TEMAT: OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sie 2018 09:04 #621911

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Moim skromnym zdaniem - to wymysł . Wyobraźmy sobie, że wracają do ula dwie pszczoły, jedna zbierała nektar - dajmy na to- na lipie,a druga na akacji. To która zostanie wpuszczona do ula , a która nie?. Niewątpliwie będą się różnić zapachem.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sie 2018 09:45 #621915

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
pomodoro wrote:
Moim skromnym zdaniem - to wymysł . Wyobraźmy sobie, że wracają do ula dwie pszczoły, jedna zbierała nektar - dajmy na to- na lipie,a druga na akacji. To która zostanie wpuszczona do ula , a która nie?. Niewątpliwie będą się różnić zapachem.

Ale oba te zapachy są naturalne i doskonale znane pszczołom. Natomiast środki chemiczne, nawet ekologicznie nie. Ale jeśli uważasz, że kierownik Zakładu Entomologii Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu, prof Mrówczyński, którego opinię z artykułu zacytowałam się myli to Twoja sprawa.
Ja sądzę, że każdy kto ma możliwość powinien pryskać po oblocie pszczół. To nie jest jakiś specjalny wysiłek zamiast w południe prysnąć wieczorem.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sie 2018 10:03 #621917

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Spokojnie Bea. W artykule jest wyraźnie mowa o opryskach plantacji rzepaku. W naszych preparatach jest tymol, a więc środek wykorzystywany przez pszczelarzy do zwalczania warrozy.
Wysiłek oprysku wieczornego żaden - w końcu ogrodnik jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy - nie wszyscy jednak dysponują czasem, wielu z nas ma mnóstwo innych obowiązków niestety.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sie 2018 11:19 #621919

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Betula wrote:
Ale oba te zapachy są naturalne i doskonale znane pszczołom.

Znaczy się, pszczoły mają zakodowane genetycznie znajomość zapachów ?. Te naturalne zapachy.
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2018 11:36 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sie 2018 11:25 #621920

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Kajtkowa wrote:
Czy ja też mogę poprosić o kilka? :flower1:

Nie obiecuję, ponieważ nie wiem ile wydłubie nasion zdolnych do kiełkowania. Te ogórki nie są za bogate w nasiona. Mają małe gniazda nasienne ,a nasiona dojrzewają w nich b. długo.
Proszę się przypomnieć jesienią.
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2018 11:25 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kajtkowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sie 2018 11:34 #621921

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Adasiowa wrote:
W naszych preparatach jest tymol, a więc środek wykorzystywany przez pszczelarzy do zwalczania warrozy.
.

W przypadku warrozy preparat tymolu jest umieszczany wewnątrz ula, więc wszystkie pszczoły w danym ulu pachną tymolem. Nie ma więc powodów, by nie były wpuszczane. Co innego , gdy tymol jest na zewnątrz ula.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 13 Sie 2018 12:01 #621924

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Dla zainteresowanych tematem pszczelego węchu proponuję lekturę bardzo sympatycznego artykułu ...

www.lodr.pl/technologia-produkcji/produk...ia-rodziny-pszczelej
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Zbyszko46

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 14 Sie 2018 12:46 #622038

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Adasiowa wrote:
Spokojnie Bea. W artykule jest wyraźnie mowa o opryskach plantacji rzepaku. W naszych preparatach jest tymol, a więc środek wykorzystywany przez pszczelarzy do zwalczania warrozy.
Wysiłek oprysku wieczornego żaden - w końcu ogrodnik jest przyzwyczajony do ciężkiej pracy - nie wszyscy jednak dysponują czasem, wielu z nas ma mnóstwo innych obowiązków niestety.

Jak pisałam wyżej nikomu nic nie zarzucam i nie mam do nikogo pretensji. Nie pisałam o pryskaniu forumowymi preparatami, tylko ogólnie chciałam zwrócić uwagę, że należy zachować ostrożność przy pryskaniu również preparatami ekologicznymi. W końcu forumowicze pryskają różnymi środkami, nie tylko forumowymi.
Na pewno więcej nie będę podejmować tematów związanych z ekologią.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 14 Sie 2018 12:49 #622039

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
pomodoro wrote:
Betula wrote:
Ale oba te zapachy są naturalne i doskonale znane pszczołom.

Znaczy się, pszczoły mają zakodowane genetycznie znajomość zapachów ?.

Nic takiego nie napisałam. Po prostu je znają, bo się z nimi zetknęły. Ale ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Nie będę jej kontynuować ani więcej poruszać jakichkolwiek tematów związanych z ekologią.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 14 Sie 2018 12:58 #622040

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Oj Bea Bea .... ekologia jest obecna w każdym aspekcie naszego życia, więc niepotrzebnie się zdenerwowałaś. Chyba każdemu z nas nie wytrzymały wówczas nerwy, ale bardzo proszę, zapomnijmy o tym incydencie - naprawdę nie warto różnić się o takie błahe powody.
Ze swej strony chcę przeprosić za tę sytuację. Życie jest za krótkie i zbyt delikatne, aby deklarować "nigdy więcej". Pomyśl o tym na spokojnie, a przyznasz mi rację....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 19:35 #622464

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Po dwóch dniach od ostatniej wizyty ( w środę ), ogóreczkowe plony zapewnią mi zapełnienie słoików z kiszonką :)
Pomimo ciągłej suszy i upalnej pogody roślinki odwdzięczają się zdrowymi, zgrabnymi owocami, a ilość kwiatków jest oszałamiająca, systematycznie zawiązywane są nowe ogóreczki i choć wiem, że moje plony mogą Was śmieszyć, to dla mnie są naprawdę sporym sukcesem.
Ukiszone małosolne to poezja smaku.

Generalnie "na poważnie" plonuje osiem z dziesięciu krzaczków, ponieważ te dwa leniwe wytwarzają niemal same męskie kwiaty, a dopiero od niedawna zaczęły pojawiać się dziewczyny na bocznych pędach.


Ogóreczki Suyo Long ( obok papryka słodka Python )


Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Jan4, Miragoral, Mamma

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 19:39 #622465

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5534
  • Otrzymane dziękuję: 12682
Moje zdrowe po opryskach PW i IF. Pięknie owocują. :dance:
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2018 19:39 przez Jan4.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 19:47 #622468

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Aniu, ja jestem w szoku i chylę czoła przed wszystkimi, którzy mają takie wspanie plony jak Ty będąc tak rzadko na działce :bravo: Jeszcze przy takich upałach :supr3:
Ja co drugi dzień podlewamy a ogórki (pomimo, że gatunki bez goryczki)gorzkie i wcześniej usychają.
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 19:48 #622469

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5534
  • Otrzymane dziękuję: 12682
Ja podlewam przy tych upałach codziennie.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 20:34 #622474

  • Terri
  • Terri's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 729
  • Otrzymane dziękuję: 684
A ja 2x dziennie...w tej chwili u mnie 31 stopni.... :mad2:
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 20:40 #622478

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Aniu

Im bliżej zimy, to Ty masz więcej ogórków :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 20:42 #622479

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Cóż :oops: , ja podlewam dwa razy w .... tygodniu.

Myślę, że polubiliśmy się z tą odmianą i chciałabym, aby została ze mną w przyszłym roku.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2018 20:45 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

OGÓREK - wysiew, rozsada i uprawa w gruncie i pod osłonami część II 18 Sie 2018 20:53 #622481

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Nasiona są zaklepane, jak nie tegoroczne, to ubiegłoroczne, te same, z których teraz zbierasz ogórki.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.763 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum