• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Bezpłatna ochrona roślin.

Bezpłatna ochrona roślin. 17 Sie 2018 07:59 #622321

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Czy są osoby zainteresowane,sposobem ochrony roślin,bez ponoszenia kosztów? Bez kupowania,ważenia,obliczania,gotowania? Jeśli są chętni,przedstawię mój sposób,jeśli nie będzie zainteresowania,wątek do likwidacji.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid, Amlos, Krecik stary, badzia, Jan4, Kaja, rozalia, Florka, Betula, aga


Zielone okna z estimeble.pl

Bezpłatna ochrona roślin. 17 Sie 2018 09:07 #622326

  • Jan4
  • Jan4's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5531
  • Otrzymane dziękuję: 12671
Podaj. :idea2:
Ostatnio zmieniany: 17 Sie 2018 09:14 przez Jan4.

Bezpłatna ochrona roślin. 17 Sie 2018 12:30 #622337

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Do całej operacji,potrzebny jest prostownik i dwa kawałki miedzianego drutu. Prostownik każdy chyba ma,przed zimą trzeba podładować akumulator.
Do butli 5 litrowej wkładam druty miedziane, druty łączę z akumulatorem włączam prąd i następuje elektroliza. W trakcie elektrolizy,tworzą się związki miedzi, a na drucie podłączonym do plusa wytrąca się miedź. Po pół godziny [mnie więcej] zmieniam bieguny, bo nie potrzebuję jednego drutu grubego,drugiego cienkiego. Płyn robi się lekko mętny w niebieskim odcieniu.Wlewam przez płótno do opryskiwacza i opryskuję miedzianem domowego chowu. Jak narazie udało mi się wyleczyć czarną plamistość,utrzymać w zdrowiu pomidory, zatrzymać mączniaka na winorośli.
SAM_0028.jpg


SAM_0029.jpg


SAM_0122.jpg


SAM_0124.jpg


SAM_0032.jpg

Na zdjęciach widać jak zamocowałem drut do zakrętki do butli. A na ostatnim zdjęciu,cztery różne elektrody - dwie miedziane, trzecia to drut tytanowy, czwarta widelec z alpaki,czyli stopu zawierającego miedź,cynk,nikiel i może jeszcze coś. Otruć się tym nie da, nie ma problemu,co zrobić z pozostałością. Potrzebujesz litr,robisz litr. Chcesz mieć beczkę płynu,trochę dłużej potrwa elektroliza. I to wszystko na ten temat.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, badzia, Jan4, Miragoral, Betula

Bezpłatna ochrona roślin. 17 Sie 2018 20:37 #622369

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Kto chciał,to się dowiedział. Tak myślałem,że za skomplikowane. Dziewczyna mogła by sobie poradzić,
bo wtyczkę trzeba wsadzić jak od żelazka. Zapiąć,jak spinacze do bielizny. Dla chłopa,za trudne.
Wątek do wykasowania.

Bezpłatna ochrona roślin. 17 Sie 2018 20:50 #622376

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
A te złośliwości po co? :think: Równie dobrze mogę powiedzieć nie takie darmo bo trzeba mieć drut i używać prądu a czasu i roboty też przy tym trzeba. Sam miedzian w sklepie parę zł kosztuje i na działkę wystarczy bo hurtowych ilości nie używamy.

Bezpłatna ochrona roślin. 17 Sie 2018 21:01 #622377

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Jak nie złośliwości,to żarty. Trzeba mieć drut. Pół metra za jeden grosz. Dlatego proponuję likwidację,że łatwiej coś w sklepie kupić.Tylko,że w miedzianie jest miedzian, a w tym płynie może być coś jeszcze.Takie tam bajery,jakaś woda martwa,żywa itp.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Biotit

Bezpłatna ochrona roślin. 22 Sie 2018 14:11 #622864

  • nutella
  • nutella's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 124
  • Otrzymane dziękuję: 323
Dokładnie tak postępuję z drutem srebrnym. Używam do leczenia infekcji wewn i zewn u ludzi i zwierząt oraz do oprysków i podlewania slabowitych roślinek domowych. Srebro jest drogie, ale wystarcza na bardzo długo i efekty są rewelacyjne. Metoda jest prosta, każdy sobie poradzi. Myślę, że uzyskany w ten sposób miedzian może być skuteczniejszy od "kupnego". Pozdrawiam serdecznie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, badzia, Zbyszko46, Miragoral

Bezpłatna ochrona roślin. 22 Sie 2018 15:43 #622872

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
W piwnicy mam sporo resztek kabli po remontowych, jeszcze tylko muszę dojść, komu mąż ćwierć wieku temu pożyczył prostownik :)

Bezpłatna ochrona roślin. 22 Sie 2018 19:03 #622883

  • Zbyszko46
  • Zbyszko46's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 290
  • Otrzymane dziękuję: 485
nutella Możesz coś więcej napisać o tych eksperymentach jeśli to nie tajemnica.Elektroliza wody wiem jak przebiega ale to nie wszystko.
Pozdrawiam,Zbyszek
Życie jest naprawdę proste, lecz upieramy się by je komplikować” Konfucjusz

Bezpłatna ochrona roślin. 22 Sie 2018 20:29 #622898

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Cała teoria jest dość skomplikowana. Jest w tym płynie,coś co nazywają żywą i martwą wodą,tylko pomieszane. Można znaleźć wodór atomowy,tlen atomowy, a co działa grzybobójczo, nie wiem,może musi być
wszystko razem, a może każdy ze składników ma korzystne działanie. Ważne,że chcę litr, robię litr,chcę beczkę,też nie ma przeszkód. Bez chodzenia do sklepu.
Ze srebra koloidalnego też korzystam, mam taki ruski aparacik, prostownik w małym pudełku i końcówki srebrne. Czasem płuczę srebrną wodą gardło,czasem moczę nasiona. Do tych końcówek srebrnych,doczepiam
kawałki krzemu, kupione kiedyś jako kamienie ozdobne. Krzem też ma dobry wpływ na zdrowie roślin i ludzi, tylko nie chce się rozpuszczać.
Z drutem miedzianym nie ma żadnego problemu. Można obciąć kabel od starego urządzenia, rozciąć,oskrobać.

Bezpłatna ochrona roślin. 27 Lut 2019 19:09 #645223

  • bozena22
  • bozena22's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 30
  • Otrzymane dziękuję: 28
Genialne :woohoo:

Bezpłatna ochrona roślin. 27 Lut 2019 20:20 #645257

  • Henryk
  • Henryk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 243
  • Otrzymane dziękuję: 223
Podczas elektrolizy wody z elektrodami miedzianymi powstaje wodorotlenek miedzi,natomiast "miedzian" to związek chemiczny o nazwie "tlenochlorek miedzi",a to są zupełnie różne rzeczy.Być może wodorotlenek miedzi ma jakieś działanie ochronne na rosliny,ale o tym trzeba by poczytać.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27

Bezpłatna ochrona roślin. 27 Lut 2019 21:30 #645270

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4654
  • Otrzymane dziękuję: 16954
mirzan wrote:
Cała teoria jest dość skomplikowana. Jest w tym płynie,coś co nazywają żywą i martwą wodą,tylko pomieszane. Można znaleźć wodór atomowy,tlen atomowy, a co działa grzybobójczo, nie wiem,może musi być
wszystko razem, a może każdy ze składników ma korzystne działanie. Ważne,że chcę litr, robię litr,chcę beczkę,też nie ma przeszkód. Bez chodzenia do sklepu.
Ze srebra koloidalnego też korzystam, mam taki ruski aparacik, prostownik w małym pudełku i końcówki srebrne. Czasem płuczę srebrną wodą gardło,czasem moczę nasiona. Do tych końcówek srebrnych,doczepiam
kawałki krzemu, kupione kiedyś jako kamienie ozdobne. Krzem też ma dobry wpływ na zdrowie roślin i ludzi, tylko nie chce się rozpuszczać.
Z drutem miedzianym nie ma żadnego problemu. Można obciąć kabel od starego urządzenia, rozciąć,oskrobać.

Ziemia okrzemkowa doskonale się rozpuszcza. Sama ją stosuję ale jak wykorzystać ją dla roślin?
Temat jak dla mnie rewelacyjny, szkoda że tak późno go znalazłam.

Bezpłatna ochrona roślin. 27 Lut 2019 23:21 #645284

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Ziemia okrzemkowa,to skorupki po żywych organizmach. W czystej wodzie nie powinny się rozpuszczać, powinny się rozpuścić w kwaśnej.Nigdy nie stosowałem tej substancji.

Bezpłatna ochrona roślin. 27 Lut 2019 23:50 #645285

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Czyli godzina elektrolizy na 5l baniak? I wsio.
Pokombinuję :)
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………

Bezpłatna ochrona roślin. 28 Lut 2019 08:04 #645313

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Bardzo ciekawe rozwiązanie, chociaż dla mnie o niebo prostsze i tańsze jest kupno, ważenie i rozpuszczanie miedzianu :P Prostownik jest jednak droższy, ciężki i nie ma go gdzie trzymać :happy3:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Bezpłatna ochrona roślin. 28 Lut 2019 09:26 #645332

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Do sklepu trzeba dojechać. Pod sklepem, nie ma gdzie zaparkować. Prostownik, każdy chłop powinien mieć, tak jak młotek czy wiertarkę. Nalać wody, pstryknąć włącznik i to wszystko. I jest to j a k i e ś rozwiązanie, ale nie jedyne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, gurman

Bezpłatna ochrona roślin. 28 Lut 2019 21:05 #645482

  • gurman
  • gurman's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 198
W ubiegłym roku miałem na jeżynie zamieranie pączków powodowane przez jakiś grzybek. Znalazłem w necie publikację, że skuteczny na to jest właśnie wodorotlenek miedzi. Ale problem z zakupem, na dodatek małej ilości. Dziękuję za doskonały pomysł. Zastosuję do jeżyny i innych roślin.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.254 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum