TEMAT: UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 20:07 #713145

• pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 29604
Jak już o Czekistach mowa. Wysadziłem na uboczu dziś ostatnie, niewydarzone egzemplarze rozsady tej odmiany pomidorów. Żal mi było wyrzucać. Może coś z nich będzie.

IMG_2340.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, magnes, ewakatarzyna

Zielone okna z estimeble.pl

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 20:15 #713147

• efta18
  • efta18's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 138
jarekcda wrote:
Kolor fioletowy to zły znak- coś się dzieje niedobrego. Pomidory często chorują na zgorzel postawy łodygi- brązowe tuż przy ziemi- sprawdź. W tym miejscu powinno sie zrobić kopczyk- pomidor nie lubi tu wilgoci. Możliwe, że pomidor jest "głodny"- trzeba go podsypać nawozami lub gnojówką.
Łodyga w przekroju była zielona i nie zauważyłam by było coś z nią nie tak.
Gdy ziemia przeschnie spróbuje dać nawozu. Zobaczymy czy to coś pomoże
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 20:30 #713151

• pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 29604
Jak już, to pod jeden krzak, albo oprysk. Chyba, że masz analizę gleby.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2020 20:30 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 21:32 #713158

• bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3628
Józiu ja myślałam, że jak wysiałam pomidory 8 i 9 maja to już pobiłam rekord w terminie. Okazuje się, że Ty jesteś odważniejszy :) A to sadzonki, które nie mają jeszcze miesiąca życia, stały na tarasie w szklarence nawet w zimne majowe noce
20200604_180531.jpg

20200604_180538.jpg

A te poniżej to resztki nie pikowane, żyją i ładnie rosną więc czekam aż znajdzie się chętny i je przygarnie :rotfl1:
20200604_180545.jpg
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2020 21:34 przez bietkae. Powód: dodano tekst
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Azbi, Nimfa

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 21:40 #713159

• Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3075
Adasiowa wrote:
Dwie pomidorowe odmiany, które są w tym roku dla mnie nowością ( i wyzwaniem ) okazały się niemal całe fioletowe; począwszy od łodygi, ogonków i blaszek liściowych, a nawet korzonków ( !!! ).
Są to Pink Syberian Tiger i Queen of the Night. Krzaczki są zdrowe, bryłki korzeniowe równomiernie i silnie przerosły podłoże w kubkach, a nawet zawiązały się pąki kwiatowe.
Być może ten fioletowo-bordowy kolor w ich przypadku jest cechą odmianową - zobaczymy, jak zachowają się w przyszłości, bo dopiero dzisiaj trafiły do gruntu, zresztą jak wszystkie pozostałe pomidorki.

Teraz zaklinamy pogodę, aby nam wszystkim dopisywała :hug:
Mam w tym roku Pink Syberian Tiger- u mnie też fioletowy. Widać taka jego uroda :) .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Azbi

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 21:42 #713161

• Azbi
  • Azbi's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 428
A ja dzisiaj sadziłam pomidory, ale w druga stronę :), ja dzisiaj przesadzałam z gruntu do donicy:). Pomidory do gruntu wysadziłam dwa tygodnie temu, od tego czasu biedlulki przeszły ostre zlewy, gradobicie i silne chłody poranne. Z normalnych ładnych krzaczków zrobiły się straszydła. Wykopałam 10 krzaków i włożyłam do donic w podłoże do warzyw, z gruntu zabrałam tylko te na na których najbardziej mi zależało, mam nadzieję że na tarasie pod zadaszeniem trochę odżyją i choć na jednym gronie wydadzą plon na przyszłoroczne nasionka, reszta została w gruncie i na nie już machnęłam ręką, zwłaszcza po tym jak zobaczyłam prognozę pogody na następny tydzień dla mojego regionu. Papryki pewnie też padną i tyle mi pozostanie z nich, że będę miała wspomnienia jak to mi się pięknie w tym roku udały rozsady, naprawdę wyjątkowo pięknie rosły jak w żadnym poprzednim :(
W foliaku też nie lepiej, mam początki szarej pleśni, mam teren pochyły przy mocnych ulewach woda spływająca z dachów płynie mocnym strumieniem w dół, a i po drodze ma właśnie mój foliak, dzisiaj robiliśmy od tej strony nowy dodatkowy drenaż, licząc że może dodatkowa rura drenażowa odprowadzi nadmiar wodę od foliaka w inną część ogrodu. Na szarą pleśń dozuje PW i HT w zwiększonych dawkach, ale coś czuję, ze bez ostrej chemii nie obejdzie się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Betula, bietkae, najemnik, y_y, Nimfa

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:03 #713164

• bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 3628
Pink Syberian Tiger u mnie też jest fioletowy i taki powinien być :) tomatland.ru/catalog/3618
Pozdrawiam Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, galka68

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:18 #713167

• galka68
  • galka68's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 680
Tych Tigerow to pare odmian, ma byc siny))), jak St.Peppers
U mnie slabo ruszylo w duzym tonelu(((, to znaczy owoce zawiazaly, a same nic nie ruszyly i nie podrosly(((, moze cieplo im pomoze, w malym sa drzewa, na dworzu ladne ... trudno, nic nie zrobie (((, juz popryskalam zeby cos chociaz im lepiej bylo
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, bietkae

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:30 #713170

• efta18
  • efta18's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 138
pomodoro nie mam analizy. Wcześniej już to wspomniałam. Oczywiście najpierw pod jeden krzak.

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:44 #713173

• galka68
  • galka68's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 680
Adasiowa wrote:
Dwie pomidorowe odmiany, które są w tym roku dla mnie nowością ( i wyzwaniem ) okazały się niemal całe fioletowe; począwszy od łodygi, ogonków i blaszek liściowych, a nawet korzonków ( !!! ).
Są to Pink Syberian Tiger i Queen of the Night. Krzaczki są zdrowe, bryłki korzeniowe równomiernie i silnie przerosły podłoże w kubkach, a nawet zawiązały się pąki kwiatowe.
Być może ten fioletowo-bordowy kolor w ich przypadku jest cechą odmianową - zobaczymy, jak zachowają się w przyszłości, bo dopiero dzisiaj trafiły do gruntu, zresztą jak wszystkie pozostałe pomidorki.

Teraz zaklinamy pogodę, aby nam wszystkim dopisywała :hug:
Aniu, Krolowa Nocy tak ma, to nie choroba, nam w tym roku Elfi, tez obydwa fioletowe , szkoda , ze nie wyslalam jeszcze ci Serganta, moj mial bardzo fioletowe owoce, az czarne, potem wybarwil sie na czerwonomalinowy, ale u mnie nie lubia fioletowych, to nie sadze wiecej. Juz jakos poprosili zeby nie bylo dziwnych, tylko nasze proste ))).
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, ewakatarzyna

Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Adasiowa, Betula, Kasionek, Horti
Wygenerowano w 0.132 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum