TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 09:07 #683772

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6909
  • Otrzymane dziękuję: 41929
Nocka z lekkim przymrozkiem,szron tylko na szybkach samochodowych,na trawniku nie ma.Poranek ze wstającym słońcem,które aktualnie schowało się za chmurkami.Termometr wskazuje teraz 2,6*C. i brak wiatru.Ja dziś dalej profiluję teren ,gdzie będzie szklarnia.Spokojnego weekendu i wszystkim udanych imprez urodzinowych i imieninowych. :flower1: :flower1: :bravo: :bye: :coffe: :coffe:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, Pestka, Mamma, koma, Agusiak, aga, JaNina, Termaj, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 09:08 #683773

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
Aniu Aneczko ja też dołączę do życzeń żyj mam sto lat i dłużej co by nigdy Cię tutaj mam nie zabrakło :-*

Pod Krawowem na plusie a chyba z 3 nie wiem czy dobrze widzę, trochę mi się przyciągnęło szydełkowanie, a wszystko przez Was, po co zamieszczanie mi wzory. A ja szydełkoholiczka robię. Janiołek do 3 w nocy tworzony i głowę zgubił.

15762245740341186675200.jpg



Dziś już niebo całkiem inne, słońce wg rano tak inaczej świeciło.
IMG_20191213_090645.jpg


Pozdrawiam miłego dnia,
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2019 09:10 przez sznurki Ani.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, Łatka, Betula, Mamma, koma, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 09:45 #683779

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Kochani, jak zawsze o tej porze roku jestem bardzo wzruszona Waszą pamięcią, dobrocią i życzeniami - dziękuję za każde z nich, z całego serca :kiss3:

Pozdrawiam cieplutko nucąc cichutko: "50 lat minęło jak jeden dzień..."
:flower1:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 09:59 #683782

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1852
  • Otrzymane dziękuję: 6181
Podobne aniołki jakie robi Ania wisiały na choince,która stoi w poczekalni gabinetu gdzie chodzę na rehabilitację.
Piszę były,bo codziennie jest ich mniej,a właściwie to dzisiaj wisiał już tylko jeden.Personel ich nie zdjął,a więc pacjenci -złodzieje.
U nas +2 stopnie i pada deszcz,a jeszcze kilkanaście minut temu deszcz ze śniegiem.Jest zimno,ale to z powodu dużej ilości wilgoci w powietrzu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, Marlenka, Pestka, Mamma, koma, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 10:27 #683790

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7648
Temperatura teraz zerowa, słońce przedziera się przez lekko zamglone niebo.WSZYSTKIEGO NAJ... ANIU!
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Pestka, Mamma, koma, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 10:39 #683793

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
koma wrote:
Aniu - Łatko jak czuje się Lutnia?

Marysiu - niestety, więzadło uległo dalszemu naderwaniu (całkowitemu zerwaniu?), jestem umówiona na operację we wtorek, proszę o dobra energie dla Luteńki.
Marzenka wrote:
Ja się zastanawiam jak Lutnia znosi to, że nie zabierasz Jej na spacerki :unsure: Przecież one zawsze razem :hug:

Marzenko - Lutnia jest niewątpliwie najinteligentniejszym (co absolutnie nie znaczy: najposłuszniejszym, najłagodniejszym, najmilszym...) z moich psów, nie wyłączając owczarka niemieckiego mojej młodości. Ona po prostu WIE. Wie, że nigdzie nie pójdzie, zostaje z zwieszonym łbem...



... tylko gdy wracamy, centymetr po centymetrze obwąchuje Cytrę, by choć te zapachy parkowo-łąkowe wchłonąć. :( A tak - większość dnia leży pod kominkiem, nie śpi - obserwuje i nadzoruje wszystko, swoim zwyczajem.



Gorzej sytuację znosi Cytra...Ma metrykalne imię Barbie i odpowiedni do tego rozumek, nie pojmuje, dlaczego nie biegają i nie szaleją we dwie, de facto to ona doprowadziła do dalszego uszkodzenia więzadła, skacząc na Lutnię, by sprowokować ją do zabawy. Ale oczywiście wina jest moja - nie byłam dość uważna.
Wybaczcie, że się tak rozwodzę kynologicznie.
Po bardzo ponurym ranku, z fatalnie niskim ciśnieniem, ale z temperaturą lekko nad zerem, chyba się trochę przejaśnia. A jutro ma być już całkiem ciepło, jak na grudzień, rzecz jasna. Oleander wraca na taras.
Z porannego spacerku:

Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 10:42 #683794

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Dzisiejsza pogoda nieprzyjemna,jest mokro i chłodno,na razie 0.

Aniu Adasiowa z okazji urodzin życzę Ci słońca w życiu i w ogródku,szczęścia w sercu i na podwórku,dużo zdrowia i ciepła ,wielu lat lepszych niż były ... żeby skryte marzenia się ziściły.
Nigdy się nie zmieniaj :hearts: :hearts: :hearts:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 19:04 #683835

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 2670
  • Otrzymane dziękuję: 17598
Aniu z okazji urodzin życzę Ci dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia marzeń. :flower1:

Pogoda paskudna, zimno, deszczowo i wietrznie.
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Mamma, koma, Termaj, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 09:00 #683879

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6909
  • Otrzymane dziękuję: 41929
Wieczorem pokazał się szron na dachach samochodów,a rano dziś niespodzianka tj.+5,9*C.Poranek słoneczny i teraz termometr wskazuje 8,6*.Jest ciepło wiosenne,przy braku wiatru.Kończę kawkę i do ogrodu.Spokojnego weekendu. :coffe: :bravo: :bravo: :bye: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Pestka, Mamma, koma, Termaj, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 09:01 #683880

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
Wyraźne ocieplenie. Zdjęcie zrobione o 8.30, lecz podobno już o siódmej była taka temperatura:



Jak widać, dopiero po ósmej słońce wyłania się zza horyzontu (zza blokowiska?). Na dobre widno zrobiło się właśnie, gdy fotografowałam termometr. :jeez:
Jeszcze tydzień kurczenia się światła...
Część hibiskusów, tych mocno rosnących, radykalnie przycięłam - ale na sztucznie skarlonych nadal pojawiają się kwiatki. Zostawiam białaska z życzeniami nie za bardzo zakręconego weekendu.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, Mamma, koma, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 12:00 #683892

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Aniu! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Obyś na swojej drodze spotykała ludzi, którzy będą obdarzali Cię przyjaźnią i miłością, by miłość jaką okazujesz innym ludziom i zwierzętom wróciła do Ciebie po stokroć.
A ode mnie kwintesencja lata - róże:

Bonica-4.jpg
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 13:15 #683902

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3647
  • Otrzymane dziękuję: 16725
Łateńko, przesyłam dużo pozytywnej energii i bardzo mocno trzymam kciuki za Luteńkę. Biedactwo :hug: :hug: :hug:

Mróz (a raczej mrozek odpuścił) i pada deszcz. Chyba pierwszy raz w życiu w połowie grudnia, nie widziałam jeszcze nawet padającego śniegu.
Nie żebym bardzo tęskniła, bo wolę ciepełko, ale jest zima i tak jakoś dziwnie... :dazed:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2019 13:37 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, Marlenka, Betula, koma, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 13:46 #683903

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
A ja bym chciała trochę mrozu i śniegu na Święta. Niestety w moim regionie Święta po wodzie z temperaturą +7°C.
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Marlenka, Pestka, koma, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 15:23 #683916

  • najemnik
  • najemnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1257
  • Otrzymane dziękuję: 8153
Przez ostatnie dni mżyło, podobnie dzisiaj, słońca ledwie przebłyski. Dobrze, że nie powtarzają się już poranne przymrozki. Czekam z utęsknieniem na wiosnę.
Ogrodnictwo to moje hobby, które daje satysfakcję i uczy pokory.

Zapraszam do wymiany kłączy dalii.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Betula, koma, anaka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 15:26 #683918

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6909
  • Otrzymane dziękuję: 41929
Dziś trochę popracowałem układając konstrukcję namiotu-szklarni z poliwęglanu.Tak to będzie wyglądało.Przy zakręcaniu ostatniej śrubki zaczęło mżyć i mocniej wiać.Teraz termometr wskazuje 6,6*C .Zdjęcie było robione z balkonu ze względu na deszcz.

001-263.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2019 15:27 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 15:46 #683920

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Józek szklarenka będzie piękna.Powodzenia w uprawie.

Nie wiem jak określić dzisiejszy dzień.Oby takich jak najmniej,szczególnie w grudniu przed Świętami.Temp.2-3 na plusie,brzydko,ciemno,ciągle wieje wiatr i od rana pada.W tej chwili leje.Ok.30 min temu widok z okna


20191214_150534.jpg


Byłam dzisiaj w mieście na targu.Ceny warzyw,owoców,nie wspomnę o mięsie,wprawiają w osłupienie.Jestem szczęśliwa,że mam wszystkie,potrzebne mi warzywa z własnej uprawy,jak nie przechowywane w piasku,to mrożone czy w słoikach.Jestem szczęściarą,bo ryby też mam swoje/karp,szczupak,amur/.Zmarznięta wróciłam do domu,gdzie czekał Mikołaj z gorącą herbatką.


20191213_170552.jpg


Większość dekoracji ma już swoje miejsce.


20191213_170315.jpg


Brakuje jeszcze choinki.
Maria
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 15:51 #683921

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1852
  • Otrzymane dziękuję: 6181
Łatko! Widać,że lubią Ciebie hibiskusy.Są piękne.Ja już niczego nie dokupuję jak jakiś nie przeżyje, a to z tego powodu że wiele to kilkudziesięcioletnie egzemplarze. Nic zielonego nie wyrzucam, a tylko przesadzam do większych doniczek, lub dzielę na dwa.
Na zdjęciu sansewieria.Chyba już ma z 40 lat.U mnie jest co najmniej trzydzieści,a jak ją dostałam to już była ogromna. Od kilku lat podzielona na dwie donice.
Sansiewieria.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Łatka, Marlenka, Betula, Pestka, Agusiak, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 14 Gru 2019 19:26 #683941

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11731
Teoretycznie na plusie ale odpuściłem sobie dezynfekcję tunelu. Rano zobaczę jaka była najniższa temperatura nocą.
012-49.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Pestka, Agusiak, anaka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.479 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum