TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 08:23 #682957

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6900
  • Otrzymane dziękuję: 41828
Dziś u mnie szron na samochodach i na trawniku.Na wysokości 2m,czyli na balkonie termometr wskazywał +1,6*C.Przymrozek był tuż przy gruncie.Poranek jest słoneczny i podwiewa dość mocny i zimny wiaterek.Teraz termometr wskazuje 2,8*C.Wszystkim miłego dnia mikołajowego. :coffe: :coffe: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, Adasiowa, rozalia, Pestka, Mamma, koma, Nimfa, aga, JaNina, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 09:37 #682960

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Wczorajszy wieczór z temperaturą -3,teraz -2 i wszystko oszronione.Słońce już oświetla dachy i pola.Będzie ładny dzień :bye:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, rozalia, Pestka, Mamma, koma, Nimfa, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 09:45 #682961

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1405
  • Otrzymane dziękuję: 11148
U nas dzisiaj zimniej niż u Krecika Teraz minus dwa, świeci ostre słońce, wieje lekki ale mroźny wiatr, czyli prawie zimowo. Ogród przybrał oszronioną szatę i pojawili się w nim rzadcy goście.

DSCN3048.jpg


DSCN3051.jpg


DSCN3055.jpg
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bela, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, Pestka, Mamma, koma, MARRY, Germanek, aga, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 12:22 #682970

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Mamma wrote:
Adrian, z pewnością dane, które przedstawiłeś są prawdziwe. Mówi się dość hucznie o tym, że ciągle trzeba produkować więcej, bo "umrzemy" z głodu, bo za dużo ludzi a za mało jedzenia itp, itd...
Ale tak naprawdę, to ja widzę na około tylko jedno wielkie marnotrawstwo.
Celem już nie jest zaspokojenie potrzeb żywieniowych, ale maksymalizacja zysków.
Piszesz o zysku a nie o zaspokojeniu potrzeb żywieniowych.
Tego nikt już dziś tak naprawdę nie przelicza.
Efekt za parę lat będzie bardzo przykry, bo ta ziemia w której wszelkie życie zostanie zabite, długo już nie będzie rodziła i co wtedy...

Zysk też ale pośrednio i zaspokojenie potrzeb żywieniowych dlaczego? wielu rolników małorolnych by upadła gdy średnio mieli by 1 zamiast 5ton pszenicy, nie opłacałoby im się tej ziemi uprawiać bo by sami z tego nie wyżyli. A większość gospodarstw w PL to właśnie gospodarstwa małe. Likwidacja takich gospodarstw przyczyniłaby się drastycznie do zmniejszenia zbiorów zbóż. Wtedy byłyby dopiero cyrki z cenami od pieczywa po mięso. Temat marnowania to temat rzeka.

W nocy -2,5 teraz pięknie słonecznie ale wieje tak silny i lodowaty wiatr, że aż huczy w domu. Okropnie przenikliwy odmraża w chwilę brodę czy policzki :unsure: a jeszcze róż nie zakopczykowałem :mad2:
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2019 12:23 przez Adrian89.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, Adasiowa, Pestka, Mamma, koma, najemnik, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 12:52 #682972

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Adrian, właśnie tacy rolnicy powinni iść na jakość produktu a nie na ilość. Jeżeli nie zaczną się zrzeszać i szukać innych rozwiązań zbytu dla swoich produktów, to jak się skończą (nie daj Bóg) dopłaty, to dopiero będzie problem.
Zresztą ten Pan o tym też mówi.
Dziś dąży się do tego, żeby wszystko sprowadzać a nie produkować...ech... Ale na to już wpływu nie mamy; ani my ani rolnicy.

W każdym razie, ja ten film zamieściłam, głównie ze względu na nas (zjadaczy chleba powszedniego) ;)

Ciągle szukam "recepty" na zdrowe życie, przywracanie zapomnianych (jakże zdrowych produktów) i większego wykorzystania potencjału jaki daje nam nawet skrawek ziemi i rosnące na nim rośliny.

A pogoda (jak to mówią niektórzy) jest zawsze ;)
Dziś trochę zelżał mróz i chyba zaczyna kropić.
Mam już 10 cudownych młodych zielononóżek :)

IMG_20191206_130116606.jpg


Byłam zrobić zdjęcie...brrrr zimno :cry3:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2019 13:36 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Marzenka, Krecik stary, bela, Adasiowa, Łatka, Pestka, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 16:08 #682977

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane dziękuję: 51908
Brrr, u nas też zimno, tak jak wczoraj. Udało mi się uchwycić pierwsze w tym sezonie :)

IMG_1290.jpg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Adasiowa, Łatka, Pestka, Mamma, koma, Nimfa, Mandorla, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 16:20 #682978

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79618
Zimno i u mnie. Co prawda koło pierwszej samochodowy termometr bajał, że +5, lecz ziemia zamarzła na tyle, że w cienistych miejscach szron utrzymał się całą dobę. To chyba była najzimniejsza noc - na dłużej. Bo dziś przed północą ma dojść do Wrocławia cieplejsze powietrze i nad ranem zacznie się nie oziębiać, a przeciwnie.



Tymczasem dziś rano było tak:







Spaceruję z jednym psem, bo Lutnia ma restrykcyjne ograniczenie ruchu do zakończenia fizjoterapii - i jakoś mi dziwnie, taki spacer w wersji kompletnie "light", jak dla emerytki :rotfl1:
Ale za to dziś testowałyśmy z Lutnią dom dla dość trudnego beagle, z łatką agresywnego - i trzymajcie kciuki, zdaniem Luteńki i mieszkanie, i pan nadadzą się.
Miłego weekendu wszystkim - bez nadmiernych zakupowo-sprzątaniowych szałów.
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2019 18:14 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, Jan4, Adasiowa, Armasza, Miragoral, Pestka, Mamma, koma, Nimfa, Mandorla, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 16:41 #682979

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
U mnie też wszystko zmrożone,najcieplej było około 13tej ,czyli +2.Ładny dzionek,ale zimny wiatr potęgował odczucie chłodu.Przyniosłam do domu zapas drewna,dziś dzień chlebowy,więc podkręcę atmosferę :dance: z pożytkiem dla nas i chleba :wink4: .W poniedziałek był piękny zachód słońca.
100_4095.jpg

Ostatnio jednak zachodzi we mgle,na różowo.
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Jan4, Adasiowa, Łatka, Pestka, Mamma, koma, Nimfa, Mandorla, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 18:12 #682983

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Poranek zimny -7 stopni.

IMG_20191206_084157.jpg


IMG_20191206_084317.jpg

Potem się rozciepliło, teraz -4
Ja dalej pracuje

IMG_20191205_114910_wm.jpg

Kolejne prace gotowe
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, Adasiowa, Łatka, Miragoral, Pestka, koma, Mandorla, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 06 Gru 2019 19:38 #683005

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
W Lublinie zimny i wietrzny dzień,ale słoneczny.Rano oszronione samochody i trawniki.Na termometrze 2*.
Dzisiaj ma być noc już bez przymrozku.
Mikołaj mi podarował

20191206_193220.jpg


miłego wieczoru
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 06 Gru 2019 19:40 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bela, Adasiowa, Łatka, koma, Nimfa, Mandorla, JaNina, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 08:40 #683046

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7832
  • Otrzymane dziękuję: 51908
Do mnie jeszcze dzisiaj zawitał Mikołaj :) Pamiętacie może, jak koleżanka podesłała mi pełny koszyk grzybów. Dzisiaj podesłała mi całą miskę suszonych :)

843EBA78-E475-4371-A4CE-1E18658F5B74.jpeg

I znowu mam humor od samego rana :hearts:
Wracając do pogody. Bardzo, ale to bardzo wieje, jest trochę cieplej, bo -2* i pada nieśmiało śnieg.
Miłej soboty :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bela, Armasza, Łatka, Miragoral, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 09:12 #683056

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6900
  • Otrzymane dziękuję: 41828
Dziś poranek wczesno-wiosenny przy temperaturze +5,4*C.Z wieczora było 2,3* i z upływem nocy ociepliło się.Niebo zachmurzone ,wcześniej trochę pomżyło.Od południa widać przejaśnienia.Podwiewa dość mocny wiaterek.Aktualnie termometr wskazuje 6,8*.Wczoraj dotarł karmnik dla ptaszków i dziś już wisi na brzoskwini.

001-260.jpg

002-204.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, bela, Armasza, Łatka, rozalia, Pestka, koma, Jaedda, Nimfa, Mandorla, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 09:17 #683057

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19263
  • Otrzymane dziękuję: 79618
JaNina wrote:
Bardzo, ale to bardzo wieje, jest trochę cieplej, bo -2* i pada nieśmiało śnieg.
A na Dolnym zgodnie z przepowiednią Niemca mrozu ni szronu nijakiego już nie było - a wieje tylko, tylko. Za to mroki, niestety, trochę mokro, a ma padać więcej. Zdjęcie sprzed chwili, z wschodniego okna:



Z powodu nocnych spadków temperatury poubierałam w ogrodzie, co się da - a nadchodzi ciepło, być może ponad 10o. I co teraz - cała robota psu na budę, rozbierać?



Z życzeniami miłej soboty - róża, tyle że chińska B) . Jeszcze kwitną, ale zaraz pójdą pod nóż.

Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2019 09:19 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bela, Armasza, Miragoral, Pestka, koma, Nimfa, Mandorla, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 11:18 #683073

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Dziś byłam na zakupach. Zajechałam też na cmentarz, aby sprzątnąć zmarznięte chryzantemy. I ogromnie zmarzłam. Temperatura +2, ale siąpi brzydka mrzawka. Do tego wieje i jest bardzo nieprzyjemnie. Teraz tylko ciepła herbatka i trzeba znaleźć czas, by zrobić obiad. No i też święta, są już tuż, tuż. Dobrze by było mieć jakiś plan. A ja wcale nie mam na nic ochoty. Mam lenia i to ogromnego. :oops: :coffe:
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Armasza, Łatka, Pestka, koma, Jaedda, Mandorla, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 12:06 #683082

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Wczoraj było słonecznie, ale za to okropnie zimno, nawet do -3 z wiatrem. Dziś pochmurno i pokapuje, ale za to +4. To już chyba tak wolę - zwłaszcza że niczego jeszcze za bardzo nie opatuliłam, zabezpieczyłam tylko dolne części krzaków (róże, hortensje) jedliną. Cebule też poprzykrywałam, ale to bardziej dla ochrony przed ptakami, niż przed mrozem :happy:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Łatka, Pestka, koma, Zielona, Jaedda, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 12:19 #683084

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9653
U mnie dziś padało rano, tem. w tej chwili to 7 stopni :supr3: Mały wiatrek.

157572099857872614083.jpg

To za oknem kuchennym, tymczasem w pomidorze :

1575721080934-1428793323.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Armasza, Pestka, koma, Zielona, Nimfa, JaNina, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 12:26 #683088

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Od rana deszczowo i wietrznie,mimo 6 stopni jakoś chłodno.
Wczoraj w kominku pokazała się taka bużka,chyba w tym roku byłam niegrzeczna :think: :wink4: :rotfl1: :rotfl1:
100_4106.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Armasza, Łatka, Pestka, koma, Nimfa, JaNina

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 07 Gru 2019 15:43 #683101

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30055
Od kilku dni noce z minusową temp.Dzisiaj w ciągu dnia 2 na plusie.
Przed domem trochę zieleni.Bardzo rozrosła się gęsiówka kaukaska,którą wiosną trzeba porządnie przerwać.


20191207_131818.jpg


Łabędz opuszcza nas na noc,ale około godz,8-ej melduje się każdego dnia.


20191207_140909.jpg


Kupiłam młode kurki,które bardzo nieśmiało opuszczają kurnik.Dynia wyrażnie im smakuje.


20191207_130824.jpg


20191207_131508.jpg


Czekam aż upiecze się moja ulubiona kiszka ziemniaczana.


20191207_140121.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, bela, Armasza, Łatka, rozalia, Miragoral, Betula, Pestka, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.479 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum