TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Sty 2019 13:11 #639302

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5548
  • Otrzymane dziękuję: 12719
Ja co roku wysiewam do gruntu ogórki Izyd F1 i Cezar F1. Są naprawdę super - polecam. :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Miragoral, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Sty 2019 13:17 #639304

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Iwa no j jeszcze trochę trzmieli by trzeba było przez okno wpuścic żeby zapylały , kiedyś taki eksperyment widziałem w specjalnym namiocie pod lampami , szkoda miejsca i zachodu na kilka ogórków , w to miejsce na pewno lepsze były by pomidory typu dwarf project
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2019 13:44 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Sty 2019 13:33 #639309

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7742
Iwa, marnie to widzę... uprawiałam ogórki na balkonie, 15-20 litrów, i miałam wrażenie, że badam rubieże ;) No dobra, może nie aż tak, rubieże to były dynie :happy3: . Zapylenie to najmniejszy problem, zawsze się można samemu pobawić pędzelkiem, ale na parapecie niemal na pewno będzie kłopot z wentylacją, nagrzewanie od szyby + niedostateczny przewiew to gwarantowana inwazja przędziorków, o poparzeniach nie wspominając, no i podlewanie...
Moim zdaniem, jeśli masz ochotę się pobawić na balkonie, to jak najbardziej, ale na wewnętrznym parapecie nic z tego nie będzie.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, iwa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Sty 2019 13:47 #639317

  • Saute
  • Saute's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 157
  • Otrzymane dziękuję: 384
Odmiany partenokarpiczne nie wymagają zapylania
Andrzej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, iwa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Sty 2019 16:20 #639337

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Dostałam nasionka ogórka SPACEMASTER, HUSHOVYY,BOSTON PICKLING ,czy ktoś może miał takie odmiany
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): carbon

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 28 Sty 2019 17:11 #639345

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Boston pickling miałem coś jak polski śremski typowy do kiszenia czy marynowania , plenny
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Horti, Betula, Pestka

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 30 Sty 2019 14:03 #639761

  • iwa
  • iwa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
  • Otrzymane dziękuję: 40
Uprawę ogórka w doniczce widziałam na stronach rosyjskojęzycznych. Nie chodzi mi o te dwa przysłowiowe ogórki z własnego parapetu, chcę sprawdzić możliwości. Ogórki po wykiełkowaniu dostaną południowe okno.

Myślałam o nasionach odmian partenokarpicznych, jednak w swoich zasobach takich nie znalazłam. Losowo i zdroworozsądkowo wybrałam Ibisa /F1, wczesny, toleruje niskie temperatury/ i White wonder /wczesny/. Dziś po dwa nasiona każdej z tych odmian powędruje do osobnej doniczki z ziemią. Gdy zakwitną, rozejrzę się za trzmielami, albo pędzelkiem ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 30 Sty 2019 16:38 #639776

  • BettyL
  • BettyL's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 191
  • Otrzymane dziękuję: 219
Jest taka odmiana ogórka Dar. Nadaje się do donic i na balkon. Poczytaj sobie o nim, może Ci się spodoba. Ja go nie uprawiałam jeszcze, ale kupiłam nasionka i w tym roku spróbuję.
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Ada, iwa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Lut 2019 14:56 #640363

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
W tym roku oprócz tradycyjnie odmianach Reja, Izyd, Ibis, kupiłem kilka rosyjskich odmian i zrobię jeden zagon z tych odmian.

Oto one:

ogrki-2.jpg
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, rychu44, Armasza, Edyta-ka, Marlenka, Miragoral, Betula, Pestka, Ada, Maggie

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Lut 2019 15:47 #640373

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7052
BettyL wrote:
Jest taka odmiana ogórka Dar. Nadaje się do donic i na balkon. Poczytaj sobie o nim, może Ci się spodoba. Ja go nie uprawiałam jeszcze, ale kupiłam nasionka i w tym roku spróbuję.

Miałem w tamtym roku dwa w donicach 10l i była porażka. Pytanie czy to wina zaniedbania poprzez wyjazdy służbowe czy ziemię w jakiej rosły. :think:
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Betula, BettyL, Pizza

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Lut 2019 15:56 #640376

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
A czy komukolwiek ten ogórek Dar się sprawdził? Z opisów jest bardzo interesujący, ale do tej pory każda opinia o nim, jaką znalazłam, to był zawód i rozczarowanie.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Lut 2019 16:19 #640383

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3560
Dostałam w ubiegłym roku jako gratis. Rósł w gruncie, zresztą mizernie, plenność mniej niż średnia.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Pizza

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Lut 2019 16:25 #640385

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
U mnie też z ogórkiem Dar wyszła porażka. Siałam w gruncie i w dużej donicy. W donicy 2 ogórki, w gruncie trochę więcej, ale szału nie było. :garden:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Betula, Pizza

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 02 Lut 2019 16:28 #640388

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Tak myślałam. To dobrze, że z niego zrezygnowałam.
A z ogórków mam na ten sezon:

- Gracius Gładki
- Śremski
- Chinese Slangen
- Octopus

Zastanawiam się jeszcze nad domówieniem do tej skromnej listy dwóch odmian: Soplicy i melonowego Fegouz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 05 Lut 2019 18:47 #641071

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Miał ktoś ogórka chinese slangen czy owoce są dobre w smaku
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Lut 2019 13:13 #641596

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5548
  • Otrzymane dziękuję: 12719
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Betula, Ada, Maggie, Zygowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Lut 2019 16:17 #641624

  • pierniczek
  • pierniczek's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 40
  • Otrzymane dziękuję: 224
Uprawiałam ogórka Dar dwa lata temu, u mnie się nie sprawdził . W ubiegłym roku wysiałam z Torsed Kraka.
Na ten rok do tunelu wysadzę kilka Capricorn F1 , dostałam kilka nasion od znajomych , a do gruntu Kraka
i kupiłam Parysa. Nie znam tej odmiany, ale opis zachęcający.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Maggie

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 08 Lut 2019 16:43 #641627

  • iwa
  • iwa's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 26
  • Otrzymane dziękuję: 40
Adrian9 wrote:
Miał ktoś ogórka chinese slangen czy owoce są dobre w smaku
Bardzo smaczne owoce, ogórek plenny i niewymagający, używałam na mizerie i do sałatek, dopiero przymrozki go skosiły.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Betula, Adriаn, Basia Rozyczka, Maggie


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.884 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum