TEMAT: UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 20:07 #713145

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Jak już o Czekistach mowa. Wysadziłem na uboczu dziś ostatnie, niewydarzone egzemplarze rozsady tej odmiany pomidorów. Żal mi było wyrzucać. Może coś z nich będzie.


IMG_2340.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Marlenka, bietkae, magnes, anaka, ewakatarzyna, zwykły chłop


Zielone okna z estimeble.pl

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 20:15 #713147

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
jarekcda wrote:
Kolor fioletowy to zły znak- coś się dzieje niedobrego. Pomidory często chorują na zgorzel postawy łodygi- brązowe tuż przy ziemi- sprawdź. W tym miejscu powinno sie zrobić kopczyk- pomidor nie lubi tu wilgoci. Możliwe, że pomidor jest "głodny"- trzeba go podsypać nawozami lub gnojówką.
Łodyga w przekroju była zielona i nie zauważyłam by było coś z nią nie tak.
Gdy ziemia przeschnie spróbuje dać nawozu. Zobaczymy czy to coś pomoże
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, bietkae, anaka

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 20:30 #713151

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Jak już, to pod jeden krzak, albo oprysk. Chyba, że masz analizę gleby.
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2020 20:30 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 21:32 #713158

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11321
Józiu ja myślałam, że jak wysiałam pomidory 8 i 9 maja to już pobiłam rekord w terminie. Okazuje się, że Ty jesteś odważniejszy :) A to sadzonki, które nie mają jeszcze miesiąca życia, stały na tarasie w szklarence nawet w zimne majowe noce
20200604_180531.jpg


20200604_180538.jpg

A te poniżej to resztki nie pikowane, żyją i ładnie rosną więc czekam aż znajdzie się chętny i je przygarnie :rotfl1:
20200604_180545.jpg
Pozdrawiam Ela
Ostatnio zmieniany: 06 Cze 2020 21:34 przez bietkae. Powód: dodano tekst
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Adasiowa, Marlenka, Azbi, Piotras, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 21:40 #713159

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1648
  • Otrzymane dziękuję: 3556
Adasiowa wrote:
Dwie pomidorowe odmiany, które są w tym roku dla mnie nowością ( i wyzwaniem ) okazały się niemal całe fioletowe; począwszy od łodygi, ogonków i blaszek liściowych, a nawet korzonków ( !!! ).
Są to Pink Syberian Tiger i Queen of the Night. Krzaczki są zdrowe, bryłki korzeniowe równomiernie i silnie przerosły podłoże w kubkach, a nawet zawiązały się pąki kwiatowe.
Być może ten fioletowo-bordowy kolor w ich przypadku jest cechą odmianową - zobaczymy, jak zachowają się w przyszłości, bo dopiero dzisiaj trafiły do gruntu, zresztą jak wszystkie pozostałe pomidorki.

Teraz zaklinamy pogodę, aby nam wszystkim dopisywała :hug:
Mam w tym roku Pink Syberian Tiger- u mnie też fioletowy. Widać taka jego uroda :) .
Pozdrawiam cieplutko
Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, bietkae, Azbi, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 21:42 #713161

  • Azbi
  • Azbi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 123
  • Otrzymane dziękuję: 480
A ja dzisiaj sadziłam pomidory, ale w druga stronę :), ja dzisiaj przesadzałam z gruntu do donicy:). Pomidory do gruntu wysadziłam dwa tygodnie temu, od tego czasu biedlulki przeszły ostre zlewy, gradobicie i silne chłody poranne. Z normalnych ładnych krzaczków zrobiły się straszydła. Wykopałam 10 krzaków i włożyłam do donic w podłoże do warzyw, z gruntu zabrałam tylko te na na których najbardziej mi zależało, mam nadzieję że na tarasie pod zadaszeniem trochę odżyją i choć na jednym gronie wydadzą plon na przyszłoroczne nasionka, reszta została w gruncie i na nie już machnęłam ręką, zwłaszcza po tym jak zobaczyłam prognozę pogody na następny tydzień dla mojego regionu. Papryki pewnie też padną i tyle mi pozostanie z nich, że będę miała wspomnienia jak to mi się pięknie w tym roku udały rozsady, naprawdę wyjątkowo pięknie rosły jak w żadnym poprzednim :(
W foliaku też nie lepiej, mam początki szarej pleśni, mam teren pochyły przy mocnych ulewach woda spływająca z dachów płynie mocnym strumieniem w dół, a i po drodze ma właśnie mój foliak, dzisiaj robiliśmy od tej strony nowy dodatkowy drenaż, licząc że może dodatkowa rura drenażowa odprowadzi nadmiar wodę od foliaka w inną część ogrodu. Na szarą pleśń dozuje PW i HT w zwiększonych dawkach, ale coś czuję, ze bez ostrej chemii nie obejdzie się.
Temat został zablokowany.

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:03 #713164

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1987
  • Otrzymane dziękuję: 11321
Pink Syberian Tiger u mnie też jest fioletowy i taki powinien być :) tomatland.ru/catalog/3618
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, galka68, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:18 #713167

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Tych Tigerow to pare odmian, ma byc siny))), jak St.Peppers
U mnie slabo ruszylo w duzym tonelu(((, to znaczy owoce zawiazaly, a same nic nie ruszyly i nie podrosly(((, moze cieplo im pomoze, w malym sa drzewa, na dworzu ladne ... trudno, nic nie zrobie (((, juz popryskalam zeby cos chociaz im lepiej bylo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Marlenka, Betula, bietkae, aga, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:30 #713170

  • efta18
  • efta18's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 792
pomodoro nie mam analizy. Wcześniej już to wspomniałam. Oczywiście najpierw pod jeden krzak.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 06 Cze 2020 22:44 #713173

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Adasiowa wrote:
Dwie pomidorowe odmiany, które są w tym roku dla mnie nowością ( i wyzwaniem ) okazały się niemal całe fioletowe; począwszy od łodygi, ogonków i blaszek liściowych, a nawet korzonków ( !!! ).
Są to Pink Syberian Tiger i Queen of the Night. Krzaczki są zdrowe, bryłki korzeniowe równomiernie i silnie przerosły podłoże w kubkach, a nawet zawiązały się pąki kwiatowe.
Być może ten fioletowo-bordowy kolor w ich przypadku jest cechą odmianową - zobaczymy, jak zachowają się w przyszłości, bo dopiero dzisiaj trafiły do gruntu, zresztą jak wszystkie pozostałe pomidorki.

Teraz zaklinamy pogodę, aby nam wszystkim dopisywała :hug:
Aniu, Krolowa Nocy tak ma, to nie choroba, nam w tym roku Elfi, tez obydwa fioletowe , szkoda , ze nie wyslalam jeszcze ci Serganta, moj mial bardzo fioletowe owoce, az czarne, potem wybarwil sie na czerwonomalinowy, ale u mnie nie lubia fioletowych, to nie sadze wiecej. Juz jakos poprosili zeby nie bylo dziwnych, tylko nasze proste ))).
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 06:26 #713183

  • janinka-n
  • janinka-n's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Witam wszystkich odwiedzanych i odwiedzających.
  • Posty: 602
  • Otrzymane dziękuję: 1647
Moje uprawy pomidorów stoją pod wielkim znakiem zapytania.Tyle odmian na których mi tak zależało,poległo.Jeszcze na dokładkę,po wysadzeniu na polu niedobitków,
co rano zbierałam podgryzione górne części.Jakaś tragedia.Przesadzałam co bardziej pożądane sztuki do donic.I w końcu przyszło ciepełko.Może uda się spróbować
cokolwiek.Nie mam już wygórowanych pragnień.Niech tylko cokolwiek urośnie.



IMG_20200607_060051.jpg


IMG_20200607_060036.jpg


IMG_20200607_060140.jpg


IMG_20200607_055742.jpg


IMG_20200607_055721.jpg
Temat został zablokowany.

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 06:51 #713185

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3928
  • Otrzymane dziękuję: 21000
Na razie to nie jest "rok na pomidory" - chyba, ze coś się zmieni.

Po ubiegłorocznych doświadczeniach nic nie wysiewałam. Trochę fajnych dostałam (dziękuję Darczyńcom), niestety i mnie dopadła "plaga na pomidory". U mnie były to koguty, co się dorwały do sadzonek i mrówki. Mrówki załatwiły też cześć papryki. Oczywiście wszystko w doniczkach. Jak się trochę ogarnę, to napiszę, co przeżyło

Do tzw gruntu (tzn na zewnątrz tuneliku) wysadziłam trzy.
P6076877.jpg


Reszta w foliaczku, jeszcze nie w donicach docelowych.. We czwartek "wyskoczyłam na szybko" na targ i dokupiłam kilka krzaczków. Ale są niepodpisane i będzie zabawa. Na pewno mam Marzano - bo jest etykietka, ale nie wiem który to, bo wypadła :happy3:
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2020 07:18 przez CHI.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Marlenka, janinka-n, Betula, bietkae, Agusiak, aga, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 12:01 #713221

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
bietkae wrote:
Pink Syberian Tiger u mnie też jest fioletowy i taki powinien być :) tomatland.ru/catalog/3618

W tym katalogu widać, że krzaki mają zielone łodygi ,a nie fioletowe.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, M a r i u s z, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 12:11 #713226

  • galka68
  • galka68's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 238
  • Otrzymane dziękuję: 1565
Szanowny Pomodoro, z tymi Tygrysami caly zamet wyszedl, one sie troche pomieszaly, zaraz sprobuje znalezc swoje zdjecia Krolowy nocy , Siniej gruszy i Tygrysa ... wyraznie fioletowe lodygi maja , tylko nie wiem czy znajde , albo w katalogu innego rosyjskiego forum znajde.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 12:22 #713230

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
U mnie dzień zaczął się wspaniale, ale tylko zaczął.

Niestety podczas podwiązywania złamałam pomidora purple russian.
Masakra że 30 centymetrów od góry.

Nie ma ratunku, nadzieję tylko mam, że puści wilki i coś z tego będzie.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rychu44, Marlenka, bietkae, anaka, ewakatarzyna

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 12:45 #713232

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6895
  • Otrzymane dziękuję: 41764
Wsadź odłamany czubek do wody i będziesz miała nową sadzonkę.Pamiętaj aby pozostawić nie więcej jak dwie gałązki.Daj ją do wody przegotowanej w widocznym(jasnym) miejscu.Po 3-4 dniach powinna wypuści :bravo: :bravo: :bye: :bye: :coffe: :coffe: korzonki.
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 07 Cze 2020 12:46 przez Krecik stary. Powód: poprawki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, Piotras, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 12:53 #713236

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14169
Dziękuję Józiu!

Już się robi :hearts:
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bietkae

UPRAWA POMIDORÓW W ODKRYTYM GRUNCIE I POD OSŁONAMI 2020 07 Cze 2020 13:03 #713238

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Nie więcej listków


IMG_0961-3.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, bietkae, Piotras, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.895 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum