TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 20:45 #683641

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
Kolejny zimny dzień - z ujemną temperaturą utrzymującą się przy gruncie całą dobę. Nie sprawdzałam, ale szron w trawie nie stopniał. Po południu i do wieczora trochę używałam samochodu, zerkałam co jakiś czas na termometr - między drugą a szóstą temperatura prawie stała w miejscu, między +1 a +2 stopnie.
Dodam, że moje październikowe przeczucie sprawdziło się - w moim mieście spadek poniżej zera był wtedy, zepsuł mi dalie - i następny raz końcem pierwszej dekady grudnia. Musiało tak być?
A to obrazki z arcysłonecznego poranka:





Jak widać - opatuliłam wszystkie hortensje ogrodowe, a karczochy nakryłam przezroczystymi pojemnikami plastikowymi. Takie mini-szklarenki zimne im zafundowałam. Czy dobrze - nie wiem.
Ostatnio zmieniany: 11 Gru 2019 20:47 przez Łatka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, rozalia, Betula, Pestka, koma, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 21:03 #683644

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
W Lublinie ładny dzień,rano szron na dachach domów,ale później słoneczko i -1.Dałam radę i umyłam po powrocie do domu 3 okna
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, Betula, koma, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 11 Gru 2019 22:05 #683654

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52010
Zimno. Teraz jest -6*. Bardzo lubię jak Święta są białe, ale w tym roku chyba na to nadziei nie ma. Te zdjęcie zrobiłam dwa lata temu, ale już po Świętach, bo 29.12. 2017. Ślicznie było, ale krótko :dry:

8572F945-545B-45D9-B498-2374FCE07694.jpeg
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Iwona M, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, Betula, bietkae, koma, Nimfa, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 08:20 #683671

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7648
No i doczekałam się pierwszego śniegu który za chwilę zniknie ,bo na termometrze +1.
P_20191212_074102_vHDR_Auto.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 09:18 #683675

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52010
U nas pięknie świeci słońce, a na termometrze -6*, było -7*. Miałam jechać rano do sklepu, ale moje pędzidło nie odpaliło :evil: Jest już bardzo długo ze mną i miewa czasem takie wyskoki, ale i tak je lubię :happy:
Miłego dnia :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, Betula, koma, Nimfa, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 10:45 #683680

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6909
  • Otrzymane dziękuję: 41927
Wieczorem było -2,4*C,a rano trochę cieplej -0,9*C.Oczywiście wszystko oszronione i ziemia zmarznięta.Poranek słoneczny,a teraz już zachmurzyło się,choć od południa widać pasy rozjaśnionego nieba.Teraz termometr wskazuje 3,8*.Podwiewa spokojny wiaterek.Nie jest najgorzej,choć ze zwględu na zamarzniętą ziemię nic się nie da zrobić.Tak dziś wygląda mój zimowy czosnek.

002-205.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Łatka, rozalia, Betula, koma, Agusiak, Nimfa, Evien, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 10:45 #683681

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3931
  • Otrzymane dziękuję: 21018
Po kolei 3 noce na minus. Dziś było -5, teraz +1.
Potrzebuję jeszcze kilka dni dzień i noc na "plus". Ech marzenia...

Dzisiejszy wschód słońca:
PC125631.jpg


Co to leci?
PC115594.jpg


Spokojnego dnia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Łatka, rozalia, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 11:33 #683685

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Co to leci?

To czaple. U nas też jest ich sporawo. Najbardziej lubię je oglądać jak stoją w mokradłach, na skraju rzeki i chyba polują na ryby, chociaż w locie są przepiękne. Niestety, są bardzo płochliwe. Jesienią jedną zawsze płoszyłam rankiem, jak dochodziłam z psem prostopadłą drogą do rzeki. Mniej więcej jak byłam zawsze w tym samym miejscu, (około 50 metrów) zrywała się do lotu. Pewnego dnia przestała się pojawiać; brakuje mi jej :)
Ogród - mój optymizm.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, rozalia, CHI, Betula, koma, Germanek, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 11:33 #683686

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Małgosiu, nie mam punktu odniesienia, ale sądząc po sylwetce w locie ... myślę, że to czaple.

Poznań od kilku dni zimny, z lekkim przymrozkiem nocą i nad ranem. Wczorajszy dzień był słoneczny, bardzo rześki, a jednak silny wiatr mocno wyziębiał powietrze - momentami nie pomagały nawet czapka, szal i grube rękawice. Dzisiaj z kolei niebo zasnute niskimi, szarymi chmurami, temperatura powoli się podnosi, a do świątecznej atmosfery trochę brakuje - może jutrzejsze pieczenie pierniczków wniesie bożonarodzeniowy nastrój, ale .... nie tylko to...

Kochani - jest wzruszający promyczek nadziei, który Wam zawdzięczam - z całego serca dziękuję :hug:



Pozdrawiam cieplutko i życzę bardzo spokojnego i dobrego dnia.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 13:40 #683696

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Aniu będzie dobrze.Trzymamy kciuki.
Po minusowej/-3/temperaturze w nocy,w ciągu dnia +2.Lekki powiew wiatru,dość pochmurno.Widoczne za chmurami słońce niestety nie może się przez nie przebić.


20191212_124937.jpg


Na cienkiej warstwie lodu na stawie topnieje śnieg,tworząc ładny,zmieniający się wzór


20191212_124403.jpg


Krótka wizyta w warzywniku.Zostawiony w gruncie seler korzeniowy,pietruszka naciowa.Truskawki mają kwiaty.


20191212_124054.jpg


20191212_124122.jpg


20191212_124252.jpg
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Kaja, Łatka, rozalia, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 15:24 #683705

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79723
CHI wrote:
Potrzebuję jeszcze kilka dni dzień i noc na "plus". Ech marzenia...

Mówisz-masz, od poniedziałku prawie do wigilii, sprawdź sama u Niemca. :lol:

CHI wrote:
Co to leci?
PC115594.jpg

Na pewno czaple - tylko czy "nasze", siwe? W słońcu wyglądają jak czaple białe...Pozwalam sobie zacytować za Wikipedią:

"W Polsce czapla biała podgatunku nominatywnego Ardea alba alba to licznie zalatujący, od niedawna skrajnie nieliczny ptak lęgowy. Wcześniej północny zasięg gniazdowania przebiegał przez Czechy i Słowację, obecnie następuje ekspansja tego gatunku na północ. Pierwszy przypadek gniazdowania w Polsce odkryto w 1997 roku nad Biebrzą, kolejne stwierdzone lęgowiska znajdowały się m.in. na zbiorniku Jeziorsko[7] i w ujściu Warty w Słońsku. Regularnie (dawniej wyjątkowo[8]) zimuje, zwłaszcza w południowej i zachodniej części kraju[9]. Najważniejsze zimowiska to: Park Narodowy „Ujście Warty”, Stawy Milickie i Dolina Dolnej Odry"

Czyli - u nas tak jakby.
Czaple wcale nie są tak skrajnie płochliwe, przynajmniej część populacji przystosowała się nawet do życia w takim mieście, jak Wrocław. Wiem, co piszę - póki pracowałam, miałam widok z okna na ich siedlisko u zbiegu Oławy i Odry. Koło Mostu Grunwaldzkiego, jeśli komuś to coś więcej mówi. Samo centrum.

Jak napisał Józio - rano było zimno, lecz ładnie, systematycznie temperatura i zachmurzenie rosną, a ciśnienie spada, potrzebna ratunkowa :coffe:
I coś ładnego na parapecie:

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, rozalia, koma, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 15:41 #683706

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Aniu - Łatko jak czuje się Lutnia? Mam nadzieję,że coraz lepiej.
Maria
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 15:46 #683708

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
Ja się zastanawiam jak Lutnia znosi to, że nie zabierasz Jej na spacerki :unsure: Przecież one zawsze razem :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Łatka, anaka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 12 Gru 2019 17:38 #683715

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Rano było pięknie,słonecznie i wiosennie,ale lekko mroziło.Póżniej zaczęło się chmurzyć i około południa temperatura podskoczyła do 2 stopni na plusie.Chyba będzie spadek ciśnienia,bo mam spadek nastroju...muszę chyba sięgnąć po coś słodkiego :jeez:
100_4112.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Kaja, Łatka, rozalia, Nimfa, JaNina, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 00:11 #683750

  • sznurki Ani
  • sznurki Ani's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 3997
IMG_20191212_081253.jpg


IMG_20191212_081212.jpg

Kolejny słoneczny mroźny poranek.
Później nawet przyjemnie. Aktualnie +1
Późna pora już a mnie jeszcze się szydełko chce.
Szopka gotowa jutro pokaże fotki.
Dziś jeszcze ukończyłam część gwiazdek i chciałam zrobić zdjęcie no to mam 7 gwiazd :-) bo przecież jak może mama tylko szydełkowi fotki robić :-)
IMG_20191212_101701.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, JaNina, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 07:33 #683757

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7850
  • Otrzymane dziękuję: 52010
Oj, niedobrze :ohmy: Nie dość, że trzynastego w piątek, to jeszcze przy lekkim minusie pada jakaś drobnica. Szklanka na chodnikach, aż strach się bać :jeez: Wczoraj moje pędzidło nie odpaliło, to dzisiaj postanowiłam, że ja nie odpalam, a co? Przygnieciona swoim szczęściem, powoli ląduję swój akumulator, oczywiście kawą


14EE3E0B-9ECF-4746-A2F4-8D48A8945295.jpeg


Uważajcie na siebie :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2019 07:35 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Marzenka, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, rozalia, Nimfa, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 08:28 #683762

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9656
ANIU wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, mnóstwo zdrowia dla Ciebie i ogoniastych.
Spełnienia wszystkich marzeń, cierpliwości do warzywnych ludków. :flower2: :flower1: :flower2: :flower1: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :flower2: :drink1: :drink1:

Pogodowo: Włocławek wczoraj lekko mroźny, dziś mokry, bo deszcz. Lekki powiewa wiater :tongue2:
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2019 08:30 przez Marzenka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, Agusiak, sznurki Ani, anaka, Barborka

Pogoda w naszych warzywnikach cz. VIII 13 Gru 2019 08:46 #683768

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Też się dołączę, do tych wspaniałych życzeń : Aniu samych uśmiechów, wszelkiej radości, sukcesów w uprawie roślinek i mega dużo zdrowia :)
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Łatka, anaka, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.679 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum