TEMAT: PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 14 Sty 2018 20:41 #582928

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 9859
Jak zaczęła nowe listki puszczać to trzeba podnieść temperaturę. A listki zostaw, może jeszcze niektóre asymilują. Same odpadną. ale pod koniec marca ja pokaz, bo ja trzeba będzie przyciąć i to sporo, ale to aż będzie wiadomo które pędy sa mocne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 15 Sty 2018 13:41 #583069

• lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Moderator
  • Cogito ergo sum
  • Otrzymane dziękuję: 3623
To ja muszę swoim podkręcić kaloryfer.
Kobieta z miasta ,która nie widzi świata poza wsią.
…………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 16 Sty 2018 12:13 #583379

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 23593
Zimująca w mieszkaniu Habanero Red - po przycięciu pędów zaczyna produkcję młodych przyrostów - od tego momentu zaczynam delikatną fertygację ( Magiczna Siła36 i saletra amonowa ). Jeśli zauważę pofałdowaną fakturę liści, włączę oprysk PW aby uzupełnić niedobór wapnia.

Habanero Red - ten cieniutki wyrostek to zapowiedź przyszłego pędu:

Habanero Yucatan White
"Jutro też jest dzień"
Z ogrodowym pozdrowieniem,
Ania

Adasiowe Grządki i Rabatki
Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marysia80, lucysia

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2018 22:15 #583781

• Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 501
Jak pisałam w wątku z rozsadami, też już dałam na wacik a cześć do ziemi, swoje ostre papryczki nazwane Hugo, jak moja papuga, bo to z jej karmy pochodzi materiał nasienny :rotfl1: . Jest piekielnie ostra :mad2: , przynajmniej dla mnie. Miałam ją na balkonie dwa lata temu i już kończą się zapasy. Nieświadoma jej ostrości, obrabiałam owoce bez rękawiczek. Tydzień mnie rączki piekły, a w czym to ja ich nie moczyłam, żeby złagodzić pieczenie. Teraz jestem mądrzejsza :teach:
Pozdrawiam Ewa
"Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz"
(Helen Mirren)
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 17 Sty 2018 23:46 #583835

• halgla
  • halgla's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ania, zaczęłaś fertygację....tzn nie przesadzałaś jeszcze do nowej ziemi?
Pytam bo zimuję Bishopa i nie bardzo wiem kiedy to zrobić? :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2018 07:37 #583850

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Wiesz, to moje pierwsze zimujące papryczki - pytałam wcześniej o termin przesadzenia, ale jakoś moje pytanie gdzieś umknęło ;) , więc postanowiłam zadziałać na własną rękę.
Ponieważ zauważyłam, że młode listeczki zaczynają pojawiać się w dużej ilości, a na dodatek są blade, zaczęłam bardzo ostrożnie dodawać do podlewania małe ilości preparatów, które stosuję do perlitowej uprawy. Być może konieczny będzie oprysk PW, aby dostarczyć roślinom wapnia.
Przesadzanie planuję w lutym, kiedy polepszą się warunki świetlne w mieszkaniu.
pozdrawiam cieplutko :)

p.s. Bishop Crown jest późną papryczką, więc poczekałabym jeszcze trochę.
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2018 07:39 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): halgla

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2018 07:43 #583854

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Moderator
Papryka dobrze znosi przesadzanie jeżeli jest wcześniej miała dyzo światła. Wiec radzę sie wstrzymać z przesadzaniem do czasu aż tego światła będzie pod dostatkiem.
Za tę wiadomość podziękował(a): halgla

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2018 12:32 #583911

• tilia66
  • tilia66's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2213
:bye:
Wy tu już dyskutujecie o wyższych formach uprawy dorosłych zimujących papryczek, a ja z takim podstawowym pytaniem, czy wiaderka plastikowe te z castor..y wielkością będą dobre jako docelowe pojemniki do uprawy papryczek?
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2018 12:33 przez tilia66.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2018 14:36 #583943

• Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Moderator
Trochę Iwonko za duże.Większość tak jak pisała Jola o Explosiw Ember urośnie w szklance. Ale tak na poważnie to 4-6l a niektóre mniej. najlepiej to o każda odmianę przed wsadzeniem zapytaj, bo np BIQUINHO YELLOW miałam w 5 litrowej doniczce i była doniczka za duza, jej by 3l wystarczyło i lepiej by wyglądała..
Za tę wiadomość podziękował(a): tilia66

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2018 14:52 #583947

• tilia66
  • tilia66's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2213
Bardzo Ci dziękuję Emalko :kiss3: , będę pytać o każdą osobno, oczywiście jeśli uda mi się wyhodować sadzonki. Na razie Fish, Black H i Kozi róg siedzą grzecznie w ziemi, a na resztę czekam od Kasi, tylko coś ta moja koperta zwrotna długo idzie do Kasi :oops:
Ostatnio zmieniany: 18 Sty 2018 14:53 przez tilia66.

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2018 17:52 #583992

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
13 stycznia wyłożyłam na waciki nasiona papryk Habanero Chocolate i Explosiv Ember, przeznaczone do uprawy w donicach. Dzisiaj, czyli po 5 dniach zobaczyłam pierwsze skiełkowane nasionko Habanerki :)

Emalko, dziękuję bardzo za podpowiedź odnośnie terminu przesadzenia.
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Za tę wiadomość podziękował(a): Pestka

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 18 Sty 2018 18:09 #584001

• Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1907
Moja Explosiv Ember skiełkowała ładnie ale po włożeniu jej do kubeczka z ziemią nie widać jej na wierzchu ,inne już ładnie rosną ,a ona nic.
pozdrawiam Grażyna

Nie pomiń okazji,
gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 19 Sty 2018 10:36 #584158

• lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Moderator
  • Cogito ergo sum
  • Otrzymane dziękuję: 3623
Moje może jeszcze marne.Na pewno częściowo uschła Tricolor,ale reszta puszcza.
Przycięłam z tydzień temu i okazało się że z gąszczu gałązek zostało niewiele,ale
Lemon Drop najładniejsza
20180119_102249.jpg

Chilli ma za to pączki
20180119_102319.jpg

I na koniec Birds Eye
20180119_102242.jpg

20180119_102234.jpg

Reszta marna,ledwo puszczają kiełki,ale puszczają.Po za tym po przycięciu podlałam wodą z akwarium i na razie żadnych nawozów.Oby do wiosny.
Kobieta z miasta ,która nie widzi świata poza wsią.
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Emalia112, Marysia80, Galina

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 20 Sty 2018 16:32 #584514

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Spieszę z informacją, że dzisiaj poszły do podłoża w kubeczkach skiełkowane nasiona Habanero Chocolate ( wyłożone na waciki 13 stycznia ). Na zdjęciu tuż przed przeprowadzką:

Nasiona Habanero Chocolate

Nasionka Explosiv Ember nadal w niezmienionej postaci, czyli śpią.
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Za tę wiadomość podziękował(a): tilia66, Pestka

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 22 Sty 2018 07:22 #584982

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
Równy tydzień zajęło papryczce Explosiv Ember skiełkowanie nasionka. Radość wielka :hearts:
"Jutro też jest dzień"
Ania

Adasiowe Storczyki
Adasiowa Łąka
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 22 Sty 2018 10:34 #585024

• Przylepa
  • Przylepa's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 501
Moje pryczki Hugo NN, od momentu wyłożenia na waciki, w dniu 16 stycznia, milczą jak zaklęte. Nic się nie dzieje, może za stare nasionka :think:
Pozdrawiam Ewa
"Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz"
(Helen Mirren)

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 22 Sty 2018 11:27 #585046

• Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 872
Adasiowa wrote:
Równy tydzień zajęło papryczce Explosiv Ember skiełkowanie nasionka. Radość wielka :hearts:

To tyle co wschodził u mnie Scorpion Red w torfie wysokim. :lol:
Przylepa wrote:
Moje papryczki Hugo NN, od momentu wyłożenia na waciki, w dniu 16 stycznia, milczą jak zaklęte. Nic się nie dzieje, może za stare nasionka :think:

Kropla wody utlenionej powinna pomóc.

Tak to jest z nasionami papryk ostrych jak są "niepełnoletnie" do pobierania nasion.
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa

PAPRYKA OSTRA - uprawa odmian papryki ostrej w pojemnikach część 2 22 Sty 2018 11:49 #585057

• Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Otrzymane dziękuję: 2705
Ewo bez paniki jeszcze tydzień nie minął ;) Mnie też korci by wysiać jakieś ostre ale poczekam jeszcze do połowy lutego :jeez:
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2018 11:50 przez Adrian89.
Za tę wiadomość podziękował(a): Przylepa

Moderatorzy: Adasiowa, Kasionek
Wygenerowano w 1.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum