TEMAT: Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 05:47 #700107

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Witam w poniedziałek

Zimno -4 stopnie, ale niebo bez chmur, będzie bardzo słonecznie.

Zacznijcie dobrze tydzień, pozdrawiam
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, lucysia, Mamma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Mirek19


Zielone okna z estimeble.pl

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 06:11 #700109

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3650
  • Otrzymane dziękuję: 16748
Wiosną zaczynają się pogodowe anomalia :mad2:
Jakie...ano takie.
IMG_20200323_055622836.jpg

Całą zimę było dość stabilnie, temperatura nie spadła poniżej -5*C a teraz :jeez:
Mimo wszystko, pozdrawiam ciepło :bye:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2020 06:13 przez Mamma.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 06:29 #700110

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1791
  • Otrzymane dziękuję: 7661
-8,To najniższa temperatura tej zimy u mnie. Czosnek całkiem oklapł. Czyste niebo, zapowiada się piękny słoneczny dzień. Ci co nie muszą pracować niech zostaną w domu.Optymistycznego nastroju wszystkim życzę. :bye:
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Łatka, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 06:32 #700111

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7893
  • Otrzymane dziękuję: 52321
O godzinie 5, było -7*. Teraz już świeci słońce na bezchmurnym niebie. Jeszcze chyba jedna tak zimna noc, później już trochę lepiej, ale dalej poniżej zera. Trzymajcie się ciepło i zdrowo :bye:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, zwykły chłop, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 06:54 #700113

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
U mnie też zimno, o 6 rano było -8, razem z psami na dwór wybiegła kocica, wróciła szybciej niż one.
Trzymajcie się ciepło i uważajcie na siebie, dobrego dnia :)

Gorąca kawa na dobry początek dnia.

9ec10e9500609418102c792d9c90e30c-2.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 06:59 #700114

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Witajcie czytając Wasze wpisy powinnam się cieszyć, że u mnie o 4tej nad ranem tylko minus 5.
Smuci mnie, że moje kwitnące morele na bank przemarzły.
Ot ironia losu w zeszłym roku posmakowaliśmy jakie pyszne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, najemnik, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 07:17 #700116

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
O 6-tej rano było 8,5°C. Wysadzony do gruntu groszek mimo okrycia zmarzł. Na szczęście wysadziłam tylko część. Czosnek ma się dobrze. Jeszcze dwie noce z przymrozkiem przede nami.
Miłego tygodnia Wszystkim życzę!
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 07:17 #700117

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6923
  • Otrzymane dziękuję: 42098
O godz.5 termometr balkonowy wskazał -0,5*C,natomiast od północy -4*.Na samochodach i trawniku jest szron.Aktualnie mocno świeci słoneczko i temperatura wzrosła do +2,8*.Na razie nie ma wiatru.Wszystkim życzę spokojnego dnia.Brzoskwinia jeszcze nie kwitnie,ale pąki są już mocno różowe.
004-138.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 07:48 #700120

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
U mnie -5 wczoraj co chwilę przechodziła śnieżyca, ale lokalnie. Wieczorem w Chorzowie zrobiło się biało
90677102_228521588228440_6697162579329941504_n.jpg


A 10km dalej w Rudzie bezśnieżnie :supr3: Niech to szybko minie :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, rozalia, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 08:13 #700125

  • Mirek19
  • Mirek19's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2076
  • Otrzymane dziękuję: 11374
Nad ranem było -5°C, obecnie czyste niebie i słońce świeci pełną mocą.
Jeszcze kilka dni i powinno już być lepiej... :idea1:
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, rozalia, CHI, Betula, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 09:31 #700142

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Jeszcze kilka wczorajszych zdjęć wiosny w ogrodzie.
Wrzosiec:

wrzosiec.jpg


Forsycja rozwija pierwsze kwiaty:

forsycja-2.jpg


forsycja2.jpg



Pierwsze młode listki berberysu odm. Pow-wow wyglądają jak kwiaty:

berberys.jpg


berberys2-2.jpg


Golteria posadzona jesienią (kupiona na wyprzedaży za całą złotówkę) całą zimę zdobiła owocami rabatkę przed domem. Mam nadzieję, że się rozrośnie, bo ładna jest. Nie wiem co to za odmiana, ale owoce ma bardzo duże:

golteria.jpg


Cały sezon zdobi ogród kiedyś bardzo modna, teraz trochę zapomniana trzmielina Fortune'a:

trzmielina.jpg


Odmiany nie znam, bo szczepki dostałam. Ma już 10 lat i zaczyna się ładnie piąć po ścianie.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2020 09:33 przez Betula.
Temat został zablokowany.

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 10:00 #700147

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Moje córki mają szkołę i studnia przez internet. Starsza w ubiegłym tygodniu miała tylko wykłady, które poszły gładko. A dziś były pierwsze ćwiczenia i prowadząca niespodziewanie poprosiła o włączenie kamerek. I Cała grupa mogła zobaczyć moją córkę w turbanie na głowie (świeżo spod prysznica), jej kolegę jedzącego śniadanie, innego jadącego samochodem i kilka osób w piżamach :)
Podobno jakaś szkoła wysłała maile do rodziców z prośbą by w zasięgu kamer chodzili w kompletnym ubraniu, bo pewnych rzeczy nie da się odzobaczyć :happy3:
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, Krecik stary, rozalia, CHI, Agusiak, Nimfa, anaka, Barborka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 10:24 #700151

  • ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1746
  • Otrzymane dziękuję: 12783
U nas było -9. Teraz termometr na wschodnim oknie pokazuje 0 stopni.
Niebo prawie bez chmur. Wieje zimny wiatr. Rano Hilek zrobił swoje i w trymiga pognał do domu :happy3:



biedronka.jpg



Spokojnego tygodnia :flower1:
Pozdrawiam Ewa
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Łatka, rozalia, CHI, Nimfa, anaka, Barborka, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 12:23 #700179

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1194
  • Otrzymane dziękuję: 2308
W nocy było na minusie, bo oczko w ogrodzie zamarzło. Teraz termometr pokazuje 4,7 stopnia. Ale to zaciszne miejsce i termometr zawsze "cygani' o jakieś 2 st. Czyli jest niewiele ponad zero. Wieje nieprzyjemny wiatr, słonko akurat schowało się za chmury.
A poza tym wiecie, że dzisiaj jest Międzynarodowy dzień meteorologii?
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Pestka, koma, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek, Mirek19

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 12:26 #700180

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1194
  • Otrzymane dziękuję: 2308
Oto co przeczytałam na stronie www.meteo.pl/ , skopione z tej strony prowadzonej przez synoptyków z Uniwersytetu Warszawskiego.

"23 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ METEOROLOGII - KLIMAT I WODA
Dzisiaj po raz 70 obchodzona jest rocznica powołania w 1950 roku Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO). Współdziałanie wielu krajów na rzecz poznania atmosfery jest jeszcze wcześniejsze – Międzynarodowa Organizacja Meteorologiczna (IMO) działała od 1873 do 1950 roku, czyli jeszcze wcześniej przez 77 lat. Meteorologia będąca dziedziną działalności zarówno naukowej jak i operacyjnej, ściśle związanej ze współpracą międzynarodową wytworzyła jeszcze przed rozwojem techniki komputerowej i telekomunikacyjnej skuteczne metody oceny i prognozowania niebezpiecznych zjawisk pogody. Obecnie, korzystając z lawinowego rozwoju tych dziedzin uruchomiono wiele dodatkowych metod pomiarowych, analitycznych i prognostycznych pozwalających na bardziej precyzyjną ocenę i prognozowanie stanu atmosfery i hydrosfery – a tym samym zagrożeń z tej strony.
Współczesny meteorolog na co dzień korzysta z dokładnych zdjęć satelitarnych, zarówno z satelitów meteo (NOAA i Meteosat) jak też z satelitów środowiskowych, korzysta z danych dostarczanych przez sieci specjalizowanych radarów „prześwietlających” chmury i strefy opadów. Sieć stacji synoptycznych co do ilości i lokalizacji nie zmienia się, ale została lepiej wyposażona, ponadto pojawiły się liczne stacje instytucji, a nawet osób prywatnych, udostępniających pomierzone dane „on line”.
Jednak największym postępem w meteorologii operacyjnej jest bezustanne realizowanie numerycznego prognozowania pogody – zarówno w skali globalnej (modele GFS, AVN, ETA, UKMO, DWD, ALADIN) jak też w skali regionalnej, jak między innymi modele liczone w ICM UW. Ilość informacji prognostycznej tworzonej przez modele jest zdecydowanie wyższa od tego, co może wykonać nawet zespół kilku doświadczonych synoptyków. Powszechne uznanie, którym cieszą się wyniki prognozowania wśród wymagających użytkowników, dla których stan atmosfery stanowi o bezpieczeństwie lub umożliwia działanie – lotników, żeglarzy, rybaków, kierowców, kwalifikowanych turystów – świadczy, że potrzeba precyzyjnej informacji meteorologicznej w naszym społeczeństwie jest znaczna.
W tym roku Światowy Dzień Meteorologii oraz Światowy Dzień Wody, obchodzony dzień wcześniej - 22 marca, mają wspólną tematykę: „KLIMAT i WODA”. Z tej okazji Sekretarz Generalny WMO Petteri Taalas przekazał tradycyjne orędzie w którym podkreślił, że woda jest niezbędna do życia, zwykle człowiek nie może przetrwać dłużej niż trzy dni dostępu do niej. Woda jest niezbędna do produkcji żywności, praktycznie wszystkich naszych towarów i usług oraz dla środowiska. Świat stoi obecnie w obliczu rosnących wyzwań związanych z brakiem wody, powodziami i suszami oraz brakiem dostępu do źródeł czystej wody.
Istnieje pilna potrzeba doskonalenia metod prognozowania pogody i klimatu, monitorowania i zarządzania zasobami wodnymi oraz rozwiązania problemów związanych ich zanieczyszczaniem, tak w skali lokalnej jak i globalnej. WMO współpracując w ramach programów ONZ podejmuje działania zmierzające do dbania o wodę, która jest jednym z najcenniejszych dóbr współczesnego świata. Woda jest naszym najcenniejszym zasobem - musimy korzystać z niej w odpowiedzialny sposób. Musimy zrównoważyć wszystkie potrzeby społeczne społeczeństwa, zapewniając jednocześnie, że najbiedniejsi ludzie nie zostaną w tyle. Obszerne materiały dotyczące tej tematyki są dostępne na stronie WMO worldmetday.wmo.int/
Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA METEOROLOGII zespół ICM UW składa serdeczne życzenia wszystkim meteorologom w kraju i na świecie sukcesów zawodowych i wytrwałości w niełatwej przecież pracy na posterunkach obserwacyjnych, stacjach – bez których niemożliwe byłyby nasze prognozy, w biurach prognoz i w jednostkach badawczych. Równie serdeczne słowa przekazujemy dla naszych Czytelników i Sympatyków, wszak każdy jest na swój sposób meteorologiem, obserwując pogodę, niebo, chmury i wyniki naszych numerycznych prognoz.
Synoptycy ICM Uniwersytetu Warszawskiego Ryszard Klejnowski, Ryszard Olędzki, Maciej Ostrowski"
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Betula, koma, Nimfa, JaNina, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 16:02 #700196

  • Szczypiorek
  • Szczypiorek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1988
  • Otrzymane dziękuję: 14171
Bardzo słonecznie, w szklarni 28,6 stopni, pod warstwą agrowłókniny.

Bea, Betula
Ja w czwartek dostałam maila ze szkoły o lekcjach przez platformę i było zaznaczone, że na 8.45 przed komputerem i ubrani, nawet nie ma mowy o piżamie.

Ale się zdziwili, co?!

Pozdrawiam, zdrowia, spokoju i ocieplenia, bo dzisiaj w nocy u mnie ma być -7
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Betula, Nimfa, JaNina, anaka, Barborka, ewakatarzyna

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 17:09 #700204

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Przewidująca dyrekcja :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Nimfa, anaka, ewakatarzyna, Szczypiorek

Pogoda w naszych warzywnikach cz. IX 23 Mar 2020 17:17 #700207

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
-9 było. Dzisiaj będzie -12, bo jednak pogoda się trochę zmieniła i nie będzie tak jak na początku pokazywali -7 tylko -12, ale pamiętam że w 2018 to 25 marca było -18, a 2 kwietnia +20. Nasypało w nocy śniegu który poleży do środy.

20200323_094417.jpg


20200323_094503.jpg


A tu truskawki w szklarni wszystkie dałem w jedno miejsce i okryłem paroma warstwami agrowłókliny bo kwitną i nawiązują owoce i szkoda by ich było żeby zmarzły kwiatki. Jak przetrwają to może końcem kwietnia będą pierwsze truskawki.

20200323_094520.jpg


20200323_095030.jpg


20200323_095119.jpg


Sałata już dosyć duża.
20200323_095038.jpg
Ostatnio zmieniany: 23 Mar 2020 18:57 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Wygenerowano w 0.629 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum