TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 10 Lut 2019 19:01 #642026

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
A owoce rzeczywiście są takie duże jak piszą i czy jak owocował do jesieni to czy był pryskany czy bez oprysków tak długo owocuje
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2019 19:06 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Lut 2019 19:35 #642206

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Tydzień temu wysiałem ogórka telegraph improvent, hinese slangen i gracjus gładki i te 2 pierwsze wykiełkowały a gracjus gładki nie wykiełkował
20190211_191045.jpg

I wysiałem dzisiaj reszte ogórków telegraph improvent, hinese slangen, śremianin F1 i partner F1

20190211_184728.jpg

I czy partner F1 będzie rósł w szklarni bo w sklepie pisało że rośnie w szklarni a na opakowaniu pisze że to odmiana gruntowa
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Lut 2019 20:23 #642218

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Ostro pojechałeś z tymi ogórkami.. :woohoo:

Masz dla nich ogrzewaną szklarnie?
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Agusiak

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Lut 2019 21:08 #642233

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Nie mam ogrzewania w szklarni to będą musiały poczekać do kwietnia aż ich do szklarni wysadze
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Lut 2019 21:16 #642235

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
To wyskoczyłeś z nimi jak z motyką na słońce, bo przy prawidłowym wzroście, to w marcu będą gotowe do wysadzenia.
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak, Ada, Adriаn, JaNina

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Lut 2019 22:06 #642252

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Obawiam się, że bez doświetlania to do marca będzie grecka tragedia, a nie rozsada. Wyhodowanie rozsady ogórków zajmuje mi 2 tygodnie od wysiewu do sadzenia. Sieję w długi majowy weekend i stoją całe dnie na słońcu w tunelu. Sadzę z jednym lub dwoma liśćmi właściwymi.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Miragoral, Agusiak, Ada, Adriаn, aga, JaNina

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 06:05 #642272

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
Jeśli nie ma dla nich doświetlenia, jal do arbuzów, to obie rozsady będą za tydzień do wyrzucenia, tak się wyciągną.
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Agusiak, Ada, Adriаn

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 06:39 #642274

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Tak mi się kiedyś zdarzyło z melonami. Dwa lata temu wysiałam tydzień wcześniej niż zwykle, stały do wykiełkowania na podłodze trochę dalej od okna. Po wykiełkowaniu musiały czekać jeden dzień, aż je postawię przy oknie. Słońca wtedy w marcu było mało. I skutek był taki, że mocno wybiegły, łodygi nad ziemią zrobiły się bardzo cienkie i większość rozsady padła.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Miragoral, Ada, Adriаn

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 09:32 #642294

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Rok temu wysiałem tak 2 ogórki i rosły u mnie jest chłodno bo 16-18 stopni więc tak szybko nie urosną
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 15:22 #642342

  • BasiaRozyczka
  • BasiaRozyczka's Avatar
Adrian pamiętam Twoje ogórki z ubiegłego roku gdy zrywałeś długie ogórki sałatkowe z folii 1 czerwca :bravo: Wtedy pisałeś że posiałeś je w marcu.Trzymam kciuki aby Twoja uprawa powiodła się, zdawaj nam relację jak radzą sobie sadzonki. Przyjemnie będzie skosztować swoje ogórki z końcem maja/początkiem czerwca :eek3:
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 16:38 #642355

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Coś przyszło mi na myśl ....
W tym sezonie większość z nas będzie prowadziła rozmaite eksperymenty, uprawiała nowe warzywa, nowe odmiany, stosowała nowe metody upraw czy nawożenia według własnego uznania i wyboru. Szczerze mówiąc, pomimo że sceptycznie podchodzę do powodzenia wysiewu ogórka przez Adriana, to przyznam, że z ciekawością będę śledzić losy tej rozsady jako doświadczalnej.
Reasumując: lepsze to niż siedzenie z nosem w smartfonie ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, Mamma, Sylwiaaa, Adriаn, Basia Rozyczka, Maggie

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 18:15 #642373

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Ja kiedyś też wysłałam ogórki w lutym :club2: Potem ogórki pięły się po suszarce do ubrań :rotfl1: Szkoda że nie mam zdjęć, wtedy o tym nie myślałam.
Z tym, że u mnie w domu jest bardzo ciepło.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Adriаn, Maggie

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 18:28 #642384

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
BasiaRozyczka wrote:
Adrian pamiętam Twoje ogórki z ubiegłego roku gdy zrywałeś długie ogórki sałatkowe z folii 1 czerwca :bravo: Wtedy pisałeś że posiałeś je w marcu.Trzymam kciuki aby Twoja uprawa powiodła się, zdawaj nam relację jak radzą sobie sadzonki. Przyjemnie będzie skosztować swoje ogórki z końcem maja/początkiem czerwca :eek3:

Bo wysiałem w lutym tylko że dałem odrazu na okno przykryłem folią i 3 albo 4 zeszły reszte nasion spaliło słońce więc musiałem dosiać w marcu a te ogórki co zerwałem 1 czerwca to były z tych krzaków co w lutym powschodziły teraz sieje w ciemnym miejscu i jak kiełkują przenosze na słońce na południowy parapet
Mamma a kiedy owocowały Ci te ogórki
Ostatnio zmieniany: 12 Lut 2019 18:30 przez Adriаn.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 18:35 #642385

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
Ja wysiewam ogórki wprost do ziemi, ale musi być już ciepło, zasadzone w dobrze ogrzanej ziemi wschodzą bardzo szybko- tak do 5 dni. Jak się pospieszę i ziemia jest zimna wschodzą długo, nawet przykryte flizeliną. I zawsze przed sianie moczę w mleku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, Mamma, Adriаn, Maggie

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 18:41 #642387

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16734
Adrian z tymi ogórkami to był cyrk, bo to był mój pierwszy rok upraw i nie bardzo wiedziałam jak je nawozić. To były ogorki szklarniowe, kwitły i nawet któryś zawiązał owoc, ale kiedy to niestety nie pamiętam.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adriаn

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 19:36 #642406

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11731
Aniu jeżeli wysiewy Adriana (Adrian9) potraktujemy jako kolejne doświadczenie to super ale w takim razie proszę o częstą fotorelację. Produkcja rozsady ogórka do upraw w tunelach trwa przeciętnie 6 tygodni (rozsada o 5-6 liściach) a do uprawy w gruncie 3-4 tygodnie (rozsada o 3-4 liściach). Wybujała rozsada ze zbrązowiałymi korzeniami, nawet w korzystnych warunkach w dalszym okresie uprawy, nie wyda już wysokich plonów. Zaleca się w przypadku gdy rozsada jest już odpowiednia do wysadzenia a warunki nie są odpowiednie (zbyt zimno) by rozsadę przesadzić do pierścieni/doniczek o pojemności 3-5 litrów ale jest to zyskanie co najwyżej 2 tygodni a i tak przeważnie rozsadę trzeba ogłowić nad 4 liściem.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Mamma, Adriаn

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 20:06 #642419

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64600
Przemku ... co prawda w wątku o uprawie dyniowatych prezentowałam w ubiegłym roku kompletnie "bezsensowną" uprawę beninkazy szorstkiej. Wszystkie etapy, począwszy od terminu siewu ( listopad ), warunków produkcji rozsady, wysadzenia ciepłolubnego warzywa na początku kwietnia ( noce z przymrozkami ), uprawy w donicy pod gołym niebem, podczas upalnego i suchego lata, dziwnego nawożenia, etc - były sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i powszechnie uznanymi metodami uprawnymi. Relację słowną i fotograficzną starałam się zamieszczać regularnie. W październiku zerwałam jedyny owoc, jaki urodziła. Efekt doświadczenia - dla Was, profesjonalistów: mizerny, żeby nie rzec: tragiczny, ale dla mnie jako amatora : o.k.

Myślę, że Adrian jest na tyle świadomy, co robi, że liczy się z niepowodzeniem całej akcji; z pewnością przeczyta Twoje zalecenia i porady i weźmie je sobie do głowy i serca.
Pozwólmy robić ludziom to, na co mają ochotę - wiesz przecież, że jakikolwiek przymus rodzi opór. Niech będzie to JEGO doświadczenie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adriаn

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 12 Lut 2019 20:31 #642434

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11731
Ja wychodzę z założenia, że zawsze warto próbować bo każdy z nas ma jednak trochę inne warunki ale według mnie termin jest, akurat w przypadku rozsady ogórków zbyt wczesny.Ilość rozsady wskazuje, że to jest już ilość docelowa do wysadzenia w tunelu a nie seria próbna. Ogórek jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia systemu korzeniowego więc nawet siew powinien wyglądać trochę inaczej. Nasiona lepiej podkiełkować a doniczkę/ pierścień wypełnia się podłożem do połowy wysokości. Gdy siewka podrośnie dosypuje się podłoża. Z drugiej strony obserwacja rosnących roślinek jest fajną sprawą więc jeżeli nie podejdziemy do ewentualnej porażki zbyt emocjonalnie to stracimy co najwyżej tylko trochę nasion. Ja jestem na tak ale po wielu latach moje własne niepowodzenia pozwalają mi na "opóźnianie" terminów wysiewów.Pozdrawiam wszystkich :flower1: a Adriana zapraszam do Lubartowa. Ja stawiam :drink1: Życzę powodzenia!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, grzesiek59, Adasiowa, Betula, Adriаn


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.860 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum