych jeszcze posieję w ilości max 5 szt. I 1 szt Joes Long na piękne girlandy na oknie. Bo o używaniu jej w kuchni też muszę zapomnieć. Wszyscy warczą.
Dla mnie zaś wystarczą minimalne ostrości na bieżące zużycie typu Gabi czy Yellow Hot Wax.
Tacy z nas "ostrzy" zawodnicy. :happy4:
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2020 10:10 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, bietkae, Pestka, Zielona, ewakatarzyna, Szczypiorek

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 10:30 #687723

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
A ja lubię ostre i w tym roku wysieję więcej, pokrojone zamrożę i będę siać co dwa, trzy lata.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Pestka, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 12:39 #687757

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7913
  • Otrzymane dziękuję: 52395
Kwiatuszek Jalapeno już przekwita. Ciekawe jak spisała się pszczółka Babcia :happy:

2A350756-6924-467B-BC90-713D182F9AA0.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, ewa-s, Adasiowa, Armasza, Betula, bietkae, Pestka, aga, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 13:46 #687769

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Jeszcze zostaną te co przezimowały.
Bishop Crown
Chilli Tabasco
Aji Omnicolor
I jeszcze jedna ale znacznik mi wsiąkł. Za to Sangria zdechła, tzn mama ususzyła jak nie mogłam się ruszyć i nie mam. Będzie trzeba posiać.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2020 13:47 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, bietkae, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 14:07 #687776

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3571
  • Otrzymane dziękuję: 30140
Nasionka papryk wyłożone na waciki 9.01 wszystkie ładnie wykiełkowały.Na dzień dzisiejszy tak wyglądają
20200118_132626.jpg


20200118_132613.jpg


Kolejna /ostatnia/ tura wyłożona wczoraj.
Maria
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 14:59 #687793

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
lucysia wrote:
PDla piękności to Sangrię i coś z tych drobnoowocowych jeszcze posieję w ilości max 5 szt. I 1 szt Joes Long na piękne girlandy na oknie. Bo o używaniu jej w kuchni też muszę zapomnieć. Wszyscy warczą.

Widzisz kochana, a u mnie Joe's Long to najłagodniejsza jaką sieję. Już nawet córki się przyzwyczaiły (azjatycka kuchnia robi swoje :) )
Sieję ją też dla bardzo dużej plenności.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewa-s, Armasza, Marlenka, lucysia, bietkae, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 15:46 #687798

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
A mnie zaraziła ostrymi papryczkami Emalia i Ania.Jak raz zaczęłam to wpadłam na amen.Zakochałam się w ich różnorodności, kolorach i kształtach. Można sadzić je
w różnych kompozycjach kwiatowych i według mnie, znaczna ich część jest prawie bezobsługowa.W tym roku mam zamiar poszaleć,tylko muszę trochę sporządnięć :oops:,
bo straszna ze mnie bałaganiara.Po drodze siewu i przesadzania,zawsze gubię znaczniki i do końca nie wiem co rośnie przedemną.Jak dojrzeją,dopiero szukam nazwy.
Na razie jestem na przymusowym odpoczynku,ale jak wrócę do domu,biorę się za wysiewanie ostrych papryczek i bakłażanów.Napiszę ile tych odmian będzie,a chyba
poszalałam ostro.


IMG_20190828_085312.jpg


IMG_20190826_100908-3.jpg


IMG_20190828_085223.jpg
Temat został zablokowany.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2020 20:35 #687835

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Dzisiaj kiełki pokazała papryczka, którą kupiłam w sklepie -żółty strąk typu chilli oraz Biała shipka z nasion od Hani (Armaszki) z 2019 roku. Jutro rano te maluszki powędrują do podłoża.
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2020 20:38 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, pszczelarz5, Marlenka, Betula, bietkae, Pestka, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 08:44 #687868

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Nowy dzień i nowe niespodzianki - dzisiaj kiełki pokazała papryczka Bishop Crown z nasionek od Iwy, tylko nie wiem z którego roku był zbiór :search: :dance:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Betula, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 12:49 #687917

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
To szybko Ci wykiełkowała. Wiele osób narzeka, że ta papryka wybitnie długo kiełkuje.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Armasza, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 12:56 #687923

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Bea wszystko bardzo dokładnie notuję, bo muszę wiedzieć co jest co. Wyłożyłam na waciki 16 stycznia . Tak to teraz wygląda :
15794385363751599028040.jpg


W sumie co zaglądam, to nowe kiełki :dry:

Teraz spojrzałam i w sumie mam kiełki Biquinho Red, Biała shipka,Thai hot culinary, Anahime chilli, Explosive ember, Biquinho yellow,Bishop Crown, żółty ostry strąk chilli NN, Jalapeno. Wszystko poszło 16 stycznia na waciki, czekam na resztę ☺
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2020 13:06 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Marlenka, Pestka, Corrado, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 14:17 #687953

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Mnie też papryczkami zaraziły Emalka z Anią.
Nie zapomnę pięknych zdjęć Ani. Po prostu tylko oczy cieszą a w kuchni nie mogę użyć. Także niezbędne minimum będzie bo całkiem nie zrezygnuję. Nacisk będę kładła na słodkie, ale ostre też będą.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, pszczelarz5, Marlenka, Betula, Pestka, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 15:40 #687989

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1696
  • Otrzymane dziękuję: 10225
Siane w poprzednim sezonie (owoców 0), zostawione do zimowania: Trynidad perfume, Karolinki - żółta i czerwona.


20200119_141644.jpg
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, pszczelarz5, Marlenka, Pestka, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 15:56 #687993

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3561
Armasza wrote:
Zabieram się po raz kolejny za wyłożenie nasion :jeez: . Obiecałam sobie jesienią ograniczenie ilości ostrych. No i zostało 15 odmian, które muszą być :bad-idea: . To jest co prawda ograniczenie- w ubiegłym roku było 16- ale nie o to chodziło :blink: . Pomyślę jeszcze, choć jakoś czarno to widzę .
Po ciężkich przemyśleniach wreszcie zdecydowałam - w tym roku ograniczę uprawę do 16 odmian :happy3: :happy4: . Grunt, to podjąć męską decyzję :dance: .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, Pestka, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 18:00 #688028

  • naklejka
  • naklejka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 21
lucysia wrote:
Podziwiam was za te super ostrości.
U mnie nie ma popytu na takie. Nawet Aji Imambura dla domowników za ostra.
Ha, u mnie dzieci nawet na odrobinę ostrości się krzywią i mówią "mama, oste!" odsuwając talerze od siebie :dry: W związku z tym wyszukałam najłagodniejsze z ostrych i w tym sezonie planuję uprawiać: Sangrię, Poblano, Frigitello Chili, Anaheim Chili. To mój pierwszy sezon z ostrymi papryczkami, do tej pory głównie bawiłam się z pomidorami. Mam nadzieję, że się od Was sporo nauczę i nie popełnię wielu błędów!
Kasia
Przydomowy ogrodnik ze Śląska
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5, lucysia, Betula, Pestka, Corrado, ewakatarzyna

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2020 18:38 #688039

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3561
Dorzuć jeszcze np Trakijską Shipkę
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.867 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum