TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 09 Gru 2019 21:19 #683430

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Piękny torcik, na pewno pyszny. Przynajmniej wygląda pysznie. Uff udało się szopka poskładana. Teraz tylko dodatki i figurki. Z czego można by zrobić podrzucie mi jakiś pomysł? Ja mam kompletną pustkę w glowie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Mamma, koma, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 09:03 #683477

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Witajcie na termometrze 4 stopnie. Coś tam z nieba ciapie,zachmurzenie niebo.

IMG_20191210_082104.jpg

Córcia dziś niechętnie szła do szkoły,aż spotkała kotka. Prowadził ją od samą szkołe i tylko co chwilkę się obracał, patrzył czy córka idzie, jak zwolniła to on zaraz do niej przybiegał. Taki fajny pocieszny koteczek umilił nam drogę do szkoły.
Kawka i do pracy. Całe pudło do usztywnienia

IMG_20191208_200115.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2019 09:31 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Łatka, Miragoral, Betula, Pestka, Mamma, koma, Agusiak, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 09:10 #683478

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Nocka z temperaturą +5,8*C.Poranek słoneczny i temperatura spadła do 4,4*.Wieje dość mocno co dodatkowo obniża temperaturę odczuwalną.Teraz świeci piękne słoneczko a ciepło wzrosło do 7,8*.Wczoraj był piękny słoneczny i ciepły dzień,z czego skorzystałem rozbierając foliaka.Czy dziś dokończę,nie wiem.

001-262.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 09:45 #683481

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
sznurki Ani wrote:
Uff udało się szopka poskładana. Teraz tylko dodatki i figurki. Z czego można by zrobić podrzucie mi jakiś pomysł? Ja mam kompletną pustkę w glowie

Aniu może ulepić np z tzw. zimnej porcelany lub z masy solnej i dodać np. ubranka ze szmatek?

Kreciku, to masz robotę. Też marzy mi się taka szklarenka z poliwęglanu. U mnie podobna pogoda jak u Ciebie, mam nadzieję, że ten wiatr trochę złagodnieje.

Wczoraj było bardzo ładnie, wyszło słoneczko i wszystkie kury wyrzuciłam (dosłownie) na dwór. Musiałam, bo młode bardzo wystraszone i siedzą tylko w kącie.


Moje czarne kocisko wyszło wczoraj i jeszcze nie wróciło...raczej kolacji nie opuszcza, ale koty czasami tak mają.

IMG_20191209_112539596.jpg
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2019 09:50 przez Mamma.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 10:50 #683489

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Wczoraj było ciepło i przyjemnie,temperatura w południe wzrosła do 10 stopni.Obok cebulki ozimej posiałam szpinak,mam nadzieję,że coś z niego będzie.Ziemia była mokra po nocnym deszczu,puszysta.
Józiu,tylko uważaj przy składaniu szklarni ,bo łatwo o kontuzję,a do świąt już tylko 2 tygodnie :bye: Będę kibicować :dance: My myślimy o takiej małej szklarni przyściennej dla rozsad ,na początek :wink4:.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, Betula, Pestka, Mamma, koma, Nimfa, JaNina, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 12:18 #683499

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 11073
Piękną mamy pogodę. Świeci słońce, lekki wiatr, 4 stopnie. Tylko kalendarzowe daty informują o nadchodzącym czasie i smakach z nim związanych. Upiekłam wczoraj już paszteciki, zawsze to mniej pracy później, ale nie tak łatwo przygotowywać Swięta, jak jeszcze lato nie zniknęło.

DSCN2904.jpg


DSCN3076.jpg


DSCN2775.jpg
Ogród - mój optymizm.
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2019 12:19 przez Nimfa.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 13:55 #683513

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1782
  • Otrzymane dziękuję: 7579
Już drugi dzień słoneczny, temperatura teraz +4 ,ale jakie rześkie powietrze. Pozbierałam liście które nagonił wiatr i zrobiłam rundę rowerową wzdłuż zalewu. Aż się nie chce wierzyć,ze za 2 tygodnie święta gdzie powinien być śnieg i mróz,takie właśnie lubię.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Betula, Pestka, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 15:47 #683529

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Właśnie wróciłam z miasta i powiem Wam,że mimo słońca ,nie jest przyjemnie.Termometr wskazuje tylko 3 stopnie i wreszcie zelżał silny zimny wiatr. :jeez:
U nas już od paru lat w święta Bożego Narodzenia jest brzydko ,mokro i zimno.Córka była na wymianie studenckiej w Finlandii w tym okresie i była zachwycona:Mamo,to są święta!Wszędzie biało,mróz szczypie w nos,śnieg skrzypi pod nogami.Tylko Was tu brakuje. :idea2:
Częściej białe są święta Wielkanocne :think: Mam takie zdjęcie ze spaceru z 1 kwietnia,to był Śmigus Dyngus :happy3:
domowe187.jpg

domowe185.jpg

Coś mi się zdaje,że będzie znów mokra Wigilia...a szkoda,bo fajny taki spacer.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 19:50 #683558

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kochane Duszki,
Iwonka i Mamma podjęły się prowadzenia pewnej cudownej akcji dla ratowania życia mojego Nikodema, zamieszczając o tym informację także tutaj. Dlatego chciałabym podziękować wszystkim Dobrym Aniołom, dzięki którym będę mogła leczyć to małe, schorowane ciałko.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za okazane serce, wsparcie i bardzo pozytywne myśli. Naprawdę jesteście wspaniali ...


Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 20:31 #683563

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7808
  • Otrzymane dziękuję: 51700
Czeka nas chyba zimna noc. W tej chwili jest -2*. Przez cały dzień było na plusie, ale ten wiatr... :jeez: Ale w sercu czuję takie ciepełko :hearts: . To, że się zdecydowałam przyłączyć do Waszego grona, to była jedna z mądrzejszych rzeczy, jaką zrobiłam w tym roku, dziękuję :hearts: :dance: :hearts:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 20:38 #683567

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19222
  • Otrzymane dziękuję: 79357
anaka wrote:
Córka była na wymianie studenckiej w Finlandii w tym okresie i była zachwycona:

No widzisz, a moja córka - z zięciem, rodowitym Finem - właśnie uciekają na święta do Polski, "do ciepłych krajów" :lol:
Ja tam mimo wszystko dziękuję za śnieżne Boże Narodzenie w pakiecie z czterema godzinami światła na dobę. :jeez:

We Wrocławiu ma się na mróz. Muszę chyba wciągnąć oleander do kuchni - krótkotrwały spadek rzędu -4/-5 nocą - i raczej arrivererci. Pelargonie (w donicach) stopniowo pownosiłam - obrałam z suchych lub podmarzniętych liści, przycięłam najmocniej, jak mi na to pozwalało serce - i postawiłam w chłodnym, ale zamkniętym ganku.
A dzień był dość ładny, do południa cieplejszy, niż po, koło dwunastej przy niezbyt silnym wietrze i około +8 stopniach udało się zrobić spacerek - niestety, tylko - i to na dłużej - z Cytrysią.



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, pouder, Pestka, koma, Zielona, Jasia, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 10 Gru 2019 20:54 #683571

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1844
  • Otrzymane dziękuję: 6132
Na parkingu przed blokiem szyby w samochodach są białe.Na termometrze za oknem jest +1,3 stopnia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, pouder, Pestka, koma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 07:05 #683587

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7808
  • Otrzymane dziękuję: 51700
Miało być zimno i jest zimno. Teraz jest -6*. Jutro pójdę po następną Sanguine Amelioree, bo dzisiaj temperatury powyżej zera nie będzie. Ciekawe czy będzie wyglądała tak dobrze jak ta którą prezentowałam w poniedziałek

056DEF44-A8F6-4962-80C1-5588DE02098E.jpeg

Już zjedzona. Jeszcze nigdy nie jadłam swojej sałaty w grudniu :)
Miłego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, pouder, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 09:07 #683593

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Dziś i u mnie był lekki przymrozek.Przed wschodem słońca termometr wskazywał +1,2*C.Z chwilą pokazywania się promieni słonecznych temperatura spadła do -1,1*.Pomiary są z wysokości 2 m..Przy gruncie na pewno było o 2-3* więcej.Dodam,że szyby samochodowe,zaczęły przymarzać już wczoraj od.godz.ok.16 30.Teraz szron jest też na trawniku.Aktualnie słońce świeci b.mocno,powiewa lekki wiaterek.Ogólnie jest zimno. :coffe: :coffe: :bravo: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2019 09:08 przez Krecik stary. Powód: uzuoełnienie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Łatka, rozalia, pouder, Pestka, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 09:25 #683596

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
U nas też szybko wczoraj zaczęło mrozić i trzyma nadal.Teraz jest -2,wszystko oszronione i słońce wszystko pięknie oświetla.Będzie piękny dzień,wszystko jakby przysnęło i powoli się budzi.Kotka z pełnym brzuszkiem siedzi na desce w słońcu robiąc kolejną toaletę.Za moment pójdzie do swoich obowiązków,ja też idę w jej ślady. :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, pouder, Pestka, koma, Nimfa, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 09:56 #683599

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
U mnie dziś troszkę przymroziło, o 7 rano było -5 stopni :woohoo: Tosia na spacer wyjść nie chciała - tylko siusiu i fiuu do mieszkania pod kołderkę. Nie lubię tych dni w grudniu, o ile święta cieszą, to kiedy wstaję rano i jest ciemno, a wychodzę z biura też jest już ciemno nie czuję się najlepiej. Jedyna pociecha w tym, że od 24 grudnia przybywa dnia " na kurze stąpienie" (Babunia tak mawiała) ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 11:03 #683605

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3561
  • Otrzymane dziękuję: 30032
Od rana utrzymuje się -3 stopnie.Duża mgła.Może się trochę przejaśni i wyjdzie słońce.


20191211_093821.jpg


W dalszym ciągu na śniadanie melduje się łabędz.Rano rozbujamy przy brzegu lód,żeby miał miejsce do pływania


20191211_095356.jpg


20191211_095328.jpg


Na parapecie papryka i koperek


20191211_095548.jpg


20191211_103403.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, pouder, Pestka, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 17:01 #683622

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
IMG_20191211_082542.jpg



IMG_20191211_082826.jpg


Mroźny słoneczny dzień był, teraz jest -3 stopnie. zapowiada się mroźna noc. Dzisiejszy dzień spędziłam bawiąc się balonikami, ależ palce bolą od wiązania.

IMG_20191211_123141.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2019 17:02 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Jan4, Adasiowa, Armasza, Łatka, pouder, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.774 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum