TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Kwi 2019 18:01 #651460

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Aga, trzymam kciuki za powodzenie eksperymentu. Uprawa własnych warzyw ma nam sprawiać przyjemność, co to za frajda wysiewać wszystko w terminie?:PP Dodam, że przez Ciebie sama zaczęłam się zastanawiać nad wcześniejszym wysiewem ogórków sałatkowych. Też mam nieogrzewaną szklarnię. Może jeszcze nie teraz, ale za tydzień posieję na próbę kilka nasionek. Powodzenia, niech przetrwają ten ciężki czas i plonują szybko i obficie :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55, Miragoral, Betula, aga


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 03 Kwi 2019 21:58 #651513

  • rys20
  • rys20's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 136
  • Otrzymane dziękuję: 370
fakt,
masz rację ale cóż szkodzi się o tym przekonać...
Ja też wysiałem 13.03 6 szt ogórek Twenty. Stare nasiona, wykiełkowało 5 szt. I całkiem poważnie je wysadzę ok 15.04 w tunelu tylko na podłożu grzejnym ze słomy. 2 presaki. Robię to co roku w mojej folio-szklarni. I też razem z kilkoma pomidorami. Doświadczenia są takie, że jak nie utrzymam temperatury tak z +4 stopnie to ogórki zrzucają zawiązki. I później odmiana Monika wsadzone za 2 tygodnie też mogą dać pierwszy polon w tym samym terminie /koniec maja/. Pomidory to znoszą lepiej. A do tunelu wstawiam termowentylatorki grzejne,tylko nie zawsze to działa.. lepiej dla pomidorów,bo ogórki są bardzo czułe na niską temperaturę. Dlatego tylko 4 sztuki./..........
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2019 22:00 przez rys20. Powód: termin
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Ada, aga

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 14:40 #651860

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
20190406_142533.jpg

Mój ogórek Suyo Long, posiany dwa dni temu już wychyla się z ziemi.
Bardzo w tym sezonie liczyłam na ogórka od Pomodoro.
Zapisywałam się na niego (i to jako jedna z pierwszych), potem próbowałam szczęścia na naszym straganiku, ale...los jednak nie był dla mnie łaskawy :oops:
W końcu przyszło mi kupić tego ogóreczka w internecie.
Trudno, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Będzie materiał porównawczy ;)
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2019 14:43 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Betula, Ada, aga

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 14:56 #651864

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
O! Też mam Suyo Long z internetu:) Mąż był w Stanach i kupił mi na Rareseeds. Jestem szalenie ciekawa jego smaku, bo jest bardzo zachwalany. Nie miałam go wcześniej z wymiany, więc nie będę miała porównania...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Mamma, Ada, aga

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 17:26 #651885

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Mamma,Suo Long będzie do gruntu?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 18:04 #651903

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Mamma wrote:
Bardzo w tym sezonie liczyłam na ogórka od Pomodoro.
Zapisywałam się na niego (i to jako jedna z pierwszych), potem próbowałam szczęścia na naszym straganiku, ale...los jednak nie był dla mnie łaskawy :oops:
W końcu przyszło mi kupić tego ogóreczka w internecie.
Trudno, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Będzie materiał porównawczy ;)

Mamma kochana, kopertę z zamówionymi nasionkami, mi.in, ogóreczka od Mietka wysyłałam dobry miesiąc temu, nawet dziwiłam się, że nic nie pisałaś ... z tego wynika, że nasza PP po raz kolejny nie spisała się. Bardzo, bardzo mi przykro :(
Mam 10 nasionek dla moich potrzeb, więc podzielę się z Tobą.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Mamma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 18:26 #651912

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Przeliczę swoje nasiona i odezwę się . Ty Aniu trzymaj swoje nasionka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Mamma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 18:38 #651918

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Dziękuję Mietku.

Jeszcze raz napiszę, że naprawdę czuję się okropnie, wiedząc, że Mamma musiała kupować nasiona w internecie - wystarczyło przecież napisać do mnie ( tutaj albo na pw ), że koperta z nasionkami nie dotarła.
Specjalnie zapakowałam zamówienie we własną kopertę bąbelkową ( tę zwykłą od Mammy zostawiłam ), aby nikt z pracowników Poczty nie nabrał podejrzeń co do zawartości przesyłki.

Mamma, jeszcze raz przepraszam Cię najmocniej.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 18:39 #651920

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Mamma

Odbierz pw.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 06 Kwi 2019 20:42 #651940

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Kochani bardzo Wam dziękuję za odzew :hug:
Aniu, moja wypowiedź nie miała zabrzmieć oskarżycielsko ani patetycznie.
Tak trochę spontanicznie pożaliłam się na los, ale do głowy mi nawet nie przyszło obwiniać Ciebie.
Przecież to jednak tylko ogórek ;)
Nie przepraszaj, bo, nie masz za co.
Mam nauczkę na przyszłość, żeby się upominać :oops:
Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję.
Ada odezwała się do mnie pierwsza z propozycją podzielenia się nasionkami. Co prawda nie miałam sumienia jej ich zabierać, ale powiedziała, że i tak wszystkich nie wysieję, więc faktycznie jak mają leżeć...
Aduś :kiss3:
Aga będzie eksperymentalnie i w gruncie i w szklarni.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 06 Kwi 2019 20:44 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada, aga

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 07 Kwi 2019 11:10 #652005

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Ciekawe,czy mnie ktoś mógłby podarować 3 nasionka... :oops: Tak na smaczek... :yummi:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 07 Kwi 2019 11:14 #652006

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Mój ogóreczek Iwa w szklarni wygląda tak:


20190407_111125.jpg



Rośnie,ale nie bardzo szybko... :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka, patrycja, lucysia, Betula, Ada

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 07 Kwi 2019 12:57 #652014

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
W szklarni ogrzewasz? Czy wytrzymuje chłodne noce?
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 07 Kwi 2019 13:44 #652015

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Nie mam ogrzewania,przykrywam włókniną.Ale grządka podwyższona ma stałą temperaturę 10 stopni C.Szklarnia jest mała,myślę,że w razie przymrozków wstawię grzejnik.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): lucysia, Betula, Ada

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Kwi 2019 18:17 #652593

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Jak myślicie dlaczego ogórkom, które posadziłem w szklarni zżółkły wszystkie liście, a ogórki które rosną w doniczkach mają normalne liście?
20190411_171537.jpg


20190411_171519.jpg

A tu ogórek w doniczce
20190411_171358.jpg


20190411_171417.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Kwi 2019 18:30 przez Betula.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Kwi 2019 18:29 #652597

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Chyba nie do końca u tych doniczkowych liście są normalne. Wydaje mi się, że mają jasną obwódkę, co by oznaczało brak wapnia. Chyba, że to jakieś przekłamanie aparatu lub kwestia oświetlenia.
Co do ogórków posadzonych w ziemi, czy wszystkie liście żółkły, czy tylko te górne lub dolne. Jaka jest temperatura w tunelu?
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Kwi 2019 18:43 #652601

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50879
Adrian9 wrote:
Jak myślicie dlaczego ogórkom, które posadziłem w szklarni zżółkły wszystkie liście, a ogórki które rosną w doniczkach mają normalne liście?

A czy w doniczkach jest ta sama ziemia, co w szklarni ?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 11 Kwi 2019 20:11 #652616

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2839
  • Otrzymane dziękuję: 11697
Według mnie wynika to z faktu, że ziemia nie jest jeszcze odpowiednio nagrzana. Jak już zdecydowałeś się na posadzenie ogórków o tej porze to trzeba je było posadzić albo w pierścieniach albo na podkładzie grzewczym z bel słomy.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rys20, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.466 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum