TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 08:49 #679458

  • czesio
  • czesio's Avatar
pomodoro wrote:
UWAGA ! UWAGA ! NADCHODZI !
Gdzie są takie informacje? Łącze?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 09:02 #679459

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50950
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2019 09:03 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, CHI, Betula, czesio, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 10:58 #679462

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41841
Nocka zamglona,poranek jak i jeszcze teraz też.Aktualnie mgły jest tylko troszeczkę.Temperatura wynosi 14,8*C.Brak słoneczka jeszcze nie przebiło się przez mgłę,ale próbuje.Jest coraz jaśniej.Ogródek już "zaorany" i przygotowany do zimowego odpoczynku.Wszystkim spokojnego dnia. :bravo: :bye: :bye: :coffe:
004-120.jpg

001-244.jpg

003-161.jpg


No i jest piękne słoneczko a temperatura podskoczyła do 25*C.Jest ciepło,bezwietrznie i niestety sucho,pomimo wcześniejszej mgły.Zapraszam na popołudniową :coffe: :coffe:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2019 11:43 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Pestka, koma, Agusiak, Zielona, Jaedda, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 15:04 #679475

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51916
W Berlinie rano obudził nas deszcz, teraz świeci słońce. Jestem po krótkiej przebieżce po sklepach i takie zdjęcie zrobiłam. Przepraszam za jakość, ale w biegu


430799F3-33B1-4D98-B1DA-B2B2E657921E.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 24 Paź 2019 15:08 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Betula, koma, Agusiak, Jaedda, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 15:40 #679479

  • MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 3088
No tak, w Lidlu też już od miesiąca można świąteczne słodycze kupować :think: Potem cała magię świąt szlag trafia, bo temat świat wałkowany od września
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Łatka, rozalia, CHI, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 17:56 #679493

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Cały dzień temperatura była w granicach 13 stopni i niebo zabite mgłą.Czosnek wysadzony,papryka przerobiona,czas na o.odpoczynek .
P_20191024_165404_vHDR_Auto.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 18:44 #679495

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
A ja myślałam ,że wszyscy mają taką pogodę jak ja :think:Termometr pokazywał 20 stopni,słońce pięknie świeciło. Do sklepu pojechałam na letniaka w sandałkach i cienkiej koszuli.
Super spędzony czas w ogrodzie i choć niewiele zrobiłam ,jestem zadowolona.Tak było pięknie,że nie chciało się wracać do domu.Kwitną dwie róże z wyprzedaży,jedna powtarza kwitnienie,a druga po przesadzeniu zdecydowała się pochwalić,że żyje.Zajrzałam do tunelu popatrzeć co się dzieje i znów przyniosłam kilka zielonych maluchów.W sobotę składamy folię,bo od wtorku zapowiadają silne ochłodzenie.Ma być poniżej 10 stopni w dzień,kilka stopni poniżej 0 w nocy i tak przez cały listopad.Ciekawe czy się sprawdzi.
Przed chwilą otwarłam słoik swoich ogórków kiszonych,o mamo!Niebo w gębie. :yummi: Nie obędzie się przyszły sezon bez rozsady ogórków,aż się boję :devil1:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, rozalia, CHI, Betula, Pestka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 18:45 #679496

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79661
A we Wrocławiu przed 11 mgła opadła - i natychmiast temperatura zaczęła rosnąć, aż do obiecanych ponad 20 stopni. A w słońcu - oczywiście sporo więcej. Skwapliwie wykorzystują to hibiskusy , ciagle jeszcze na tarasie:




Korzystajmy i my, bo niedługo koniec balu. :(



Znowu przedpołudnie zeszło mi na załatwianiu formalności, za to po obiadku (z kalorycznym deserkiem, trzeba się jakoś odreagować po stresach przy okienkach :silly: ) aerobic z grabiami.To dzisiejszy "urobek" z tym, że w jednym worku przycięte gałęzie perukowca.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, bela, Adasiowa, Armasza, rozalia, CHI, Betula, Pestka, koma, Szafirek, Nimfa, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 24 Paź 2019 22:11 #679517

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11148
W związku ze Świętem w przyszłym tygodniu, dzisiejszy dzień spędziłam w większości w samochodzie, pokonując wiele kilometrów. Drogi mamy coraz lepsze, jazda zajmuje mniej czasu niż kiedyś i można go poświęcić na przerwę, np. żeby podziwiać coś takiego. Myślałam, że żurawie wszystkie już odleciały, tymczasem w okolicach Leszna zobaczyłam ich setki na jednym polu. Pogoda lekko mglista, przebijające się słońce, jesień i te żurawie... Były cichutko, zajęte posiłkiem.

DSCN17902.jpg


DSCN18192.jpg


DSCN18072.jpg


DSCN1788.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Paź 2019 07:50 #679521

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie pod Krakowem bez deszczowo. Ostatnie dwa może 3 dni było mgliście, a potem wychodziło sloneczko. Piękna słoneczna pogodo trwaj oby jak najdłużej. W ogrodzie praca stoi w miejscu. Wczoraj córka miała ślubowanie. Niby nic takiego, ale dla miej wielkie wydarzenie. Piekłyśmy z młodszą córcią ciasto na tą uroczystość i tak dni uciekają nie wiadomo kiedy. Obrusa 1/3 dopiero, szybciej bym nowy zrobiła.

IMG_20191025_073640.jpg

Moje domowe koleusy zaczynają kwitnąć.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, bela, Adasiowa, Armasza, Łatka, CHI, Betula, Szafirek, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Paź 2019 08:28 #679522

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41841
Ranek słoneczny a termometr wskazuje 15,5*C.Jest bezwietrznie,bezchmurnie i robi się ciepło.O godz.5 30 było 12.6*C.Dziś również bez mgieł.Wszystkim spokojnego weekendu.Moja limonka wróciła do domu.Przez lato przebywała na słonecznym balkonie.

003-162.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2019 08:47 przez Krecik stary.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Pestka, koma, Szafirek, Nimfa, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Paź 2019 11:18 #679531

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79661
Takie niebo - i takie widoki w drodze do parku:



Ludzie łażą w samych koszulkach - w tej chwili 20 stopni.

Nimfo, zazdroszczę tych żurawi - i refleksu fotografa. Zazdroszczę i dziękuję za zdjęcia.

Józiu - sam wyhodowałeś limonkę? Od dwóch, trzech lat chodzę koło oferowanych w marketach cytrusów, jak kot koło rosołu, ale daję sobie po łapach i każę przypomnieć, jak trudno mi wnieść cytrynę z tarasu - i znaleźć jej miejsce na "zimowisko". W końcu zawsze na przedwiośniu opadają jej częściowo liście - a cytrynę opadają szkodniki.

Z życzeniami pięknego weekendu zostawiam niespodziewanie rozwinięty kwiatek Raspberry Truffle:


Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2019 11:19 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, bela, Adasiowa, Armasza, rozalia, CHI, Betula, Pestka, koma, Nimfa, sznurki Ani, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Paź 2019 11:42 #679532

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41841
Aniu ta limonka była zakupiona w jakimś markecie w ub.roku.W tym z wiosny zakwitła,ale nie zauważyłem przędziorków i została mocno uszkodzona.Opadły wszystkie liście i kwiatki.Dostała oprysk o codzienne mycie przez 4 dni.To pomogło i wystawiłem ją na balkon.Niestety już nie zdążyła zakwitnąć,ale krzew ładnie się rozbudował.W przeszłości już miałem cytrynę P.Pieniążka,która kilka lat owocowała.Również limonkę miałem i owocowała przez 3 lata.Niestety przez małe wnuki musiałem zrezygnować z tych upraw.Dodam,że dwa lata wstecz zlikwidowałem mandarynkę,bo miała kwaśne owoce.Trochę się tym bawiłem,a teraz wracam do limonki.
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Pestka, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Paź 2019 19:44 #679556

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Dzisiejszy dzień znów był słoneczny i ciepły,ale już niedługo..
Kupiona jakiś czas temu dynia hokkaido zaczęła lekko się psuć i musiałam coś z nią zrobić.A więc dzisiaj na obiad kopytka ziemniaczano-dyniowe.Bardzo polecam,kolor niesamowity i kluski mięciutkie.Oczywiście zostawiłam sobie kilkanaście pestek ;) Ciężko się kroi takiego malucha,a co dopiero te olbrzymy Bobeja :happy:
Jutro plany ambitne,będziemy działać od rana :garden: :garden1: :jeez: Obiadek już mam :dance:
100_3932.jpg

100_3933.jpg

100_3937.jpg

Udanego weekendu Wszystkim życzę :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, bela, Adasiowa, Armasza, rozalia, CHI, Betula, Pestka, koma, Zielona, Nimfa, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 25 Paź 2019 20:18 #679559

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Moja rodzina uwielbia takie kopytka. To jedno z naszych ulubionych jesinno-zimowych dań. Z czym podajesz? Ja z palonym masłem i parmezanem.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Krecik stary, Armasza, rozalia, CHI, Nimfa, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 26 Paź 2019 10:35 #679567

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Dzień zapowiada się piękny.Słońce święci, w cieniu 13*.Czosnek zamarynowany w oliwie.
P_20191026_095454_vHDR_Auto.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, Betula, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 26 Paź 2019 10:47 #679570

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Jak go wykorzystujesz? jako przekąskę, czy jako dodatek do innych dań?
Wrzuć proszę przepis na ten czosnek do działu kulinarnego.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, rozalia, Pestka, Nimfa, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VII 26 Paź 2019 10:52 #679571

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41841
Nocka bezmgielna z temperaturą 12,2*C.Poranek piękny słoneczny i bezwietrzny.Aktualna temperatura w słoneczku wynosi 28,8*C a w cieniu jest 16*.Jeden z ostatnich tak ciepłych i słonecznych dni.Spokojnego i miłego weekendu. :coffe: :drink1: :bravo: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Adasiowa, Armasza, rozalia, Betula, Pestka, koma, Nimfa, Mandorla, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.687 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum