TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 15 Maj 2018 11:55 #606368

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja też przykrywam ogórki połówkami Pet. Ale dzisiaj już osunęłam jest pochmurno i nie ma ryzyka poparzeń. Były pod PET 5 dni.
IMG_20180515_103853.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, kazko47, patrycja, Betula, Pestka, Azbi, Agusiak, Sylwiaaa


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 15 Maj 2018 19:57 #606451

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Rozsada ogórków sałatkowych. Górny kubeczek- Gracius F1 , a dwa dolne - Suyo Long


IMG_0613.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Adasiowa, kazko47, patrycja, Betula, Pestka, Mamma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 16 Maj 2018 19:50 #606624

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Moja rozsada ogórko czeka na wysadzenie w poniedziałek.
warzywnik16maj2018055.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Adasiowa, kazko47, pszczelarz5, iwcia55, patrycja, Pestka, koma, Agusiak, Sylwiaaa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 16 Maj 2018 20:58 #606654

  • marta64
  • marta64's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 90
  • Otrzymane dziękuję: 31
pomodoro wrote:
Raz na tydzień oprysk skojarzony PW + HT + 0,5 % saletra potasowa. Po zbiorze owoców. I spokój święty. Suyo Long są podatne na antraknozę. Ja w ub roku trzymałem w szachu wszystkie ogórki tym sposobem.
W jakim stężeniu proponujesz ten oprysk?Pytam,bo mam trochę mętlik po lekturze z ostatniego tygodnia....
np na tym forum w temacie "ekologiczne środki ochrony roślin"znalazłam na pierwszej stronie tematu takie proporcje:
"4 ml/l PW + 2-5 ml/l HT lub 4 ml/l PW + 2 ml KSM lub IF + 2-5 ml/l HT lub IF + 2 ml/l KSM"
Na forum //wrzos.phorum.pl w temacie "pomodoro ekologiczne środki ochrony roślin" niektórzy PW dają 15-20 ml/L
Ty chyba proponowałeś tam 10ml/L- a ile do tego HT?
Myślałam pryskać co tydzień ale na zmianę IF+HT i PW+HT
Czy to dobry pomysł,czy pozostać tylko przy PW+HT?
Ze wspomnianego już wcześniej mętliku w mojej głowie nie pamiętam,czy IF też musi być na deszczówce,czy tylko PW i czy dotyczy to też wody z której robimy krochmal?w sumie tego krochmalu jest 10% ale wolę zapytać
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2018 21:16 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 16 Maj 2018 21:29 #606676

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
[/b]HT w stężeniu powyżej 8ml/ l moze palić niektóre rośliny.
IF ja stosuję tylko interwencyjnie. Bardzo dobrze radzi sobie z mączniakiem rzekomym i z kanciasta. Zapobiegawczo stosuje tylko OW 10ml/l z krochmalem na zmianę z Ht 5ml/l z krochmalem. Mnie to wystarczyło w ubiegłych latach. pomodoro zaleca oprysk HT+OW. Oprysk raz w tygodniu, Ale ubiegłe lata były u mnie suche.
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2018 21:31 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 16 Maj 2018 21:36 #606680

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64587
Ja z kolei stosowałam z powodzeniem do ochrony pomidorów PW 2ml/l ( w razie zwiększonego zagrożenia chorobą 10ml/l ) oraz HT 5ml/l, naprzemiennie, co tydzień.
Opryski robiłam na wodzie demineralizowanej.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 16 Maj 2018 22:05 #606689

  • marta64
  • marta64's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 90
  • Otrzymane dziękuję: 31
Adasiowa-z początku też myślałam o naprzemiennym oprysku PW-HT potem jeszcze doczytałam o IF ale skoro można łączyć z HT PW jak i IF to moim ew mszycom i ślimakom ,z którymi w zeszłym roku walczyłam, niespodoba się cotygodniowy prysznic :)

Emalia-może źle napisałam ,pisząc że pomodoro proponował 10ml/L -chodziło o stężenie PW nie HT
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 16 Maj 2018 22:45 #606698

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Pw też stosuję zapobiegawczo 5ml/l, a interwencyjnie, np macznik na róży 10ml/l. Właściwie to już w tym roku nie będę stosować OW. Kreda mi się skończyła. a propionianu wapnia mam jeszcze 1/2 kg, więc przechodzę na PW.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agusiak

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Maj 2018 14:06 #606828

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64587
rozalia wrote:
Moja rozsada ogórko czeka na wysadzenie w poniedziałek.

Rozalko, masz tak piękne te ogóreczki ( nie tylko te, bo zachwycałam się Twoimi sadzonkami w innych wątkach:)), że muszę zapytać, czy dokarmiałaś rozsady ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Maj 2018 17:32 #606861

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Aniu, ostatnio 2 razy w odstępach 4 dniowych podlałam roztworem do nawożenia rozsady -przepis z forum: azofoska- saletra potasowa i superfosfat wzbogacony. Ale teraz do wysadzenia tylko woda. Boję się ,że za bardzo by mi wybujały. Cały czas na dworze prawie w pełnym słońcu.Dzisiaj zabiorę do letniego domku, bo jest bardzo zimny porywisty wiatr z północy i temperatura moze być niska w nocy. Bakłażany już też okryłam podwójną agrowłókniną. Pomidory może dadzą sobie radę. Są zahartowane.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Maj 2018 18:20 #606869

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6902
  • Otrzymane dziękuję: 41861
Moje ogóreczki są jeszcze małe.Przebywały tak na balkonie jak i aktualnie pod folią.Dzis dostały pierwsze dokarmianie nawozem jak do ferdygacji pomidorków.W sumie mam 50 krzaczków i będą rosły w pionie.DO gruntu pójdą za tydzień.
006-26.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Jan4, Adasiowa, Zbyszko46, rozalia, iwcia55, patrycja, Betula, Pestka, Agusiak, Sylwiaaa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 17 Maj 2018 20:22 #606913

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64587
Józiu .... "małe" ?!?! Są bardzo udane, moim skromnym zdaniem....
Chciałam wstawić zdjęcie moich ogórkowych siewek, ale nie będę robić im wstydu, niech jeszcze nabierają masy.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Maj 2018 08:36 #606987

  • Kgolebiowski
  • Kgolebiowski's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 305
  • Otrzymane dziękuję: 123
Prowadzę ogórki pionowo, na siatce ogrodzeniowej, sadzę co 20 cm. Czy można wykorzystać twój sposób przy takim prowadzeniu?
Przy okazji spytam czy również pod ogórki mam stosować twoje zalecenia. 'Ustalmy że począwszy od połowy czerwca podlewasz rośliny roztworem 0,5 % co 10 dni albo fertygujesz roztworem 0,5 grama na litr"
A to moja analiza.
Untitled.png
pomodoro wrote:
kored wrote:

Nigdy nie sadzę roślin ogórka pojedynczo, lecz gniazdowo, jak widać na zdjęciu w moim poście powyżej. Po 3 rośliny w gnieździe. Oczywiście uprawa jest pozioma.
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2018 09:06 przez Kgolebiowski.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Maj 2018 13:16 #607029

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Do kogo ten post i o co tu chodzi ?
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Maj 2018 16:05 #607044

  • Kgolebiowski
  • Kgolebiowski's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 305
  • Otrzymane dziękuję: 123
Jeśli mógłbyś odowiedzieć to do ciebie.
Mam dwa pytania.Jedno o nawożenie drugie o możliwość prowadzenia ogórków na siatce przy sadzeniu po trzy w gnieździe.
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2018 16:27 przez Kgolebiowski.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Maj 2018 17:20 #607057

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Kilka razy uprawiałem ogórki po sznurkach. W zasadzie hołduje uprawie poziomej. Na siatce nie praktykowałem, więc nie mogę mówić o czymś, czego nie doświadczyłem.
Jak widzisz, w analizie jest niedobór potasu i azotu. Cokolwiek by miało rosnąć na tej glebie ,tych dwóch składników będzie brakować. Ja zasugerowałem czym to uzupełniać, a Ty zrobisz jak będziesz uważał.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kgolebiowski

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Maj 2018 17:25 #607058

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30065
Następna partia ogórków wysiana 9-go maja już w gruncie/uzupełnienie wolnych miejsc gdzie grasował turkuć/Dwa już złapałam.Tym razem sadziłam w kubeczkach pozbawionych dna.
W pobliskich sklepach były dostępne tylko nasiona RUFUS F1.Czy ktoś go uprawiał i może coś bliżej o nim napisać?
007-5.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Maj 2018 17:41 #607060

  • Kgolebiowski
  • Kgolebiowski's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 305
  • Otrzymane dziękuję: 123
Z powodu braku miejsca co drugi rok ogórki są na siatce a na kompostowniku co rok. Widziałem zdęcia upraw forumowiczów cukinii na siatce. Też mam zamiar w tym roku spróbwać tego typu rozwiązania.
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2018 17:43 przez Kgolebiowski.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.609 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum